Wróć do listy artykułów

Egzotyczne wakacje na wyspach Oceanu Indyjskiego

Wypoczynek z Amigos | 03-10-2023, Aktualizacja: 03-10-2023
ocean indyjski wyspy, archipelag na oceanie indyjskim, wyspy wakacje, wyspy wczasy, egzotyczne wyspy na wakacje, malediwy wakacje, sri lanka  wakacje, seszele  wakacje, mauritius  wakacje, madagaskar  wakacje, zanzibar wakacje, malediwy z niemiec, sri lanka  z niemiec, seszele  z niemiec, mauritius  z niemiec, madagaskar  z niemiec, zanzibar z niemiec, rajskie plaże, wypoczynek w tropikach, wyspy atrakcje, wyspy pogoda, wyspy kiedy jechać
Rajska plaża na Seszelach — foto: Freepik (licencja)

Lazurowa, ciepła i krystalicznie czysta woda, a pod stopami biały i niesamowicie delikatny piasek oraz piękne widoki jak z pocztówki… A wszystko to skąpane w gorącym, tropikalnym słońcu oraz w otoczeniu zielonych palm i egzotycznej przyrody. Tak właśnie wygląda prawdziwy raj na wakacje marzeń. Gdzie są takie miejsca? Na cudownych, rajskich wyspach rozsianych na Oceanie Indyjskim, na których można wspaniale wypocząć.

Odkryj z nami ich piękno.

 

 

Wyspy Oceanu Indyjskiego — wakacyjny raj

Wyspy na Oceanie Indyjskim, gdzie przez cały rok trwa lato to najbardziej rajskie miejsca na Ziemi — idealny kierunek na egzotyczne wakacje w tropikach. Te pełne uroku, malownicze wyspy oblewane krystalicznie czystymi, lazurowymi i wyjątkowo ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego polecane są szczególnie osobom, które cenią sobie błogi relaks na białych, piaszczystych plażach, nurkowanie w bajecznej rafie koralowej i odkrywanie zachwycającego, podwodnego świata oraz kontakt z unikatową i bujną tropikalną przyrodą

 

Na egzotyczne wakacje na wyspach Oceanu Indyjskiego możesz wybrać leżące nieopodal równika rajskie plaże na Malediwach, romantyczne Seszele, czy Sri Lankę — zieloną wyspę słoni, świątyń i herbaty. Wakacyjne raje na Oceanie Indyjskim to również egzotyczne, afrykańskie wyspy po drugiej stronie naszego globu — pełna atrakcji wyspa Mauritius z podwodnym wodospadem, pachnący przyprawami Zanzibar oraz Madagaskar — wyspa lemurów i baobabów. 

 

Koralowy archipelag Malediwów

 

Malediwy

Malediwy - foto: Pixabay

 

Malediwy są jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie i stanowią popularny wakacyjny kierunek dla miłośników podwodnej przyrody i plaż. Rajski archipelag koralowy Malediwów to azjatyckie państwo zajmujące 26 atoli leżących na Oceanie Indyjskim, w których jest 1200 malowniczych wysepek. Większość z nich leży na wysokości zaledwie kilku metrów nad poziomem morza. Jako obszar najniżej położony na świecie, zagrożony jest przez podnoszący się poziom morza, związany z globalnym ociepleniem. 

 

Ze względu na cudowne plaże pokryte białym, delikatnym piaskiem, błękitne laguny i  barwne rafy koralowe pełne bogactwa życia morskiego, Malediwy to wyspy luksusowe, uważane za wakacyjny raj dla spragnionych błogiego leniuchowania na plaży oraz miłośników nurkowania i snorkelingu. To również doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych. Można też wybrać się na ekscytującą podróż łodzią w celu obserwacji delfinów lub poznania okolicznych wysp. Malediwy są często wybierane przez pary na romantyczne wakacje, czy na miesiąc miodowy. Komfort wypoczynku na wyspach zapewniają luksusowe kompleksy hotelowe all inclusive, oferujące bogate zestawy usług spa, masaże i terapie. 

 

Na Malediwach przez 365 dni w roku jest bardzo ciepło i wilgotno. Na wyspach nigdy nie odnotowano ujemnej temperatury, a średnio jest tu ok. 30°C w dzień i 25°C w nocy. Temperatura wody w oceanie przez cały rok wynosi ok. 27-29°C. 

 

Zobacz oferty wczasów na Malediwach

 

Tropikalny archipelag Seszeli

 

Seszele

Seszele - foto: Pixabay

 

Seszele to kolejny rajski archipelag na Oceanie Indyjskim, który oferuje niesamowicie wyluzowane, a jednocześnie luksusowe wakacje. Archipelag tworzy 115 wysp koralowych i pochodzenia wulkanicznego. Jedynie 33 z nich są zamieszkane, a Seszele to najmniejsze państwo Afryki.

 

Wyspy tego archipelagu znane są z pięknych, piaszczystych plaż ukrytych wśród skał, turkusowych lagun, bogatej, tropikalnej przyrody i luksusowych kurortów. Seszele oferują też doskonałe warunki do nurkowania i snorkelingu w przybrzeżnych rafach koralowych. Wyspy są też wymarzonym wakacyjnym miejscem dla wędkarzy, bo oprócz oglądania niezwykle barwnych ryb, można je również łowić. 

Dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku są tu dobrze zorganizowane szlaki turystyczne i możliwość eksploracji dzikiej przyrody w utworzonych na wyspach rezerwatach i parkach narodowych.

Na Seszelech można wypoczywać w luksusowych hotelach butikowych i 4- i 5-gwiazdkowych kompleksach hotelowych popularnych międzynarodowych sieci, które mają w swojej ofercie ekskluzywne SPA i wellness. 

 

Na Seszelach przez cały rok trwa lato, a średnie temperatury w dzień są na poziomie 24 – 30°C. Najwyższe temperatury i bardzo wysoka wilgotność są tu od grudnia do kwietnia. W pozostałych miesiącach jest bardziej sucho, ale temperatury spadaja zaledwie o kilka stopni. Silne wiatry znad oceanu wieją nad wyspami bardzo rzadko.

 

Zobacz oferty wczasów na Seszelach

 

Sri Lanka — zielona „Łza Indii”

 

Sri Lanka, plantacja herbaty

Sri Lanka, plantacja herbaty - foto: Pixabay

 

Sri Lanka to kraj w Azji Południowej leżący na wyspie Cejlon. Wyspa oddalona jest jedynie ok. 50 km od Indii, dlatego ze względu na jej położenie i kształt nazywana jest też „Łzą Indii”. Na wyspie przez cały rok dzień trwa 12 godzin, a słońce wschodzi o 6.00 i zachodzi o 18.00.

 

1300-kilometrowe wybrzeże Sri Lanki to piaszczyste plaże otoczone palmami i oblewane ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego. Wyspę otaczają bajecznie kolorowe rafy koralowe — raj dla miłośników nurkowania.

Sri Lanka to prawdziwy tropikalny ogród, bo w 40% porośnięta jest lasami monsunowymi i równikowymi. To również jedna z najpiękniejszych wysp na świecie, a jej symbolem są słonie. Sri Lanka słynie też z soczyście zielonych, malowniczych plantacji herbaty. To właśnie tu w XIX w. swoje herbaciane imperium zaczął budować Sir Thomas Lipton. 

 

Położenie i ukształtowanie Sri Lanki powodują, że występuje na niej dość zróżnicowana pogoda. Na tropikalnej Sri Lance praktycznie nie występuje pora sucha. Kiedy nad zachodnim wybrzeżem wyspy świeci słońce, w tym czasie na wschodzie może padać obfity, monsunowy deszcz. Wilgotność powietrza i temperatury na Sri Lance są wysokie — średnio wynoszą od 29°C do 32°C w ciągu dnia, a wieczorami 23-26°C.  Sri Lanka to idealne miejsce na wakacje o każdej porze roku. Bardzo ciepłe są też wody Oceanu Indyjskiego oblewające wyspę. Ich temperatura w ciągu całego roku nie spada poniżej 25°C. 

 

Zobacz oferty wczasów na Sri Lance

 

Wulkaniczna wyspa Mauritius

 

Mauritius

Mauritius - foto: Unsplash

 

Leżący na półkuli południowej Mauritius to niewielka wulkaniczna wyspa w części zachodniej Oceanu Indyjskiego i kraj należący do Afryki. Wyspa znana jest z białych plaż, turkusowych lagun, wulkanicznych krajobrazów i kulturowego bogactwa. Rafa koralowa otaczająca wyspę Mauritius oferuje niezwykłe bogactwo przyrodnicze oraz wiele możliwości do nurkowania i snorkelingu. 

Wnętrze wyspy to malownicze krajobrazy, wulkaniczne formacje skalne, tropikalne lasy oraz endemiczna fauna i flora. 

 

Mauritius oferuje turystom wiele unikatowych atrakcji, a niektóre z nich można zobaczyć tylko na tej wyspie. Największe atrakcje wyspy to podwodny wodospad w oceanie, malownicze wodospady na lądzie i kolorowe wydmy Chamarel. Wybrzeże Mauritiusa to aż 160 km piaszczystych plaż, dlatego wakacje na tej wyspie to oprócz odwiedzania ciekawych miejsc także plażowanie, kąpiele i uprawianie sportów wodnych.

Mauritius słynie z produkcji rumu, dlatego podczas wakacji koniecznie trzeba odwiedzić jedno z gospodarstw rumowych i skosztować lokalnego trunku.

 

Na Mauritiusie można wyróżnić dwie pory roku: suchą zimę trwającą od maja do listopada i deszczowe lato — od grudnia do kwietnia. Na Mauritiusie nigdy nie odnotowano ujemnej temperatury.  Podczas suchej zimy średnie temperatury wynoszą 25°C w dzień i 20°C w nocy. Wilgotne lato to ok. 29-35°C w dzień i 24°C w nocy. 

 

Zobacz oferty wczasów na Mauritiusie

 

Pachnąca przyprawami wyspa Zanzibar

 

Zanzibar

Zanzibar - foto: Unsplash

 

Zanzibar to wyspa leżąca na Oceanie Indyjskim u wybrzeży Afryki Wschodniej. Wyspa należy do Tanzanii — państwa we wschodniej Afryce. 

 

Wyspa znana jest z ogromnym plantacji przypraw, będących obok pięknych plaż naturalnym bogactwem tego regionu. Plaże na wyspie są doprawdy fantastyczne — otoczone palmami, rozległe, ciągnące się kilometrami i pokryte białym delikatnym piaskiem. To doskonałe miejsce na wakacje all inclusive z plażowaniem. Te zjawiskowe plaże oblewane są turkusowymi i  bardzo ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego. W wodach otaczających Zanzibar są przepiękne rafy koralowe, gdzie można zanurkować.

 

Wyspa znana jest też ze wspaniałych, często nieznanych u nas egzotycznych owoców. Z tej wyspy pochodzi legendarny lider zespołu Queen — Freddie Mercury. 

 

Zanzibar jest pod wpływem tropikalnego klimatu monsunowego, dlatego przez cały rok są tu wysokie temperatury i znaczna wilgotność powietrza. Występują tutaj tylko 2 pory roku — pora deszczowa i sucha, ale w panują na wyspie w 4 odsłonach. Idealne  wakacje na Zanzibarze będą w miesiącach od czerwca do października, gdy trwa długa pora sucha. Wilgotność jest wtedy mniejsza, a średnie temperatury wynoszą ok. 30°C w dzień i ok. 20°C w nocy. Wakacje na Zanzibar w pozostałych miesiącach to wyzwanie dla kochających upały i tolerujących dużą wilgotność powietrza.

 

Zobacz oferty wczasów na Zanzibarze

 

Madagaskar — wyspa lemurów i baobabów

 

Madagaskar, lemury

Madagaskar, lemury - foto: Pixabay

 

To czwarta co do wielkości wyspa świata, oddalona ok. 400 km od południowo-wschodniego wybrzeża Afryki. Ponad 90% dzikiej przyrody Madagaskaru można zobaczyć tylko na tej wyspie i nie występuje w żadnym innym miejscu na Ziemi. Jednocześnie Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie. 

 

Klimat Madagaskaru jest bardzo zróżnicowany. Wpływają na to rozmiary wyspy i ukształtowanie jej terenu. Przecinające wyspę góry powodują, że gdy na jednej połowie leje deszcz — w tym czasie po przeciwnej świeci słońce, a niebo jest bezchmurne. Najlepsza pora na wakacje na Madagaskarze to pora sucha trwająca od początku kwietnia do końca października. 

 

Wakacyjną wizytówką tego egzotycznego kraju są rozległe plaże z delikatnym, białym piaskiem i krystalicznie czyste, turkusowe wody Oceanu Indyjskiego zachęcające do aktywnego wypoczynku. Do tego wyjątkowa przyroda i malownicze widoki, które na długo pozostaną we wspomnieniach i albumach z egzotycznych wakacji na Madagaskarze.

 

Zobacz oferty wczasów na Madagaskarze

 

Rajskie wyspy na wakacje z Niemiec

Planując egzotyczne wakacje na tych wyspach, zadbaj o swoje finanse i komfort podróży oraz wysoki standard wypoczynku wybierając atrakcyjne oferty niemieckich biur podróży. Wybór oferty biura podróży z Niemiec to atrakcyjna cena oraz możliwość elastycznego dostosowania terminu wczasów i warunków pobytu do indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego Klienta.

 

Niemieckie biura podróży, z którymi współpracujemy, mają wiele atrakcyjnych i do tego  tanich ofert na wakacje all inclusive na tych malowniczych wyspach. W ich ofertach są hotele w zróżnicowanym standardzie i na każdą kieszeń. W ofertach niemieckich organizatorów wypoczynku na wyspach Oceanu Indyjskiego nie brakuje też luksusowych hoteli, gwarantujących komfortowy wypoczynek i niezapomniane wakacje, które zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów. 


Chociaż na wyspy leżące na Oceanie Indyjskim jest daleko, z niemieckich lotnisk zapewniona jest wygodna podróż, a do lotniska od granicy polsko-niemieckiej można dojechać pociągiem Zug Zum Flug bez dodatkowych kosztów. Nie ma też problemu z ograniczeniami bagażowymi, bo również bez dodatkowych opłat można zabrać bagaż rejestrowany. 

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

dominikana puerto plata, puerto plata wypoczynek, region puerto plata, puerto plata wakacje, puerto plata wczasy, puerto plata wycieczki, puerto plata all inclusive, puerto plata last minute, puerto plata z niemiec, puerto plata atlantyk, puerto plata bursztynowe wybrzeże, puerto plata co zobaczyć, puerto plata atrakcje, puerto plata plaże, puerto plata imprezy
Warto wiedzieć
Dominikana – egzotyczne Puerto Plata

Puerto Plata w Dominikanie to idealne miejsce na błogie, relaksujące wakacje all inclusive, szczególnie jesienią i zimą

kos atrakcje, kos ciekawe miejsca, kos zabytki, kos co warto zobaczyć, grecja wyspa kos, kos wakacje, kos wczasy, kos wycieczki, kos all inclusive, kos last minute, kos z niemiec
Warto wiedzieć
Wyspa Kos — pływające ogrody na Morzu Egejskim

Sprawdź, jaka jest grecka wyspa Kos, z czego słynie i jakie atrakcje warto tam zobaczyć.

dominikana, punta cana, puerto plata, dominikana wakacje, dominikana wczasy, dominikana wycieczki, dominikana punta cana, dominikana all inclusive, dominikana last minute, punta cana wakacje, punta cana wczasy, punta cana wycieczki, punta cana all inclusive
Polecane hotele
TOP 10 – najlepsze hotele w Dominikanie dla rodzin

Egzotyczne wakacje w rajskiej Dominikanie — rodzinne wakacje w najlepszych hotelach z formułą all inclusive.

bułgaria słoneczny brzeg, bułgaria wakacje, bułgaria last minute, bułgaria first minute, słoneczny brzeg plaża, słoneczny brzeg dla rodzin, bułgaria wakacje all inclusive, bułgaria wakacje last minute, słoneczny brzeg first minute, bułgaria burgas, wakacje słoneczny brzeg, słoneczny brzeg wczasy, bułgaria wakacje z rodziną
Warto wiedzieć
Bułgaria — Słoneczny Brzeg na wczasy z rodziną

Bułgarski kurort Słoneczny Brzeg to wspaniałe miejsce na wypoczynek dla całej rodziny i dla osób lubiących imprezować.

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Tanie wakacje 2024 z Niemiec

Atrakcyjne oferty last minute i all inclusive niemieckich organizatorów wypoczynku na wakacje 2024, z wylotem z wielu lotnisk, w tym z Niemiec, Czech i Polski

Lato 2024 z rodziną w Turcji

Lato 2024 w Turcji – Riwiera Turecka i Turcja Egejska na rodzinne wakacje z niemieckimi biurami podróży

Wakacje 2024 na wybrzeżach Hiszpanii

Wakacje 2024 na wybrzeżach kontynentalnej Hiszpanii w atrakcyjnych ofertach z wylotem z Niemiec

Wakacje 2024 dla rodzin

Rodzinne wakacje 2024 w formule all inclusive w najchętniej odwiedzanych miejscach przez rodziny z dziećmi – Turcja, Bułgaria, Grecja i Hiszpania

Indonezja — wakacje 2024 na wyspie Bali

Wakacje 2024 w Indonezji na egzotycznej wyspie Bali

Słoneczne wakacje — lato 2024

Beztroskie wakacje 2024 all inclusive dla singli, par i rodzin z dziećmi – Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Portugalia, Cypr i Turcja

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.