Wróć do listy artykułów

Egzotyczne wakacje all inclusive na Sri Lance

Wypoczynek z Amigos | 12-07-2023
sri lanka wakacje 2023, sri lanka wczasy 2023, sri lanka wycieczki 2023, sri lanka all inclusive, sri lanka last minute, sri lanka z niemiec, sri lanka pogoda, sri lanka kiedy jechać, sri lanka gdzie wypoczywać, sri lanka nurkowanie, sri lanka zwiedzanie, sri lanka plaże, sri lanka kolombo, sri lanka regiony turystyczne, sri lanka herbata
Plantacja herbaty na Sri Lance — foto: Pixabay

Malownicza, pełna atrakcji i złotych, piaszczystych plaż Sri Lanka — wyspa otoczona wodami Zatoki Bengalskiej i Oceanu Indyjskiego to idealne miejsce na egzotyczne wakacje marzeń. Plażowanie, zwiedzanie i kontakt z fantastyczną, tropikalną przyrodą… na tej azjatyckiej wyspie z plantacjami herbaty nie można się nudzić!

 

 

Wakacyjne oblicze Sri Lanki

Złociste plaże Sri Lanki otoczone strzelistymi palmami to idealne miejsce dla amatorów słońca i błogiego plażowania.

 

Plaża na Sri Lance

Plaża na Sri Lance — foto: Unsplash

 

Wyspa nie zawiedzie też miłośników wodnych kąpieli i nurkowania, bo w otaczających ją wodach są piękne rafy koralowe kryjące wiele rzadko spotykanych gatunków ryb.

 

Jako że Sri Lanka to największy producent herbaty na świecie, podczas wakacji na tej wyspie koniecznie trzeba odwiedzić jedną z licznych, bajecznie zielonych herbacianych plantacji. Filiżanka Liptona wypita w takim otoczeniu będzie zdecydowanie wyjątkową ucztą dla podniebienia.

 

Sri Lanka - plantacja herbaty

Sri Lanka — plantacja herbaty — foto: Pixabay

 

Zwiedzanie cejlońskich świątyń i ciekawych miejsc historycznych także powinno znaleźć się na wakacyjnej liście atrakcji Sri Lanki. W końcu w takim wyjątkowym miejscu nie bywa się często. Sri Lanka to także prawdziwy raj dla miłośników przyrody, a tropikalne okazy, jakie można zobaczyć w miejscowych ogrodach i parkach narodowych — zachwycą niejednego.

 

Pogoda i klimat na Sri Lance

Położenie i ukształtowanie terenu Sri Lanki sprawiają, że charakteryzuje się ona dość zróżnicowanym klimatem. Wyspa leży w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego, a jej południowa część znajduje się w obszarze klimatu równikowego wilgotnego. 

 

Położenie w takich strefach klimatycznych sprawia, że na Sri Lance występują wiatry monsunowe wiejące od oceanu oraz wysoka wilgotność powietrza, która wynosi od 60% nawet do 80%. Na Sri Lance praktycznie nie występuje pora sucha, ponieważ kiedy w zachodniej części wyspy świeci słońce, w tym samym czasie na wschodzie może padać monsunowy deszcz. W ciągu roku opady deszczu są znaczne — głównie pojawiają się  jesienią i na wiosnę, kiedy wieją wiatry Maha i Yala. 

 

Tropikalna wyspa Cejlon pozostaje pod wpływem dwóch monsunów – letni monsun Yala i zimowy monsun Maha. Wywołują one opady deszczu w różnych częściach Sri Lanki. Od maja do września wieje południowo-zachodni monsun letni Yala, który przynosi deszcze głównie w południowej i zachodniej części wyspy. W tym czasie przeciwległa część wyspy pozostaje sucha. W kolejnych 4 miesiącach pojawia się północno-wschodni monsun zimowy Maha i w tej samej części Sri Lanki wywołuje ulewne deszcze. Najbardziej mokro i chłodno jest w środkowej części wyspy. Od kwietnia do września opady deszczu mogą pojawić się tam każdego dnia.

 

Temperatury na Sri Lance są idealne na wakacje all inclusive o każdej porze roku. Średnie roczne temperatury wahają się między 29°C a 32°C w ciągu dnia, a wieczorami jest równie ciepło, bo wtedy termometry wskazują 23-26°C. Trzeba tu liczyć się jednak ze znaczną wilgotnością powietrza będąca skutkiem intensywnych opadów. 

 

Temperatura wód otaczających wyspę jest podobna jak temperatura otoczenia i w ciągu roku nie spada poniżej 25°C. Oznacza to, że w czasie kąpieli nie odczuwa się różnicy temperatur, a zanurzenie się w oceanie nie przynosi ochłody.Regiony turystyczne Sri Lanki

Na Sri Lance jest  9 regionów administracyjnych, ale turystycznie można wyróżnić na tej wyspie 5 regionów:

 

🌴 Wybrzeże Zachodnie — z długimi, białymi, piaszczystymi plażami nad Oceanem Indyjskim, wspaniałymi zabytkami i fantastyczną rafą koralową.

🌴  Wybrzeże Południowe — z ciągnącymi się kilometrami rajskimi plażami idealnymi miejscami do nurkowania i uprawiania sportów wodnych.

🌴  Wybrzeże Wschodnie — z bogatą dziką przyrodą Parku Narodowego Maduru Oya i wybrzeżem z licznymi malowniczymi lagunami.

🌴  Płaskowyż Centralny — obszar górski wypiętrzony na wysokość do 2500 m n.p.m., który został wpisany na Listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Region ten nazywany jest także Krainą Herbaty.

🌴  Złoty Trójkąt — z najpiękniejszymi  zabytkami Sri Lanki. Wyznaczają go 3 historyczne stolice: Anuradhapura, Kandy i Polonnaruwa.

 

Góry Sri Lanki

Góry Sri Lanki — foto: Pixabay

 

Gdzie wypoczywać na Sri Lance?

Na Sri Lance jest wiele luksusowych 4 i 5-gwiazdkowych hoteli światowych, renomowanych sieci hotelowych. Szczególnie godne polecenia są hotele znanej sieci hotelowej Cinnamon. Hotele na wybrzeżach Sri Lanki zwykle położone są tuż przy plaży i w otoczeniu palm kokosowych.

 

Hotel Cinnamon Grand w Kolombo

Hotel Cinnamon Grand w Kolombo

 

Na zachodnim wybrzeżu wyspy najlepiej wypoczywać w kurortach Kalutara, Bentota i Negombo, czy znajdującego się nieopodal Waikkal. Wiele świetnych hoteli można znaleźć również w stolicy kraju — Kolombo. 

 

Plaża w Negombo

Plaża i hotel w Negombo — Heritance Negombo

 

Na wschodnim wybrzeżu Sri Lanki popularnym wśród turystów jest  kurort Passikudah

 

Plaża w Passikudah

Plaża w Passikudah — Hotel Anantaya Passikudah

 

Kurorty Hikkaduwa, Galle i Tanaglle wybierają wczasowicze, którzy chcą wypocząć na wybrzeżu południowym.

 

Centralną część wyspy można zwiedzać, zatrzymując się w hotelach historycznej Kandy i w Sigiriya.Kiedy jechać na Sri Lankę?

Wakacje na Sri Lance można zaplanować właściwie o każdej porze roku. Trzeba jednak wziąć pod uwagę deszcze, które w danym miesiącu występują w różnych rejonach wyspy. Właściwie na Sri Lance może padać codziennie — różna jest jedynie intensywność opadów. Są to zwykle krótkie, ale intensywne opady pojawiające się w nocy lub wcześnie rano.

 

Nie przeszkadza to w słonecznych wakacjach, ponieważ ziemia szybko osusza się pod gorącymi promieniami słońca. Poza tym w którejś części wyspy jest na pewno odpowiednia pogoda na plażowanie.

 

Najlepszymi miesiącami wakacji na Sri Lance w jej zachodnich rejonach jest sezon od lutego do kwietnia. W tym czasie przy bezchmurnym niebie jest tam najcieplej, a temperatury zwykle przekraczają 30°C. W maju pogoda zmienia się, bo nadciąga monsun Yala.

 

Północne prowincje Sri Lanki mają najwięcej godzin słonecznych w ciągu dnia od października do grudnia. To również obszar wyspy o najmniejszych opadach.

 

Od grudnia do marca najlepiej wypoczywać na rajskich plażach wybrzeża południowego. Wtedy opady są tu najmniejsze, a temperatury sprzyjają błogiemu plażowaniu.

 

Wschodnią część wyspy najlepiej odwiedzić między majem a wrześniem. W tym czasie temperatury zwykle wynoszą 30°C, a słońce świeci nad tą częścią wyspy przez 12 godzin dziennie.

 

W centralnym, górskim rejonie wyspy, czyli Kulturowym Trójkącie Sri Lanki przez cały rok jest bardzo gorąco i duszno, a pogoda w tym obszarze wyspy jest nieprzewidywalna. W kwietniu jest tu szczyt upałów. Ten herbaciany region najlepiej zwiedzać od grudnia do marca, gdy temperatury wynoszą 23-27°C, choć i wtedy nie uniknie się deszczu.

 

Wakacje na Sri Lance z niemieckim biurem podróży

Niemieckie biura podróży, z którymi współpracuje Biuro Podróży Amigos B.B. mają wiele atrakcyjnych, tanich ofert na wakacje all inclusive na tej malowniczej wyspie. W ofertach niemieckich touroperatorów są hotele w różnym standardzie, ale przeważają te luksusowe, z górnej półki i w atrakcyjnych miejscach, gwarantujące komfortowy wypoczynek i niezapomniane wakacje. 


Chociaż Sri Lanka to daleka destynacja, z niemieckich lotnisk zapewniona jest wygodna podróż na tę azjatycką wyspę, a do lotniska bezpłatny dojazd pociągiem Zug Zum Flug od granicy polsko-niemieckiej. Nie ma też problemu z ograniczeniami bagażowymi, bo na wczasy z niemieckim biurem podróży bez dodatkowych opłat można zabrać bagaż rejestrowany. I w końcu najważniejsze argumenty wyboru oferty biura podróży z Niemiec to atrakcyjna cena i możliwość elastycznego dostosowania terminu wczasów i warunków pobytu do indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego Klienta.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

grecja wyspa kos, grecja wakacje 2023, grecja all inclusive, grecja last minute, grecja first minute, grecja wakacje z niemiec, kos wczasy all inclusive, kos wczasy last minute, kos wczasy first minute, kos wakacje all inclusive, kos wakacje 2023, kos wakacje last minute, kos wakacje first minute, wyspy greckie 2023
Wypoczynek z Amigos
Wakacje w Grecji na wyspie Kos

Grecka wyspa Kos to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek oraz relaksujące wakacje all inclusive z plażowaniem.

dominikana puerto plata, puerto plata wypoczynek, region puerto plata, puerto plata wakacje, puerto plata wczasy, puerto plata wycieczki, puerto plata all inclusive, puerto plata last minute, puerto plata z niemiec, puerto plata atlantyk, puerto plata bursztynowe wybrzeże, puerto plata co zobaczyć, puerto plata atrakcje, puerto plata plaże, puerto plata imprezy
Warto wiedzieć
Dominikana – egzotyczne Puerto Plata

Puerto Plata w Dominikanie to idealne miejsce na błogie, relaksujące wakacje all inclusive, szczególnie jesienią i zimą

kos atrakcje, kos ciekawe miejsca, kos zabytki, kos co warto zobaczyć, grecja wyspa kos, kos wakacje, kos wczasy, kos wycieczki, kos all inclusive, kos last minute, kos z niemiec
Warto wiedzieć
Wyspa Kos — pływające ogrody na Morzu Egejskim

Sprawdź, jaka jest grecka wyspa Kos, z czego słynie i jakie atrakcje warto tam zobaczyć.

fuerteventura atrakcje, fuerteventura plaża, fuerteventura co zobaczyć, fuerteventura ciekawe miejsca, fuerteventura wakacje, fuerteventura wczasy, fuerteventura wycieczki, fuerteventura all inclusive, fuerteventura last minute, fuerteventura z niemiec
Warto wiedzieć
Fuerteventura – ogromna plaża Wysp Kanaryjskich

Fuerteventura słynie z piaszczystych plaż, najpiękniejszych na Wyspach Kanaryjskich, idealnych na błogie wakacje all inclusive.

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Tanie wakacje 2023 z Niemiec

Atrakcyjne oferty last minute i all inclusive niemieckich organizatorów wypoczynku na wakacje 2023, z wylotem z wielu lotnisk, w tym z Niemiec, Czech i Polski

Wakacje w październiku 2023

Jaki kraj wybrać na wakacje all inclusive w październiku i który będzie odpowiedni na aktywne zwiedzanie? Sprawdź propozycje kierunków na wczasy w październiku 2023

Jesień 2023 na Karaibach

Egzotyczne wakacje all inclusive jesienią 2023 w Meksyku, Dominikanie oraz na Kubie, Jamajce i Arubie

Meksyk od jesieni do wiosny

Wakacje w egzotycznym Meksyku od jesieni 2023 do wiosny 2024

Jesień 2023 na wyspach greckich

Atrakcyjne wakacje jesienią 2023 na wyspach greckich w ofertach niemieckich organizatorów

Jesienne wakacje 2023 w Turcji

Wakacje all inclusive w Turcji — Riwiera Turecka i Riwiera Egejska na jesień 2023

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.