Wróć do listy artykułów

Na wakacje za granicą lepiej lecieć z Niemiec

Dlaczego z Niemiec? | 29-10-2018, Aktualizacja: 28-08-2023
wakacje z niemiec, wczasy z Niemiec, urlop z niemiec, wycieczki z niemiec, wyloty z niemiec, niemieckie linie lotnicze, tanie wakacje z niemiec, tanie wycieczki z niemiec, tanie wyloty z Niemiec, tanie podróże z niemiec, wakacje za granicą, wakacje z wylotem z niemiec
Wakacje oferowane przez niemieckich organizatorów z wylotem z lotnisk na terenie Niemiec — foto: Pixabay

Coraz więcej polskich turystów decyduje się na wakacje z wylotem z Niemiec oraz rezerwację oferty niemieckiego organizatora wypoczynku. Turyści jadący na wymarzone wakacje za granicą zainteresowani są przede wszystkim komfortem podróżowania, wysokim standardem hoteli oraz atrakcyjnymi cenami wycieczek oferowanych przez niemieckich touroperatorów.

 

 

Jakich przewoźników wybierają polscy turyści?

Według Światowego Rankingu Linii Lotniczych, od 2018 roku prowadzącego analizy preferencji podróżnych i jakości usług oferowanych przez linie lotnicze na całym świecie wynika, że coraz więcej wczasowiczów z Polski decyduje się na wakacyjny wyjazd z wylotem z Niemiec i coraz mniej turystów rezerwuje loty polskich linii lotniczych. 

 

Głównym powodem tego trendu jest wzrastające niezadowolenie klientów z częstych zakłóceń w podróży i ze sporej liczby opóźnień wylotów z Polski. Poza tym o takich sytuacjach pasażerowie są informowani najczęściej  w ostatniej chwili. Z opóźnieniem lotu zazwyczaj wiąże się o co najmniej dodatkowa godzina czekania, co jest bardzo niewygodne i męczące, szczególnie dla osób, które spędzają w podróży nawet 8 i więcej godzin.

 

Jak linie lotnicze zabezpieczają się przed opóźnieniami lotów?

Opóźnienie lotu może wynikać z wielu czynników. Mogą to być czynniki atmosferyczne (opady, mgła, silny wiatr itp.), spowodowane dużym ruchem na lotnisku, bądź po prostu z wcześniejszymi opóźnieniami. 

 

Aby zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi sytuacjami, podczas planowania rozkładu lotów linie lotnicze biorą pod uwagę wiele zmiennych. Właśnie dlatego uwzględniają w rozkładzie margines dodatkowego czasu lotu. Linie lotnicze uwzględniają ten dodatkowy czas szczególnie na trasach, gdzie dana pora roku nie sprzyja dobrym warunkom pogodowym w ruchu lotniczym, albo często zdarzają się opóźnienia. W przypadku usterki lub innego problemu linie muszą być przygotowane na zastąpienie danej maszyny inną. Każdy z tych czynników wpływa na to, że lot trwający faktycznie np. 5 godzin, zaplanowany jest na 6. Przewoźnicy czują się bardziej bezpiecznie i zmniejszają tym samym ryzyko konieczności wypłat odszkodowań za opóźniony lot. Dotyczy to szczególnie lotów na obszarze Unii Europejskiej lub z UE do krajów poza Unią, gdzie przepisy są bardziej surowe i działają na korzyść pasażerów. 

 

Odszkodowanie za opóźniony lot

Niestety, bez względu na wybór linii lotniczych opóźnienia lotów mogą się zdarzyć i podróż samolotem nie zawsze przebiega bezproblemowo. W takiej sytuacji podróżni są uprawnieni do otrzymania odszkodowania za opóźnienie lotu.

 

Zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 lutego 2004 r., w przypadku opóźnienia od 3 godzin i więcej lub odwołania lotu każdemu pasażerowi przysługuje odszkodowanie w wysokości: 

 

  1. a) 250€ dla wszystkich lotów o długości do 1500 kilometrów;
  2. b) 400€ dla wszystkich lotów wewnątrzwspólnotowych dłuższych niż 1500 kilometrów i wszystkich innych lotów o długości od 1500 do 3500 kilometrów;
  3. c) 300€ za opóźnienie do 3-4 godzin i 600€ za opóźnienie powyżej 4 godzin dla wszystkich lotów poza EU przekraczających 3500 km.

 

Odszkodowanie nie przysługuje, jeżeli lot został odwołany z przyczyn wyjątkowych, niezależnych od przewoźnika np. klęski żywiołowej, interwencji medycznej, strajku, złych warunków meteorologicznych itp.

 

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie AirHelp w artykule — Odszkodowanie za opóźniony lot: 4 rzeczy, które powinieneś wiedzieć.

 

Zobowiązania linii lotniczych przy opóźnionym lub odwołanym locie

W przypadku opóźnienia lotu o 2 godziny lub więcej — zależnie od długości trasy lotu — linia lotnicza ma obowiązek zapewnić każdemu pasażerowi darmowy posiłek i napój, a także możliwość wykonania telefonu, albo wysłania wiadomości, faksu lub maila. Jeżeli lot zostanie przesunięty na następny dzień, podróżny musi mieć zapewniony nocleg, wyżywienie oraz transport z lotniska do hotelu. Natomiast jeśli lot zostanie całkowicie odwołany, pasażer ma prawo domagać się (oprócz odszkodowania) zwrotu kosztów biletu lub przekierowania go na inny lot. 

 

Po szczegółowe informacje na temat zakłócenia lotu i praw pasażerów z tego tytułu odsyłamy na stronę AirHelp

 

Dlaczego na wczasy za granicą lepiej lecieć z Niemiec?

Wczasowicze, którzy na wymarzone wakacje — zarówno te bliskie na terenie Europy, jak i te dalsze na innych kontynentach — wybiorą ofertę wczasów niemieckiego biura podróży i dodatkowo z wylotem z Niemiec mogą oczekiwać, że ich podróż będzie realizowana w nowoczesnych, komfortowych samolotach i bez międzylądowania na dalszych kierunkach. Bezpośredni przelot do kraju wypoczynku skutkuje tym, że czas podróży będzie znacznie krótszy i cena wczasów niższa.

 

Nie tylko takie korzyści czekają na turystów wybierających oferty niemieckich biur podróży. 

 

Tanie wakacje z Niemiec to:

⇒ cena niższa nawet o 40%,

⇒ możliwość płatności w euro lub złotówkach,

⇒ gwarancja niezmienności ceny.

 

W ofertach niemieckich touroperatorów wyższy jest też standard wypoczynku:

 

⇒ preferowane są hotele o wyższym standardzie wyposażenia i usług,

⇒ hotel jest zawsze zgodny z opisem i ze zdjęciami prezentowanymi w ofercie,

⇒ w hotelu wczasowicz otrzymuje pokój lepszej jakości,

⇒ wyjazd jest bardzo dobrze chroniony, ponieważ aby móc organizować wypoczynek, operatorzy niemieccy muszą spełnić wiele restrykcyjnych wymagań.

 

Korzystając z ofert niemieckich biur podróży, współpracujących z Biurem podróży Amigos B.B. turysta ma dostęp do szerszej oferty kierunków i terminów oraz do elastycznego ustalenia czasu pobytu na wymarzonych wakacjach.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

dominikana puerto plata, puerto plata wypoczynek, region puerto plata, puerto plata wakacje, puerto plata wczasy, puerto plata wycieczki, puerto plata all inclusive, puerto plata last minute, puerto plata z niemiec, puerto plata atlantyk, puerto plata bursztynowe wybrzeże, puerto plata co zobaczyć, puerto plata atrakcje, puerto plata plaże, puerto plata imprezy
Warto wiedzieć
Dominikana – egzotyczne Puerto Plata

Puerto Plata w Dominikanie to idealne miejsce na błogie, relaksujące wakacje all inclusive, szczególnie jesienią i zimą

kos atrakcje, kos ciekawe miejsca, kos zabytki, kos co warto zobaczyć, grecja wyspa kos, kos wakacje, kos wczasy, kos wycieczki, kos all inclusive, kos last minute, kos z niemiec
Warto wiedzieć
Wyspa Kos — pływające ogrody na Morzu Egejskim

Sprawdź, jaka jest grecka wyspa Kos, z czego słynie i jakie atrakcje warto tam zobaczyć.

dominikana, punta cana, puerto plata, dominikana wakacje, dominikana wczasy, dominikana wycieczki, dominikana punta cana, dominikana all inclusive, dominikana last minute, punta cana wakacje, punta cana wczasy, punta cana wycieczki, punta cana all inclusive
Polecane hotele
TOP 10 – najlepsze hotele w Dominikanie dla rodzin

Egzotyczne wakacje w rajskiej Dominikanie — rodzinne wakacje w najlepszych hotelach z formułą all inclusive.

bułgaria słoneczny brzeg, bułgaria wakacje, bułgaria last minute, bułgaria first minute, słoneczny brzeg plaża, słoneczny brzeg dla rodzin, bułgaria wakacje all inclusive, bułgaria wakacje last minute, słoneczny brzeg first minute, bułgaria burgas, wakacje słoneczny brzeg, słoneczny brzeg wczasy, bułgaria wakacje z rodziną
Warto wiedzieć
Bułgaria — Słoneczny Brzeg na wczasy z rodziną

Bułgarski kurort Słoneczny Brzeg to wspaniałe miejsce na wypoczynek dla całej rodziny i dla osób lubiących imprezować.

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Tanie wakacje 2024 z Niemiec

Atrakcyjne oferty last minute i all inclusive niemieckich organizatorów wypoczynku na wakacje 2024, z wylotem z wielu lotnisk, w tym z Niemiec, Czech i Polski

Lato 2024 z rodziną w Turcji

Lato 2024 w Turcji – Riwiera Turecka i Turcja Egejska na rodzinne wakacje z niemieckimi biurami podróży

Wakacje 2024 na wybrzeżach Hiszpanii

Wakacje 2024 na wybrzeżach kontynentalnej Hiszpanii w atrakcyjnych ofertach z wylotem z Niemiec

Wakacje 2024 dla rodzin

Rodzinne wakacje 2024 w formule all inclusive w najchętniej odwiedzanych miejscach przez rodziny z dziećmi – Turcja, Bułgaria, Grecja i Hiszpania

Indonezja — wakacje 2024 na wyspie Bali

Wakacje 2024 w Indonezji na egzotycznej wyspie Bali

Słoneczne wakacje — lato 2024

Beztroskie wakacje 2024 all inclusive dla singli, par i rodzin z dziećmi – Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Portugalia, Cypr i Turcja

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.