Wróć do listy artykułów

Wakacje na wyspach, gdzie cały rok jest... lato!

Wypoczynek z Amigos | 15-02-2022, Aktualizacja: 31-10-2023
wyspy zielonego przylądka, wakacje poza sezonem, wczasy cały rok, wakacje all inclusive, wczasy all inclusive, wycieczki all inclusive, gdzie pojechać jesienią, wakacje zimą, wczasy ferie zimowe, gdzie na wakacje zimą, wyspy kanaryjskie wakacje, wakacje last minute, malediwy, seszele, dominikana, kuba, jamajka, karaiby, wakacje na wyspach, gorące wyspy
Wyspy, gdzie przez cały rok jest... lato, warto odwiedzić na wakacje all inclusive dla pięknych plaż, słońca i ciepłej wody, zwłaszcza gdy u nas jest zimno i deszczowo — foto: Pixabay

Wakacje all inclusive za granicą poza naszym sezonem letnim można spędzić w wielu miejscach, w których przez cały rok jest... lato! Najlepsze, wakacyjne kierunki na słoneczny wypoczynek to pełne atrakcji hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie, egzotyczne, rajskie Karaiby, Wyspy Zielonego Przylądka na Atlantyku oraz Malediwy i Seszele na Oceanie Indyjskim. To tylko niektóre propozycje wypoczynku na rajskich wyspach po sezonie letnim, ale i tak jest w czym wybierać. 

 

 

Wyspy Kanaryjskie


 

 

Archipelag Wysp Kanaryjskich to region należący do Hiszpanii, który składa się łącznie z 7 wysp, a 4 z nich to wyspy główne: Teneryfa, Gran Canaria, Lanzarote i Furteventura. Wyspy położone są na Oceanie Atlantyckim, na północny zachód od wybrzeży Afryki. Wyspy Kanaryjskie to doskonałe miejsce na wakacje dla aktywnych turystów, którzy uwielbiają zwiedzać, spacerować, a także uprawiać różne sporty wodne. Silne wiatry znad oceanu tworzą idealne warunki do uprawiania surfingu i windsurfingu... i wszystkich innych dyscyplin na falach i z wiatrem w żaglach.

 Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie — foto: Pixabay

 

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich pozwala na wakacje all inclusive praktycznie przez 365 dni w roku. Średnie temperatury jesienią, zima i wiosną w obrębie całego archipelagu nie schodzą poniżej 20°C w dzień oraz 15°C w nocy. Ze względu na położenie wysp na oceanie trzeba jednak liczyć się w tym terminie z dość silnymi wiatrami. To z pewnością nie sprawi większego problemu miłośnikom sportów wodnych, którzy właśnie wtedy będą mieli większe fale na oceanie. 

 

Wyspy Zielonego Przylądka 

 

 

 

 

Cały archipelag Wysp Zielonego Przylądka złożony jest z 10 większych i 16 mniejszych wysp, położonych na wodach Oceanu Atlantyckiego, ok. 450 km od zachodniego wybrzeża Afryki oraz ok. 1 470 km na południe od Wysp Kanaryjskich. Archipelag charakteryzuje się przede wszystkim dziewiczym krajobrazem, piaszczystymi plażami oraz wysokimi temperaturami przez cały rok. To miejsce z pewnością sprawdzi się na rodzinne albo romantyczne wczasy all inclusive o dowolnej porze roku. 

 

Wyspy Zielonego Przyladka

Wyspy Zielonego Przylądka — foto: Pixabay

 

Wyspy Zielonego Przylądka to kierunek, na którym panuje wieczne lato. Średnie temperatury wynoszą tu ok. 27°C w dzień oraz ok. 20°C w nocy. Opady deszczu praktycznie nie występują, za to na wyspach Capo Verde mogą pojawić się silne wiatry. Od jesieni do wiosny to idealny czas na wakacje all inclusive szczególnie dla miłośników sportów wodnych, ponieważ wtedy panują tu doskonałe warunki do uprawiania np. windsurfingu i kitesurfingu.

 

Rajskie Malediwy

 

 

Archipelag Malediwów to wyspiarskie państwo leżące na 26 koralowych atolach na Oceanie Indyjskim. Archipelag składa się z ok. 1190 wysp i wysepek, z których tylko 202 jest zamieszkanych.

 

Kilometrowe plaże pokryte prawie białym piaskiem, oblewane są lazurowymi wodami oceanu. Malediwy to wyspy, które są stworzone do błogiego, wakacyjnego wypoczynku przez cały rok. To raj dla miłośników egzotycznych wakacji all inclusive i wymarzone miejsce dla amatorów sportów wodnych, którzy mogą tu nurkować, uprawiać windsurfing i żeglarstwo.

 

Malediwy

 Malediwy — foto: Pixabay

 

Na Malediwach panuje klimat równikowy wilgotny, a średnia roczna temperatura powietrza w dzień wynosi 30°C i 25°C w nocy. Monsuny powodują, że od grudnia do marca powietrze staje się tu nieco chłodniejsze i suche natomiast od kwietnia do listopada jest cieplejsze i bardziej wilgotne. Najbardziej deszczowe są miesiące: maj i grudzień, ale nawet wtedy opady nie przeszkadzają w plażowaniu, bo najczęściej pada tu w nocy i wczesnym rankiem. Temperatura wody przez cały rok wynosi ok. 28°C.

 

Archipelag Seszeli

 

 

Archipelag Seszeli  leży na Oceanie Indyjskim, ok. 1600 km od wybrzeży Afryki. Spośród 115 wysp tylko 33 są zamieszkałe, a główne z nich to: Mahé, Praslin i La Digue. 

 

Na Seszelach są górzyste wyspy wulkaniczne i płaskie wyspy koralowe, tworzące największy atol koralowy. Nie ma tu jezior i rzek, ale za to są przepiękne, rajskie, złociste plaże, ciepłe, szafirowe wody Oceanu i niesamowita przyroda, które urzekają turystów wypoczywających na Seszelach. Symbolem Seszeli jest żółw olbrzymi, a spacer wśród nich będzie niesamowitym przeżyciem. Tu rośnie też palma coco de mer z wielkim orzechem miłości. Seszele to prawdziwy raj dla miłośników przyrody. Fani nurkowania na pewno zachwycą się podwodnymi widokami na jednej z najpiękniejszych raf koralowych. 

 

Seszele

 Seszele — foto: Pixabay

 

Wyspy Seszeli położone są w klimacie równikowym wilgotnym. Na wakacje all inclusive na Seszele można jechać przez cały rok, bo tu zawsze panuje lato. Średnia, roczna temperatura na wyspach wynosi 27-30°C. Komfortowe są również warunki do kąpieli i nurkowania z temperaturami wody 23°C-28°C. Opady o różnym stopniu intensywności występują na wyspach przez cały rok, alei najczęściej są to krótkie ulewy, po których od razu świeci słońce umożliwiające dalsze plażowanie. Za to po ulewie powietrze jest świeże, a upał nie taki dokuczliwy.

 

Karaiby — Dominikana, Kuba i Jamajka

Wyspy Karaibów  to idealny kierunek na egzotyczne wakacje all inclusive przez cały rok. Karaiby składają się z ponad 7000 wysp pochodzenia wulkanicznego lub koralowego, a większość z nich otacza piękna rafa koralowa. Najpopularniejszymi z nich na rajskie wakacje są Dominikana i Kuba.

 

Dominikana — królowa Karaibów

 

 

 

Dominikana określana jest mianem królowej Karaibów. Leży we wschodniej części wyspy Haiti i jest prawdziwym rajem dla osób spragnionych wypoczynku na plażach z białym piaskiem w otoczeniu dających wytchnienie palm. Turkusowe wody Morza Karaibskiego oblewającego wybrzeże Dominikany nawet zimą przekraczają 25°C, a latem ich temperatura wynosi prawie 30°C. Strefie klimatu zwrotnikowego gorącego, w którym znajduje się Dominikana, ma dwie pory; suchą — od listopada do kwietnia i deszczową — od maja do października. Opady deszczu są jednak najczęściej przelotne i trwają nie dłużej niż godzinę.

 

Rajskie wakacje w Dominikanie

Rajskie wakacje w Dominikanie — foto: Pixabay

 

Oprócz pięknych plaż Dominikana oferuje turystom fantastyczną przyrodę i malownicze krajobrazy. Jest też rajem dla miłośników sportów wodnych oraz pasjonatów nurkowania, którzy mogą tu odkrywać uroki barwnej rafy koralowej.

 

Kuba — największa wyspa Karaibów

 

 

Otoczona lazurowymi wodami Morza Karaibskiego Kuba — największa wyspa Karaibów, wokół głównej wyspy ma jeszcze ok. 1600 małych wysepek. Turystów przyciąga przepięknymi  plażami, fantastyczną rafą koralową i zabytkami. Na ulicach kubańskich miast można odnieść ważenie, że czas zatrzymał się tu na latach 50. XX w., ale absolutnie w tym kraju nie brakuje luksusowych hoteli. Taki klimat tworzą nadal jeżdżące ulicami stare samochody — niesamowity widok dla fanów motoryzacji.

 

Kuba na gorące wakacje all inclusive

Kuba na gorące wakacje all inclusive — foto: Pixabay

 

Kuba ma świetne warunki klimatyczne na wypoczynek all inclusive, ponieważ leży w rejonie klimatu podrównikowego i równikowego wilgotnego. Pogoda na wyspie umożliwia wakacyjny wypoczynek o każdej porze roku. Pora deszczowa występuje tu od maja do października, natomiast sucha jest od listopada do kwietnia. W miesiącach letnich jest dość upalnie, a zimą średnie dzienne temperatury to 22-26°C, a opady zdarzają się sporadycznie. Wtedy jest najlepsza pora na wakacje na Kubie

 

Jamajka – karaibska wyspa w rytmie reggae

 

 

Jamajka jest bardzo kolorową i roztańczoną wyspą, na której wszędzie słychać muzykę reggae. Ta przepiękna wyspa z malowniczymi krajobrazami to także otoczone palmami kokosowymi długie plaże z miękkim, białym piaskiem i lazurowe, ciepłe wody Morza Karaibskiego.

 

Plaże na Jamajce

Plaże na Jamajce  — foto: Couples Swept Away

 

Przy rozległych, piaszczystych plażach zlokalizowano wiele wysokiej klasy hoteli. 

 

Couples Negril

Couples Negril

 

Wyspa jest idealnym miejscem na wakacje all inclusive dla miłośników plażowania i lubiących aktywny wypoczynek, a szczególnie nurkowanie i sporty wodne. Jamajka ma doskonałe warunki do uprawiania surfingu, windsurfingu, czy parasailingu. Popularne są tu również rejsy jachtami i katamaranami. 

 

Jamajczycy to przeważnie lekkoduchy, ale przy tym ludzie bardzo przyjaźni, życzliwi i pogodni. Tworzą na wyspie wyjątkowy klimat określany jako jamajskie 3 x R, czyli relaks, reggae, rasta. 


Na Jamajce pory roku praktycznie nie występują, bo cały rok trwa tu lato. Na wybrzeżu wyspy średnie temperatury w ciągu dnia wynoszą ok. 27-28°C. Noce przynoszą tylko nieznaczne ochłodzenie, bo wtedy na termometrach jest 22-24°C. I nawet kąpiel w morzu nie przyniesie wytchnienia, bo woda w Morzu Karaibskim ma temperaturę 27-29°C. Na Jamajce można wypoczywać przez cały rok, ale ze względu na panujący tu tropikalny klimat najlepiej odwiedzić ją na wakacje all inclusive od połowy września do kwietnia.

Podobne wpisy

wyspy zielonego przylądka, cabo verde, wyspy zielonego przylądka wakacje, wyspy zielonego przylądka wczasy, wyspy zielonego przylądka all inclusive, wyspy zielonego przylądka last minute, archipelag wysp zielonego przylądka, cabo verde wakacje, archipelag cabo verde
Warto wiedzieć
Cabo Verde — rajskie Wyspy Zielonego Przylądka

Którą z wysp archipelagu Cabo Verde odwiedzić na wakacjach all inclusive i jakich atrakcji można się tam spodziewać?

kuba wyspa, kuba karaiby, kuba wakacje, kuba wczasy, kuba wycieczki, kuba z niemiec, kuba tanie wakacje, kuba przyroda, kuba waluta, kuba co zobaczyć, kuba czym zachwyca, kubańskie cygara, kuba stare samochody, kuba hawana, hawana stolica kuby, komunistyczna kuba, plaże na kubie
Warto wiedzieć
Plaże, cygara i stare samochody…witajcie na Kubie!

Kuba znana jest z rajskich białych plaż, najlepszych na świecie cygar, wyśmienitego rumu i starych samochodów.

wakacje na kubie, kuba all inclusiv, hotele na kubie, bezpieczeństwo na kubie, wakacje  dla par, kuba tanie wakacje, kuba z niemiec, wczasy z niemiec, wakacje z niemiec, kuba 2023, kuba wakacaje 2023, kuba wczasy 2023, wycieczki na kubę, kuba karaiby
Wypoczynek z Amigos
Egzotyczne wakacje all inclusive na gorącej Kubie

Kuba, największa wyspa Karaibów przyciąga turystów na wakacje przepięknymi plażami z białym piaskiem i lazurowym morzem.

tanie wakacje dominikana, dominikana plaże, dominikana last minute, dominikana all inclusive, dominikana z niemiec, dominikana tanio, dominikana wakacje, dominikana wczasy, dominikana wycieczki, oferty wczasów w dominikanie, karaiby dominikana, dominikana atrakcje
Warto wiedzieć
Dominikana – egzotyczny raj na Karaibach

Dominikana to najpopularniejszy kierunek na egzotyczne wakacje all inclusive. Co warto wiedzieć o tej królowej Karaibów?

dominikana 2024, dominikana wakacje 2024, dominikana all inclusive, dominikana last minute, dominikana wakacje, dominikana wczasy, dominikana wycieczki, dominikana first minute, dominikana z niemiec, dominikana cały rok, dominikana karaiby, dominikana egzotyczne wakacje, rajskie plaże, dominikana kiedy jechać, dominikana pogoda
Wypoczynek z Amigos
Dominikana na wakacje all inclusive przez cały rok

Egzotyczne wakacje all inclusive na rajskich plażach Dominikany przez cały rok — dlaczego warto tam pojechać?

wakacje 2024 kanary, wczasy 2024 kanary, wyspy kanaryjskie wakacje 2024, wyspy kanaryjskie wczasy 2024, wyspy kanaryjskie wycieczki 2024, wakacje teneryfa, wakacje gran canaria, wakacje lanzarote, wakacje fuerteventura, teneryfa all inclusive, gran canaria all inclusive, lanzarote all inclusive, fuerteventura all inclusive
Wypoczynek z Amigos
Wyspy Kanaryjskie — idealny kierunek na wakacje

Wyspy Kanaryjskie to doskonałe miejsce na wypoczynek all inclusive przez cały rok. Którą wyspę wybrać na wakacje?

seszele wakacje, seszele wczasy, seszele wycieczki, seszele all inclusive, seszele last minute, seszele z niemiec, seszele tanie wakacje, seszele tanie wczasy, seszele tanie wycieczki, archipelag seszeli, seszele tropikalna przyroda, seszele mahe, seszele plaża
Warto wiedzieć
Seszele — egzotyczne wyspy na Oceanie Indyjskim

Poznaj najmniejsze państwo Afryki — niesamowite, egzotyczne wyspy archipelagu Seszeli na Oceanie Indyjskim.

malediwy archipelag, malediwy wakacje, malediwy wakacje, malediwy wczasy, malediwy wycieczki, malediwy all inclusive, malediwy last minute, malediwy z niemiec, malediwy hotele, malediwy przelot, malediwy samolot, archipelag malediwów, rajski archipelag, malediwy co zobaczyć, malediwy wyspy, malediwy nurkowanie, malediwy rafa koralowa
Warto wiedzieć
Malediwy – rajski archipelag na Oceanie Indyjskim

Egzotyczny archipelag Malediwy na Oceanie Indyjskim to doskonała propozycja dla miłośników rajskich plaż i lazurowej wody.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

dominikana puerto plata, puerto plata wypoczynek, region puerto plata, puerto plata wakacje, puerto plata wczasy, puerto plata wycieczki, puerto plata all inclusive, puerto plata last minute, puerto plata z niemiec, puerto plata atlantyk, puerto plata bursztynowe wybrzeże, puerto plata co zobaczyć, puerto plata atrakcje, puerto plata plaże, puerto plata imprezy
Warto wiedzieć
Dominikana – egzotyczne Puerto Plata

Puerto Plata w Dominikanie to idealne miejsce na błogie, relaksujące wakacje all inclusive, szczególnie jesienią i zimą

kos atrakcje, kos ciekawe miejsca, kos zabytki, kos co warto zobaczyć, grecja wyspa kos, kos wakacje, kos wczasy, kos wycieczki, kos all inclusive, kos last minute, kos z niemiec
Warto wiedzieć
Wyspa Kos — pływające ogrody na Morzu Egejskim

Sprawdź, jaka jest grecka wyspa Kos, z czego słynie i jakie atrakcje warto tam zobaczyć.

dominikana, punta cana, puerto plata, dominikana wakacje, dominikana wczasy, dominikana wycieczki, dominikana punta cana, dominikana all inclusive, dominikana last minute, punta cana wakacje, punta cana wczasy, punta cana wycieczki, punta cana all inclusive
Polecane hotele
TOP 10 – najlepsze hotele w Dominikanie dla rodzin

Egzotyczne wakacje w rajskiej Dominikanie — rodzinne wakacje w najlepszych hotelach z formułą all inclusive.

bułgaria słoneczny brzeg, bułgaria wakacje, bułgaria last minute, bułgaria first minute, słoneczny brzeg plaża, słoneczny brzeg dla rodzin, bułgaria wakacje all inclusive, bułgaria wakacje last minute, słoneczny brzeg first minute, bułgaria burgas, wakacje słoneczny brzeg, słoneczny brzeg wczasy, bułgaria wakacje z rodziną
Warto wiedzieć
Bułgaria — Słoneczny Brzeg na wczasy z rodziną

Bułgarski kurort Słoneczny Brzeg to wspaniałe miejsce na wypoczynek dla całej rodziny i dla osób lubiących imprezować.

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Tanie wakacje 2024 z Niemiec

Atrakcyjne oferty last minute i all inclusive niemieckich organizatorów wypoczynku na wakacje 2024, z wylotem z wielu lotnisk, w tym z Niemiec, Czech i Polski

Lato 2024 z rodziną w Turcji

Lato 2024 w Turcji – Riwiera Turecka i Turcja Egejska na rodzinne wakacje z niemieckimi biurami podróży

Wakacje 2024 na wybrzeżach Hiszpanii

Wakacje 2024 na wybrzeżach kontynentalnej Hiszpanii w atrakcyjnych ofertach z wylotem z Niemiec

Wakacje 2024 dla rodzin

Rodzinne wakacje 2024 w formule all inclusive w najchętniej odwiedzanych miejscach przez rodziny z dziećmi – Turcja, Bułgaria, Grecja i Hiszpania

Indonezja — wakacje 2024 na wyspie Bali

Wakacje 2024 w Indonezji na egzotycznej wyspie Bali

Słoneczne wakacje — lato 2024

Beztroskie wakacje 2024 all inclusive dla singli, par i rodzin z dziećmi – Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Portugalia, Cypr i Turcja

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.