Wróć do listy artykułów

Egipt — wakacje all inclusive nad Morzem Czerwonym

Wypoczynek z Amigos | 21-07-2022, Aktualizacja: 29-02-2024
egipt morze czerwone, egipt wakacje, egipt wakacje z nurkowaniem, egipt wczasy, egipt wycieczki, egipt wypoczynek, egipt all inclusive, egipt last minute, egipt first minute, egipt dla rodzin, egipt z niemiec, egipt nad morzem czerwonym, wakacje egipt, morze czerwone  egipt, egipt wakacje cały rok
Egipska Riwiera Morza Czerwonego to raj dla plażowiczów i miłośników nurkowania — foto: Pixabay

Egipska Riwiera Morza Czerwonego to mnóstwo słońca, piękne piaszczyste plaże, prawdziwie letnia pogoda i ciepła woda w morzu.  Pasjonaci nurkowania znajdą w Morzu Czerwonym barwne rafy koralowe, pełne kolorowych ryb i podwodnych tajemnic. To idealne miejsce na błogi lub aktywny wypoczynek w ciągu całego roku.

 

 

Czy Morze Czerwone jest... czerwone?

Morze Czerwone to śródlądowy akwen międzykontynentalny, będący częścią Oceanu Indyjskiego. Położone jest między Afryką a Półwyspem Arabskim.

 

 

Morze Czerwone swoim wydłużonym kształtem przypomina ślimaka. Ma ok. 2250 km długości, a jego średnia szerokość wynosi 300 km. Nie jest morzem zbyt głębokim, bo 40% jego obszaru nie przekracza 100 m głębokości. Są jednak takie miejsca, gdzie maksymalna głębokość wynosi 2850 m.

 

Morze Czerwone wcale nie jest w kolorze czerwonym, tylko mieni się wszystkimi odcieniami zieleni i błękitu. Okresowo tylko, w niektórych miejscach znajdujące się tam algi zabarwiają wodę na czerwono i stąd wzięła się jego nazwa. Są jeszcze inne teorie dotyczące tej nazwy, ale ta jest najbardziej prawdopodobna.

 

Do Morza Czerwonego nie wpływa żadna rzeka, dlatego jest to najbardziej słone otwarte morze na świecie, którego poziom zasolenie wynosi 37–42‰. Wody Morza Czerwonego są bardzo ciepłe — ich średnia temperatura w ciągu całego roku wynosi 25°C, dlatego uważane jest ono za najcieplejsze morze świata.

 

Egipt, Morze Czerwone

Egipt, Morze Czerwone — foto: Pixabay

 

Riwiera Morza Czerwonego

Riwiera Morza Czerwonego zwana też Riwierą Egipską to ponad 700 km pas wybrzeża obejmujący zachodni brzeg Zatoki Akaba, wschodni brzeg Zatoki Sueskiej znajdującej się na półwyspie Synaj oraz całe wschodnie wybrzeże kontynentalnej części Egiptu, położone na południe od Zatoki Sueskiej. Ta rozległość Riwiery powoduje, że zwykle dzieli się ją na trzy części: 

⛱ wybrzeże  nad Zatoką Akaba — półwysep Synaj, 

⛱ wybrzeże nad Zatoką Sueską, 

⛱ wybrzeże części kontynentalnej Egiptu. 

Wzdłuż Riwiery Egipskiej rozlokowały się miejscowości turystyczne. Część z nich to niewielkie ośrodki wypoczynkowe, ale wśród nich są też największe i najpopularniejsze egipskie kurorty, do których zjeżdżają na wakacyjny wypoczynek all inclusive turyści z całego świata.

 

Egipt, wybrzeże Morza Czerwonego i lotniska

Egipt, wybrzeże Morza Czerwonego, kurorty i lotniska

 

Pogoda na wybrzeżu Morza Czerwonego

Na Riwierze Morza Czerwonego panuje ciepły klimat, dlatego pogoda przez cały rok jest tu doskonała na błogie plażowanie. Najchłodniejszym miesiącem roku jest tu luty, ale nawet w tym zimowym miesiącu temperatura powietrza w dzień nie spada poniżej 25°C. W pozostałych miesiącach jest tylko jeszcze cieplej, a latem upały bywają niesamowite i wielu osobom mogą dać się nieźle we znaki. Najwyższe temperatury powietrza występują tu w sierpniu, a na termometrach jest zwykle ponad 30°C. 

W miesiącach zimowych woda w Morzu Czerwonym ma średnio 22°C, natomiast latem nagrzewa się nawet do ponad 35°C. Opady deszczu na tym terenie nawet zimą występują niezwykle rzadko.

 

Hilton Hurghada Plaza

 Hilton Hurghada Plaza

 

Kiedy jechać na wakacje nad Morze Czerwone?

Sprzyjające warunki klimatyczne i doskonała letnia pogoda sprawiają, że turyści przyjeżdżają tu na wczasy przez cały rok. Da turystów z Polski, prawdziwie komfortowa pogoda nad Morzem Czerwonym w Egipcie  jest od jesieni do wiosny, czyli od października do maja. Wtedy na termometrach jest tu odpowiednik naszego lata. W sezonie letnim natomiast upały mogą niejednemu dać się solidnie we znaki. 

Riwiera Egipska kusi swoimi walorami szczególnie w czasie polskiej jesieni, zimą i wiosną. Egipt nad Morzem Czerwonym to także idealne miejsce na słoneczny wypoczynek  w czasie ferii zimowych i na długi weekend majowy. Warto zaplanować tu wczasy również w okresie Świąt Bożego Narodzenia lub Wielkanocy, czy powitać Nowy Rok na egipskich plażach. Doskonałym rozwiązaniem będą też wczasy w tym regionie w chłodnych i deszczowych miesiącach jesiennych, szczególnie dla tych, którzy nie mieli szans na urlop latem. Tu na pewno nie zabraknie słońca!

 

Wakacje  all inclusive na Riwierze Egipskiej

Długi na ponad 700 km pas wybrzeża Morza Czerwonego w Egipcie jest popularnym kierunkiem wśród  turystów z całego świata. Swoją popularność zawdzięcza wysokim temperaturom i mnóstwem słońca przez 365 dni w roku. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że na Riwierę Morza Czerwonego jedzie się właśnie po gorące, egipskie słońce, aby błogo poleniuchować na rozległych, ciągnących się kilometrami piaszczystych plażach, wykąpać się w ciepłych, krystalicznie czystych wodach Morza Czerwonego, zanurkować w bajecznie kolorowej rafie koralowej i odkrywać liczne spoczywające tu wraki statków. 

 

Morze Czerwone, rafa koralowa

Morze Czerwone, rafa koralowa — foto: Pixabay

 

Egipskie wybrzeże Morza Czerwonego jest idealnym miejscem, gdzie można łączyć relaks na plaży, kąpiele morskie, uprawianie sportów wodnych, nurkowanie i zwiedzanie. Przyjazd tu na wakacje all inclusive z rodziną, przyjaciółmi czy na romantyczny urlop we dwoje to doskonały pomysł, bo ten region Egiptu każdemu zapewni ulubioną formę wypoczynku.

 

To region, w którym jest także wiele komfortowych hoteli z formułą all inclusive, posiadających bardzo bogatą infrastrukturę rekreacyjno-sportową i dostosowanych do wypoczynku dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Nie brakuje też luksusowych hoteli tylko dla dorosłych, poszukujących wypoczynku z dala od dziecięcego gwaru. Polacy jeżdżą tu chętnie na wakacje all inclusive również ze względu wyjątkową egzotykę tego regionu przy stosunkowo krótkim locie samolotem.

 

Nurkowanie w Morzu Czerwonym 

Morze Czerwone to rewelacyjne miejsce do aktywnego wypoczynku dla miłośników nurkowania, ponieważ w tym międzykontynentalnym, najbardziej zasolonym akwenie otwartym na świecie znajdują się przepiękne rafy koralowe. Znalazły się one nawet na liście podwodnych cudów świata. W rafach Morza Czerwonego jest aż 220 gatunków koralowców. Nurkowanie rafowe w utworzonych ogrodach koralowych, lagunach i labiryntach oraz podwodne spotkania z delfinami i żółwiami, a w niektórych miejscach nawet z rekinami to niesamowite atrakcje i prawdziwie rajskie wakacje dla każdego nurka. Głębiny przy Riwierze Morza Czerwonego kryją też 90 wraków statków, których odkrywanie i penetrowanie podczas nurkowania wrakowego jest niezapomnianą przygodą.

 

Nurkowanie w Morzu Czerwonym

Nurkowanie w Morzu Czerwonym — foto: Pixabay

 

W ciepłych wodach Morza Czerwonego nie ma zagrożenia wychłodzenia organizmu, bez względu na czas nurkowania. Warunki nurkowe, dostępne szkółki i wypożyczalnie sprzętu powodują, że Morze Czerwone jest doskonałym wyborem do nauki nurkowania dla początkujących nurków i penetrowania morskich głębin dla tych bardziej zaawansowanych.

 

Nurkowanie w Morzu Czerwonym

Nurkowanie w Morzu Czerwonym — foto: Pixabay

 

Wakacje w Egipcie z plażowaniem i zwiedzaniem

Egipt oferuje niesamowite miejsca do zwiedzania z monumentalnymi budowlami przypominającymi o świetności tego kraju za czasów panowania faraonów. Pojechać na wakacje do Egiptu i nie zobaczyć tego, co tylko tam jest do zobaczenia, to jakby nie odwiedzić tego niesamowitego kraju. Jesień, zima i wiosna to doskonałe pory roku, aby połączyć wypoczynek na słonecznych plażach ze zwiedzaniem perełek starożytnego Egiptu. Przy niższych temperaturach wycieczki do historycznych miejsc i zwiedzanie monumentalnych budowli nie będzie tak męczące jak latem, gdy ze względu na panujące w tym regionie upały, jest to bardzo uciążliwe. 

 

Z najpopularniejszych turystycznych kurortów, organizowane są wycieczki do pobliskich, historycznych budowli. Skorzystanie z takiej opcji będzie miłym przerywnikiem w plażowaniu i nurkowaniu. 

 

Egipt, Luksor

Egipt, Luksor — foto: Pixabay

 

Gdzie wypoczywać nad Morzem Czerwonym

Wakacje all inclusive w Egipcie turyści najchętniej spędzają w popularnych kurortach nad Morzem Czerwonym. Najpopularniejszymi egipskimi kurortami są: Hurghada, Marsa Alam oraz Sharm el-Sheikh. To kurorty nastawione przede wszystkim na wypoczynek z plażowaniem, kąpielami i nurkowaniem w przybrzeżnych rafach koralowych. Znajdują się tu hotele o różnym standardzie, dostosowane do potrzeb i zasobności portfela każdego turysty. Wiele z nich to luksusowe kompleksy hotelowe z bogatą infrastrukturą turystyczną, zapewniające komfortowy wypoczynek w formule all inclusive. Wybór jest doprawdy ogromny. Na dogodne warunki zakwaterowania mogą też liczyć rodziny wypoczywające tu z dziećmi i to w każdym wieku. Wiele hoteli dostosowało swoją ofertę i wyposażenie do najmłodszych gości.

 

Egipt, Aquapark

Egipt, Aquapark — foto: Jaz Aquaviva

 

Bezpieczne i tanie wakacje w Egipcie

Egipt to egzotyczny kraj położony na kontynencie afrykańskim, dlatego przed planowanymi wakacjami, a później przed samym wyjazdem do tego kraju sprawdź aktualne zasady wjazdu i pobytu, obowiązujące w Egipcie. Tylko wtedy Twoje wakacje będą udane, przyjemne, a przede wszystkim bezpieczne. Aktualne informacje na bieżąco publikowane są na stronie MSZ w zakładce z informacjami dla podróżujących.

 

Tanie wakacje w Egipcie możesz mieć, korzystając z bogatych ofert wypoczynku niemieckich biur podróży, które znajdziesz na stronie https://wakacjeamigos.pl.  Z niemieckimi touroperatorami poza elastycznym terminem wyjazdu i powrotu oraz warunkami pobytu uwzględniającymi Twoje osobiste preferencje, masz gwarancję uzyskania najlepszych pokoi i usług zgodnych z zawartą umową. Wygodna jest też podróż z niemieckich lotnisk — zawsze z bagażem rejestrowanym w cenie i z darmowym dojazdem pociągiem Zug zum Flug na lotnisko od granicy polsko-niemieckiej.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

dominikana puerto plata, puerto plata wypoczynek, region puerto plata, puerto plata wakacje, puerto plata wczasy, puerto plata wycieczki, puerto plata all inclusive, puerto plata last minute, puerto plata z niemiec, puerto plata atlantyk, puerto plata bursztynowe wybrzeże, puerto plata co zobaczyć, puerto plata atrakcje, puerto plata plaże, puerto plata imprezy
Warto wiedzieć
Dominikana – egzotyczne Puerto Plata

Puerto Plata w Dominikanie to idealne miejsce na błogie, relaksujące wakacje all inclusive, szczególnie jesienią i zimą

kos atrakcje, kos ciekawe miejsca, kos zabytki, kos co warto zobaczyć, grecja wyspa kos, kos wakacje, kos wczasy, kos wycieczki, kos all inclusive, kos last minute, kos z niemiec
Warto wiedzieć
Wyspa Kos — pływające ogrody na Morzu Egejskim

Sprawdź, jaka jest grecka wyspa Kos, z czego słynie i jakie atrakcje warto tam zobaczyć.

dominikana, punta cana, puerto plata, dominikana wakacje, dominikana wczasy, dominikana wycieczki, dominikana punta cana, dominikana all inclusive, dominikana last minute, punta cana wakacje, punta cana wczasy, punta cana wycieczki, punta cana all inclusive
Polecane hotele
TOP 10 – najlepsze hotele w Dominikanie dla rodzin

Egzotyczne wakacje w rajskiej Dominikanie — rodzinne wakacje w najlepszych hotelach z formułą all inclusive.

bułgaria słoneczny brzeg, bułgaria wakacje, bułgaria last minute, bułgaria first minute, słoneczny brzeg plaża, słoneczny brzeg dla rodzin, bułgaria wakacje all inclusive, bułgaria wakacje last minute, słoneczny brzeg first minute, bułgaria burgas, wakacje słoneczny brzeg, słoneczny brzeg wczasy, bułgaria wakacje z rodziną
Warto wiedzieć
Bułgaria — Słoneczny Brzeg na wczasy z rodziną

Bułgarski kurort Słoneczny Brzeg to wspaniałe miejsce na wypoczynek dla całej rodziny i dla osób lubiących imprezować.

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Tanie wakacje 2024 z Niemiec

Atrakcyjne oferty last minute i all inclusive niemieckich organizatorów wypoczynku na wakacje 2024, z wylotem z wielu lotnisk, w tym z Niemiec, Czech i Polski

Lato 2024 z rodziną w Turcji

Lato 2024 w Turcji – Riwiera Turecka i Turcja Egejska na rodzinne wakacje z niemieckimi biurami podróży

Wakacje 2024 na wybrzeżach Hiszpanii

Wakacje 2024 na wybrzeżach kontynentalnej Hiszpanii w atrakcyjnych ofertach z wylotem z Niemiec

Wakacje 2024 dla rodzin

Rodzinne wakacje 2024 w formule all inclusive w najchętniej odwiedzanych miejscach przez rodziny z dziećmi – Turcja, Bułgaria, Grecja i Hiszpania

Indonezja — wakacje 2024 na wyspie Bali

Wakacje 2024 w Indonezji na egzotycznej wyspie Bali

Słoneczne wakacje — lato 2024

Beztroskie wakacje 2024 all inclusive dla singli, par i rodzin z dziećmi – Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Portugalia, Cypr i Turcja

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.