Wróć do listy artykułów

Na wakacje za granicą z niemieckim biurem podróży

Poradnik wczasowicza | 18-09-2023
tanie wakacje, wakacje za granicą, wakacje z niemiec, wycieczki z niemiec, niemieckie biuro podróży, dojazd na lotnisko, zug zum flug, wycieczki z niemieckim biurem podróży, wycieczka za granicą umowa, opłata za wycieczkę, jak rezerwować wycieczkę, rezerwacja wstępna, oferty wczasów
Wycieczka zakupiona w niemieckim biurze podróży

Chcesz wygodnie i tanio wypocząć na wakacjach za granicą? Z niemieckimi biurami podróży komfortowy wypoczynek nawet w najbardziej odległych, egzotycznych zakątkach świata masz to na wyciągnięcie ręki. Poza tym są takie miejsca na ziemi, które po prostu musisz zobaczyć! 

Podpowiadamy — dlaczego warto skorzystać z ofert niemieckich organizatorów wypoczynku i jak zarezerwować wybraną wycieczkę.

 

 

Wakacje z niemieckimi biurami podroży — dlaczego warto?

Wycieczki prezentowane na stronie https://wakacjeamigos.pl to oferty 38 niemieckich biur podróży, z którymi Biuro Podróży Amigos B.B. aktualnie współpracuje. Dostępne na stronie propozycje tanich wczasów z Niemiec przygotowane przez niemieckie biura podróży zadowolą gusta każdego — nawet najbardziej wymagającego klienta.

Wczasy z niemieckimi organizatorami wypoczynku to

🏖️ oferty wypoczynku w wielu przepięknych miejscach na całym świecie,

🏖️ możliwość indywidualnego ustalania ilości dni wypoczynku, opcji wyżywienia i miejsca wylotu,

🏖️ atrakcyjne ceny, niezmienne po dokonaniu ostatecznej rezerwacji, 

🏖️ wysoki standard hotelu i pokoju, zgodny z zapisami w umowie,

🏖️ komfortowy wypoczynek i wiele dodatkowych usług w cenie wycieczki.

 

Podróż na wakacje z niemieckim biurem podróży też jest wygodna, bez niespodzianek i dodatkowych kosztów. Niemieccy organizatorzy wypoczynku gwarantują:

✈️ bezpłatny dojazd na lotnisko pociągiem Zug zum Flug od granicy polsko-niemieckiej,

✈️ wysoki komfort podróży samolotem oraz transfer do/z hotelu,

✈️ bagaż rejestrowany bez dodatkowych opłat.

 

Dlaczego oferty niemieckich biur podróży są tańsze?

Branża turystyczna w Niemczech jest bardzo dobrze rozwinięta, a niemieckie biura podróży działają na rynku usług turystycznych już od wielu lat i w licznych, nawet najbardziej egzotycznych zakątkach świata. Ich staż na rynku turystycznym i doświadczenie przekładają się na prężną i owocną współpracę z przewoźnikami i hotelarzami, w tym ze znanymi, międzynarodowymi sieciami hotelowymi. Dzięki temu niemieccy touroperatorzy wynegocjowują i kontraktują duże pakiety przewozowe i wypoczynkowe, uzyskując atrakcyjne ceny. Poza tym jako znaczący, duży partner, mają pierwszeństwo w wyborze ofert, a co za tym idzie — większy wybór dostępnych miejsc wypoczynku.

 

Jak zarezerwować wycieczkę z Biurem Podróży Amigos?

Wycieczkę organizowaną przez niemieckie biuro podróży, za pośrednictwem Biura Podróży Amigos B.B. można wstępnie zarezerwować na kilka różnych sposobów:

⇒ samodzielnie, po wybraniu odpowiedniej oferty i wciśnięciu przycisku Rezerwacja wstępna

⇒ za pośrednictwem biura

✓ poprzez znajdujący się na stronie formularz kontaktowy 

mailem na adres rezerwacje@wakacjeamigos.pl 

telefonicznie pod nr stacjonarnym +48757532601 lub komórkowym +48509663168

bezpośrednio w siedzibie biura 

58-500 Jelenia Góra, ul. Sudecka 11 lok. U1 

od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

 

Samodzielne dokonanie wstępnej rezerwacji na stronie Biura jest traktowane jako wysłanie zapytania ofertowego i nie zobowiązuje do dokonania płatności. Po otrzymaniu takiego zapytania powiadomimy Klienta, czy wybrana oferta jest dostępna w systemie rezerwacyjnym Biura Podróży Amigos B.B. Klient otrzyma też szczegółowe informacje, w jaki sposób należy dokonać stałej, wiążącej rezerwacji.

 

Umowa na wycieczkę

Do zawarcia umowy na wycieczkę wybraną z dostępnych ofert należy przesłać poniższe dane:

imię i nazwisko osoby, która zamawia wycieczkę i zobowiązuje się do jej opłacenia,

imiona i nazwiska pozostałych uczestników wycieczki,

nr PESEL każdego z uczestników, a w przypadku obcokrajowcy, który nie posiada nr PESEL jego data urodzenia,

adres zamieszkania i nr telefonu osoby zamawiającej,

adres mail do korespondencji.

 

Po przekazaniu tych danych Klient otrzyma umowę przygotowaną w języku polskim przez Biuro Podróży Amigos B.B. W umowie uwzględnione będą wszystkie ustalenia dokonane przy wyborze wycieczki i szczegółowe informacje dotyczące lotu. Po otrzymaniu takiej umowy należy sprawdzić poprawność zawartych w niej danych.

Jeżeli wszystko zostało wpisane prawidłowo, należy umowę wydrukować, podpisać, zeskanować i odesłać mailem na adres rezerwacje@wakacjeamigos.pl

 

Opłata za wycieczkę i dodatkowe koszty 

Po dokonywaniu ostatecznej rezerwacji i podpisaniu umowy należy opłacić wybraną wycieczkę. Płatności można dokonać w walucie polskiej lub Euro. Wpłaty należy przelać na konto bankowe:

dla wpłat w PLN

ING Bank Śląski S.A. oddział Jelenia Góra 52 1050 1908 1000 0090 8017 2704

dla wpłat w EURO

Sparkassen-Geschäftskonto - AMIGOS B.B DE20 8505 0100 0232 0469 30, BIC/SWIFT: WELADED1GRL1

 

Po wpłacie wymaganej kwoty zostanie dokonana rezerwacja wybranej wycieczki. Od tego momentu cena wczasów jest gwarantowana i nie zmienia się nawet przy zmianie kursu EURO, czy w przypadku podwyżek związanych z inflacją.

W przypadku wyjazdu last minute, gdy termin wycieczki przypada do 30 dni od podpisania umowy, przelana musi być cała kwota należna za wycieczkę.

Jeżeli wycieczka jest w opcji first minute i termin wyjazdu jest dalszy — wpłata obejmuje zaliczkę w wysokości 20-30% ceny wycieczki. Wysokość zaliczki uzależniona jest od organizatora wycieczki. Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej na 30 dni przed planowanym wyjazdem.

 

Do podstawowej ceny wycieczki doliczane są dodatkowe opłaty:

ubezpieczenie turystyczne obejmujące koszty leczenia za granicą — kwota naliczana od osoby za każdy dzień pobytu na wakacjach,

ubezpieczenie dodatkowe dotyczące kosztów rezygnacji z wycieczki w przypadku zdarzenia losowego i nieszczęśliwego wypadku, które uniemożliwiają wyjazd — ubezpieczenie to wynosi 5% wartości wycieczki,

opłata za wizę turystyczną doliczana jest, gdy obowiązuje w danym kraju. 

 

Dojazd na lotnisko w Niemczech

Niemieckie biura podróży zapewniają wygodę podróżowania i przy współpracy z Deutsche Bahn AG oferują darmowy przejazd pociągiem Zug zum Flug na dowolne lotnisko w Niemczech od granicy polsko-niemieckiej. Taki dojazd oferowany jest też w przypadku wylotu z lotniska w Bazylei i w Salzburgu. Powrót z wakacji odbywa się na tych samych zasadach. 

 

W ramach oferty Zug zum Flug podróżni mogą korzystać z dalekobieżnych i lokalnych pociągów obsługiwanych przez Deutsche Bahn AG — Intercity Express, Intercity, Eurocity, Interregio Express, Regional Express, Regionalbahn, S-Bahn, IC Busy.

 

Bilety Rail&Fly upoważniające do bezpłatnego dojazdu na lotnisko są ważne w przeddzień i w dniu wyjazdu oraz w dniu powrotu i dzień później. 

 

Więcej o tym bardzo wygodnym i oszczędnym dojeździe na niemieckie lotnisko przeczytasz na naszym podróżniczym blogu w artykule Zug zum Flug – przejazd pociągiem na lotnisko.

 

Na wakacjach z niemieckim biurem podróży

Na wakacjach organizowanych przez niemieckie biuro podróży wczasowiczom zostają przydzieleni piloci-rezydenci, czyli opiekunowie dostępni w czasie podróży i już na miejscu podczas wypoczynku. Rezydent biura podróży pomoże przy odprawie, w bezproblemowym dotarciu do hotelu i zakwaterowaniu oraz w każdej trudnej sytuacji, jakiej mogą doświadczyć wczasowicze. Wszystko po to, aby Klienci danego biura podróży czuli się bezpiecznie i komfortowo na wakacjach za granicą

 

Wypoczywając z niemieckim touroperatorem, nie trzeba się martwić o barierę językową. Wyznaczeni przez biuro rezydenci zwykle komunikują się w języku niemieckim, ale wielu z nich swobodnie posługuje się językiem angielskim i komunikuje się w języku lokalnym. Przy powszechnym obecnie dostępie do licznych translatorów w telefonach komórkowych i na tabletach, swobodne porozumiewanie się w danym języku nie przysporzy większych trudności.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

grecja wyspa kos, grecja wakacje 2023, grecja all inclusive, grecja last minute, grecja first minute, grecja wakacje z niemiec, kos wczasy all inclusive, kos wczasy last minute, kos wczasy first minute, kos wakacje all inclusive, kos wakacje 2023, kos wakacje last minute, kos wakacje first minute, wyspy greckie 2023
Wypoczynek z Amigos
Wakacje w Grecji na wyspie Kos

Grecka wyspa Kos to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek oraz relaksujące wakacje all inclusive z plażowaniem.

dominikana puerto plata, puerto plata wypoczynek, region puerto plata, puerto plata wakacje, puerto plata wczasy, puerto plata wycieczki, puerto plata all inclusive, puerto plata last minute, puerto plata z niemiec, puerto plata atlantyk, puerto plata bursztynowe wybrzeże, puerto plata co zobaczyć, puerto plata atrakcje, puerto plata plaże, puerto plata imprezy
Warto wiedzieć
Dominikana – egzotyczne Puerto Plata

Puerto Plata w Dominikanie to idealne miejsce na błogie, relaksujące wakacje all inclusive, szczególnie jesienią i zimą

kos atrakcje, kos ciekawe miejsca, kos zabytki, kos co warto zobaczyć, grecja wyspa kos, kos wakacje, kos wczasy, kos wycieczki, kos all inclusive, kos last minute, kos z niemiec
Warto wiedzieć
Wyspa Kos — pływające ogrody na Morzu Egejskim

Sprawdź, jaka jest grecka wyspa Kos, z czego słynie i jakie atrakcje warto tam zobaczyć.

fuerteventura atrakcje, fuerteventura plaża, fuerteventura co zobaczyć, fuerteventura ciekawe miejsca, fuerteventura wakacje, fuerteventura wczasy, fuerteventura wycieczki, fuerteventura all inclusive, fuerteventura last minute, fuerteventura z niemiec
Warto wiedzieć
Fuerteventura – ogromna plaża Wysp Kanaryjskich

Fuerteventura słynie z piaszczystych plaż, najpiękniejszych na Wyspach Kanaryjskich, idealnych na błogie wakacje all inclusive.

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Tanie wakacje 2023 z Niemiec

Atrakcyjne oferty last minute i all inclusive niemieckich organizatorów wypoczynku na wakacje 2023, z wylotem z wielu lotnisk, w tym z Niemiec, Czech i Polski

Wakacje w październiku 2023

Jaki kraj wybrać na wakacje all inclusive w październiku i który będzie odpowiedni na aktywne zwiedzanie? Sprawdź propozycje kierunków na wczasy w październiku 2023

Egzotyczne wakacje na Karaibach

Egzotyczne wakacje all inclusive jesienią i zimą na rajskich Karaibach – Meksyk, Dominikana, Kuba, Jamajka, Aruba, Curacao i Kostaryka

Meksyk od jesieni do wiosny

Wakacje w egzotycznym Meksyku od jesieni 2023 do wiosny 2024

Jesień 2023 na wyspach greckich

Atrakcyjne wakacje jesienią 2023 na wyspach greckich w ofertach niemieckich organizatorów

Jesienne wakacje 2023 w Turcji

Wakacje all inclusive w Turcji — Riwiera Turecka i Riwiera Egejska na jesień 2023

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.