Kiedy ok. 88 mln lat temu od subkontynentu indyjskiego oddzielił się obszar 2 razy większy od powierzchni Polski, na Oceanie Indyjskim utworzyła się czwarta co do wielkości na świecie wyspa Madagaskar. W izolacji od kontynentu rozwinęły się niezwykłe gatunki roślin i zwierząt. Obecnie 90% malgaskiej przyrody nie występuje w żadnym innym miejscu na świecie. Na wyspie rosną ogromne 700-letnie baobaby — ich pnie mają do 11 m średnicy i do 30 m wysokości. To drzewa niezwykłe, które wyglądem przypominają drzewa posadzone do góry korzeniami i potrafią zmagazynować 120 000 l wody. Żyją tu przesympatyczne lemury znane z serialu „Niech żyje król Julian”. Jest ich ok. 100 gatunków i według tubylców są zwierzętami świętymi, których nie można zabić. Lemury i baobaby są symbolami wyspy, a Madagaskar nazywany jest „Wyspą Baobabów” lub „Krainą Lemurów”. Na Madagaskarze żyją też żółwie olbrzymie, fossy, gekony, kameleony, ibisy i krokodyle.
Madagaskar to kraj tropikalny, dlatego oprócz wspaniałych widoków i fantastycznej przyrody jest też coś dla amatorów rajskich plaż z delikatnym, białym piaskiem i kąpieli w szmaragdowych wodach Oceanu Indyjskiego. Można też nurkować w płytkich wodach rafy koralowej oraz obserwować delfiny i wieloryby.
Wyspa Madagaskar jest jednym z najbiedniejszych krajów świata. Malgasze żyją średnio za $2 dziennie, ale są bardzo życzliwi, pogodni i otwarci na turystów. Wierzą w istnienie niewidzialnych ludzi zwanych „Kalanuri”. Chociaż na wyspie obowiązuje zakaz używania torebek foliowych, ekologia i degradacja naturalnego środowiska jest tu bardzo dużym problemem.
Madagaskar ma również polskie akcenty. W roku 1776 tubylcy wybrali królem naszego rodaka hrabiego Maurycego Beniowskiego. W latach 30. XX w. planowano, że będzie na tej wyspie kolonia polska. Dwukrotnie był tu pisarz Arkady Fiedler i dzięki niemu już wcześniej Polacy znali tę wyspę.
Wakacje all inclusive na Madagaskarze najlepiej planować od kwietnia do października, czyli w czasie tutejszej zimy, kiedy trwa chłodniejsza pora sucha.