Wróć do listy artykułów

Egipt - popularne kurorty nad Morzem Czerwonym

Warto wiedzieć | 26-10-2022, Aktualizacja: 29-02-2024
egipt wakacje, egipt nurkowanie, egipt wczasy, egipt wycieczki, egipt wypoczynek, egipt all inclusive, egipt kurorty, riwiera morza czerwonego, egipt dla rodzin, egipt z niemiec, riwiera egipska, egipt morze czerwone, wybrzeże morza czerwonego,  egipt rafa koralowa, egipt ośrodki turystyczne, kurort w egipcie, egipt hotele, kurorty nad morzem czerwonym
Hurghada to największy i najpopularniejszy kurort Riwiery Egipskiej — foto: Sea Gull Beach Resort

Zachodnie wybrzeże Morza Czerwonego to najpopularniejszy region turystyczny w Egipcie. Ze względu na panujący tu klimat i idealną pogodę, przez cały rok przyjeżdżają tu na wakacje all inclusive turyści z całego świata. Wypoczynek na piaszczystych plażach, kąpiele w ciepłym morzu i nurkowanie w rafie koralowej to wakacyjna oferta egipskich kurortów tego wybrzeża. Który z nich wybrać na wakacje?

 

 

Najpopularniejsze kurorty na wybrzeżu Morza Czerwonego

 

Kurorty na wybrzeżu Morza Czerwonego

Kurorty na wybrzeżu Morza Czerwonego

 

Które z kurortów na wybrzeżu Morza Czerwonego są najpopularniejsze wśród turystów i dlaczego? 

W egipskich kurortach są świetnie przygotowane, luksusowe hotele, gwarantujące komfortowy wypoczynek przez cały rok. Kompleksy hotelowe z formułą  all inclusive przeznaczone dla rodzin z dziećmi lub tylko dla osób dorosłych mają odpowiednią infrastrukturę rekreacyjno-sportową, udogodnienia dla gości w różnym wieku i oferują wczasowiczom liczne atrakcje. Na różne atrakcje turyści mogą też liczyć w samych kurortach. Z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych Riwiery Egipskiej organizowane są wycieczki do historycznych perełek starozytnego Egiptu, których absolutnie nie można pominąć wypoczywając tu na wakacjach.

 

Jaz Aquaviva

Hurghada, Jaz Aquaviva

Najchętniej wybierane na wakacyjny wypoczynek są 3 duże kurorty — Hurghada, Marsa Alam i Sharm el-Sheikh. Co oferuje wczasowiczom każdy z nich?

 

Hurghada — największy kurort nad Morzem Czerwonym

Ta, do niedawna mała rybacka wioska jest dziś jedną z największych i najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w Egipcie o bardzo dużym, ponadlokalnym znaczeniu, ponieważ miasto ma międzynarodowy port lotniczy.

 

Sea Gull Beach Resort

Egipt, Hurghada — foto: Sea Gull Beach Resort

 

Egipt, Hurghada

Egipt, Hurghada — foto: Pixabay

 

Kurort Hurghada i jego okolice to ponad 40 km wybrzeża Morza Czerwonego z piaszczystymi plażami, które łagodnie schodzą do morza, zapewniając błogi relaks szczególnie rodzinom wypoczywającym tu z dziećmi. Na romantycznych wakacjach we dwoje w Hurghadzie doskonale wypoczną również pary, które znajdą tu wiele klimatycznych miejsc. Sam kurort Hurghada dzieli się na dwie części: starą — Dahar oraz nową Sakkala. Na rodziny czekają w Hurghadzie luksusowe hotele z wieloma atrakcjami dla dzieci 

 

Titanic Beach Spa And Aqua Park

Titanic Beach Spa And Aqua Park

  

Hurghada cieszy się też popularnością wśród turystów lubiących aktywny wypoczynek, a przede wszystkim wśród miłośników kitesurfingu i windsurfingu.

 

Hurghada, sporty wodne

Hurghada, sporty wodne — foto: Pixabay

Szczególnie upodobali ją sobie pasjonaci nurkowania, którzy chętnie oddają się swojej pasji w barwnych podwodnych ogrodach rafy koralowej i wśród spoczywających na dnie morza wrakach. W okolicach Hurghady dostępnych jest ok. 45 raf koralowych. Za najlepsze miejsce do nurkowania uważana jest położona niedaleko zatoka Makadi i wyspa Giftun.

 

W Hurghadzie warto odwiedzić zbudowane w 2015 r. Grand Aquarium. To Wielkie Akwarium utworzono na powierzchni 40 000 m², gdzie zgromadzono aż 3 500 m³ wody, jest jednym z największych zadaszonych akwariów na świecie. Utworzone je, aby pokazać bogatą przyrodę oraz zwierzęta, żyjące w Morzu Czerwonym.  


Na wakacjach all inclusive w Hunghadzie niezapomnianych wrażeń dostarczy wycieczka na pustynię quadem lub na grzbiecie wielbłąda, połączona ze zwiedzaniem wioski Beduinów. 

 

Marsa Alam — kurort dla nurków i poszukiwaczy szmaragdów 

Marsa Alam to najdalej położony na południe Egiptu, kiedyś starożytny port rybacki, a obecnie coraz popularniejszy wakacyjny kurort. Ta turystyczna miejscowość odwiedzana jest przez wczasowiczów spragnionych słońca i plażowania oraz miłośników sportów wodnych i nurkowania na każdym poziomie zaawansowania.

 

Marsa Alam słynie z przepięknych plaż o delikatnym piasku i czystego, ciepłego morza ze wspaniałą rafą koralową z podwodnymi koralowymi ogrodami i kanionami. Kurort ten od dawna jest znany wśród nurków i uważany za jedną z najlepszych baz nurkowych na Morzu Czerwonym. W tym miejscu rafy można nurkować w otoczeniu delfinów i żółwi. W Zatoce Żółwi samice tych majestatycznych gadów składają jaja na plaży. Za bardzo ciekawe miejsce do nurkowania w okolicach Marsa Alam uważa się Elphinstone ze stromymi ścianami rafy pokrytymi miękkimi koralami. W miejscu tym są silne prądy i można spotkać tam rekiny. W okolicy Marsa Alam znajduje się Park Narodowy Wadi Dżimal.

 

Aurora Bay Resort

Marsa Alam, Aurora Bay Resort

 

Oprócz sportów wodnych w tym rejonie Riwiery Morza Czerwonego można uprawiać zjazd po wydmach, albo wybrać się wielbłądem bądź quadem na pustynię. Marsa Alam do idealne miejsce na wakacje w Egipcie dla rodzin z dziećmi, na które czekają parki wodne i luksusowe hotele przygotowane z myślą o najmłodszych gościach. 

 

Ponoć za panowania faraonów wydobywano w tym regionie szmaragdy, więc w przerwach między plażowaniem i pływaniem można zabawić się w poszukiwacza skarbów. Obecnie w okolicach kurortu znajdują się kopalnie fosforanów. 

 

Dream Lagoon and Aqua Park Resort

Dream Lagoon and Aqua Park Resort

 

Sharm el-Sheikh — światowy ośrodek nurkowy  

Sharm el-Sheikh to kurort położony nad Złotą Zatoką Riwiery Morza Czerwonego, składającej się z wielu mniejszych zatok. Można bezpośrednio tu dotrzeć, ponieważ w kurorcie jest międzynarodowe lotnisko i przystań dla jachtów.

 

Jak i w poprzednich kurortach są tu doskonałe warunki do wypoczynku na plaży i nurkowania oraz wiele luksusowych hoteli dla rodzin z dziećmi jak i wyłącznie dla osób dorosłych. Sharm el-Sheikh jest bowiem najlepiej zagospodarowanym turystycznie miejscem na całym Półwyspie Synaj.

 

Baron Resort Sharm el Sheikh

 Baron Resort Sharm el Sheikh

 

Określany przez nurków „perełką Egiptu” Sharm el-Sheikh jest uważany za światowy ośrodek nurkowy. W pobliżu tego kurortu w 1983 r. utworzony został Park Narodowy Ras Mohammed, w którym występuje ponad 250 różnych raf koralowych będących domem dla 1000 gatunków ryb. Na jego terenie jest również Obserwatorium rekinów. W Sharm el-Sheikh i okolicy jest ponad 30 miejsc do nurkowania, które dostępne są zarówno z brzegu jak i z łodzi. Piaszczyste i świetnie wyposażone złote plaże rewelacyjnie sprawdzą się na wakacje z rodziną i to przez cały rok.

 

Oprócz plażowania i nurkowania można tu pograć w golfa i tenisa, pojeździć po okolicy quadem, konno lub na wielbłądzie, wejść po 3750 schodach na Górę św. Katarzyny i odwiedzić Klasztor Świętej Katarzyny położony w dolinie Wadi al-Dajr, u podnóża góry Synaj i góry Świętej Katarzyny. Warto też odwiedzić malowniczy Kolorowy Kanion z wielobarwnymi formacjami skał wapiennych. Kursującymi z kurortu autobusami można też wybrać się na wycieczkę do Luksoru, Aleksandrii, czy Kairu. 

 

Stella Di Mare Beach

Stella Di Mare Beach

 

Sharm el-Sheikh oferuje turystom ponad 500 luksusowych i doskonale wyposażonych kompleksów hotelowych all inclusive z prywatnymi plażami, na których udostępniane są gościom leżaki i parasole, a w barach na plaży można zaopatrzyć się w zimne napoje.

 

Plaża hotelu Savoy

Plaża hotelu Savoy

 

Inne miejscowości turystyczne Riwiery Egipskiej

Oprócz popularnych, zwykle zatłoczonych kurortów, na Riwierze Egipskiej są też mniejsze, ale to wcale nie znaczy, że mniej atrakcyjne. Nie ma tu hałaśliwych tłumów i typowo wakacyjnych rozrywek, ale za to można w ciszy i spokoju wypoczywać na pięknych, piaszczystych plażach, nurkować w rewelacyjnych miejscach i cieszyć się miejscowymi atrakcjami.

 

Makadi Bay

Makadi Bay to ośrodek turystyczny z luksusowymi hotelami i resortami, znajdujący się nad Zatoką Makadi, ok.35 km na południe od Hurghady. Jeszcze niedawno była tu pustynia, a obecnie to spory kurort, w którym zlokalizowane są luksusowe hotele, z których wiele to duże ośrodki z udogodnieniami i atrakcjami dla rodzin z dziećmi.

 

Prima Life Makadi Resort

Prima Life Makadi Resort

 

Zatoka Makadi z licznymi rafami koralowymi, podwodnymi jaskiniami i morskimi zwierzętami jest objęta ochroną, dlatego rafy koralowe są tu przepiękne. Kurort jest idealnym miejscem na wakacje all inclusive dla miłośników nurkowania ze sprzętem lub snorkelingu.

Atrakcjami dla rodzin z dziećmi są tu park wodny oraz park rozrywki – Mini Egypt, w którym można podziwiać miniatury słynnych egipskich zabytków.

 

Aquapark w Makadi Bay

Aquapark w Makadi Bay - foto: Jaz Aquaviva

 

Safaga

Safaga to ośrodek turystyczny położony 60 km na południe od Hurghady. W miejscowości tej znajduje się wiele hoteli, arabski bazar oraz niewielki port. W przybrzeżnych wodach Morza Czerwonego jest sporo ciekawych miejsc do nurkowania rafowego i wrakowego, ponieważ spoczywają tu 2 zatopione statki w tym drewniany wrak statku z XVIII w. Nieopodal Safagi są niezamieszkane wyspy: Safaga i Tobia z fantastycznymi miejscami do nurkowania w rafach koralowych i piaszczystymi plażami. W okolicznych wodach utworzono rezerwat koralowy Szarm el-Nadża, z koralowcami znajdującymi się tuż pod powierzchnią morza, na głębokości 1,5 m.

W ostatnich latach w Safadze mocno stawia się na rozwój turystyki. Część hotelowa kurortu jest oddzielona od dzielnicy portowej i znajduje się w zatoce Lotus Bay.

 

Menaville Safaga

Menaville Safaga

 

El Quseir

El Quseir jeszcze w X w. był największym i jednym z najważniejszych portów Egiptu nad Morzem Czerwonym. Obecnie, turystyczny ośrodek El Quseir słynie z przepięknej rafy koralowej Elphinstone, która  zaliczana jest do 20 najlepszych miejsc nurkowych na świecie. W El Quseir są też doskonałe warunki do nurkowania i snorkelingu. W wielu miejscach dostęp do rafy koralowej jest bezpośrednio z lokalnej, piaszczystej plaży, dlatego to idealne miejsce do poznania barwnego, podwodnego świata dla początkujących nurków, a nawet i dla dzieci. 

 

Radisson Blu Resort El Quseir

Radisson Blu Resort El Quseir

 

Soma Bay

Nad niewielką, spokojną zatoką Morza Czerwonego znajduje się ośrodek turystyczny Soma Bay, oddalony zaledwie 15 km od Safagi.  Miejscowość położona jest na półwyspie Abu Soma. To idealne miejsce do uprawiania żeglarstwa, windsurfingu i kitesurfingu. Świetnie sprawdzi się również na wakacje dla rodzin z dziećmi, szczególnie w czasie ferii zimowych. Okolica obfituje w piaszczyste plaże, bajeczne rafy koralowe i piaski pustyni.

 

Plaża w Soma Bay

Plaża w Soma Bay - foto: Kempinski Soma Bay

 

Na pustynię można wybrać się quadami lub  wielbłądami i połączyć taką wyprawę ze zwiedzaniem wiosek beduińskich.  Na wakacjach w tej części wybrzeża Morza Czerwonego można też nurkować, a rafy koralowe są usytuowane dość blisko brzegu. Soma Bay oferuje na wypoczynek wiele luksusowych, 5-gwiazdkowych hoteli.

 

 

Kempinski Soma Bay

Kempinski Soma Bay

 

Dahab

Kurort Dahab znajduje się nad Zatoką Akaba na Półwyspie Synaj, ok. 100 km od Sharm el Sheikh. Miejscowe rafy koralowe ciągną się przez całą długość wybrzeża. Najbardziej popularnym miejscem do nurkowania jest oddalona o kilka kilometrów od kurortu — Blue Hole, czyli Błękitna Dziura. To rozpadlina w rafie koralowej w formie morskiej studni mającej średnicę 60 m i głębokiej na 102 m. W rozpadlinie tej na głębokości 52 m znajduje się wejście do tunelu skalnego o długości 26 m, który prowadzi na otwarte morze. Miejsce to ma złą sławę, bo w tunelu tym zginęło wielu śmiałków. Pozostaje jednak ciągle wyzwaniem dla wielu zaawansowanych nurków. W Blue Hole organizowane są międzynarodowe zawody w nurkowaniu bez butli i ustanowiony został rekord świata — zanurzenie otwarte na głębokość 318,25 m.

 

Egipt, Blue Hole

Egipt, Blue Hole — foto: Unsplash

 

Rafa koralowa w Dahab

Rafa koralowa w Dahab — foto: Unsplash

W Dahab nie ma luksusowych hoteli, ale jest kilkanaście wygodnych ośrodków wypoczynkowych i nurkowych, gdzie można spędzić spokojne, aktywne wakacje.

 

JAZ Dahabeya

JAZ Dahabeya

 

Poza tym na Półwyspie Synaj jest wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. W okolicach tej miejscowości znajduje się utworzony w 1992 r. Rezerwat Ras Abu Dżallum. To przede wszystkim 25 km wybrzeża, na którym znajduje się kilka plaż i fantastyczne miejsca do nurkowania. Nieopodal Dahab jest także ciągnący się 47 km się wzdłuż wybrzeża Rezerwat Nabk, obejmujący ląd i obszar morski. W rezerwacie tym żyją i pracują Beduini.

Podobne wpisy

najlepsze hotele egipt, top hotele egipt, super hotele egipt, polecane hotele egipt, popularne hotele egipt, najlepsze hotele dla dorosłych egipt, top hotele dla dorosłych egipt, polecane hotele dla dorosłych egipt
Polecane hotele
TOP 10 hoteli dla dorosłych – Egipt

Wakacje all inclusive dla przyjaciół, par i nie tylko, w najlepszych hotelach dla dorosłych w Egipcie

top hotele sharm el sheikh, najlepsze hotele sharm el sheikh, polecane hotele sharm el sheikh, popularne hotele sharm el sheikh, super hotele sharm el sheikh, najlepsze hotele dla rodzin sharm el sheikh, polecane hotele dla rodzin sharm el sheikh
Polecane hotele
TOP 10 hoteli dla rodzin – Sharm El Sheikh

Najlepsze hotele dla rodzin z dziećmi w Sharm El Sheikh na niezapomniane wakacje all inclusive w Egipcie nad Morzem Czerwonym.

egipt morze czerwone, egipt wakacje, egipt wakacje z nurkowaniem, egipt wczasy, egipt wycieczki, egipt wypoczynek, egipt all inclusive, egipt last minute, egipt first minute, egipt dla rodzin, egipt z niemiec, egipt nad morzem czerwonym, wakacje egipt, morze czerwone  egipt, egipt wakacje cały rok
Wypoczynek z Amigos
Egipt — wakacje all inclusive nad Morzem Czerwonym

Egipska Riwiera Morza Czerwonego to idealne miejsce na błogi lub aktywny wypoczynek all inclusive przez 365 dni w roku.

hurghada aquapark, egipt hurghada, hotele z aquaparkiem, hurghada wakacje all inclusive, wakacje all inclusive dla rodzin z dziećmi, hotele dla rodzin z dziećmi, hurghada dla rodzin z dziećmi, basen ze zjeżdżalnią, hurghada hotel, hurghada atrakcje dla dzieci, hurghada wakacje z rodziną, hurghada morze czerwone, egipt dla rodzin z dziećmi
Polecane hotele
TOP 10 hoteli z atrakcjami dla dzieci — Hurghada

Egipt — najlepsze hotele z aquaparkiem w Hurghadzie nad Morzem Czerwonym, idealne na wakacje all inclusive z dziećmi.

top hotele hurghada, najlepsze hotele hurghada, polecane hotele hurghada, popularne hotele hurghada, super hotele hurghada, najlepsze hotele dla rodzin hurghada, polecane hotele dla rodzin hurghada
Polecane hotele
TOP 10 hoteli w Egipcie dla rodzin — Hurghada

Polecane hotele dla rodzin z dziećmi w Hurghadzie na wakacje all inclusive

top hotele marsa alam, najlepsze hotele marsa alam, polecane hotele marsa alam, popularne hotele marsa alam, super hotele marsa alam, najlepsze hotele dla rodzin marsa alam, polecane hotele dla rodzin marsa alam
Polecane hotele
TOP 10 hoteli dla rodzin – Marsa Alam

Odwiedź najlepsze hotele dla rodzin z dziećmi w Marsa Alam na wakacjach all inclusive w Egipcie nad Morzem Czerwonym.

egipt wakacje, egipt wczasy, egitp wycieczki, egipt all inclusive, egipt atrakcje historyczne, egipt z niemiec, egipt atrakcje przyrodnicze, dolina królów, egipt karnak, egipt tanie wakacje, egipt piramidy, egipt luksor, egipt gdzie pojechać, egipt co zobaczyć, egipt urlop, egipt zwiedzanie, egipt starożytne zabytki, egipt atrakcje, zabytki starożytnego egiptu, karnak,
Warto wiedzieć
Egipt – wakacje all inclusive w cieniu piramid

Wakacje all inclusive w Egipcie to idealna propozycja dla osób spragnionych słońca i pasjonatów historii.

hurghada egipt, wakacje all inclusive hurghada, hurghada wakacje z rodziną, hotel jaz aquaviva, luksusowy hotel hurghada, wypoczynek all inclusive, wakacje z rodziną jaz aquaviva, jaz aquaviva dla dzieci, atrakcje dla dzieci hurghada, madinat makadi, rodzinny wypoczynek
Polecane hotele
Egipt — rodzinny wypoczynek w hotelu Jaz Aquaviva

Na rodzinny wypoczynek all inclusive w Egipcie polecamy luksusowy hotel Jaz Aquaviva w Madinat Makadi koło Hurghady!

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

dominikana puerto plata, puerto plata wypoczynek, region puerto plata, puerto plata wakacje, puerto plata wczasy, puerto plata wycieczki, puerto plata all inclusive, puerto plata last minute, puerto plata z niemiec, puerto plata atlantyk, puerto plata bursztynowe wybrzeże, puerto plata co zobaczyć, puerto plata atrakcje, puerto plata plaże, puerto plata imprezy
Warto wiedzieć
Dominikana – egzotyczne Puerto Plata

Puerto Plata w Dominikanie to idealne miejsce na błogie, relaksujące wakacje all inclusive, szczególnie jesienią i zimą

kos atrakcje, kos ciekawe miejsca, kos zabytki, kos co warto zobaczyć, grecja wyspa kos, kos wakacje, kos wczasy, kos wycieczki, kos all inclusive, kos last minute, kos z niemiec
Warto wiedzieć
Wyspa Kos — pływające ogrody na Morzu Egejskim

Sprawdź, jaka jest grecka wyspa Kos, z czego słynie i jakie atrakcje warto tam zobaczyć.

bułgaria słoneczny brzeg, bułgaria wakacje, bułgaria last minute, bułgaria first minute, słoneczny brzeg plaża, słoneczny brzeg dla rodzin, bułgaria wakacje all inclusive, bułgaria wakacje last minute, słoneczny brzeg first minute, bułgaria burgas, wakacje słoneczny brzeg, słoneczny brzeg wczasy, bułgaria wakacje z rodziną
Warto wiedzieć
Bułgaria — Słoneczny Brzeg na wczasy z rodziną

Bułgarski kurort Słoneczny Brzeg to wspaniałe miejsce na wypoczynek dla całej rodziny i dla osób lubiących imprezować.

dominikana, punta cana, puerto plata, dominikana wakacje, dominikana wczasy, dominikana wycieczki, dominikana punta cana, dominikana all inclusive, dominikana last minute, punta cana wakacje, punta cana wczasy, punta cana wycieczki, punta cana all inclusive
Polecane hotele
TOP 10 – najlepsze hotele w Dominikanie dla rodzin

Egzotyczne wakacje w rajskiej Dominikanie — rodzinne wakacje w najlepszych hotelach z formułą all inclusive.

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Tanie wakacje 2024 z Niemiec

Atrakcyjne oferty last minute i all inclusive niemieckich organizatorów wypoczynku na wakacje 2024, z wylotem z wielu lotnisk, w tym z Niemiec, Czech i Polski

Słoneczne wakacje — lato 2024

Beztroskie wakacje 2024 all inclusive dla singli, par i rodzin z dziećmi – Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Portugalia, Cypr i Turcja

Komfortowe wakacje 2024 w Turcji

Komfortowe wakacje 2024 w Turcji w luksusowych hotelach 4 i 5*

Gdzie na wakacje w czerwcu 2024?

Grecja, Bułgaria, Hiszpania, Turcja, Egipt, Dominikana i Meksyk to idealne kierunki na słoneczne wakacje w czerwcu 2024

Wakacyjne Wyspy Szczęśliwe na Atlantyku

Wakacje na Wyspach Szczęśliwych na Atlantyku — Wyspy Kanaryjskie, Wyspy Zielonego Przylądka, Azory i Madera

Wiosna 2024 na Karaibach

Wiosna 2024 — egzotyczne wczasy all inclusive na rajskich plażach Dominikany, Meksyku, Jamajki i Kuby.

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.