Wróć do listy artykułów

Egipt - popularne kurorty nad Morzem Czerwonym

Warto wiedzieć | 26-10-2022, Aktualizacja: 26-10-2022
egipt 2023, egipt wakacje 2023, egipt nurkowanie, egipt wczasy, egipt wycieczki, egipt wypoczynek, egipt all inclusive, egipt kurorty, riwiera morza czerwonego, egipt dla rodzin, egipt z niemiec, riwiera egipska, egipt morze czerwone, wybrzeże morza czerwonego,  egipt rafa koralowa, egipt ośrodki turystyczne, kurort w egipcie, egipt hotele, kurorty nad morzem czerwonym
Hurghada to największy i najpopularniejszy kurort Riwiery Egipskiej — foto: Sea Gull Beach Resort

Zachodnie wybrzeże Morza Czerwonego to najpopularniejszy region turystyczny w Egipcie. Ze względu na panujący tu klimat i idealną pogodę, przez cały rok przyjeżdżają tu na wakacje all inclusive turyści z całego świata. Wypoczynek na piaszczystych plażach, kąpiele w ciepłym morzu i nurkowanie w rafie koralowej to wakacyjna oferta egipskich kurortów tego wybrzeża. Który z nich wybrać na wakacje?

 

 

Najpopularniejsze kurorty na wybrzeżu Morza Czerwonego

Które z kurortów na wybrzeżu Morza Czerwonego są najpopularniejsze wśród turystów i dlaczego? 

W egipskich kurortach są świetnie przygotowane, luksusowe hotele, gwarantujące komfortowy wypoczynek. Kompleksy hotelowe z formułą  all inclusive przeznaczone dla rodzin z dziećmi lub tylko dla osób dorosłych mają odpowiednią infrastrukturę rekreacyjno-sportową, udogodnienia dla gości w różnym wieku i oferują wczasowiczom liczne atrakcje. Na różne atrakcje turyści mogą też liczyć w samych kurortach.

 

Jaz Aquaviva

Hurghada, Jaz Aquaviva

Najchętniej wybierane na wakacyjny wypoczynek są 3 duże kurorty — Hurghada, Marsa Alam i Sharm el-Sheikh. Co oferuje wczasowiczom każdy z nich?

 

Hurghada — największy kurort nad Morzem Czerwonym

Ta, do niedawna mała rybacka wioska jest dziś jedną z największych i najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w Egipcie o bardzo dużym, ponadlokalnym znaczeniu, ponieważ miasto ma międzynarodowy port lotniczy.

 

Sea Gull Beach Resort

Egipt, Hurghada — foto: Sea Gull Beach Resort

 

Egipt, Hurghada

Egipt, Hurghada — foto: Pixabay

 

Kurort Hurghada i jego okolice to ponad 40 km wybrzeża Morza Czerwonego z piaszczystymi plażami, które łagodnie schodzą do morza, zapewniając błogi relaks szczególnie rodzinom wypoczywającym tu z dziećmi. Na romantycznych wakacjach we dwoje w Hurghadzie doskonale wypoczną również pary, które znajdą tu wiele klimatycznych miejsc. Sam kurort Hurghada dzieli się na dwie części: starą — Dahar oraz nową Sakkala. Na rodziny czekają w Hurghadzie luksusowe hotele z wieloma atrakcjami dla dzieci 

 

Titanic Beach Spa And Aqua Park

Titanic Beach Spa And Aqua Park

  

Hurghada cieszy się też popularnością wśród turystów lubiących aktywny wypoczynek, a przede wszystkim wśród miłośników kitesurfingu i windsurfingu.

 

Hurghada, sporty wodne

Hurghada, sporty wodne — foto: Pixabay

Szczególnie upodobali ją sobie pasjonaci nurkowania, którzy chętnie oddają się swojej pasji w barwnych podwodnych ogrodach rafy koralowej i wśród spoczywających na dnie morza wrakach. W okolicach Hurghady dostępnych jest ok. 45 raf koralowych. Za najlepsze miejsce do nurkowania uważana jest położona niedaleko zatoka Makadi i wyspa Giftun.

 

W Hurghadzie warto odwiedzić zbudowane w 2015 r. Grand Aquarium. To Wielkie Akwarium utworzono na powierzchni 40 000 m², gdzie zgromadzono aż 3 500 m³ wody, jest jednym z największych zadaszonych akwariów na świecie. Utworzone je, aby pokazać bogatą przyrodę oraz zwierzęta, żyjące w Morzu Czerwonym.  


Na wakacjach all inclusive w Hunghadzie niezapomnianych wrażeń dostarczy wycieczka na pustynię quadem lub na grzbiecie wielbłąda, połączona ze zwiedzaniem wioski Beduinów. 

 

Marsa Alam — kurort dla nurków i poszukiwaczy szmaragdów 

Marsa Alam to najdalej położony na południe Egiptu, kiedyś starożytny port rybacki, a obecnie niewielki wakacyjny kurort. Ta turystyczna miejscowość odwiedzana jest przez wczasowiczów spragnionych słońca i plażowania oraz miłośników sportów wodnych i nurkowania na każdym poziomie zaawansowania.

 

Marsa Alam słynie z przepięknych plaż o delikatnym piasku i czystego, ciepłego morza ze wspaniałą rafą koralową z podwodnymi koralowymi ogrodami i kanionami. Kurort ten od dawna jest znany wśród nurków i uważany za jedną z najlepszych baz nurkowych na Morzu Czerwonym. W tym miejscu rafy można nurkować w otoczeniu delfinów i żółwi. W Zatoce Żółwi samice tych majestatycznych gadów składają jaja na plaży. Za bardzo ciekawe miejsce do nurkowania w okolicach Marsa Alam uważa się Elphinstone ze stromymi ścianami rafy pokrytymi miękkimi koralami. W miejscu tym są silne prądy i można spotkać tam rekiny. W okolicy Marsa Alam znajduje się Park Narodowy Wadi Dżimal.

 

Aurora Bay Resort

Marsa Alam, Aurora Bay Resort

 

Oprócz sportów wodnych w tym rejonie Riwiery Morza Czerwonego można uprawiać zjazd po wydmach, albo wybrać się wielbłądem bądź quadem na pustynię. Marsa Alam do idealne miejsce na wakacje w Egipcie dla rodzin z dziećmi, na które czekają parki wodne i luksusowe hotele przygotowane z myślą o najmłodszych gościach. 

 

Ponoć za panowania faraonów wydobywano w tym regionie szmaragdy, więc w przerwach między plażowaniem i pływaniem można zabawić się w poszukiwacza skarbów. Obecnie w okolicach kurortu znajdują się kopalnie fosforanów. 

 

Dream Lagoon and Aqua Park Resort

Dream Lagoon and Aqua Park Resort

 

Sharm el-Sheikh — światowy ośrodek nurkowy  

Sharm el-Sheikh to kurort położony nad Złotą Zatoką Riwiery Morza Czerwonego, składającej się z wielu mniejszych zatok. Można bezpośrednio tu dotrzeć, ponieważ w kurorcie jest międzynarodowe lotnisko i przystań dla jachtów.

 

Jak i w poprzednich kurortach są tu doskonałe warunki do wypoczynku na plaży i nurkowania oraz wiele luksusowych hoteli dla rodzin z dziećmi jak i wyłącznie dla osób dorosłych. Sharm el-Sheikh jest bowiem najlepiej zagospodarowanym turystycznie miejscem na całym Półwyspie Synaj.

 

Baron Resort Sharm el Sheikh

 Baron Resort Sharm el Sheikh

 

Określany przez nurków „perełką Egiptu” Sharm el-Sheikh jest uważany za światowy ośrodek nurkowy. W pobliżu tego kurortu w 1983 r. utworzony został Park Narodowy Ras Mohammed, w którym występuje ponad 250 różnych raf koralowych będących domem dla 1000 gatunków ryb. Na jego terenie jest również Obserwatorium rekinów. W Sharm el-Sheikh i okolicy jest ponad 30 miejsc do nurkowania, które dostępne są zarówno z brzegu jak i z łodzi. Piaszczyste i świetnie wyposażone złote plaże rewelacyjnie sprawdzą się na wakacje z rodziną i to przez cały rok.

 

Oprócz plażowania i nurkowania można tu pograć w golfa i tenisa, pojeździć po okolicy quadem, konno lub na wielbłądzie, wejść po 3750 schodach na Górę św. Katarzyny i odwiedzić Klasztor Świętej Katarzyny położony w dolinie Wadi al-Dajr, u podnóża góry Synaj i góry Świętej Katarzyny. Warto też odwiedzić malowniczy Kolorowy Kanion z wielobarwnymi formacjami skał wapiennych. Kursującymi z kurortu autobusami można też wybrać się na wycieczkę do Luksoru, Aleksandrii, czy Kairu. 

 

Stella Di Mare Beach

Stella Di Mare Beach

 

Sharm el-Sheikh oferuje turystom ponad 500 luksusowych i doskonale wyposażonych kompleksów hotelowych all inclusive z prywatnymi plażami, na których udostępniane są gościom leżaki i parasole, a w barach na plaży można zaopatrzyć się w zimne napoje.

 

Plaża hotelu Savoy

Plaża hotelu Savoy

 

Inne miejscowości turystyczne Riwiery Egipskiej

Oprócz popularnych, zwykle zatłoczonych kurortów, na Riwierze Egipskiej są też mniejsze, ale to wcale nie znaczy, że mniej atrakcyjne. Nie ma tu hałaśliwych tłumów i typowo wakacyjnych rozrywek, ale za to można w ciszy i spokoju wypoczywać na pięknych, piaszczystych plażach, nurkować w rewelacyjnych miejscach i cieszyć się miejscowymi atrakcjami.

 

Makadi Bay

Makadi Bay to ośrodek turystyczny z luksusowymi hotelami i resortami, znajdujący się nad Zatoką Makadi, ok.35 km na południe od Hurghady. Jeszcze niedawno była tu pustynia, a obecnie to spory kurort, w którym zlokalizowane są luksusowe hotele, z których wiele to duże ośrodki z udogodnieniami i atrakcjami dla rodzin z dziećmi.

 

Prima Life Makadi Resort

Prima Life Makadi Resort

 

Zatoka Makadi z licznymi rafami koralowymi, podwodnymi jaskiniami i morskimi zwierzętami  jest objęta ochroną, dlatego rafy koralowe są tu przepiękne. Kurort jest idealnym miejscem na wakacje all inclusive dla miłośników nurkowania ze sprzętem lub snorkelingu.

Atrakcjami dla rodzin z dziećmi są tu park wodny oraz park rozrywki – Mini Egypt, w którym można podziwiać miniatury słynnych egipskich zabytków.

 

Aquapark w Makadi Bay

Aquapark w Makadi Bay - foto: Jaz Aquaviva

 

Safaga

Safaga to ośrodek turystyczny położony 60 km na południe od Hurghady. W miejscowości tej znajduje się wiele hoteli, arabski bazar oraz niewielki port. W przybrzeżnych wodach Morza Czerwonego jest sporo ciekawych miejsc do nurkowania rafowego i wrakowego, ponieważ spoczywają tu 2 zatopione statki w tym drewniany wrak statku z XVIII w. Nieopodal Safagi są niezamieszkane wyspy: Safaga i Tobia z fantastycznymi miejscami do nurkowania w rafach koralowych i piaszczystymi plażami. W okolicznych wodach utworzono rezerwat koralowy Szarm el-Nadża, z koralowcami znajdującymi się tuż pod powierzchnią morza, na głębokości 1,5 m.

W ostatnich latach w Safadze mocno stawia się na rozwój turystyki. Część hotelowa kurortu jest oddzielona od dzielnicy portowej i znajduje się w zatoce Lotus Bay.

 

Menaville Safaga

Menaville Safaga

 

El Quseir

El Quseir jeszcze w X w. był największym i jednym z najważniejszych portów Egiptu nad Morzem Czerwonym. Obecnie, turystyczny ośrodek El Quseir słynie z przepięknej rafy koralowej Elphinstone, która  zaliczana jest do 20 najlepszych miejsc nurkowych na świecie. W El Quseir są też doskonałe warunki do nurkowania i snorkelingu. W wielu miejscach dostęp do rafy koralowej jest bezpośrednio z lokalnej, piaszczystej plaży, dlatego to idealne miejsce do poznania barwnego, podwodnego świata dla początkujących nurków, a nawet i dla dzieci. 

 

Radisson Blu Resort El Quseir

Radisson Blu Resort El Quseir

 

Soma Bay

Nad niewielką, spokojną zatoką Morza Czerwonego znajduje się ośrodek turystyczny Soma Bay, oddalony zaledwie 15 km od Safagi.  Miejscowość położona jest na półwyspie Abu Soma. To idealne miejsce do uprawiania żeglarstwa, windsurfingu i kitesurfingu. Świetnie sprawdzi się również na wakacje dla rodzin z dziećmi, szczególnie w czasie ferii zimowych. Okolica obfituje w piaszczyste plaże, bajeczne rafy koralowe i piaski pustyni.

 

Plaża w Soma Bay

Plaża w Soma Bay - foto: Kempinski Soma Bay

 

Na pustynię można wybrać się quadami lub  wielbłądami i połączyć taką wyprawę ze zwiedzaniem wiosek beduińskich.  Na wakacjach w tej części wybrzeża Morza Czerwonego można też nurkować, a rafy koralowe są usytuowane dość blisko brzegu. Soma Bay oferuje na wypoczynek wiele luksusowych, 5-gwiazdkowych hoteli.

 

 

Kempinski Soma Bay

Kempinski Soma Bay

 

Dahab

Kurort Dahab znajduje się nad Zatoką Akaba na Półwyspie Synaj, ok. 100 km od Sharm el Sheikh. Miejscowe rafy koralowe ciągną się przez całą długość wybrzeża. Najbardziej popularnym miejscem do nurkowania jest oddalona o kilka kilometrów od kurortu — Blue Hole, czyli Błękitna Dziura. To rozpadlina w rafie koralowej w formie morskiej studni mającej średnicę 60 m i głębokiej na 102 m. W rozpadlinie tej na głębokości 52 m znajduje się wejście do tunelu skalnego o długości 26 m, który prowadzi na otwarte morze. Miejsce to ma złą sławę, bo w tunelu tym zginęło wielu śmiałków. Pozostaje jednak ciągle wyzwaniem dla wielu zaawansowanych nurków. W Blue Hole organizowane są międzynarodowe zawody w nurkowaniu bez butli i ustanowiony został rekord świata — zanurzenie otwarte na głębokość 318,25 m.

 

Egipt, Blue Hole

Egipt, Blue Hole — foto: Unsplash

 

Rafa koralowa w Dahab

Rafa koralowa w Dahab — foto: Unsplash

W Dahab nie ma luksusowych hoteli, ale jest kilkanaście wygodnych ośrodków wypoczynkowych i nurkowych, gdzie można spędzić spokojne, aktywne wakacje.

 

JAZ Dahabeya

JAZ Dahabeya

 

Poza tym na Półwyspie Synaj jest wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. W okolicach tej miejscowości znajduje się utworzony w 1992 r. Rezerwat Ras Abu Dżallum. To przede wszystkim 25 km wybrzeża, na którym znajduje się kilka plaż i fantastyczne miejsca do nurkowania. Nieopodal Dahab jest także ciągnący się 47 km się wzdłuż wybrzeża Rezerwat Nabk, obejmujący ląd i obszar morski. W rezerwacie tym żyją i pracują Beduini.

 

Podobne wpisy

hurghada aquapark, egipt hurghada, hotele z aquaparkiem, hurghada wakacje all inclusive, wakacje all inclusive dla rodzin z dziećmi, hotele dla rodzin z dziećmi, hurghada dla rodzin z dziećmi, basen ze zjeżdżalnią, hurghada hotel, hurghada atrakcje dla dzieci, hurghada wakacje z rodziną, hurghada morze czerwone, egipt dla rodzin z dziećmi
Polecane hotele
TOP 10 hoteli z atrakcjami dla dzieci — Hurghada

Egipt — najlepsze hotele z aquaparkiem w Hurghadzie nad Morzem Czerwonym, idealne na wakacje all inclusive z dziećmi.

hurghada egipt, wakacje all inclusive hurghada, hurghada wakacje z rodziną, hotel jaz aquaviva, luksusowy hotel hurghada, wypoczynek all inclusive, wakacje z rodziną jaz aquaviva, jaz aquaviva dla dzieci, atrakcje dla dzieci hurghada, madinat makadi, zimowe wakacje 2023, ferie zimowe 2023, wakacje 2023
Polecane hotele
Egipt — ferie zimowe 2023 w hotelu Jaz Aquaviva

Na ferie zimowe all inclusive 2023 w Egipcie polecamy luksusowy hotel Jaz Aquaviva w Madinat Makadi koło Hurghady!

najlepsze hotele egipt, top hotele egipt, super hotele egipt, polecane hotele egipt, popularne hotele egipt, najlepsze hotele dla dorosłych egipt, top hotele dla dorosłych egipt, polecane hotele dla dorosłych egipt
Polecane hotele
TOP 10 hoteli dla dorosłych – Egipt

Wakacje all inclusive dla przyjaciół, par i nie tylko, w najlepszych hotelach dla dorosłych w Egipcie

top hotele sharm el sheikh, najlepsze hotele sharm el sheikh, polecane hotele sharm el sheikh, popularne hotele sharm el sheikh, super hotele sharm el sheikh, najlepsze hotele dla rodzin sharm el sheikh, polecane hotele dla rodzin sharm el sheikh
Polecane hotele
TOP 10 hoteli dla rodzin – Sharm El Sheikh

Najlepsze hotele dla rodzin z dziećmi w Sharm El Sheikh na niezapomniane wakacje all inclusive w Egipcie nad Morzem Czerwonym.

egipt 2023, egipt wakacje 2023, egipt wakacje z nurkowaniem, egipt wczasy, egipt wycieczki, egipt wypoczynek, egipt all inclusive, egipt last minute, egipt first minute, egipt dla rodzin, egipt z niemiec, egipt 2023 nad morzem, wakacje egipt 2023, morze czerwone  egipt, egipt ferie zimowe 2023, egipt zima 2023
Warto wiedzieć
Egipt — wakacje all inclusive nad Morzem Czerwonym

Egipska Riwiera Morza Czerwonego to idealne miejsce na błogi lub aktywny wypoczynek all inclusive przez 365 dni w roku.

komfortowe wakacje all inclusive, wakacje all inclusive w egipcie, ferie zimowe 2023, wakacje nad morzem czerwonym, hotele albatros, hotele jaz, gdzie wypocząć w egipcie, wakacje all inclusive 2023, nurkowanie w rafie koralowej, nurkowanie w morzu czerwonym, sporty wodne, piaszczyste plaże, ferie zimowe 2023 w egipcie, wypoczynek dla rodzin,kurorty w egipcie, egipt koronawirus, covid-19
Wypoczynek z Amigos
Gdzie wypocząć w Egipcie na feriach zimowych 2023?

W którym kurorcie na wybrzeżu Morza Czerwonego w Egipcie i jakim hotelu spędzić komfortowe wakacje all inclusive zimą 2023?

egipt 2023, egipt wakacje, egipt wczasy, egitp wycieczki, egipt all inclusive, egipt last minute, egipt z niemiec, egipt wakacje z rodziną, egipt z dziećmi, egipt tanie wakacje, egipt tanie wczasy, egipt tanie wycieczki, egipt gdzie pojechać, egipt jesienią, egipt zimą, egipt co zobaczyć, egipt urlop, egipt zwiedzanie, egipt starożytne zabytki, egipt atrakcje
Warto wiedzieć
Egipt – wakacje 2023 w cieniu piramid

Wakacje all inclusive 2023 w Egipcie to idealna propozycja dla osób spragnionych słońca i pasjonatów historii.

top hotele hurghada, najlepsze hotele hurghada, polecane hotele hurghada, popularne hotele hurghada, super hotele hurghada, najlepsze hotele dla rodzin hurghada, polecane hotele dla rodzin hurghada
Polecane hotele
TOP 10 hoteli w Egipcie dla rodzin — Hurghada

Polecane hotele dla rodzin z dziećmi w Hurghadzie na wakacje all inclusive

najlepsze miejsca do nurkowania, nurkowanie za granicą, nurkowanie na wakacjach, nurkowanie w egipcie, nurkowanie na kubie, nurkowanie na malediwach, nurkowanie w tajlandii, nurkowanie w meksyku, nurkowanie w dominikanie, nurkowanie w indonezji, nurkowanie na bali, nurkowanie w rafie koralowej, nurkowanie na karaibach, nurkowanie w tropikach, egzotyczne nurkowanie, ekologiczne nurkowanie
Wypoczynek z Amigos
Najciekawsze miejsca na wakacje z nurkowaniem

Gdzie poza sezonem letnim warto wybrać się na egzotyczne wakacje z nurkowaniem i poznawać tajemniczy, podwodny świat

top hotele marsa alam, najlepsze hotele marsa alam, polecane hotele marsa alam, popularne hotele marsa alam, super hotele marsa alam, najlepsze hotele dla rodzin marsa alam, polecane hotele dla rodzin marsa alam
Polecane hotele
TOP 10 hoteli dla rodzin – Marsa Alam

Odwiedź najlepsze hotele dla rodzin z dziećmi w Marsa Alam na wakacjach all inclusive w Egipcie nad Morzem Czerwonym.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

najlepsze hotele lanzarote, super hotele gran canaria, top hotele lanzarote, polecane hotele gran canaria, popularne hotele lanzarote, hotele dla dorosłych lanzarote, hotele dla dorosłych gran canaria
Polecane hotele
TOP 10 hoteli – Lanzarote i Gran Canaria

Wybierz się na wymarzone wakacje all inclusive na Wyspy Kanaryjskie do hoteli dla dorosłych na Lanzarote i Gran Canarii

grecja wyspa kos, grecja wakacje 2023, grecja all inclusive, grecja last minute, grecja first minute, grecja wakacje z niemiec, kos wczasy all inclusive, kos wczasy last minute, kos wczasy first minute, kos wakacje all inclusive, kos wakacje 2023, kos wakacje last minute, kos wakacje first minute, wyspy greckie 2023
Wypoczynek z Amigos
Wakacje w Grecji na wyspie Kos

Grecka wyspa Kos to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek oraz relaksujące wakacje all inclusive z plażowaniem.

lanzarote wakacje, lanzarote wczasy, lanzarote wycieczki, lanzarote all inclusive, lanzarote last minute, lanzarote z niemiec, wyspy kanaryjskie lanzarote, wakacje na lanzarote, wczasy na lanzarote, lanzarote
Wypoczynek z Amigos
Wakacje na wulkanicznej wyspie Lanzarote

Lanzarote to idealne miejsce połączenia błogiego relaksu na przepięknych plażach z aktywnym wypoczynkiem wśród wulkanów.

fuerteventura atrakcje, fuerteventura plaża, fuerteventura co zobaczyć, fuerteventura ciekawe miejsca, fuerteventura wakacje, fuerteventura wczasy, fuerteventura wycieczki, fuerteventura all inclusive, fuerteventura last minute, fuerteventura z niemiec
Warto wiedzieć
Fuerteventura – ogromna plaża Wysp Kanaryjskich

Fuerteventura słynie z piaszczystych plaż, najpiękniejszych na Wyspach Kanaryjskich, idealnych na błogie wakacje all inclusive.

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Tanie wakacje 2023 z Niemiec

Atrakcyjne oferty last minute i all inclusive niemieckich organizatorów wypoczynku na wakacje 2023, z wylotem z wielu lotnisk, w tym z Niemiec, Czech i Polski

Azja na egzotyczny urlop wiosną

Egzotyczny urlop wiosną 2023 w Azji południowo-wschodniej i na Półwyspie Arabskim

Wakacje w kwietniu 2023

Wczasy w kwietniu 2023 dla aktywnych turystów i plażowych leniuchów – Madera, Wyspy Kanaryjskie, Riwiera Turecka, Dominikana, Kuba i Meksyk i Wyspy Zielonego Przylądka

Turcja all inclusive dla rodzin

Długie weekendy i wakacje all inclusive 2023 w Turcji — atrakcyjne oferty dla rodzin z dziećmi na Riwierze Tureckiej i w Turcji Egejskiej

Majówka 2023 na Wyspach Kanaryjskich

Majówka 2023 na Wyspach Kanaryjskich — Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote

Majówka 2023 na hiszpańskich Balearach

Majówka 2023 na wyspach hiszpańskiego archipelagu Balearów

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.