Wróć do listy artykułów

Egipt – wakacje 2023 w cieniu piramid

Warto wiedzieć | 22-02-2021, Aktualizacja: 18-10-2022
egipt 2023, egipt wakacje, egipt wczasy, egitp wycieczki, egipt all inclusive, egipt last minute, egipt z niemiec, egipt wakacje z rodziną, egipt z dziećmi, egipt tanie wakacje, egipt tanie wczasy, egipt tanie wycieczki, egipt gdzie pojechać, egipt jesienią, egipt zimą, egipt co zobaczyć, egipt urlop, egipt zwiedzanie, egipt starożytne zabytki, egipt atrakcje
Najsłynniejsze zabytki starożytnego Egiptu — foto: Pixabay.

Egipt — pustynny kraj faraonów, jest bardzo popularnym kierunkiem wśród turystów z całego świata, w tym także i z Polski. Turystów przyciągają tu niesamowite i unikatowe atrakcje, komfort wypoczynku w luksusowych hotelach i oferty wczasów w atrakcyjnych cenach, szczególnie te organizowane z wylotem z Niemiec. Sprawdź, co warto zobaczyć na wakacjach w Egipcie! 

 

 

Egipt — turystyczny raj w Afryce

 

Egipt — turystyczny raj w Afryce

Egipt — turystyczny raj w Afryce — foto: Pixabay

 

Egipt, czyli Arabska Republika Egiptu, leży w północno-wschodniej Afryce i na półwyspie Synaj w zachodniej Azji. Co roku kraj ten przyciąga wielu turystów na wakacje all inclusive ze względu na swoje piękne plaże oraz malownicze wybrzeża Mórz: Śródziemnego i Czerwonego z bajeczną rafą koralową. Luksusowe hotele z formułą all inclusive zlokalizowane są przy piaszczystych plażach i posiadają wiele atrakcji dla gości w każdym wieku.

 

Doskonałe warunki pogodowe sprawiają, że na urlop do Egiptu można jechać o każdej porze roku. Wakacje all inclusive w Egipcie polecane są szczególnie osobom spragnionym słońca i błogiego relaksu na plaży, amatorom nurkowania oraz rodzinom z dziećmi. Dla nich idealnym miejscem wypoczynku będzie wybrzeże Morza Czerwonego z przepięknymi rafami koralowymi i popularne kurorty Marsa Alam, Szarm el Szejk czy Hurghada z ciepłymi, turkusowymi wodami Morza Czerwonego obmywającymi piaszczyste plaże.

 

Ze względu na swoją bogatą historię oraz monumentalne zabytki Egipt jest idealnym kierunkiem dla pasjonatów historii starożytnej. Nie ma przy tym znaczenia czy miejscem wakacji ze zwiedzaniem będzie północna część tego kraju z Kairem i słynnymi Wielkimi Piramidami w Gizie, czy też jego południowa część z historycznymi Tebami w Luksorze. Wszystkie historyczne miejsca Egiptu zachwycają i budzą podziw, tym bardziej że liczą sobie kilka tysięcy lat.

 

W Egipcie relaks, przygoda, aktywne wczasy i błogie lenistwo — zarówno dla singli, par, jak i dla rodzin z dziećmi są gwarantowane!

 

Atrakcje historyczne Egiptu

Egipt ma do zaoferowania wiele historycznych atrakcji. Ten kraj wielkich faraonów zachwyca i zdumiewa swoją historią i monumentalnymi budowlami, które przetrwały tysiące lat.

 

Wielkie Piramidy

Trzema najsłynniejszymi Wielkimi Piramidami w Gizie są Piramidy: Chefrena, Faraona Cheopsa oraz Mykerinosa, które powstały ok. 4,5 tys. lat temu. To grobowce władców i osób bardzo zamożnych w starożytnym Egipcie. Obok piramid nad piaskami pustyni góruje słynny Wielki Sfinks wykonany prawdopodobnie ok. 2550 r. p.n.e. Sfinks wielokrotnie był zasypywany przez pustynne piaski.

 

Wielkie Piramidy w Gizie

Wielkie Piramidy w Gizie — foto: Pixabay

 

Wielki Sfinks

Wielki Sfinks — foto: Pixabay

 

Dolina Królów i Królowych

Dolina Królów to miejsce, w którym spoczywa 65 władców Egiptu. Mieści się tam m.in. grobowiec Tutanchamona, Merenptaha oraz Setiego I. Grobowce obejmują wykute w skale kompleksy liczące wiele sal i korytarzy. Już w starożytności wiele z nich zostało otwartych i ograbionych. Niedaleko Doliny Królów znajduje się Dolina Królowych z grobowcami żon faraonów.

 

Teby - Dolina Królów

Teby — Dolina Królów — foto: Pixabay

 

Luksor 

Luksor, leżący nad Nilem i będący niegdyś stolicą starożytnego Egiptu to największe na świecie muzeum starożytne na powietrzu. W pewnych okresach Luksor był również największym miastem świata. Teraz jest świadectwem historii Egiptu od czasów panowania w starożytnym Egipcie XII dynastii do XIV w. naszej ery, kiedy wprowadzono tu islam.

 

Luksor nad Nilem

Luksor nad Nilem — foto: Pixabay

 

Monumentalne budowle Luksoru

Monumentalne budowle Luksoru — foto: Pixabay

 

Świątynie w Karnaku

Zespół świątyń w Karnaku tworzą trzy świątynie główne i kilka mniejszych świątyń wewnętrznych oraz zewnętrznych, które powstawały przez 1500 lat. Największa z nich Świątynia Amona to najbardziej okazałe miejsce kultu, jakie kiedykolwiek powstało. Połączona jest 3-kilometrową Aleją Sfinksów ze Świątynią Luksorską.

 

Zespół świątyń w Karnaku

Zespół świątyń w Karnaku — foto: Pixabay

 

Uniwersytet Al Azhar

Al Azhar to najważniejsza uczelnia teologiczna islamu. Meczet wybudowany został w 972 r., a niedługo po tym założono przy nim religijną szkołę muzułmańską. Od 1952 r. uczelnia wyodrębniona z meczetu stała się uniwersytetem państwowym, ale zachowała swój religijny charakter.

 

Al Azhar, najważniejsza uczelnia teologiczna islamu

Al Azhar, najważniejsza uczelnia teologiczna islamu — foto: Pixabay

 

Świątynie w Abu Simbel

Świątynie w Abu Simbel leżą na południu Egiptu. Wybudowano je w XIII wieku p.n.e., w czasie panowania faraona Ramzesa II. W latach 60. ubiegłego wieku cały kompleks przeniesiono na wyżej położony teren, aby nie został zalany przez jezioro, które tworzyła powstająca na Nilu Tama Asuańska. Pracami kierował polski archeolog prof. Kazimierz Michałowski.

 

Świątynie w Abu Simbel

Świątynie w Abu Simbel — foto: Pixabay

 

Piramidy w Sakkarze

Sakkara była niegdyś nekropolią starożytnej stolicy Egiptu — Memfis. Najsłynniejszą budowlą, która pozostała po tamtych czasach jest najstarsza w Egipcie Piramida Schodkowa Dżesera, zbudowana ok. 2650 p.n.e. 

 

Piramida Schodkowa

Piramida Schodkowa — foto: Pixabay

 

To tylko niewielka część tego, co można zobaczyć w Egipcie. I obojętnie jak wiele zdjęć czy filmów obejrzymy przed wyjazdem, na miejscu zawsze zdumiewa i budzi zachwyt ogrom oglądanych budowli. Podziwu godny jest też kunszt starożytnych budowniczych i to, że pamiątki po wielkości faraonów przetrwały tyle lat!

 

Atrakcje przyrodnicze Egiptu

W Egipcie znajduje się 20 parków narodowych i rezerwatów, w których można podziwiać wydmy przybrzeżne, pustynne pejzaże oraz piękne rafy koralowe.

 

Park Narodowy Świętej Katarzyny

Jednym z rezerwatów przyrody jest Park Narodowy Świętej Katarzyny, w którym znajduje się najwyższe pasmo górskie w Egipcie. Miejsce słynie z bogactwa fauny i flory. W tym obszarze znajduje się ponad 200 punktów stanowiących miejsce kultu religijnego. Park urzeka swoimi niezwykłym widokami.

 

Czerwony Kanion

Czerwony Kanion — foto: Pixabay

 

Klasztor w Parku Narodowym Świętej Katarzyny

Klasztor w Parku Narodowym Świętej Katarzyny — foto: Pixabay

 

Rezerwat Abu Dżallum

Ciekawym miejscem jest Rezerwat Abu Dżallum, znajdujący się na wybrzeżu Morza Czerwonego w południowo-wschodniej części półwyspu Synaj. W rezerwacie jest kilka plaż oraz miejsc przeznaczonych do nurkowania, dzięki którym można odkrywać piękne rafy koralowe wraz z rozmaitymi kolorowymi rybami.

 

Rezerwat Abu Dżallum

Rezerwat Abu Dżallum — foto: Pixabay

 

Wielkie Morze Piasku na Saharze

Wielkie Morze Piasku zajmuje ok. 72 tys. km2  i znajduje się w północnej części Sahary. To trzecie pod względem wielkości pole wydmowe na świecie, w którym najdłuższa wydma ma ponad 140 km długości.

 

Wielkie Morze Piasku

Wielkie Morze Piasku — foto: Pixabay

 

Biała Pustynia

Biała Pustynia powstała ze skał kredowych, które uległy erozji na wietrze i zamieniły się w ogromne naturalne rzeźby przypominające zwierzęta oraz gigantyczne grzyby. To jedyna taka pustynia na świecie.

 

Biała Pustynia

Biała Pustynia — foto: Pixabay

 

Jezioro Nassera

Jezioro Nassera to jeden z największych sztucznych zbiorników na świecie. Powstał w latach 60. XX w. po przegrodzeniu Nilu Wielką Tamą Asuańską, mającą 3600 m długości. Na jego brzegach znajdują się monumentalne budowle z czasów starożytnych. 

 

Jezioro Nassera

Jezioro Nassera — foto: Pixabay

 

Podobne wpisy

top hotele hurghada, najlepsze hotele hurghada, polecane hotele hurghada, popularne hotele hurghada, super hotele hurghada, najlepsze hotele dla rodzin hurghada, polecane hotele dla rodzin hurghada
Polecane hotele
TOP 10 hoteli w Egipcie dla rodzin — Hurghada

Polecane hotele dla rodzin z dziećmi w Hurghadzie na wakacje all inclusive

hurghada egipt, wakacje all inclusive hurghada, hurghada wakacje z rodziną, hotel jaz aquaviva, luksusowy hotel hurghada, wypoczynek all inclusive, wakacje z rodziną jaz aquaviva, jaz aquaviva dla dzieci, atrakcje dla dzieci hurghada, madinat makadi, zimowe wakacje 2023, ferie zimowe 2023, wakacje 2023
Polecane hotele
Egipt — ferie zimowe 2023 w hotelu Jaz Aquaviva

Na ferie zimowe all inclusive 2023 w Egipcie polecamy luksusowy hotel Jaz Aquaviva w Madinat Makadi koło Hurghady!

najlepsze hotele egipt, top hotele egipt, super hotele egipt, polecane hotele egipt, popularne hotele egipt, najlepsze hotele dla dorosłych egipt, top hotele dla dorosłych egipt, polecane hotele dla dorosłych egipt
Polecane hotele
TOP 10 hoteli dla dorosłych – Egipt

Wakacje all inclusive dla zakochanych i nie tylko, w najlepszych hotelach dla dorosłych w Egipcie

top hotele sharm el sheikh, najlepsze hotele sharm el sheikh, polecane hotele sharm el sheikh, popularne hotele sharm el sheikh, super hotele sharm el sheikh, najlepsze hotele dla rodzin sharm el sheikh, polecane hotele dla rodzin sharm el sheikh
Polecane hotele
TOP 10 hoteli dla rodzin – Sharm El Sheikh

Najlepsze hotele dla rodzin z dziećmi w Sharm El Sheikh na niezapomniane wakacje all inclusive w Egipcie nad Morzem Czerwonym.

egipt 2023, egipt wakacje 2023, egipt wakacje z nurkowaniem, egipt wczasy, egipt wycieczki, egipt wypoczynek, egipt all inclusive, egipt last minute, egipt first minute, egipt dla rodzin, egipt z niemiec, egipt 2023 nad morzem, wakacje egipt 2023, morze czerwone  egipt, egipt ferie zimowe 2023, egipt zima 2023
Warto wiedzieć
Egipt — wakacje all inclusive nad Morzem Czerwonym

Egipska Riwiera Morza Czerwonego to idealne miejsce na błogi lub aktywny wypoczynek all inclusive przez 365 dni w roku.

komfortowe wakacje all inclusive, wakacje all inclusive w egipcie, ferie zimowe 2023, wakacje nad morzem czerwonym, hotele albatros, hotele jaz, gdzie wypocząć w egipcie, wakacje all inclusive 2023, nurkowanie w rafie koralowej, nurkowanie w morzu czerwonym, sporty wodne, piaszczyste plaże, ferie zimowe 2023 w egipcie, wypoczynek dla rodzin,kurorty w egipcie, egipt koronawirus, covid-19
Wypoczynek z Amigos
Gdzie wypocząć w Egipcie na feriach zimowych 2023?

W którym kurorcie na wybrzeżu Morza Czerwonego w Egipcie i jakim hotelu spędzić komfortowe wakacje all inclusive zimą 2023?

top hotele marsa alam, najlepsze hotele marsa alam, polecane hotele marsa alam, popularne hotele marsa alam, super hotele marsa alam, najlepsze hotele dla rodzin marsa alam, polecane hotele dla rodzin marsa alam
Polecane hotele
TOP 10 hoteli dla rodzin – Marsa Alam

Odwiedź najlepsze hotele dla rodzin z dziećmi w Marsa Alam na wakacjach all inclusive w Egipcie nad Morzem Czerwonym.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

turcja riwiera egejska, atrakcje riwiery egejskiej, wakacje all inclusive, turcja przyroda, turcja cuda natury, wypoczynek all inclusive, turcja wakacje 2022, riwiera turecka wakacje 2022, turcja atrakcje przyrodnicze, turcja atrakcje historyczne, turcja co zobaczyć, turcja egejska zwiedzanie
Warto wiedzieć
9 najpopularniejszych atrakcji Riwiery Egejskiej

Wakacje all inclusive w Turcji to nie tylko plaża — poznaj najciekawsze atrakcje historyczne i przyrodnicze Riwiery Egejskiej.

wakacje 2022, wczasy 2022, grecja 2022, grecja all inclusive, grecja last minute, grecja first minute, grecja z niemiec, kos wczasy all inclusive, kos wczasy last minute, kos wczasy first minute, kos wakacje all inclusive, kos wakacje last minute, kos wakacje first minute, kos wycieczki all inclusive, kos wycieczki last minute, kos wycieczki first minute, kos 2022, kos all inclusive, grecja 2022, wyspy greckie 2022
Wypoczynek z Amigos
Wakacje w Grecji na wyspie Kos

Grecka wyspa Kos to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek oraz relaksujące wakacje all inclusive z plażowaniem.

turcja wakacje 2022, turcja wczasy 2022, riwiera turecka wakacje all inclusive, riwiera turecka wczasy all inclusive, turcja wakacje all inclusive, turcja wczasy all inclusive, kurorty riwiery tureckiej, ruiny side, wodospad manavgat, jaskinia beldibi, side co zobaczyć, wypoczynek all inclusive, atrakcje side
Warto wiedzieć
Turcja — Side, Manavgat i Beldibi na wakacje 2022

Poznaj kurorty Riwiery Tureckiej — Side, Manavgat i Beldibi, idealne na wakacje 2022 oraz ich najciekawsze atrakcje turystyczne.

cayo coco wakacje, cayo coco wczasy, cayo coco wycieczki, cayo coco all inclusive, cayo coco last minute, cayo coco z niemiec, kuba wakacje, kuba wczasy, kuba wycieczki, kuba all inclusive, kuba z niemiec
Wypoczynek z Amigos
Kuba – wyspa Cayo Coco

Co warto wiedzieć o wyspie Cayo Coco? Kiedy pojechać na wakacje i ile kosztuje wycieczka na kubańską wyspę?

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Tanie wakacje 2023 z Niemiec

Atrakcyjne oferty last minute i all inclusive niemieckich organizatorów wypoczynku na wakacje 2023, z wylotem z wielu lotnisk, w tym z Niemiec, Czech i Polski

COVID-19 — nowości w zasadach podróżowania

COVID-19 — nowości i zmiany w zasadach podróżowania i pobytu na wakacjach za granicą i powrotu z urlopu do kraju.

Wakacje w grudniu 2022

Gdzie wybrać się na egzotyczne wakacje w grudniu 2022? Zrelaksuj się na błogim wypoczynku all inclusive pod palmami.

Zimowe wakacje 2023 na Karaibach

Egzotyczne, zimowe wakacje 2023 na Karaibach – Dominikana, Kuba, Meksyk, Jamajka, Aruba, Curacao i Kostaryka

Wakacje zimą 2023 na południu Afryki

Egzotyczne, zimowe wakacje 2023 w Afryce — Kenia, Senegal, Tanzania i Zanzibar, WZP, Seszele, Mauritius i Madagaskar

Narty zima 2023

Zimowe wakacje 2023 za granicą w znanych ośrodkach narciarskich w Europie – Austria, Włochy, Szwajcaria, Francja, Słowacja i Czechy

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.