Wróć do listy artykułów

Egipt — wakacje all inclusive nad Morzem Czerwonym

Warto wiedzieć | 21-07-2022, Aktualizacja: 26-10-2022
egipt 2023, egipt wakacje 2023, egipt wakacje z nurkowaniem, egipt wczasy, egipt wycieczki, egipt wypoczynek, egipt all inclusive, egipt last minute, egipt first minute, egipt dla rodzin, egipt z niemiec, egipt 2023 nad morzem, wakacje egipt 2023, morze czerwone  egipt, egipt ferie zimowe 2023, egipt zima 2023
Riwiera Morza Czerwonego to raj dla plażowiczów i miłośników nurkowania — foto: Pixabay

Egipska Riwiera Morza Czerwonego to mnóstwo słońca, piękne piaszczyste plaże, prawdziwie letnia pogoda i ciepła woda w morzu.  Pasjonaci nurkowania znajdą w Morzu Czerwonym barwne rafy koralowe, pełne kolorowych ryb i podwodnych tajemnic. To idealne miejsce na błogi lub aktywny wypoczynek w ciągu całego roku.

 

 

Czy Morze Czerwone jest... czerwone?

Morze Czerwone to śródlądowy akwen międzykontynentalny, będący częścią Oceanu Indyjskiego. Położone jest między Afryką a Półwyspem Arabskim. Morze Czerwone swoim wydłużonym kształtem przypomina ślimaka. Ma ok. 2250 km długości, a jego średnia szerokość wynosi 300 km. Nie jest morzem zbyt głębokim, bo 40% jego obszaru nie przekracza 100 m głębokości. Są jednak takie miejsca, gdzie maksymalna głębokość wynosi 2850 m.

 

Egipt, wybrzeże Morza Czerwonego i lotniska

Egipt, wybrzeże Morza Czerwonego, kurorty i lotniska

 

Morze Czerwone wcale nie jest w kolorze czerwonym, tylko mieni się wszystkimi odcieniami zieleni i błękitu. Okresowo tylko, w niektórych miejscach znajdujące się tam algi zabarwiają wodę na czerwono i stąd wzięła się jego nazwa. Są jeszcze inne teorie dotyczące tej nazwy, ale ta jest najbardziej prawdopodobna.

 

Do Morza Czerwonego nie wpływa żadna rzeka, dlatego jest to najbardziej słone otwarte morze na świecie, którego poziom zasolenie wynosi 37–42‰. Wody Morza Czerwonego są bardzo ciepłe — ich średnia temperatura w ciągu całego roku wynosi 25°C, dlatego uważane jest ono za najcieplejsze morze świata.

 

Egipt, Morze Czerwone

Egipt, Morze Czerwone — foto: Pixabay

 

Riwiera Morza Czerwonego

Riwiera Morza Czerwonego zwana też Riwierą Egipską to ponad 700 km pas wybrzeża obejmujący zachodni brzeg Zatoki Akaba, wschodni brzeg Zatoki Sueskiej znajdującej się na półwyspie Synaj oraz całe wschodnie wybrzeże kontynentalnej części Egiptu, położone na południe od Zatoki Sueskiej. Ta rozległość Riwiery powoduje, że zwykle dzieli się ją na trzy części: 

⛱ wybrzeże  nad Zatoką Akaba — półwysep Synaj, 

⛱ wybrzeże nad Zatoką Sueską, 

⛱ wybrzeże części kontynentalnej Egiptu. 

Wzdłuż Riwiery Egipskiej rozlokowały się miejscowości turystyczne. Część z nich to niewielkie ośrodki wypoczynkowe, ale wśród nich są też największe i najpopularniejsze egipskie kurorty, do których zjeżdżają na wakacyjny wypoczynek all inclusive turyści z całego świata.

 

Pogoda na wybrzeżu Morza Czerwonego

Na Riwierze Morza Czerwonego panuje ciepły klimat, dlatego pogoda przez cały rok jest tu doskonała na błogie plażowanie. Najchłodniejszym miesiącem roku jest tu luty, ale nawet w tym zimowym miesiącu temperatura powietrza w dzień nie spada poniżej 25°C. W pozostałych miesiącach jest tylko jeszcze cieplej, a latem upały bywają niesamowite i wielu osobom mogą dać się nieźle we znaki. Najwyższe temperatury powietrza występują tu w sierpniu, a na termometrach jest zwykle ponad 30°C. 

W miesiącach zimowych woda w Morzu Czerwonym ma średnio 22°C, natomiast latem nagrzewa się nawet do ponad 35°C. Opady deszczu na tym terenie nawet zimą występują niezwykle rzadko.

 

Hilton Hurghada Plaza

 Hilton Hurghada Plaza

 

Kiedy jechać na wakacje nad Morze Czerwone?

Sprzyjające warunki klimatyczne i doskonała letnia pogoda sprawiają, że turyści przyjeżdżają tu na wczasy przez cały rok. Da turystów z Polski, prawdziwie komfortowa pogoda nad Morzem Czerwonym w Egipcie  jest od jesieni do wiosny, czyli od października do maja. Wtedy na termometrach jest tu odpowiednik naszego lata. W sezonie letnim natomiast upały mogą niejednemu dać się solidnie we znaki. 

 Riwiera Egipska kusi swoimi walorami szczególnie w czasie polskiej późnej jesieni, zimą i wiosną. Na słoneczny wypoczynek najlepiej pojechać do Egiptu nad Morze Czerwone  w czasie ferii zimowych i na długi weekend majowy. Warto zaplanować tu wczasy również w okresie Świąt Bożego Narodzenia lub Wielkanocy, czy powitać Nowy Rok na egipskich plażach. Doskonałym rozwiązaniem będą też wczasy w tym regionie w chłodnych i deszczowych miesiącach jesiennych, szczególnie dla tych, którzy nie mieli szans na urlop latem. Tu na pewno nie zabraknie słońca!

 

Wakacje  all inclusive na Riwierze Egipskiej

Długi na ponad 700 km pas wybrzeża Morza Czerwonego w Egipcie jest popularnym kierunkiem wśród  turystów z całego świata. Swoją popularność zawdzięcza wysokim temperaturom i mnóstwem słońca przez 365 dni w roku. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że na Riwierę Morza Czerwonego jedzie się właśnie po gorące, egipskie słońce, aby błogo poleniuchować na rozległych, ciągnących się kilometrami piaszczystych plażach, wykąpać się w ciepłych, krystalicznie czystych wodach Morza Czerwonego, zanurkować w bajecznie kolorowej rafie koralowej i odkrywać liczne spoczywające tu wraki statków. 

 

Morze Czerwone, rafa koralowa

Morze Czerwone, rafa koralowa — foto: Pixabay

 

Egipskie wybrzeże Morza Czerwonego jest idealnym miejscem, gdzie można łączyć relaks na plaży, kąpiele morskie, uprawianie sportów wodnych, nurkowanie i zwiedzanie. Przyjazd tu na wakacje all inclusive z rodziną, przyjaciółmi czy na romantyczny urlop we dwoje to doskonały pomysł, bo ten region Egiptu każdemu zapewni ulubioną formę wypoczynku.

 

To region, w którym jest także wiele komfortowych hoteli z formułą all inclusive, posiadających bardzo bogatą infrastrukturę rekreacyjno-sportową i dostosowanych do wypoczynku dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Nie brakuje też luksusowych hoteli przeznaczonych wyłącznie dla osób dorosłych, poszukujących wypoczynku z dala od dziecięcego gwaru. Polacy jeżdżą tu chętnie na wakacje all inclusive również ze względu wyjątkową egzotykę tego regionu przy stosunkowo krótkim locie samolotem.

 

Nurkowanie w Morzu Czerwonym 

Morze Czerwone to rewelacyjne miejsce do aktywnego wypoczynku dla miłośników nurkowania, ponieważ w tym międzykontynentalnym, najbardziej zasolonym akwenie otwartym na świecie znajdują się przepiękne rafy koralowe. Znalazły się one nawet na liście podwodnych cudów świata.  W rafach Morza Czerwonego jest aż 220 gatunków koralowców. Nurkowanie rafowe w utworzonych ogrodach koralowych, lagunach i labiryntach oraz podwodne spotkania z delfinami i żółwiami, a w niektórych miejscach nawet z rekinami to niesamowite atrakcje i prawdziwie rajskie wakacje dla każdego nurka. Głębiny przy Riwierze Morza Czerwonego kryją też 90 wraków statków, których odkrywanie i penetrowanie podczas nurkowania wrakowego jest niezapomnianą przygodą.

 

Nurkowanie w Morzu Czerwonym

Nurkowanie w Morzu Czerwonym — foto: Pixabay

 

W ciepłych wodach Morza Czerwonego nie ma zagrożenia wychłodzenia organizmu, bez względu na czas nurkowania. Warunki nurkowe, dostępne szkółki i wypożyczalnie sprzętu powodują, że Morze Czerwone jest doskonałym wyborem do nauki nurkowania dla początkujących nurków i penetrowania morskich głębin dla tych bardziej zaawansowanych.

 

Nurkowanie w Morzu Czerwonym

Nurkowanie w Morzu Czerwonym — foto: Pixabay

 

Wakacje w Egipcie z plażowaniem i zwiedzaniem

Egipt oferuje niesamowite miejsca do zwiedzania z monumentalnymi budowlami przypominającymi o świetności tego kraju za czasów panowania faraonów. Pojechać na wakacje do Egiptu i nie zobaczyć tego, co tylko tam jest do zobaczenia, to jakby nie odwiedzić tego niesamowitego kraju. Jesień, zima i wiosna to doskonałe pory roku, aby połączyć wypoczynek na słonecznych plażach ze zwiedzaniem perełek starożytnego Egiptu. Przy niższych temperaturach wycieczki do historycznych miejsc i zwiedzanie monumentalnych budowli nie będzie tak męczące jak latem, gdy ze względu na panujące w tym regionie upały, jest to bardzo uciążliwe. 

 

Z najpopularniejszych turystycznych kurortów, organizowane są wycieczki do pobliskich, historycznych budowli. Skorzystanie z takiej opcji będzie miłym przerywnikiem w plażowaniu i nurkowaniu. 

 

Egipt, Luksor

Egipt, Luksor — foto: Pixabay

 

Gdzie wypoczywać nad Morzem Czerwonym

Wakacje all inclusive w Egipcie turyści najchętniej spędzają w popularnych kurortach nad Morzem Czerwonym. Najpopularniejszymi egipskimi kurortami są: Hurghada, Marsa Alam oraz Sharm el-Sheikh. To kurorty nastawione przede wszystkim na wypoczynek z plażowaniem, kąpielami i nurkowaniem w przybrzeżnych rafach koralowych. Znajdują się tu hotele o różnym standardzie, dostosowane do potrzeb i zasobności portfela każdego turysty. Wiele z nich to luksusowe kompleksy hotelowe z bogatą infrastrukturą turystyczną, zapewniające komfortowy wypoczynek w formule all inclusive. Wybór jest doprawdy ogromny. Na dogodne warunki zakwaterowania mogą też liczyć rodziny wypoczywające tu z dziećmi i to w każdym wieku. Wiele hoteli dostosowało swoją ofertę i wyposażenie do najmłodszych gości.

 

Egipt, Aquapark

Egipt, Aquapark — foto: Jaz Aquaviva

 

COVID-19 — bezpieczne wakacje w Egipcie

Przed wyjazdem na wakacje w Egipcie pamiętaj o sprawdzeniu jakie aktualnie obostrzenia i zasady cowidowe obowiązujące w Egipcie. Aktualne informacje znajdziesz na stronie MSZ w zakładce z informacjami dla podróżujących.

 

O zmianach w zasadach i obostrzeniach w związku z pandemią COVID-19 wprowadzanych lub likwidowanych w najpopularniejszych wakacyjnych krajach na świecie informujemy też na bieżąco w artykule COVID-19 - nowości w zasadach podróżowania, który znajdziesz na naszym podróżniczym blogu.

Podobne wpisy

nurkowanie na wakacjach, rodzaje nurkowania, najciekawsze miejsca do nurkowania, gdzie nurkować, życie pod wodą, rafy koralowe, snorkeling, nurkowanie wrakowe, nurkowanie jak się przygotować, wakacje z nurkowaniem, nurkowanie rekreacyjne, nurkowanie sportowe
Poradnik wczasowicza
Nurkowanie — sport dla ciekawych podwodnego świata

Nurkowanie cieszy się coraz większym zainteresowanie wśród turystów wypoczywających na wakacjach w egzotycznych krajach.

hurghada egipt, wakacje all inclusive hurghada, hurghada wakacje z rodziną, hotel jaz aquaviva, luksusowy hotel hurghada, wypoczynek all inclusive, wakacje z rodziną jaz aquaviva, jaz aquaviva dla dzieci, atrakcje dla dzieci hurghada, madinat makadi, zimowe wakacje 2023, ferie zimowe 2023, wakacje 2023
Polecane hotele
Egipt — ferie zimowe 2023 w hotelu Jaz Aquaviva

Na ferie zimowe all inclusive 2023 w Egipcie polecamy luksusowy hotel Jaz Aquaviva w Madinat Makadi koło Hurghady!

egipt 2023, egipt wakacje 2023, egipt nurkowanie, egipt wczasy, egipt wycieczki, egipt wypoczynek, egipt all inclusive, egipt kurorty, riwiera morza czerwonego, egipt dla rodzin, egipt z niemiec, riwiera egipska, egipt morze czerwone, wybrzeże morza czerwonego,  egipt rafa koralowa, egipt ośrodki turystyczne, kurort w egipcie, egipt hotele, kurorty nad morzem czerwonym
Warto wiedzieć
Egipt - popularne kurorty nad Morzem Czerwonym

Gdzie wypoczywać w Egipcie nad Morzem Czerwonym? Poznaj popularne egipskie kurorty, idealne na wakacje all inclusive.

komfortowe wakacje all inclusive, wakacje all inclusive w egipcie, ferie zimowe 2023, wakacje nad morzem czerwonym, hotele albatros, hotele jaz, gdzie wypocząć w egipcie, wakacje all inclusive 2023, nurkowanie w rafie koralowej, nurkowanie w morzu czerwonym, sporty wodne, piaszczyste plaże, ferie zimowe 2023 w egipcie, wypoczynek dla rodzin,kurorty w egipcie, egipt koronawirus, covid-19
Wypoczynek z Amigos
Gdzie wypocząć w Egipcie na feriach zimowych 2023?

W którym kurorcie na wybrzeżu Morza Czerwonego w Egipcie i jakim hotelu spędzić komfortowe wakacje all inclusive zimą 2023?

egipt 2023, egipt wakacje, egipt wczasy, egitp wycieczki, egipt all inclusive, egipt last minute, egipt z niemiec, egipt wakacje z rodziną, egipt z dziećmi, egipt tanie wakacje, egipt tanie wczasy, egipt tanie wycieczki, egipt gdzie pojechać, egipt jesienią, egipt zimą, egipt co zobaczyć, egipt urlop, egipt zwiedzanie, egipt starożytne zabytki, egipt atrakcje
Warto wiedzieć
Egipt – wakacje 2023 w cieniu piramid

Wakacje all inclusive 2023 w Egipcie to idealna propozycja dla osób spragnionych słońca i pasjonatów historii.

top hotele hurghada, najlepsze hotele hurghada, polecane hotele hurghada, popularne hotele hurghada, super hotele hurghada, najlepsze hotele dla rodzin hurghada, polecane hotele dla rodzin hurghada
Polecane hotele
TOP 10 hoteli w Egipcie dla rodzin — Hurghada

Polecane hotele dla rodzin z dziećmi w Hurghadzie na wakacje all inclusive

top hotele marsa alam, najlepsze hotele marsa alam, polecane hotele marsa alam, popularne hotele marsa alam, super hotele marsa alam, najlepsze hotele dla rodzin marsa alam, polecane hotele dla rodzin marsa alam
Polecane hotele
TOP 10 hoteli dla rodzin – Marsa Alam

Odwiedź najlepsze hotele dla rodzin z dziećmi w Marsa Alam na wakacjach all inclusive w Egipcie nad Morzem Czerwonym.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

najlepsze hotele lanzarote, super hotele gran canaria, top hotele lanzarote, polecane hotele gran canaria, popularne hotele lanzarote, hotele dla dorosłych lanzarote, hotele dla dorosłych gran canaria
Polecane hotele
TOP 10 hoteli – Lanzarote i Gran Canaria

Wybierz się na wymarzone wakacje all inclusive na Wyspy Kanaryjskie do hoteli dla dorosłych na Lanzarote i Gran Canarii

grecja wyspa kos, grecja wakacje 2023, grecja all inclusive, grecja last minute, grecja first minute, grecja wakacje z niemiec, kos wczasy all inclusive, kos wczasy last minute, kos wczasy first minute, kos wakacje all inclusive, kos wakacje 2023, kos wakacje last minute, kos wakacje first minute, wyspy greckie 2023
Wypoczynek z Amigos
Wakacje w Grecji na wyspie Kos

Grecka wyspa Kos to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek oraz relaksujące wakacje all inclusive z plażowaniem.

lanzarote wakacje, lanzarote wczasy, lanzarote wycieczki, lanzarote all inclusive, lanzarote last minute, lanzarote z niemiec, wyspy kanaryjskie lanzarote, wakacje na lanzarote, wczasy na lanzarote, lanzarote
Wypoczynek z Amigos
Wakacje na wulkanicznej wyspie Lanzarote

Lanzarote to idealne miejsce połączenia błogiego relaksu na przepięknych plażach z aktywnym wypoczynkiem wśród wulkanów.

fuerteventura atrakcje, fuerteventura plaża, fuerteventura co zobaczyć, fuerteventura ciekawe miejsca, fuerteventura wakacje, fuerteventura wczasy, fuerteventura wycieczki, fuerteventura all inclusive, fuerteventura last minute, fuerteventura z niemiec
Warto wiedzieć
Fuerteventura – ogromna plaża Wysp Kanaryjskich

Fuerteventura słynie z piaszczystych plaż, najpiękniejszych na Wyspach Kanaryjskich, idealnych na błogie wakacje all inclusive.

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Tanie wakacje 2023 z Niemiec

Atrakcyjne oferty last minute i all inclusive niemieckich organizatorów wypoczynku na wakacje 2023, z wylotem z wielu lotnisk, w tym z Niemiec, Czech i Polski

Azja na egzotyczny urlop wiosną

Egzotyczny urlop wiosną 2023 w Azji południowo-wschodniej i na Półwyspie Arabskim

Wakacje w kwietniu 2023

Wczasy w kwietniu 2023 dla aktywnych turystów i plażowych leniuchów – Madera, Wyspy Kanaryjskie, Riwiera Turecka, Dominikana, Kuba i Meksyk i Wyspy Zielonego Przylądka

Turcja all inclusive dla rodzin

Długie weekendy i wakacje all inclusive 2023 w Turcji — atrakcyjne oferty dla rodzin z dziećmi na Riwierze Tureckiej i w Turcji Egejskiej

Majówka 2023 na Wyspach Kanaryjskich

Majówka 2023 na Wyspach Kanaryjskich — Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote

Majówka 2023 na hiszpańskich Balearach

Majówka 2023 na wyspach hiszpańskiego archipelagu Balearów

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.