Wróć do listy artykułów

Fuerteventura – wyspa najpiękniejszych plaż

Wypoczynek z Amigos | 22-03-2019, Aktualizacja: 17-11-2020
fuerteventura 2021, fuerteventura wakacje, fuerteventura wczasy, fuerteventura wycieczki, fuerteventura all inclusive, fuerteventura last minute, fuerteventura z niemiec, fuerteventura tanie wakacje
Fuerteventura dzięki silnym wiatrom zapewnia idealne warunki do uprawiania windsurfingu o każdej porze roku. Jedną z najpopularniejszych miejscowości, wśród amatorów tego sportu jest Sotavento (na południu wyspy), na południu Fuerteventury ogromną popularnością cieszą się m.in. spoty: Costa Calma, idealne dla rozpoczynających swoją przygodę z windsurfingiem oraz Jandia (latem wieją tu północno-wschodnie wiatry, zaś zimą głównie południowe).

Fuerteventurę wyróżniają wyjątkowe plaże, które uważane są najpiękniejsze na Wyspach Kanaryjskich i odwiedzane na wakacje all inclusive. Mówi się, że wyspa jest odłączonym kawałkiem pustyni, wyrzuconym na Ocean Atlantycki.

 

 

Klimat na Fuerteventurze

Fuerteventura charakteryzuje się suchym klimatem. Duży wpływ na to zjawisko ma położenie wyspy względem Sahary. Zdarza się, że ładna pogoda zakłócana jest przez piaskowe burze, które nadchodzą z północnej części pustyni. Pomimo suchego klimatu, na wyspie jest bardzo wietrznie. To akurat ogromny plus dla turystów, szczególnie w upalne dni, oraz dla surferów i windsurferów. Na Fuerteventurze są niemal idealne warunki do uprawiania tego sportu. Odbywają się tutaj różne zawody, a nawet Mistrzostwa Świata w sportach wodnych.

 

 

Pogoda na Fuerteventurze

Pogoda na wyspie Fuerteventura jest bardzo przyjemna w ciągu całego roku. Niektórzy nazywają ją „wyspą wiecznej wiosny”. A to wszystko za sprawą niewielkiej odległości od Sahary, wiatrów oraz prądów morskich, które mają duży wpływ na pogodę. W ciągu roku wahania temperatur są niewielkie – zaledwie 8°C różni najcieplejszy i najchłodniejszy miesiąc. Najwyższe upały spotykane są w sierpniu i wrześniu, kiedy w ciągu dnia na termometrach dochodzi nawet do 30°C. Natomiast najniższe temperatury są w styczniu, lutym i marcu – spadają do 20°C w ciągu dnia i 11°C w nocy. Największe opady występują w grudniu, za to są rzadkością w okresie letnim i wiosennym. Jedynym nieprzyjemnym zjawiskiem na wyspie są burze piaskowe. Spowodowane przez tzw. kalimę – to odmiana kanaryjskiego wiatru transportowana wraz z pyłem z okolic Maroka.

 

 

Urokliwe miasteczka na Fuerteventurze 

Jakie ciekawe miejsca warto zobaczyć na Fuerteventurze? Poznaj najbardziej urokliwe miasteczka na wyspie, które trzeba zobaczyć, będąc na wakacjach na Wyspach Kanaryjskich. 

 

Betancuria

Obowiązkowy punkt do zobaczenia czyli dawna stolica wyspy. Uznana za najpiękniejsze miasteczko na Fuerteventurze. Jego stara część została wpisana na Hiszpańską Listę Dziedzictwa Kulturalnego pod koniec lat 70. Zachowało się tutaj wiele zabytków, które z pewnością są warte uwagi. Jednym z nich jest kościół Św. Marii (Iglesia de Santa Maria) z barokowym ołtarzem oraz malowidłem Sądu Ostatecznego. Niedaleko świątyni znajduję się dworek Casa Santa Maria, gdzie możemy zobaczyć pozostałości ruin klasztoru franciszkanów z XV wieku.

 

Puerto del Rosario

Aktualnie jest stolicą wyspy, położona na północy wyspy. Zjawiskowe miasteczko, z białą zabudową i nadmorskim portem. Centralnym punktem jest promenada – Avenida Maritima – gdzie toczy się towarzyskie, miejskie życie. Można zwiedzić także Casa Museo de Unamuno, które było dawniej domem filozofa i pisarza Miguela de Unamuno. W muzeum znajdują się jego prace, które mamy okazje obejrzeć.

 

El Cotillo

Urokliwe miasteczko, często odwiedzane przez turystów. Mieści się w północnej części, niedaleko plaży La Concha. Świetne miejsce dla osób spragnionych spokoju, piaszczystych plaż oraz pięknych widoków. Gdzie nie gdzie znajdziemy mniejsze i większe klify, z których możemy podziwiać wyjątkowe krajobrazy Fuerteventury.

  

 

Atrakcje turystyczne Fuerteventury

Jakie są najlepsze atrakcje na wyspie Fuerteventura? Poza pięknymi wybrzeżami i piaszczystymi plażami Fuerteventura ma kilka ciekawych atrakcji do zaoferowania. Poznaj, co kryje w sobie jedna z Wysp Kanaryjskich. 

 

Corralejo

Najbardziej znany kurort wypoczynkowy na Fuerteventurze. Niegdyś rybacka wioska, aktualnie to tętniący życiem port. Jego teren liczy prawie 27 km2 i rozciąga się wzdłuż wschodniego wybrzeża. Najpopularniejszą atrakcją tego miejsca są wydmy, które kształtują się przez wiatr oraz piasek nawiewany znad Sahary, tworząc krajobraz afrykańskiej pustyni. Obszar zachwyca kontrastem pomiędzy jasnym, białym piaskiem oraz turkusową, nieskazitelnie czystą wodą. Cała powierzchnia została objęta ochroną w 1982 r. i od tego momentu stanowi Park Narodowy o nazwie Parque Natural de Las Dunas Corralejo.

 

Wyspa Lobos

Z portu w miejscowości Corralejo możemy wybrać się na krótki rejs statkiem, trwający zaledwie 15 minut, na sąsiednią wysepkę Lobos. Położona jest ok. 2 km na wschód od Fuerteventury. Na miejscu możemy zobaczyć wiele gatunków ptaków oraz ponad 130 gatunków roślin. Zwiedzimy także opuszczoną osadę El Puertito, Los Hornitos (małe wulkany wyglądające jak stożki), latarnię morską Faro de Lobos, a także najwyższy szczyt – Caldera de la Montana, z którego widać całą panoramę Lobos, a także sąsiadującą Fuerteventurę i Lanzarote.

 

Wiatraki

Bardzo charakterystycznym elementem, kojarzonym z Fuerteventurą, są wiatraki. Znajdują się m.in. w Villaverde, gdzie możemy je zobaczyć, jednak zwiedzanie od środka jest zabronione. Dla osób zainteresowanych historią tych budowli na wyspie znajduje się muzeum wiatraków o nazwie El Centro de Interpretación de los Molinos.

 

Cueva del Llano

Przy okazji będąc w mieście Villaverde mamy możliwość zwiedzić również tunel – Cueva del Llano. Jaskinia powstała na skutek erupcji wulkanicznej i została uformowana przez zastygłą lawę. Korytarz mierzy 648 m długości, ok. 12 m szerokości oraz od 3 do 5 m wysokości. Ciekawostką jest, że był on kiedyś zamieszkiwany przez Guanczów oraz odkryto w nim szczątki wymarłych zwierząt.

 

Montaña de Tindaya

Spektakularne wzniesienie, które było nazywane świętą górą przez pierwotnych mieszkańców – Guanczów. Znajduje się w północno-zachodniej części wyspy Fuerteventura, w sąsiedztwie wioski o takiej samej nazwie. Wznosi się na wysokość 400 m, dlatego łatwo ją spostrzec na tle płaskiego terenu otaczającego górę.

 

 

Atrakcje dla dzieci na Fuerteventurze

Będąc na wakacjach z dziećmi, dobrze jest zafundować naszym pociechom ciekawe atrakcje. Sprawdź nasze propozycje rozrywki dla dzieci. 

 

Park Oasis

Ogród botaniczny połączony z zoologicznym położony w południowej części wyspy Fuerteventura. Na jego terenie żyje ok. 2 tysiące zwierząt oraz mniej więcej 7 tysięcy roślin – drzew, krzewów i kwiatów. Dla dzieci największą atrakcją tego miejsca jest karmienie zwierzaków oraz przejażdżka na wielbłądzie. Hodowla tych czworonogów uznawana jest za największą w Europie, ponieważ jest ich ok. 450. W Parku Oasis zobaczymy także: żyrafy, lemury, kangury, strusie, surykatki oraz pokazy sztuczek papug, tresurę for, aligatorów, węży i słoni morskich.

 

Festiwal latawców

Bardzo ciekawa atrakcja dla dzieci. Festiwal latawców odbywa się on co roku w pierwszym tygodniu listopada w miejscowości Corralejo i trwa 3 dni. Miłośnicy tego dość nietypowego sportu spotykają się w tym miejscu, aby móc pochwalić się i puścić swój kolorowy latawiec. Autorzy najciekawszych kształtów i konstrukcji zostają nagrodzeni. W ostatnim dniu tego wydarzenia, puszczane są fajerwerki, które są nieodłącznym elementem każdego festiwalu. 

 

 

Najpiękniejsze plaże Fuerteventury

Plaże Fuerteventury uważane są za najpiękniejsze w całym archipelagu Wysp Kanaryjskich. Rozciągają się na długość aż 200 km. W przeciwieństwie do sąsiadujących wysp, większość plaż ma jasny piasek, który został przywiany z Sahary oddalonej o zaledwie 100 km. Jednak nie zawsze przebiega to w spokojny sposób. Często spotykanym zjawiskiem na wyspie są burze piaskowe. Pojawiają się szczególnie w okresie wiosennym.

 

Playa de Cofete

Bardzo popularna plaża Fuerteventury. Znajduje się w południowej części wyspy, a konkretnie na Półwyspie Jandía. Otoczona górami powala swoim niezwykle pięknym krajobrazem. Nie jest to łatwo dostępna plaża, jednak mimo wszystko warto tu przyjechać.

 

Playa de Sotavento

Długa, złota, piaszczysta plaża położona na Półwyspie Jandía. Jej wymiary wynoszą ok. 10 km długości. Miłośnicy sportów wodnych, a także osoby początkujące mogą zacząć swoją przygodę właśnie w tym miejscu. Na plaży są idealne warunki do uprawiania surfingu czy windsurfingu.

 

Costa Calma

Plaża z białym piaskiem, lazurowym wybrzeżem oraz przepięknym krajobrazem. Znajduje się w południowej części wyspy i mierzy zaledwie 2 km długości. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów jest zaliczana do najpopularniejszych plaż Fuerteventury. Uroku dodają jej rosnące wokoło palmy. W pobliżu plaży mieści się w/w Park Oasis, który również warto odwiedzić.

 

Grandes Playas de Corralejo

Zespół plaż i zatoczek, które możemy odwiedzić na północno-wschodnim wybrzeżu w gminie La Oliva. Położona jest obok kurortu turystycznego Corralejo, gdzie dookoła znajduje się wiele hoteli, barów, restauracji i sklepów. Plaże doceniane są przez turystów nie tylko ze względu na bogate otoczenie, ale przede wszystkim za piękno natury.

 

 

Waluta Fuerteventury

Obowiązującą walutą na wyspie jest euro. Międzynarodowy skrót waluty to EUR, a jego symbolem jest €. Istnieją dwie serie banknotów. Seria monet euro obejmuje osiem nominałów: 1, 2, 5, 10, 20 i 50 centów oraz 1 i 2 euro. Natomiast w banknotach spotkamy siedem nominałów: 5, 10, 20, 50, 100, 200 i 500 euro. W 2019 jako ostatnie pojawią się 100 i 200 euro. Nie będzie już nominału 500€. Aktualny kurs waluty NBP wynosi: 1 EUR = 4.30 PLN.

 

 

Ceny na Fuerteventurze

Jakie są ceny podstawowych produktów na Fuerteventurze? Oto kilka z nich:

 

•   chleb – 1,20 EUR

•   jajka 10 szt. – 1,5 EUR

•   mleko 1 l – 0,95 EUR

•   ryż biały 400 g – 0,75 EUR

•   makaron 500 g – 0,9 EUR

•   cukier 1 kg – 0,8 EUR

•   lokalne piwo 0,5 l – 2,5 EUR

 

Posiłek w taniej restauracji możemy zjeść już za 8 EUR od osoby. W średniej klasy restauracji za 3 posiłki dla 2 osób zapłacimy ok. 35 EUR.

 

Ile kosztuje wycieczka na Fuerteventurę?

Wyspa Fuerteventura jest bardzo pożądanym miejscem na wypoczynek szczególnie dla tych, którzy planują większość czasu spędzić na plaży. Wczasy na Fuerteventurze w okresie letnim dla 2 osób kosztują od 4.800 zł na 7 dni. Cena obejmuje pobyt w hotelu 3*, wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje), transfer z i na lotnisko oraz wylot z Niemiec

 

Jeżeli zdecyduje się na wakacje poza sezonem turystycznym, to możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy. Musimy jednak mieć na uwadze, że temperatury powietrza będą niższe i mogą pojawić się opady deszczu. Wybierając się na wakacje w okresie ferii zimowych zapłacimy od 3.500 zł za 2 osoby na 7 dni. Przykładowa cena dotyczy tych samych parametrów. 

 

 

Wakacje z Niemiec na Fuerteventurze

Jeżeli jesteś miłośnikiem leniuchowania i plażowania z drinkiem w ręku, to Fuerteventura będzie idealnym miejscem na wypoczynek dla Ciebie! Biuro Podróży Amigos B.B. oferuje wiele ciekawych ofert w atrakcyjnych cenach. Posiadamy duży wybór hoteli o dowolnym standardzie, różne opcje wyżywienia, a także wyloty z niemieckich lotnisk. Wybierz się na wymarzony wypoczynek z naszym biurem :) 

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

wakacje 2021, wczasy 2021, wycieczki 2021, turcja 2021, wakacje all inclusive, wakacje last minute, wakacje z niemiec, wakacje koronawirus, wczasy all inclusive, wczasy last minute, wczasy z niemiec, wczasy koronawirus, turcja wakacje, turcja wczasy, turcja wycieczki, turcja all inclusive, turcja last minute, turcja z niemiec, turcja koronawirus
Ważne informacje
Bezpieczny urlop w Turcji – ograniczenia w hotelu

COVID-19 - w hotelowych kompleksach wypoczynkowych w Turcji wprowadzono zasady bezpieczeństwa dla turystów

turcja 2021, turcja wakacje, turcja wczasy, turcja wycieczki, turcja all inclusive, turcja last minute, turcja tanie wakacje, turcja z niemiec, turcja z wylotem z niemiec, turcja wakacje dla rodzin,   turcja gdzie pojechać, turcja jesienią, riwiera turecka, urlop jesienią, wakacje jesienią, riwiera egejska, turcja egejska, riwiera egejska
Wypoczynek z Amigos
Tanie wakacje w Turcji – dlaczego właśnie tam?

Poznaj największe zalety wypoczynku w Turcji oferowanego przez niemieckich organizatorów

jesień 2021, wakacje 2021, turcja 2021, wakacje turcja, wczasy turcja, wycieczki turcja, turcja all inclusive, turcja last minute, turcja z niemiec, turcja gdzie pojechać, turcja jesienią, urlop jesienią, wakacje jesienią, turcja koronawirus, turcja testy pcr, covid-19, wirus sars-cov-2, pandemia, turcja obostrzenia, turcja zasady wjazdu
Ważne informacje
COVID-19 - bezpieczne wakacje w Turcji

Pandemia COVID-19 - poznaj aktualne zasady wjazdu do Turcji obowiązujące w tym kraju turystów z Polski.

wakacje 2021, wczasy 2021, wycieczki 2021, turcja 2021, lato 2021, turcja wakacje, turcja wczasy, turcja wycieczki, turcja all inclusive, turcja first minute, turcja last minute, turcja wakacje all inclusive, turcja wakacje last minute, turcja wczasy all inclusive, turcja wczasy last minute, turcja wycieczki all inclusive, turcja wycieczki last minute,  turcja gdzie pojechać, turcja jesienią, riwiera turecka, urlop jesienią, wakacje jesienią, riwiera egejska, turcja egejska, riwiera egejska
Wypoczynek z Amigos
Turcja na wakacje jesienią

Urlop all inclusive w Turcji na Riwierach: Tureckiej i Egejskiej i na Wybrzeżu Likijskim — dlaczego warto tam pojechać jesienią?

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Wycieczki z Niemiec

Wakacje 2021 z wylotem z niemieckich lotnisk m.in. z Berlina, Drezna, Lipska, Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu i wielu innych. Oferty all inclusive i last minute w atrakcyjnych cenach. Gotowe pakiety wycieczek w cenie z przelotem, transferem, wyżywieniem oraz pobytem w hotelu.

Tranzyt przez Niemcy bez kwarantanny

Podróż tranzytem przez Niemcy na wakacje 2021 dla par i rodzin z dziećmi w Europie i poza strefą Schengen – Majorka, Turcja, Grecja

Wakacje last minute

Tanie wakacje last minute w ciepłych krajach dostępne już na 100 dni przed planowaną wycieczką z Niemiec

Egzotyka 2022

Egzotyczne wakacje 2022 na rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach świata – Kuba, Dominikana, Meksyk, Mauritius, Seszele, Malediwy

Wakacje 2021

Wakacje 2021 w wygodnej formule all inclusive na popularnych kierunkach tj. Bułgaria, Grecja, Hiszpania i Turcja

Zima 2022 w tropikach

Zima 2022 na egzotycznych kierunkach, rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach w formule all inclusive

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.