Wróć do listy artykułów

Wspaniale wakacje - Meksyk

Warto wiedzieć | 17-11-2017
Wspaniale wakacje - Meksyk

Meksyk  to plaże otoczone palmami, kuchnia mocno przyprawiona chili, parne dżungle, zatłoczone miasta, fiesty z fajerwerkami, niepokój Fridy Kahlo. Meksyk wzbudza w nas żywe, kolorowe sny a rzeczywistość dorównuje marzeniom.

Meksyk to niekończąca się przygoda dla zmysłów z parującymi dżunglami, dymiącymi wulkanami pokrytymi śniegiem, pustyniami porośniętymi kaktusami oraz 10,000km wybrzeża z piaszczystymi plażami i lagunami pełnymi podwodnego życia. Z plaży można korzystać do woli, bo przeciętna roczna temperatura na wybrzeżu to 25oC, a ilość słonecznych godzin w miesiącu waha się około 250. Zrelaksuj się posiłkiem w restauracji pod gołym niebem na plaży Pacyfiku lub przechadzką po kolonialnych ulicach Guanajuato. Albo wybierz się na wycieczkę na górę Oaxaca lub ponurkuj z fajką w cieplej wodzie karaibskich raf koralowych.

Przed-hiszpańskie cywilizacje wybudowały jedne z największych na świecie obiektów archeologicznych, takich jak piramidy Teotihuacán i wykwintne świątynie Majów w Palenque. Epoka hiszpańskiej kolonizacji pozostawiła po sobie przepiękne miasta pełne ocienionych drzewami placów oraz bogato zdobionych kamiennych kościołów i kamienic. Współczesny Meksyk doświadczył powstania wielkiej architektury i sztuki  dzięki takim sławom jak Diego Rivera i  Frida Kahlo. Muzea światowej rangi oraz galerie sztuki są świadectwem fascynującej historii i nieskończonej weny twórczej tego kraju. Pop kultura jest również bardzo barwna od podziemnych klubów tanecznych, sztuki ulicznej miasta Meksyku, po cudowne ręczne wyroby ludności tubylczej.

Najważniejszą częścią doświadczenia Meksyku są sami Meksykańczycy, szalenie zróżnicowani kulturowo i rasowo, ale wszyscy kochający barwne kolory, częste fiesty lecz także o filozoficznym podejściu do życia, dla których czas się nie liczy, ale ważna jest simpatía (empatia). Bardzo szarmanccy, czarujący, optymistyczni i wiedzący jak dogodzić turystom.

Lokalna waluta to meksykańskie peso (MXN), od sześciu miesięcy wykazujące tendencję spadkową w stosunku do złotówki, obecnie około 1 PLN za 5,24 MXN. Lokalne ceny powinny się więc okazać w większości przystępne.

Zdjęcie: Nieustanne-wędrowanie 

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

Ważne informacje
Chorwacja podwyższa podatek turystyczny

Chorwacki rząd podjął decyzję o podwyższeniu podatku turystycznego o 25%

Ważne informacje
Indie – aktualizacja komunikatu MSZ

MSZ ostrzega przed podróżami do stanu Dżammu i Kaszmir ze względu na zagrożenie zamachami terrorystycznymi

Ważne informacje
Gruzja – aktualizacja komunikatu MSZ

02.08.2018 r. MSZ na swojej stronie zaktualizował komunikat o bezpieczeństwie turystów w Gruzji

Warto wiedzieć
HB czy all inclusive?

Zalety i wady opcji wyżywienia podczas wakacyjnego pobytu

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Last Minute – Wakacje dla Rodzin

Znajdź najtańsze wycieczki last minute, okazyjne ceny przy krótkim terminie wylotu. Wiele atrakcyjnych kierunków taniej nawet do -40%: Kuba, Dominikana, Turcja, Teneryfa, Egipt i inne.

Wycieczki z Niemiec

Wakacje z wylotem z niemieckich lotnisk to wysoka jakość w bardzo konkurencyjnej cenie. Wyloty z Berlina, Drezna, Lipska, Hanoweru i 40 innych miast. Okazyjne ceny aż do -40%. Oferujemy pakiety z transferem na lotnisko lub parkingiem.

Najtańsze wakacje

Najtańsze oferty niemieckich organizatorów – czasami są to prawdziwe perełki – za relatywnie nie duże pieniądze można zwiedzić cały świat. W sezonie letnim 2018 polecamy Turcję, Hiszpanię, Dominikanę i Grecję. Nie czekaj na ostatnią chwilę, first minute jest zdecydowanie korzystniejsze!

Dla rodzin z dziećmi

Oferty wycieczek dla rodzin z dziećmi, hotele z aquaparkiem, opieką dla dzieci i animacjami. Hotele przyjazne najmłodszym, rozrywka i bezpieczne wakacje dla całej rodziny.

Wakacje na Teneryfie

Teneryfa w czasie wakacji to wymarzone miejsce zarówno dla par, jak i rodzin z dziećmi.

Wakacje w Turcji z all inclusive

Atrakcyjna oferta wypoczynku w Turcji dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Bardzo bogata oferta niemieckich biur podróży. Niskie ceny, bezpośrednie przeloty, piaszczyste plaże, pyszne all inclusive , sympatyczna i pomocna obsługa.

 • 90 000 €sumy gwarancyjnej
 • od2002
  roku na rynku
 • 37niemieckich
  touroperatorów
o podróżach najlepiej porozmawiać
przy dobrej kawie

Odwiedź nasze biuro podróży w Jeleniej Górze i daj się przeprowadzić przez świat najlepszych ofert wycieczkowych. Nasi pracownicy zawsze służą pomocą oraz fachową poradą przy planowaniu Twoich wymarzonych wakacji.

 • 90 000 €sumy gwarancyjnej
 • od2002
  roku na rynku
 • 37niemieckich
  touroperatorów

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.