Wróć do listy artykułów

Wspaniale wakacje - Meksyk

Warto wiedzieć | 17-11-2017
Wspaniale wakacje - Meksyk

Meksyk  to plaże otoczone palmami, kuchnia mocno przyprawiona chili, parne dżungle, zatłoczone miasta, fiesty z fajerwerkami, niepokój Fridy Kahlo. Meksyk wzbudza w nas żywe, kolorowe sny a rzeczywistość dorównuje marzeniom.

Meksyk to niekończąca się przygoda dla zmysłów z parującymi dżunglami, dymiącymi wulkanami pokrytymi śniegiem, pustyniami porośniętymi kaktusami oraz 10,000km wybrzeża z piaszczystymi plażami i lagunami pełnymi podwodnego życia. Z plaży można korzystać do woli, bo przeciętna roczna temperatura na wybrzeżu to 25oC, a ilość słonecznych godzin w miesiącu waha się około 250. Zrelaksuj się posiłkiem w restauracji pod gołym niebem na plaży Pacyfiku lub przechadzką po kolonialnych ulicach Guanajuato. Albo wybierz się na wycieczkę na górę Oaxaca lub ponurkuj z fajką w cieplej wodzie karaibskich raf koralowych.

Przed-hiszpańskie cywilizacje wybudowały jedne z największych na świecie obiektów archeologicznych, takich jak piramidy Teotihuacán i wykwintne świątynie Majów w Palenque. Epoka hiszpańskiej kolonizacji pozostawiła po sobie przepiękne miasta pełne ocienionych drzewami placów oraz bogato zdobionych kamiennych kościołów i kamienic. Współczesny Meksyk doświadczył powstania wielkiej architektury i sztuki  dzięki takim sławom jak Diego Rivera i  Frida Kahlo. Muzea światowej rangi oraz galerie sztuki są świadectwem fascynującej historii i nieskończonej weny twórczej tego kraju. Pop kultura jest również bardzo barwna od podziemnych klubów tanecznych, sztuki ulicznej miasta Meksyku, po cudowne ręczne wyroby ludności tubylczej.

Najważniejszą częścią doświadczenia Meksyku są sami Meksykańczycy, szalenie zróżnicowani kulturowo i rasowo, ale wszyscy kochający barwne kolory, częste fiesty lecz także o filozoficznym podejściu do życia, dla których czas się nie liczy, ale ważna jest simpatía (empatia). Bardzo szarmanccy, czarujący, optymistyczni i wiedzący jak dogodzić turystom.

Lokalna waluta to meksykańskie peso (MXN), od sześciu miesięcy wykazujące tendencję spadkową w stosunku do złotówki, obecnie około 1 PLN za 5,24 MXN. Lokalne ceny powinny się więc okazać w większości przystępne.

Zdjęcie: Nieustanne-wędrowanie 

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

Relacje z podróży
Od poławiaczy pereł do drapaczy chmur

Czyli krótka relacja z podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Warto wiedzieć
Słoneczna Dominikana

Istny raj na Ziemi szczególnie dla miłośników gorącego klimatu, lazurowego morza oraz ciepłych piasków...

Ważne informacje
Szczepienia na Zanzibar

Jakie szczepienia należy wykonać przed wyjazdem na Zanzibar?

Warto wiedzieć
Przejazd pociągiem na lotnisko

Pociągi stają się bardzo popularnym środkiem transportu na lotnisko wśród podróżnych

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

First minute

Zarezerwuj wakacje z dużym wyprzedzeniem i ciesz się niskimi cenami

Last minute

Znajdź najtańsze wycieczki last minute za okazyjne ceny przy krótkim terminie wylotu

Tanie latanie

Najtańsze oferty niemieckich organizatorów za relatywnie nieduże pieniądze

Dla rodzin z dziećmi

Najlepsze oferty wycieczek wybrane z myślą o rodzinach z dziećmi

Wycieczki z Niemiec

Wycieczki z wylotem z Niemiec to wysoka jakość w bardzo konkurencyjnych cenach - możesz zyskać nawet o 40% tańsze wakacje

Turcja z all inclusive

Bogaty wybór ofert do Turcji z all inclusive w korzystnych cenach

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.