Wróć do listy artykułów

Najpopularniejsze kurorty Riwiery Tureckiej

Warto wiedzieć | 02-10-2021, Aktualizacja: 22-02-2023
riwiera turecka wakacje, wakacje all inclusive, kurorty riwiery tureckiej, antalya wakacje last minute, antalya all inclusive, aktywny wypoczynek, kemer wakacje, alanya wakacje, antalya wczasy all inclusive, belek wypoczynek, side zwiedzanie, side wakacje, beldibi aktywny wypoczynek, goynuk aktywne wakacje
Plaża Kleopatry w Alanyi — idealne miejsce na wakacje all inclusive z rodziną — foto: Pixabay

Riwiera Turecka, od lat zachwyca i przyciąga turystów swoim klimatem, przyrodą, atrakcjami i różnorodnością. Rozlokowało się tu wiele wspaniałych kurortów z luksusowymi hotelami i rozbudowaną, świetnie przygotowaną bazą turystyczną. Każdy kurort proponuje wczasowiczom coś wyjątkowego, ale wszystkie mają też wspólną ofertę — doskonałe warunki na wakacje all inclusive w Turcji.

 

 

Wakacje na Riwierze Tureckiej

Południowy, kilkusetkilometrowy pas wybrzeża Turcji nad Morzem Śródziemnym, czyli Riwiera Turecka to atrakcyjne miejsce na wakacje przez wiele miesięcy w roku — nie tylko w sezonie letnim, ale także jesienią i wiosną. Szczególnie polecana jest na długie weekendy, a przede wszystkim na majówkę. Jej długie, piaszczyste plaże i ciepłe, krystalicznie czyste wody Morza Śródziemnego, gwarantują błogi relaks na wymarzonym urlopie.

 

Kurorty Riwiery Tureckiej na wakacje all inclusive

W którym kurorcie na Riwierze Tureckiej można wypocząć najlepiej? Przyjrzyjmy się tym najpopularniejszym, a na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

Antalya

Stolica Riwiery Antalya, niegdyś mała rybacka wioska, dziś jest jednym z największych i najpopularniejszych miast wybrzeża Morza Śródziemnego. Kurort otoczony jest wysokimi górami Taurus. To w tym mieście, na międzynarodowym lotnisku najczęściej rozpoczynają swoje wczasy all inclusive turyści wypoczywający na południowym wybrzeżu Turcji. Portowe miasto Antalya umiejętnie łączy przeszłość z teraźniejszością i tradycję z nowoczesnością. Jak nigdzie indziej można poczuć w nim śródziemnomorski luz. Wzdłuż kurortu ciągną się rozległe plaże, przy których systematycznie budowane są nowe, ekskluzywne  hotele. 

 

2 tys. lat historii starego miasta Antalya otaczają masywne mury miejskie, które są świadkami przeszłości rzymskiej, bizantyjskiej, Seljuka i otomańskiej tego miejsca. Znakiem rozpoznawczym Antalyi jest 38-metrowy Minaret z XIII wieku, zbudowany z czerwonych cegieł i niebiesko-zielonych fajansowych kafelków. 

 

Najcenniejsze znaleziska z okolicznych wykopalisk znalazły się w Antalya Museum, jednym z najbogatszych i najpiękniejszych w Turcji. 

 

Antalya jest świetną bazą wypadową do zwiedzenia okolicznych atrakcji przyrodniczych i miejsc historycznych.

 

Riwiera Turecka - Antalya

 Riwiera Turecka — Antalya — foto: Pixabay

 

Alanya

Alanya to kurort Riwiery Tureckiej, położony nad zatoką Morza Śródziemnego i otoczony malowniczym pasmem gór Taurus. Miasto zbudowano w dawnej bazie pirackiej. Słynie z otoczonej stromymi skałami, zjawiskowej Plaży Kleopatry. Według legendy to na tej plaży zatrzymała się egipska królowa Kleopatra w czasie jednej ze swoich podróży. Można tu wypoczywać na drobnym, złotym piasku z widokiem na fortecę górująca na sąsiednim półwyspie.

 

W centrum miasta znajduje się bizantyjska twierdza obronna z XIII w. Twierdzę wybudowano na wysokim wzgórzu, a jej Czerwona Wieża mająca 33 m wysokości jest doskonałym miejscem do podziwiania panoramy miasta i okolicznych, malowniczych widoków. Z miejskiego portu można popłynąć łodzią na wycieczkę wzdłuż wybrzeża obfitującego w groty i jaskinie.

 

Riwiera Turecka - Alanya

Riwiera Turecka — Alanya — foto: Pixabay

 

Kemer

Kemer to malowniczo położony nad Zatoką Antalyską, jeden z najbardziej znanych kurortów Riwiery Tureckiej. Niegdyś małe, spokojne miasteczko, obecnie jest tętniącą życiem i niezwykle zieloną miejscowością wypoczynkową. Kemer zachwyca wspaniałymi widokami. W wielu miejscach tutejszego wybrzeża góry Taurus opadają niemal pionowo do morza, tworząc przepiękne, kameralne zatoczki z krystalicznie czystą wodą. Pięknie wyglądają też zbocza porośnięte lasami piniowymi.

 

W centrum miasta powstał przepiękny park, który wraz z najpiękniejszą w tym regionie plażą Moonlight są idealnym miejscem wakacyjnego wypoczynku. W Kemer turyści mogą liczyć na wysoki standard hoteli z formułą all inclusive, co również wyróżnia ten kurort. Także obiekty rekreacyjne i sportowe są na bardzo wysokim poziomie.

 

Oprócz plażowania znajdą tu coś dla siebie także pasjonaci historii. Na pewno niezapomniana atrakcja będzie dla nich zwiedzanie pobliskich ruin starożytnych miast Olympos i Phaselis.

 

Riwiera Turecka - Kemer

Riwiera Turecka — wybrzeże w Kemer — foto: Pixabay

 

Hotel w Kemer

Hotel w Kemer — foto: Kemer Barut Collection

 

Belek

Belek to spokojny i elegancki kurort Riwiery Tureckiej. Główną atrakcją jest tu szeroka, piaszczysta plaża, która wraz z krystalicznie czystą wodą na tle ciemnozielonych lasów piniowych wygląda jak idealna wakacyjna pocztówka. Plaże z łagodnym zejściem do morza są bezpieczne, dlatego w tym kurorcie chętnie wypoczywają rodziny z dziećmi.

 

Otoczone gęstymi lasami piniowymi luksusowe, 5-gwiazdkowe kompleksy hotelowe z pięknymi ogrodami i rozbudowaną infrastrukturą gwarantują komfortowy wypoczynek i oferują wiele atrakcji dla wczasowiczów w każdym wieku. 

 

Uroku i wyrafinowania temu miejscu dodają doskonale przygotowane pola golfowe, które przyciągają tu wielu miłośników tego sportu z całego świata.

 

Riwiera Turecka - Belek

 Riwiera Turecka — Belek - foto: Calista Luxury Resort

 

Side

Miasto Side wyróżnia się licznymi, antycznymi ruinami, wśród których wznoszą się współczesne budowle. Kurort znajduje się na cyplu między Antalyą a Alanyą. Historia miasta jest długa i burzliwa sięgając VII w. p.n.e. i zapisując się jako siedziba piratów i miejsce handlu niewolnikami. Później było osadą rybacką, a obecnie jako znany kurort z komfortowymi hotelami przyciąga tłumy turystów. Przyjeżdżają tu pasjonaci historii, aby podziwiać ruiny największego teatru w Azji Mniejszej na 15 tys. osób i miłośnicy przyrody, bo niedaleko stąd do malowniczego wodospadu Manavgat, ale przede wszystkim Side to raj dla amatorów wypoczynku na pięknych, długich, piaszczystych plażach. Urok plaż Side znała już królowa Kleopatra, która odpoczywała tu wraz z Markiem Antoniuszem.

 

Riwiera Turecka - Side

Riwiera Turecka — Side - foto: Acanthus Cennet Barut Collection

 

Beldibi

Na zachodnim wybrzeżu Zatoki Antalyskiej, leży Beldibi, niegdyś spokojna i cicha osada, która stała się popularnym, słonecznym i pełnym zieleni kurortem, idealnym na rodzinne wakacje all inclusive. 

 

Wybrzeże jest tu najczęściej kamieniste, ale za to zachwyca krystalicznie czysta woda o bardzo dużej przejrzystości, zachęcająca do aktywnego wypoczynku i nurkowania. Plaże w pobliżu hoteli są piaszczyste o łagodnym zejściu do wody. W najbliższej okolicy Beldibi jest kilka dzikich plaż, ale droga do nich prowadzi przez skały i górskie ścieżki.

 

Wycieczka do pobliskiej Jaskini Beldibi będzie przyjemnym wytchnieniem w plażowaniu. Można też wjechać kolejką linową na górę Tahtali o wysokości 2365 m n.p.m., skąd rozpościerają się niesamowite widoki na góry, morze i lasy. 

 

Riwiera Turecka - Beldibi

Riwiera Turecka — Beldibi — foto: Paloma Foresta Resort & Spa

 

Göynük

Göynük to niewielki kurort w okolicy Kemer, ze sklepami, restauracjami, knajpkami i kramami, gdzie można kupić wakacyjne upominki. Żwirowe plaże usytuowane na tle gór Taurus, są malowniczą scenerią dla urlopu nad Morzem Śródziemnym.

 

To idealne miejsce zarówno na błogi relaks na plaży, jak i na aktywne wakacje z wędrówkami po szlakach wyznaczonych w górach Taurus. Malownicza trasa obok wodospadów i ścian skalnych kanionu Göynük zachwyca widokami i otaczającą przyrodą. Niestety, wycieczka bez przewodnika nie jest tu zalecana. 

 

Riwiera Turecka - Göynük

Riwiera Turecka — Göynük — foto: Mirage Park Resort

 

Turcja i Riwiera Turecka w czasie pandemii COVID-19

W czasie trwania pandemii koronawirusa, przed wyjazdem na Riwierę Turecką lub do jakiegokolwiek innego miejsca w tym kraju należy sprawdzić na stronie MSZ, jakie zasady covidowe obowiązują w Turcji i odpowiednio przygotować się do podróży.

Podobne wpisy

kemer wakacje 2023, kemer wczasy 2023, riwiera turecka wakacje all inclusive, kemer wakacje all inclusive, riwiera turecka wczasy all inclusive, turcja kemer, turcja riwiera turecka, turcja all inclusive, turcja last minute, turcja first minute, yörük parki, olympos, najdłuższa kolejka linowa, plaża moonlight, phaselis, chimera, kanion göynük
Warto wiedzieć
Kemer — wakacyjny kurort Riwiery Tureckiej

Kemer to tętniący życiem turecki kurort z hotelami o wysokim standardzie, idealny na wakacje all inclusive na Riwierze Tureckiej.

turcja 2023, turcja wakacje 2023, turcja wczasy, turcja wycieczki, turcja all inclusive, turcja first minute, turcja tanie wakacje, turcja z niemiec, turcja z wylotem z niemiec, turcja wakacje dla rodzin,   turcja gdzie pojechać, turcja poza sezonem, riwiera turecka, urlop w turcji, wakacje riwiera turecka, tureckie hotele, turcja pandemia, turcja covid-19
Wypoczynek z Amigos
Tanie wakacje w Turcji – dlaczego właśnie tam?

Poznaj największe zalety wypoczynku w Turcji oferowanego przez niemieckich organizatorów

turcja riwiera turecka 2023, riwiera turecka wakacje 2023, riwiera turecka wczasy 2023, riwiera turecka wakacje all inclusive, kurorty riwiery tureckiej, riwiera turecka side, riwiera turecka manavgat, side co zobaczyć, atrakcje side, atrakcje manavgat, manavgat co zobaczyć
Warto wiedzieć
Riwiera Turecka — wakacje w Side i Manavgat

Poznaj popularne kurorty Riwiery Tureckiej — Side i Manavgat, idealne na wakacje 2023 i ich najciekawsze atrakcje.

wakacje 2022, wczasy 2022, wycieczki 2022, turcja 2022, lato 2022, turcja wakacje, turcja wczasy, turcja wycieczki, turcja all inclusive, turcja first minute, turcja last minute, turcja wakacje all inclusive, turcja wakacje last minute, turcja wczasy all inclusive, turcja wczasy last minute, turcja wycieczki all inclusive, turcja wycieczki last minute,  turcja gdzie pojechać, turcja jesienią, riwiera turecka, urlop jesienią, wakacje jesienią, riwiera egejska, turcja egejska, riwiera egejska
Wypoczynek z Amigos
Turcja na wakacje jesienią

Urlop all inclusive w Turcji na Riwierach: Tureckiej i Egejskiej i na Wybrzeżu Likijskim — dlaczego warto tam pojechać jesienią?

riwiera turecka wakacje, antalya wczasy, antalya wakacje all inclusive, riwiera turecka wczasy all inclusive, riwiera turecka wakacje last minute, turcja antalya last minute, antalya wakacje first minute, riwiera turecka antalya, antalya lara, antalya co zobaczyć, antalya atrakcje, antalya co zwiedzić
Warto wiedzieć
Riwiera Turecka – wakacje all inclusive w Antalyi

Poznaj najciekawsze atrakcje Antalyi, które warto odwiedzić podczas wakacji na Riwierze Tureckiej.

riwiera turecka, wakacje all inclusive, atrakcje riwiery tureckiej, riwiera turecka co zobaczyć, riwiera turecka cuda natury, riwiera turecka jaskinie, płonące kamienie, turcja wakacje, turcja wczasy, riwiera turecka kanion, turcja zabytki, side starożytne miasto
Warto wiedzieć
Wakacje na Riwierze Tureckiej — co warto zobaczyć?

Riwiera Turecka oferuje wiele atrakcji przyrodniczych i historyczne miejsca, które warto zobaczyć podczas wakacji all inclusive.

wawakacje 2023, wczasy 2023, wycieczki 2023, turcja 2023, lato 2023, turcja wakacje, turcja wczasy, turcja wycieczki, turcja all inclusive, turcja first minute, turcja last minute, turcja wakacje all inclusive, turcja wakacje last minute, turcja wczasy all inclusive, turcja wczasy last minute, turcja wycieczki all inclusive, turcja wycieczki last minute,  turcja gdzie pojechać, turcja na weekend majowy, riwiera turecka, urlop wiosną, wakacje jesienią, riwiera, turcja wiosną, wakacje na riwierze
Wypoczynek z Amigos
Turcja — słoneczne wakacje na Riwierze Tureckiej

Riwiera Turecka to doskonałe miejsce na słoneczne wakacje od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Dlaczego warto tam pojechać?

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

najlepsze hotele lanzarote, super hotele gran canaria, top hotele lanzarote, polecane hotele gran canaria, popularne hotele lanzarote, hotele dla dorosłych lanzarote, hotele dla dorosłych gran canaria
Polecane hotele
TOP 10 hoteli – Lanzarote i Gran Canaria

Wybierz się na wymarzone wakacje all inclusive na Wyspy Kanaryjskie do hoteli dla dorosłych na Lanzarote i Gran Canarii

grecja wyspa kos, grecja wakacje 2023, grecja all inclusive, grecja last minute, grecja first minute, grecja wakacje z niemiec, kos wczasy all inclusive, kos wczasy last minute, kos wczasy first minute, kos wakacje all inclusive, kos wakacje 2023, kos wakacje last minute, kos wakacje first minute, wyspy greckie 2023
Wypoczynek z Amigos
Wakacje w Grecji na wyspie Kos

Grecka wyspa Kos to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek oraz relaksujące wakacje all inclusive z plażowaniem.

lanzarote wakacje, lanzarote wczasy, lanzarote wycieczki, lanzarote all inclusive, lanzarote last minute, lanzarote z niemiec, wyspy kanaryjskie lanzarote, wakacje na lanzarote, wczasy na lanzarote, lanzarote
Wypoczynek z Amigos
Wakacje na wulkanicznej wyspie Lanzarote

Lanzarote to idealne miejsce połączenia błogiego relaksu na przepięknych plażach z aktywnym wypoczynkiem wśród wulkanów.

fuerteventura atrakcje, fuerteventura plaża, fuerteventura co zobaczyć, fuerteventura ciekawe miejsca, fuerteventura wakacje, fuerteventura wczasy, fuerteventura wycieczki, fuerteventura all inclusive, fuerteventura last minute, fuerteventura z niemiec
Warto wiedzieć
Fuerteventura – ogromna plaża Wysp Kanaryjskich

Fuerteventura słynie z piaszczystych plaż, najpiękniejszych na Wyspach Kanaryjskich, idealnych na błogie wakacje all inclusive.

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Tanie wakacje 2023 z Niemiec

Atrakcyjne oferty last minute i all inclusive niemieckich organizatorów wypoczynku na wakacje 2023, z wylotem z wielu lotnisk, w tym z Niemiec, Czech i Polski

Azja na egzotyczny urlop wiosną

Egzotyczny urlop wiosną 2023 w Azji południowo-wschodniej i na Półwyspie Arabskim

Wakacje w kwietniu 2023

Wczasy w kwietniu 2023 dla aktywnych turystów i plażowych leniuchów – Madera, Wyspy Kanaryjskie, Riwiera Turecka, Dominikana, Kuba i Meksyk i Wyspy Zielonego Przylądka

Turcja all inclusive dla rodzin

Długie weekendy i wakacje all inclusive 2023 w Turcji — atrakcyjne oferty dla rodzin z dziećmi na Riwierze Tureckiej i w Turcji Egejskiej

Majówka 2023 na Wyspach Kanaryjskich

Majówka 2023 na Wyspach Kanaryjskich — Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote

Majówka 2023 na hiszpańskich Balearach

Majówka 2023 na wyspach hiszpańskiego archipelagu Balearów

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.