Wróć do listy artykułów

Wyspy Kanaryjskie – wakacje na północy Teneryfy

Warto wiedzieć | 28-04-2020, Aktualizacja: 10-10-2022
teneryfa wakacje 2023, teneryfa wczasy 2023, teneryfa wycieczki 2023, wyspy kanaryjskie 2023, teneryfa północna, wyspy kanaryjskie wakacje, wyspy kanaryjskie wczasy, teneryfa wakacje, teneryfa północna atrakcje, teneryfa all inclusive, teneryfa last minute, teneryfa z niemiec, wakacje z niemiec, wczasy z niemiec, teneryfa dla aktywnych, teneryfa pogoda
Pokazy delfinów organizowane w Loro Park w Santa de la Cruz w północnej części Teneryfy zachwycą każdego, a szczególnie wypoczywające tu rodziny z dziećmi — foto Pixabay

Teneryfa to największa z hiszpańskich Wysp Kanaryjskich. Łańcuch górski dzieli ją na dwie zróżnicowane części o odmiennym krajobrazie i klimacie. Jej północna część jest obszarem chłodniejszym i bardziej wilgotnym, ale za to z bujną, tropikalną roślinnością i nadzwyczajnymi okazami drzew. Wielbiciele aktywnych wakacji za granicą i miłośnicy przyrody poczują się tu jak ryby w wodzie. 

 

 

Jaka jest północna Teneryfa ? 

Północna Teneryfa to geologicznie najstarsza część wyspy, której powstanie określa się na 7-9 milionów lat. Wybrzeże tej części wyspy jest skaliste, a jej wnętrze wypełniają skały masywu Anaga.

 

Skały masywu Anaga

Skały masywu Anaga - foto: Pixabay

 

Teneryfa północna z małymi wioskami położonymi z dala od zgiełku turystycznych kurortów jest bardziej  „kanaryjska”. Wszystko, co tu się znajduje, nie jest przygotowane pod turystów, ale wynika z oryginalnej teneryfskiej atmosfery i codziennego życia tutejszych mieszkańców. Ten niecodzienny klimat północnej Teneryfy tworzą  winnice, plantacje bananów, niezwykła architektura, lokalna społeczność funkcjonująca bezstresowo i niemal wakacyjnie oraz wyjątkowa kuchnia. 

 

Klimat i pogoda północnej części Teneryfy

Mimo niewielkich rozmiarów wyspy, klimat jest na niej dość zróżnicowany. Przecinające Teneryfę pasma gór ze wznoszącym się w centralnej części wyspy wulkanem el Teide  (3718 m n.p.m.), zatrzymują napływające z północy wilgotne powietrze i dzielą Teneryfę na dwie strefy klimatyczne — północną i południową.

 

Na północy częściej są mgły i padają deszcze i temperatury są zwykle nieco niższe. Większa wilgotność powietrza i bardziej zachmurzone niebo nie przeszkadza jednak turystom, bo przez cały rok są tu doskonałe warunki do wakacyjnego wypoczynku i zwiedzania. Sprawia to geograficzna bliskość zachodniego wybrzeża Afryki gwarantująca przewidywalną i dobrą pogodę także jesienią, zimą i wczesną wiosną. 

 

Plaże północnej Teneryfy

Nie ma tu tak wielu plaż jak w południowej części wyspy, ale najpiękniejsze czarne plaże Teneryfy znajdują właśnie tutaj. Na północy znajduje się wiele dziewiczych plaż bez jakiejkolwiek infrastruktury turystycznej i udogodnień, ale za to kameralnych i ustronnych oraz z widokami zapierającymi dech w piersiach.

 

Plaża Garachico

Plaża Garachico - foto: Pixabay

 

Plaże północnej Teneryfy są pochodzenia wulkanicznego, dlatego mają czarny lub ciemno-szary odcień piasku. I wszystkie naturalne plaże na wyspie są właśnie takie, pokryte wulkaniczną, skruszoną skałą. Kilka z nich to piękne miejsca, zachęcające do plażowania i błogiego relaksu nad brzegiem oceanu.

 

Czarny piasek na plażach Teneryfy

Czarny piasek na plażach Teneryfy - foto: Pixabay

 

Wyjątkowa, czarna i jedna z najpiękniejszych Playa Jardin zlokalizowana jest w  Puerto de la Cruz. Ta trzyczęściowa plaża otoczona jest palmami, kwiatami i kaktusami, a przy ciągnącej się wzdłuż niej promenadzie znajdują się restauracje, kawiarnie i kluby nocne. Z falochronu można  jednocześnie podziwiać Atlantyk i wulkan Teide.

 

Playa Jardin

Playa Jardin - foto Pixabay

 

Plaża Las Teresitas znajdująca się w pobliżu stolicy wyspy, Santa Cruz, u podnóża gór Anaga jest najsłynniejszą i najładniejszą w tym regionie, ponieważ jej wybrzeże pokryte jest jasnym piaskiem. Nie jest to jednak plaża naturalna, a złoty, drobny piasek przywieziony tu został prosto z Sahary. Za sprawą falochronów woda jest tu nieco cieplejsza i przy braku fal bezpieczna, szczególnie dla dzieci.

 

Jasny piasek na plaży Teneryfy

Jasny piasek na plaży Las Teresitas - foto: Pixabay

 

Jasny piasek na plaży Las Teresitas

Jasny piasek na plaży Las Teresitas - foto: Pixabay

 

Plaża ukryta pomiędzy klifami w okolicy Puerto de la Cruz to Playa de Bollullo. Dojście na tę plażę to fantastyczny spacer między bananowcami. 

 

Plantacje bananów w drodze do Playa de Bollullo

Plantacje bananów w drodze do Playa de Bollullo - foto: Pixabay

 

Playa de Benijo w Parku Narodowym Anaga, dostarcza turystom widoków z  niesamowitymi zachodami słońca. 

 

Playa de Benijo w Parku Narodowym Anaga

Playa de Benijo w Parku Narodowym Anaga - foto: Pixabay

 

Miasta na Teneryfie północnej 

Miasta na północy Teneryfy to historyczne i architektoniczne perełki. Turyści preferujący zwiedzanie koniecznie powinni odwiedzić Puerto de la Cruz, La Orotavę,  Bajamar, Garachico, La Lagunę, Icod de los Vinos i stolicę wyspy — Santa Cruz.

 

Santa Cruz to miasto portowe i stolica Teneryfy z futurystycznym gmachem opery Santiago Calatrava. To tu w 1494 r. Alonso Fernández de Lugo dotarł do wybrzeża Wysp Kanaryjskich. Wokół portu biegną szerokie aleje, zlokalizowane są place i egzotyczne ogrody. Warto tu zrelaksować się w parku z tysiącem różnych gatunków drzew z całego świata. W miejscowym centrum, co niedzielę odbywa się ogromny targ.

 

Santa Cruz

Santa Cruz - foto: Pixabay

 

Puerto de la Cruz jest głównym ośrodkiem turystycznym oraz najstarszym ośrodkiem wypoczynkowym na wyspie.  Czarne plaże, eleganckie nowoczesne hotele all inclusive z bujną egzotyczną roślinnością, nadmorskie deptaki z kafejkami i restauracjami przyciągają tu turystów z całego świata. Największą atrakcją tego miasta jest ogród zoologiczno-botaniczny „Loro Park”. Można tu także skorzystać z kompleksu basenów Lago Martianez.

 

Puerto de la Cruz

Puerto de la Cruz - foto: Pixabay

 

La Orotava zachwyca Casa de los Balcones, którą podziwiają tłumy turystów z całego świata. Te charakterystyczne dla Kanarów budowle z drewnianymi balkonami zlokalizowane są przy malowniczych, brukowanych uliczkach, ostro wspinających się w górę.

 

La Orotava

La Orotava - foto: Pixabay

 

Bajamar słynie z niesamowitego, naturalnego basenu, który jest wypełniony wodą z oceanu.

 

Garachico to spokojne, pełne uroku XV-wieczne miasteczko, założone przez włoskiego bankiera. Jego główną atrakcją są naturalne baseny El Caleton, wypełnione wodą z oceanu, które powstały gdy w 1706 r. część portowa miasta została pokryta lawą z wulkanu. 

Garachico

Garachico - foto: Pixabay

 

W miasteczku La Laguna wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO warto zobaczyć zabytkowe centrum i pospacerować urokliwymi, kanaryjskimi uliczkami, pełnymi zabytków, kościołów i historycznych budynków.

 

Icod de los Vinos to miasto szczycące się ponad 500-letnią historią, które zostało założone przez hiszpańskich konkwistadorów. Nazywane jest też Smoczym Miastem z powodu rosnącego tu tysiącletniego Smoczego Drzewa.

 

Teneryfa północna na wakacje dla aktywnych

Północna Teneryfa to raj dla turystów lubiących aktywny wypoczynek z pieszymi wędrówkami, podczas których można podziwiać przepiękne krajobrazy. Znajdują się tutaj najlepsze piesze szlaki na wyspie.

 

Punta Hidalgo to rybacka wioska, która  graniczy z masywem Anaga. Są tu najlepsze na wyspie warunki do surfowania. Brak tu co prawda piaszczystych plaż, ale miejsce idealnie nadaje się dla amatorów pieszych wędrówek, bo zaczynają się tu świetne szlaki trekkingowe. 

 

Przyrodniczy raj północnej Teneryfy

Dracena Smocza 

 

Ogromna dracena - Smocze Drzewo

Ogromna dracena - Smocze Drzewo - foto: Pixabay

 

Północna część Teneryfy bardzo często kojarzy się z ogromną draceną określaną jako Smocze Drzewo, które jest symbolem nie tylko Teneryfy, ale i całego archipelagu Wysp Kanaryjskich.  W 1917 roku to 18-metrowe Smocze Drzewo, z pniem o obwodzie 20 m, ważącym ponad 100 ton i z ponad 300 gałęźmi zostało uznane za Narodowy Pomnik Przyrody. Guanczowie uważali smoczą dracenę za magiczną, a czerwoną żywicę, którą ściągali z drzewa, wykorzystywali do sporządzania mikstur leczniczych. Jego wiek szacuje się na 400-800 lat. Nie ma możliwości jednoznacznego ustalenia wieku Smoczego Drzewa, ponieważ ma ono niejednorodny pień i trudno policzyć w nim słoje. 

 

Anaga Rular Park

Jednym z najstarszych regionów Teneryfy Północnej są poprzecinane licznymi wąwozami i dolinami góry Anaga. Te zachwycające góry porośnięte lasami laurowymi i wawrzynowymi, zostały uznane za rezerwat biosfery ze względu na porastające je liczne gatunki roślin i drzew, oraz niesamowite, zapierające dech w piersiach widoki. 

 

Anaga to także idealne miejsce dla miłośników pieszych wędrówek w każdym poziomie zaawansowania i o każdej porze roku.

 

Szlak turystyczny w Górach Anaga

Szlak turystyczny w Górach Anaga - foto: Pixabay

 

Jaskinia Wiatru 

Atrakcją turystyczną w miejscowości Icod de los Vinos jest polawowa Jaskinia Wiatru, która powstała podczas erupcji wulkanu Pico Viejo. Ta prawie 18-kilometrowa jaskinia to najdłuższy tunel wulkaniczny w Europie i piąty co do wielkości na świecie. Jaskinia składa się z 3 poziomów grot, w których utworzyły się niesamowite czeluście i tarasy lawowe, a  jej korytarze łączą się z innymi jaskiniami. To jedyny znany na świecie typ jaskini polawowej, która składa się z tylu pięter. Nazwa jaskini odzwierciedla zjawisko tworzenia się w jej tunelach wiatrów.

 

Niesamowity świat roślin

Na Teneryfie, a szczególnie w jej północnej części występuje ok. 1400 gatunków roślin, z czego aż 140 z nich to gatunki endemiczne, które można spotkać tylko na Teneryfie. 

 

Są tu również niezwykłe lasy wawrzynowe, przez które prowadzą wąskie drogi z licznymi serpentynami, a sczepione ze sobą konary drzew tworzą nad nimi bajeczne, zielone tunele.

 

Park Krajobrazowy Anaga

Park Krajobrazowy Anag - foto: Pixabay

 

Co warto zobaczyć na Teneryfie północnej?

Większość atrakcji Teneryfy znajduje się właśnie na północy wyspy. Najbardziej popularnymi są:

 

Loro Park

Loro Park w Santa de la Cruz powstał w 1972 roku w celu ochrony rzadkich gatunków papug. Obecnie jego powierzchnia wynosi ok. 135 tys. m2. W parku znajduje się akwarium i pingwinanium. Odwiedzający mogą podziwiać delfiny, orki, foki i lwy morskie, a wszystkie te zwierzęta prezentowane są w czasie organizowanych w parku pokazów. „Loro Park” cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów, a szczególnie rodzin z dziećmi, przebywających tu na wakacjach w Hiszpanii z Niemiec. Atrakcji jest tu tak dużo, że na jego zwiedzanie najlepiej przeznaczyć cały dzień.

 

Pokazy delfinów w Loro Park

Pokazy delfinów w Loro Park - foto: Pixabay

 

Pokazy orek w Loro Park

Pokazy orek w Loro Park - foto: Pixabay

 

Motylarnia

W motylarni w Icod de los Vino można podziwiać ponad 800 egzotycznych motyli praktycznie z całego świata. Nie brakuje tu również wielu gatunków kwiatów zachwycających najprzeróżniejszymi kolorami i zapachami.

 

Motylarnia w Icod de los Vino

Motylarnia w Icod de los Vino - foto: Pixabay

 

Lago Martiánez

Lago Martiánez to duży, 3-hektarowy kompleks basenów otoczony kamieniami z wulkanu i bujnymi roślinami, znajdujący się na wybrzeżu Martianez  w Puerto de la Cruz. Baseny w kształcie lagun wypełnionych wodą z oceanu, zostały zaprojektowane przez Cesara Manrique — architekta pochodzącego z Lanzarote.

 

Kompleks basenów otoczony kamieniami z wulkanu

Kompleks basenów otoczony kamieniami z wulkanu - foto: Pixabay

 

Piramidy w Guimar

Północna Teneryfa skrywa również piramidy, które znajduja się w Guimar. Te 4-metrowe, schodkowe budowle zostały odkryte dopiero w 1991 r., a ich pochodzenie do dziś nie jest znane. Wcześniej uważano, ze to kupy kamieni usypywane przez miejscowych rolników. Piramidy zostały zbudowane z uwzględnieniem położenia słońca w przesileniu letnim i zimowym. Podczas przesilenia letniego można podziwiać tu podwójny zachód słońca. 

 

Piramida w Guimar

Piramida w Guimar - foto: Pixabay

 

Jeżeli Twoje wakacje na Teneryfie są realizowane w którymś z kurortów Teneryfy południowej, to warto zaplanować sobie wycieczki do atrakcyjnych miejsc Teneryfy Północnej, bo jest tu naprawdę ciekawie.

Podobne wpisy

najlepsze hotele teneryfa, super hotele teneryfa, top hotele teneryfa, najlepsze hotele dla rodzin teneryfa, super hotele dla rodzin teneryfa, hotele all inclusive teneryfa
Polecane hotele
TOP 10 hoteli dla rodzin z dziećmi – Teneryfa

Zrelaksuj się na wakacjach all inclusive w najlepszych hotelach dla rodzin z dziećmi na Teneryfie.

jesień 2022, wakacje jesienią 2022, wczasy jesień 2022, jesień 2022 wyspy kanaryjskie, urlop jesienią 2022, wakacje all inclusive jesień 2022, jesień 2022 cypr, jesień 2022 madera, jesień 2022 riwiera turecka, jesień 2022 egipt, egipt morze czerwone 2022,
Wypoczynek z Amigos
Wakacje jesienią — 5 miejsc, które warto odwiedzić

Poznaj 5 miejsc na zagraniczne wakacje all inclusive jesienią 2022, gdzie nie zabraknie słońca i dobrej pogody.

teneryfa wakacje 2023, teneryfa wczasy 2023, teneryfa wycieczki 2023, wyspy kanaryjskie 2023, teneryfa południowa atrakcje, wyspy kanaryjskie wakacje, wyspy kanaryjskie wczasy, teneryfa południowa plaże, teneryfa wulkan teide, teneryfa all inclusive, teneryfa last minute, teneryfa z niemiec, wakacje z niemiec, wczasy z niemiec, teneryfa pogoda
Warto wiedzieć
Wyspy Kanaryjskie — wakacje na południu Teneryfy

Słoneczna Południowa Teneryfa jest bardzo popularna wśród turystów, którzy chętnie wypoczywają tu z rodzinami na wakacjach all inclusive.

teneryfa 2022, teneryfa najlepsze plaże, teneryfa plaże, teneryfa wakacje, teneryfa wczasy, teneryfa wycieczki, teneryfa wypoczynek, teneryfa all inclusive, teneryfa last minute, teneryfa z niemiec, tanie wakacje na teneryfie, tanie wczasy teneryfa
Warto wiedzieć
Najpiękniejsze plaże na Teneryfie

Które plaże warto odwiedzić podczas wakacji na Teneryfie? Wybór jest trudny, bo wszystkie są piękne i niepowtarzalne.

teneryfa 2023, teneryfa wakacje, teneryfa wczasy, teneryfa wycieczki, teneryfa wypoczynek, teneryfa all inclusive, teneryfa last minute, teneryfa z niemiec, teneryfa tanie wakacje, teneryfa tanie wczasy, teneryfa północna, teneryfa południowa, teneryfa aktywny wypoczynek, teneryfa pogoda
Wypoczynek z Amigos
Teneryfa na wakacje — północna czy południowa?

Kanaryjska wyspa Teneryfa sprawdzi się zarówno na aktywne wczasy, jak i na leniwy wypoczynek z formułą all inclusive

wyspy zielonego przylądka, wakacje 2023, wczasy 2023, wakacje all inclusive, wczasy all inclusive, wycieczki all inclusive, gdzie pojechać jesienią, wakacje zimą 2023, wczasy ferie zimowe 2023, gdzie na wakacje zimą, wyspy kanaryjskie wakacje, wakacje last minute, malediwy, seszele, dominikana, kuba, karaiby
Wypoczynek z Amigos
Wakacje na wyspach, gdzie cały rok jest... lato!

Wakacje all inclusive poza sezonem letnim? Amigos proponuje słoneczne i egzotyczne wczasy na tropikalnych wyspach!

najlepsze hotele teneryfa, top hotele teneryfa, super hotele teneryfa, polecane hotele teneryfa, popularne hotele teneryfa, najlepsze hotele dla dorosłych teneryfa, top hotele dla dorosłych teneryfa
Polecane hotele
TOP 10 hoteli dla dorosłych – Teneryfa

Zaplanuj wakacje all inclusive we dwoje lub z przyjaciółmi w najlepszych hotelach dla dorosłych na Teneryfie.

wakacje 2023 kanary, wczasy 2023 kanary, wyspy kanaryjskie wakacje 2023, wyspy kanaryjskie wczasy 2023, wyspy kanaryjskie wycieczki 2023, wakacje teneryfa, wakacje gran canaria, wakacje lanzarote, wakacje fuerteventura, teneryfa all inclusive, gran canaria all inclusive, lanzarote all inclusive, fuerteventura all inclusive
Wypoczynek z Amigos
Wyspy Kanaryjskie — idealny kierunek na wakacje

Wyspy Kanaryjskie to doskonałe miejsce na wypoczynek all inclusive przez cały rok. Którą wyspę wybrać na wakacje 2023?

wyspy kanaryjskie nazwa, wyspy kanaryjskie wakacje, wyspy kanaryjskie wczasy, wyspy kanaryjskie wycieczki, wyspy kanaryjskie all inclusive, hiszpania wyspy kanaryjskie, wyspy kanaryjskie z niemiec, wyspy kanaryjskie archipelag, ocean atlantycki, atlantyk, gran canaria, teneryfa, fuerteventura, lanzarote, la gomera, kanary, na wakacje przez cały rok
Warto wiedzieć
Wyspy Kanaryjskie — turystyczny raj w Europie

Wyspy Kanaryjskie to doskonała pogoda, kolorowe plaże, fantastyczne widoki i liczne atrakcje, czyli turystyczny raj w Europie.

wyspy kanaryjskie teneryfa, atrakcje teneryfy, atrakcje na teneryfie, ciekawe miejsca teneryfy, ciekawe miejsca na teneryfie, najpiękniejsze miejsca teneryfy, najpiękniejsze miejsca na teneryfie, teneryfa wakacje 2023, teneryfa co zobaczyć, teneryfa wczasy, teneryfa wycieczki, teneryfa all inclusive, teneryfa last minute, teneryfa z niemiec
Warto wiedzieć
Największe atrakcje turystyczne Teneryfy

Jakie ciekawe miejsca odwiedzić podczas wakacji na Teneryfie — największej i pełnej niespodzianek Wyspie Kanaryjskiej?

wakacje wyspy kanaryjskie, wczasy wyspy kanaryjskie, wycieczki wyspy kanaryjskie, wyspy kanaryjskie all inclusive, wyspy kanaryjskie last minute, wyspy kanaryjskie z niemiec, najpiękniejsze plaże, plaże wysp kanaryjskich, wakacje all inclusive, wakacje 2023, wyspy kanaryjskie wakacje 2023
Warto wiedzieć
Najpiękniejsze plaże Wysp Kanaryjskich

Najpiękniejsze plaże Wysp Kanaryjskich, na których można idealnie wypocząć i zrelaksować się na wakacjach all inclusive.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

najlepsze hotele lanzarote, super hotele gran canaria, top hotele lanzarote, polecane hotele gran canaria, popularne hotele lanzarote, hotele dla dorosłych lanzarote, hotele dla dorosłych gran canaria
Polecane hotele
TOP 10 hoteli – Lanzarote i Gran Canaria

Wybierz się na wymarzone wakacje all inclusive na Wyspy Kanaryjskie do hoteli dla dorosłych na Lanzarote i Gran Canarii

grecja wyspa kos, grecja wakacje 2023, grecja all inclusive, grecja last minute, grecja first minute, grecja wakacje z niemiec, kos wczasy all inclusive, kos wczasy last minute, kos wczasy first minute, kos wakacje all inclusive, kos wakacje 2023, kos wakacje last minute, kos wakacje first minute, wyspy greckie 2023
Wypoczynek z Amigos
Wakacje w Grecji na wyspie Kos

Grecka wyspa Kos to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek oraz relaksujące wakacje all inclusive z plażowaniem.

lanzarote wakacje, lanzarote wczasy, lanzarote wycieczki, lanzarote all inclusive, lanzarote last minute, lanzarote z niemiec, wyspy kanaryjskie lanzarote, wakacje na lanzarote, wczasy na lanzarote, lanzarote
Wypoczynek z Amigos
Wakacje na wulkanicznej wyspie Lanzarote

Lanzarote to idealne miejsce połączenia błogiego relaksu na przepięknych plażach z aktywnym wypoczynkiem wśród wulkanów.

fuerteventura atrakcje, fuerteventura plaża, fuerteventura co zobaczyć, fuerteventura ciekawe miejsca, fuerteventura wakacje, fuerteventura wczasy, fuerteventura wycieczki, fuerteventura all inclusive, fuerteventura last minute, fuerteventura z niemiec
Warto wiedzieć
Fuerteventura – ogromna plaża Wysp Kanaryjskich

Fuerteventura słynie z piaszczystych plaż, najpiękniejszych na Wyspach Kanaryjskich, idealnych na błogie wakacje all inclusive.

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Tanie wakacje 2023 z Niemiec

Atrakcyjne oferty last minute i all inclusive niemieckich organizatorów wypoczynku na wakacje 2023, z wylotem z wielu lotnisk, w tym z Niemiec, Czech i Polski

Azja na egzotyczny urlop wiosną

Egzotyczny urlop wiosną 2023 w Azji południowo-wschodniej i na Półwyspie Arabskim

Wakacje w kwietniu 2023

Wczasy w kwietniu 2023 dla aktywnych turystów i plażowych leniuchów – Madera, Wyspy Kanaryjskie, Riwiera Turecka, Dominikana, Kuba i Meksyk i Wyspy Zielonego Przylądka

Turcja all inclusive dla rodzin

Długie weekendy i wakacje all inclusive 2023 w Turcji — atrakcyjne oferty dla rodzin z dziećmi na Riwierze Tureckiej i w Turcji Egejskiej

Majówka 2023 na Wyspach Kanaryjskich

Majówka 2023 na Wyspach Kanaryjskich — Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote

Majówka 2023 na hiszpańskich Balearach

Majówka 2023 na wyspach hiszpańskiego archipelagu Balearów

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.