Wróć do listy artykułów

Wakacje z dziećmi — planujemy rodzinny wypoczynek

Wypoczynek z Amigos | 26-04-2024, Aktualizacja: 26-04-2024
wakacje z dziećmi, wakacje z rodziną, rodzinne wakacje, urlop z dzieckiem, wakacje z niemiec, tanie wakacje, rodzinny hotel, hotel przyjazny rodzinie, atrakcje dla dzieci, komfortowy wypoczynek, wakacje all inclusive, urlop za granicą, urlop z rodziną, wakacje za granicą, biuro podróży, planowanie urlopu
Rodzinne wakacje za granicą — foto: Hotel Riu Funana

Zbliża się lato i wakacje letnie dla dzieci w szkołach. To idealny czas, aby pojechać na urlop z rodziną. Wakacje z dziećmi wymagają jednak gruntownego przemyślenia i dobrego zaplanowania oraz dokładnych przygotowań. Po prostu trzeba przewidzieć wiele sytuacji oraz uwzględnić potrzeby swoje i swoich najbliższych. To dość trudne zadanie, ale wbrew pozorom wykonalne. 

 

Podpowiadamy, na co zwodzić uwagę podczas planowania i przygotowań do rodzinnego wyjazdu.

 

 

Organizowanie wakacji z dziećmi — na co zwrócić uwagę

Zaplanowanie zagranicznych wakacji z dziećmi wymaga dokładnego przeanalizowania miejsca i warunków takiego wypoczynku. Na rodzinnych wakacjach nie tylko dobra pogoda i miejscowe atrakcje są ważne. Koniecznie należy też rozważyć, czy podróż nie będzie zbyt męcząca dla dziecka i czy w wybranym hotelu są udogodnienia dla najmłodszych. Ważne jest też, aby na takich wakacjach dzieci się nie nudziły, bo tylko wtedy wypoczynek rodziców będzie udany i prawdziwie relaksujący. 

 

Zabawy dzieci na wakacjach

 

I w końcu to, co najważniejsze przy planowaniu każdego zagranicznego wyjazdu, a szczególnie gdy jest to wyjazd z dzieckiem czy dziećmi — bezpieczeństwo! Wybór miejsca wypoczynku każdorazowo trzeba poprzedzić sprawdzeniem, czy jest tam bezpiecznie i to zarówno ze względów pogodowych, jak i aktualnej sytuacji społecznej oraz politycznej. Najlepiej takie informacje pozyskać na często aktualizowanej oficjalnej stronie MSZ, w zakładce dedykowanej danemu krajowi i w bieżących komunikatach.

 

Co oferują hotele na rodzinne wakacje?

Wybór hotelu nie może być przypadkowy i dlatego należy bardzo dokładnie przeanalizować oferowane warunki pobytu i to zarówno w zakresie dostępnego wyposażenia, usług proponowanych w danym pakiecie, jak i oferowanych przez hotel atrakcji dla dzieci.

 

Przyjazne rodzinom ośrodki wypoczynkowe to prawdziwe wakacyjne miasteczka, które mają w swojej ofercie liczne udogodnienia i atrakcje dla dzieci. Kompleksy hotelowe przeznaczone na wypoczynek dla rodzin z dziećmi najczęściej usytuowane są w rozległych, zadbanych ogrodach pełnych tropikalnej zieleni i kwiatów oraz miejsc odpowiednich na relaks. Baseny z brodzikami i ze zjeżdżalniami o różnych poziomach trudności, a nawet ogromne aquaparki to coraz częstsza oferta hoteli przyjaznych rodzinie w wielu krajach odwiedzanych przez rodziny z dziećmi. Do tego bogato wyposażone place zabaw z zadaszeniem chroniącym przed słońcem, czy atrakcyjne pokoje gier i zabaw, to tylko niektóre propozycje dla najmłodszych gości. 

 

Hotelowe aquaparki

 

Pokój zabaw

 

Atrakcje dla dzieci

 

Plac zabaw

 

W wielu hotelach działają kluby dziecięce i młodzieżowe, w których wyspecjalizowani instruktorzy organizują zajęcia edukacyjne, kulturalne, sportowe i rozrywkowe oraz przez kilka godzin dziennie zapewniają ich uczestnikom profesjonalną opiekę. Coraz częściej hotele proponują dzieciom również zajęcia artystyczne, kulinarne i rzemieślnicze oraz rekreację na świeżym powietrzu i interakcję ze zwierzętami.

 

Zajęcia dla dzieci w hotelu

 

W restauracjach hoteli dla rodzin z dziećmi często oferowane jest specjalne menu dla najmłodszych. Przygotowane są też wysokie krzesełka do karmienia dla maluchów. Po wcześniejszym zamówieniu można również liczyć na łóżeczko dla dziecka, a nawet wypożyczyć wózek spacerowy. 

 

Nieco starsze dzieci mogą wybrać się z rodzicami na wycieczkę rowerami udostępnionymi przez hotelową wypożyczalnię. Jeżeli nie ma jej w ofercie hotelu, obsługa recepcji na pewno udzieli informacji, gdzie w okolicy taka wypożyczalnia funkcjonuje. W hotelowej recepcji można też otrzymać informacje o lokalnych atrakcjach, a nawet uzyskać pomoc w rezerwacji czy zakupie biletów.

 

Wypożyczalnia rowerów

 

Na hotelowych plażach są strefy wyznaczone dla dzieci, a nad  bezpieczeństwem ich kąpieli i zabaw w wodzie czuwają profesjonalni ratownicy. Na plaży są też zwykle hotelowe bary z przekąskami, owocami, słodkościami i napojami, dlatego nie ma potrzeby przerywać zabawy i szukać lokalu, gdy dziecko zgłodnieje lub chce pić.

 

Czy wczasy w formule all inclusive to dobre rozwiązanie?

Na wakacjach z dziećmi najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty w opcji all inclusive zapewniającej pełne wyżywienie, przekąski, napoje i słodkości. Dzięki temu w czasie urlopu nie trzeba się obawiać dodatkowych wydatków na jedzenie lub można znacznie je zminimalizować. Niestety, kto podróżował z dzieckiem, tego nie trzeba przekonywać, że przekąski, łakocie, lody i napoje kupowane dodatkowo, to spore nadszarpnięcie wakacyjnego budżetu. 

 

Słodkości w hotelowym bufecie

 

Wykupienie wakacji w opcji all inclusive to również często dodatkowe udogodnienia i usługi w cenie wczasów. W wielu hotelach takie dodatki ekstra obowiązują nie tylko na terenie hotelu, ale również obejmują wypoczynek przy basenie i na plaży. Wówczas goście mogą skorzystać nieodpłatnie z leżaków, parasoli i ręczników kąpielowych, a także mają dostępne przekąski i napoje w plażowym bufecie. Dla gości wypoczywających w formule all inclusive hotele mają też w swojej ofercie dodatkowe atrakcje i dostęp do rozszerzonego pakietu infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. 

 

Teraz wystarczy wyobrazić sobie, ile by to kosztowało, gdyby za wszystkie atrakcje trzeba było dodatkowo zapłacić. A na wakacjach dzieci chcą zwykle dużo…bardzo dużo i jeszcze więcej!

 

Podróż z dziećmi na wakacje

Wakacje za granicą mogą być te bliższe, na które można dojechać samochodem i te dalsze — wymagające podróży samolotem. Pierwsza opcja to często wielogodzinna, mecząca jazda z marudzącymi dziećmi na tylnych siedzeniach, które po prostu w czasie jazdy się nudzą. Chociaż rodzice często boją się podróżowania z dziećmi samolotem, zdecydowanie będzie to lepszym rozwiązaniem, bo podróż jest wtedy znacznie krótsza. Poza tym nawet do bliższych krajów, takich jak Egipt czy Turcja, albo na wyspy Grecji i Hiszpanii dojechać można tylko w ten sposób. 

 

Lot samolotem już sam w sobie może być dla dziecka świetną przygodą i często jest niezwykle emocjonujący. Jest to też okazja do przełamania lęku przed lataniem  — zarówno u dzieci, jak i wśród rodziców. 

 

W miarę możliwości, szczególnie na początku samolotowych doświadczeń swoich pociech, warto wybierać oferty wczasów z lotem bezpośrednim. Później, gdy dziecko jest „oblatane”, nie jest to już tak znaczące i dłuższy lot z międzylądowaniami nie stanowi problemu. Warto też sprawdzić, czy lotnisko nie jest zbyt oddalone od wybranego hotelu i transfer nie będzie zbyt męczący.

 

Bardzo ważne jest, aby zawczasu ustalić, czy bez dodatkowych opłat można przewozić bagaż rejestrowany. Wiadomo przecież, że wakacje z dziećmi to mnóstwo rzeczy, które koniecznie trzeba zabrać. Coraz więcej linii lotniczych wprowadza ograniczenia w tym zakresie i w konsekwencji jest to związane z bardzo wysokimi dopłatami. Nieprzewidziane wydatki nikogo nie zachwycają, a rezygnacja z bagażu przy wyjeździe z dziećmi często jest wprost niemożliwa.

 

Atrakcje na wakacjach z rodziną

Wycieczki ze zwiedzaniem miejscowych atrakcji przyrodniczych i miejsc historycznych oraz poznanie lokalnych cudów natury również będą świetnym pomysłem. Miejsc z doskonale zorganizowanymi trasami pieszymi i rowerowymi w wakacyjnych rajach nie brakuje. Do tego w popularnych kurortach są parki i ogrody botaniczne oraz zoologiczne organizujące pokazy zwierząt, do których też warto zajrzeć. W końcu nie ma nic gorszego, niż wakacyjna nuda latorośli, a wspólne wyprawy i aktywny wypoczynek dzieciaki wprost uwielbiają. To także świetna forma edukacji w naturalnym środowisku i rozwijania wrażliwości u najmłodszych. Wspomnień z takich rodzinnych wypraw wystarczy na kolejny rok, tym bardziej gdy utrwalone zostaną na wakacyjnych fotkach.

 

Loro Park na Teneryfie

 

 

W wielu turystycznych kurortach są rewelacyjne, pełne atrakcji wodne parki rozrywki. Aquaparki to doskonała propozycja na wspólne spędzanie czasu i świetną zabawę, bo są tam zwykle fantastyczne atrakcje dla gości w każdym wieku i takie, przy których bawić się może cała rodzina. Baseny ze zjeżdżalniami o różnym stopniu trudności, czy nawet całe rozbudowane, pełne wodnych atrakcji aquaparki ma też w swojej ofercie wiele hoteli przyjaznych rodzinie. Jedynym zadaniem rodziców i opiekunów jest tylko nadzorowanie bezpieczeństwa i czasu zabawy swoich pociech. 

 

Wodny Park Rozrywki

 

Na rodzinne wakacje z niemieckim biurem podróży

Dla niejednej rodziny prawdziwym dylematem będzie to, czy wakacje z dziećmi lepiej organizować we własnym zakresie, czy też skorzystać z biura podróży. W końcu spontan z dziećmi to niespecjalnie kusząca perspektywa. Do tego pozornie może się wydawać, że wakacje z biurem podróży są znacznie droższe. A jeżeli skorzystać z ofert wakacyjnych biura podróży, które z nich jest na tyle doświadczone i rzetelne, aby wszystko podczas wyjazdu było dopięte na ostatni guzik. 

 

Zdecydowanie na wakacje z dziećmi najlepiej skorzystać z oferty wybranego profesjonalnego organizatora wypoczynku. W ramach wykupionego pakietu wczasowego biuro załatwia wiele spraw organizacyjnych związanych z wyjazdem oraz pobytem już na miejscu. 

 

Relatywnie może okazać się, ze takie wakacje organizowane za pośrednictwem biura będą znacznie tańsze. Biura podróży — szczególnie te duże i popularne — korzystają z wielu zniżek, zarówno przy zawieraniu umów na rezerwację pokoi w hotelach, jak i przy kontraktowaniu z przewoźnikami odpowiednich lotów i miejsc w samolotach. 

 

Bardzo atrakcyjne oferty rodzinnego wypoczynku mają niemieckie biura podróży. Wygodna, często bezpośrednia podróż samolotem, możliwość zabrania bagażu rejestrowanego bez dodatkowych opłat i darmowy dojazd na lotnisko w Niemczech od granicy polsko-niemieckiej to na pewno bardzo ważne argumenty, aby takie biuro wybrać. Do tego hotele w ofertach niemieckich organizatorów wypoczynku są w wysokim standardzie. Ceny wakacji są też bardzo atrakcyjne i często w hotelu rezerwowanym poprzez niemieckiego touroperatora dzieci otrzymują duże zniżki. To oczywiście przekłada się na finalną cenę rodzinnych wczasów. 
Podobne wpisy

wakacje z niemiec, wczasy z niemiec, wycieczki z niemiec, wakacje z wylotem z niemiec, wczasy z wylotem z niemiec, wycieczki z wylotem z niemiec, wypoczynek z niemiec, wakacje all inclusive z niemiec, tanie wakacje z niemiec, biuro podróży amigos, niemieckie biura podróży, niemieccy organizatorzy wypoczynku, niemieccy touroperatorzy
Dlaczego z Niemiec?
Tanie wakacje z Niemiec z Biurem Podróży Amigos

Niemieckie biura podróży mają bogatą i atrakcyjną cenowo ofertę wycieczek do wszystkich wakacyjnych miejsc na świecie.

tanie wakacje, wakacje za granicą, wakacje z niemiec, wycieczki z niemiec, niemieckie biuro podróży, dojazd na lotnisko, zug zum flug, wycieczki z niemieckim biurem podróży, wycieczka za granicą umowa, opłata za wycieczkę, jak rezerwować wycieczkę, rezerwacja wstępna, oferty wczasów
Dlaczego z Niemiec?
Na wakacje za granicą z niemieckim biurem podróży

Tanie wakacje z Niemiec. Dlaczego na wakacje za granicą warto wybrać oferty niemieckich biur podróży?

wakacje z niemiec, wczasy z Niemiec, urlop z niemiec, wycieczki z niemiec, wyloty z niemiec, niemieckie linie lotnicze, tanie wakacje z niemiec, tanie wycieczki z niemiec, tanie wyloty z Niemiec, tanie podróże z niemiec, wakacje za granicą, wakacje z wylotem z niemiec
Dlaczego z Niemiec?
Na wakacje za granicą lepiej lecieć z Niemiec

Niemieckie biura podróży oferują tanie wycieczki za granicą. Dlaczego korzystniejsze są oferty wakacji z wylotem z Niemiec?

wakacje z niemiec, wakacje z wylotem z niemiec, wczasy z niemiec, wczasy z wylotem z niemiec, wycieczki z niemiec, wycieczki z wylotem z niemiec, wakacje all inclusive z niemiec, wycieczki all inclusive z niemiec, wczasy all inclusive z niemiec, strona amigos, wyszukiwanie oferty
Poradnik wczasowicza
Amigos — jak wyszukać atrakcyjne oferty wakacyjne?

Jak poruszać się po naszej stronie http://wakacjeamigos.pl, aby znaleźć tam i zarezerwować wymarzone wakacje?

wakacje za granicą, wczasy za granicą, wakacje z niemiec, wakacje all inclusive, hotelowe gwiazdki, gwiazdki w hotelu, standard hotelu, hotele w europie, hotele na świecie, luksusowy hotel, hotel wyposażenie, hotel usługi
Poradnik wczasowicza
Standard hoteli — co oznaczają hotelowe gwiazdki?

Wyjaśniamy, co oznaczają hotelowe gwiazdki i na co zwracać uwagę przy wyborze hotelu na wakacje za granicą.

rodzaje hoteli, aparthotel, hotel sieciowy, sieci hotelowe, resort, wellness, spa, ośrodek wypoczynkowy, kompleks hotelowy, hotel butikowy, hotel luksusowy, wypoczynek z niemiec, wakacje z niemiec, niemieckie biuro podróży, wakacje, wczasy, wypoczynek, tanie wakacje
Poradnik wczasowicza
W jakich hotelach wypoczywamy na wakacjach?

Jaki rodzaj hotelu wybrać na wakacyjny wypoczynek? Sprawdź, co oznaczają ich nazwy i na co możesz liczyć w każdym z nich.

wakacje all inclusive, wakacje hb, wakacje dwa posiłki, wczasy all inclusive, wczasy hb, wczasy dwa posiłki, wycieczki all inclusive, wycieczki z dwoma posiłkami, wakacje z niemiec, wakacje all inclusive z niemiec, aktywne wakacje za granicą
Poradnik wczasowicza
Wyżywienie na wakacjach — HB, czy all inclusive?

Poznaj oznaczenia oraz zalety i wady popularnych wariantów wyżywienia hotelowego na wakacjach za granicą.

wakacje za granicą, wczasy za granicą, wycieczki za granicą, wakacje all inclusive za granicą, wczasy all inclusive za granicą, wycieczki all inclusive za granicą, wakacje na lato, wakacje na weekend majowy, wakacje na majówkę, majówka 2024, wakacje 2024, wczasy 2024, wycieczki 2024,tanie wakacje 2024, super ceny wakacje 2024
Poradnik wczasowicza
Już czas zaplanować wakacje 2024 za granicą

Na co warto zwracać uwagę przy wyborze oferty wypoczynku na weekend majowy i lato 2024 za granicą?

wakacje z niemiec, wczasy z niemiec, wycieczki z niemiec, tanie wakacje za granicą, pociąg zug zum flug, podróż pociągiem na wakacje, podróż pociągiem do niemiec, transport na niemieckie lotnisko, pociągiem na niemieckie lotnisko, wyloty z niemiec, tanie wakacje z niemiec
Dlaczego z Niemiec?
Zug zum Flug – przejazd pociągiem na lotnisko

Wakacje z Niemiec zawierają atrakcyjne oferty z darmowym dojazdem pociągiem Zug Zum Flug na dowolne lotniska w Niemczech

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

dominikana puerto plata, puerto plata wypoczynek, region puerto plata, puerto plata wakacje, puerto plata wczasy, puerto plata wycieczki, puerto plata all inclusive, puerto plata last minute, puerto plata z niemiec, puerto plata atlantyk, puerto plata bursztynowe wybrzeże, puerto plata co zobaczyć, puerto plata atrakcje, puerto plata plaże, puerto plata imprezy
Warto wiedzieć
Dominikana – egzotyczne Puerto Plata

Puerto Plata w Dominikanie to idealne miejsce na błogie, relaksujące wakacje all inclusive, szczególnie jesienią i zimą

kos atrakcje, kos ciekawe miejsca, kos zabytki, kos co warto zobaczyć, grecja wyspa kos, kos wakacje, kos wczasy, kos wycieczki, kos all inclusive, kos last minute, kos z niemiec
Warto wiedzieć
Wyspa Kos — pływające ogrody na Morzu Egejskim

Sprawdź, jaka jest grecka wyspa Kos, z czego słynie i jakie atrakcje warto tam zobaczyć.

dominikana, punta cana, puerto plata, dominikana wakacje, dominikana wczasy, dominikana wycieczki, dominikana punta cana, dominikana all inclusive, dominikana last minute, punta cana wakacje, punta cana wczasy, punta cana wycieczki, punta cana all inclusive
Polecane hotele
TOP 10 – najlepsze hotele w Dominikanie dla rodzin

Egzotyczne wakacje w rajskiej Dominikanie — rodzinne wakacje w najlepszych hotelach z formułą all inclusive.

bułgaria słoneczny brzeg, bułgaria wakacje, bułgaria last minute, bułgaria first minute, słoneczny brzeg plaża, słoneczny brzeg dla rodzin, bułgaria wakacje all inclusive, bułgaria wakacje last minute, słoneczny brzeg first minute, bułgaria burgas, wakacje słoneczny brzeg, słoneczny brzeg wczasy, bułgaria wakacje z rodziną
Warto wiedzieć
Bułgaria — Słoneczny Brzeg na wczasy z rodziną

Bułgarski kurort Słoneczny Brzeg to wspaniałe miejsce na wypoczynek dla całej rodziny i dla osób lubiących imprezować.

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Tanie wakacje 2024 z Niemiec

Atrakcyjne oferty last minute i all inclusive niemieckich organizatorów wypoczynku na wakacje 2024, z wylotem z wielu lotnisk, w tym z Niemiec, Czech i Polski

Lato 2024 z rodziną w Turcji

Lato 2024 w Turcji – Riwiera Turecka i Turcja Egejska na rodzinne wakacje z niemieckimi biurami podróży

Wakacje 2024 na wybrzeżach Hiszpanii

Wakacje 2024 na wybrzeżach kontynentalnej Hiszpanii w atrakcyjnych ofertach z wylotem z Niemiec

Wakacje 2024 dla rodzin

Rodzinne wakacje 2024 w formule all inclusive w najchętniej odwiedzanych miejscach przez rodziny z dziećmi – Turcja, Bułgaria, Grecja i Hiszpania

Indonezja — wakacje 2024 na wyspie Bali

Wakacje 2024 w Indonezji na egzotycznej wyspie Bali

Słoneczne wakacje — lato 2024

Beztroskie wakacje 2024 all inclusive dla singli, par i rodzin z dziećmi – Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Portugalia, Cypr i Turcja

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.