Wróć do listy artykułów

Emiraty Arabskie – Ras Al Khajmah

Warto wiedzieć | 28-12-2017, Aktualizacja: 06-09-2021
wakacje z niemiec, wczasy z niemiec, wycieczki z niemiec, emiraty arabskie wakacje, emiraty arabskie wczasy, emiraty arabskie wycieczki, emiraty arabskie all inclusive, emiraty arabskie last minute, ras al khaimah wakacje, ras al khaimah wczasy, ras al khaimah wycieczki
W Emiratach Arabskich, a szczególnie w Dubaju znajdują się najwyższe budynki świata. Jednym z nich jest wieżowiec Burdż Chalifa, który wznosi się na wysokość 829 m.

Stolica emiratu o tej samej nazwie Ras Al Khajmah (Ras al-Chajma) położona jest w odległości ok. 45 minut jazdy samochodem od urzekającego przepychem Dubaju. Miasto to należy do wschodzących gwiazd turystyki Emiratów Arabskich i jest bardzo chętnie odwiedzanie  także przez  polskich turystów.

 

Mają oni tu do dyspozycji 64 km pięknej piaszczystej linii brzegowej, która urzeka lazurową wodą, pomarańczową od słońca pustynią, a wokół rozciągają się skaliste góry. Najwyższy szczyt Zjednoczonych Emiratów Arabskich to Jabal Jais (1911 m) skąd rozciąga się widok na okolicę, którą można porównać lub nazwać "bliskowschodnim Wielkim Kanionem Kolorado". Ten widok po prostu zapiera dech w piersiach.

 

Ras Al Khajmah łączy wypoczynek w bardzo  luksusowym otoczeniu z możliwością krótkich wypadów do Dubaju i Abu Dhabi. Jednocześnie gwarantuje spokój i daje szansę na odkrywanie autentycznej kultury rdzennych mieszkańców Półwyspu Arabskiego.

 

Zwiedzanie warto rozpocząć od odwiedzenia Muzeum Narodowego, gdzie prezentowane są oryginalne eksponaty z wykopalisk archeologicznych. W miejscowości Szimal znajdującej  się nieopodal znaleziono 150 charakterystycznych okrągłych grobowców  pochodzących sprzed 4000 lat. Wtedy na Półwyspie Arabskim mieszkały dynamicznie rozwijające ludy handlujące z Mezopotamią. W bardzo ciekawy sposób wystawa obrazuje sposób życia na pustyni przed stu laty. W tym czasie głównym zajęciem mieszkającej tu ludności była hodowla wielbłądów i poławianie pereł. Zajęcie należało do najpopularniejszych  w tym regionie i przed odkryciem ropy naftowej stanowiło główne źródło utrzymania. Mieszkańcy często spędzali na poławianiu pereł nawet kilka miesięcy w roku i w muzeum wyeksponowano narzędzia (niektóre bardzo zmyślne), które służyły do tego celu. W miasteczku znajduje się jeden z najstarszych meczetów – meczet  Mohameda bin  Salima. Tutaj w każdy piątek przychodzili mężczyźni na modlitwę. Meczet zbudowano pod koniec XIII wieku w pobliżu pałacu rodziny panującej. Ma drewniane stropy, ściany z morskich skał i koralowców, a także tradycyjny podział wnętrza. To tutaj spotykali się przedstawiciele  plemion z szejkami z rodziny Qasimi.

 

Miłośnicy nurkowania w Zatoce Omańskiej oraz zwolennicy kajakowania między lasami namorzynowymi w Zatoce Perskiej, będą zachwyceni warunkami, w jakich można tu uprawiać te sporty. W Ras Al Khajmah swoich ulubionych rozrywek z pewnością nie znajdą miłośnicy dyskotek i hałaśliwych imprez. W niewielu hotelach podawany jest alkohol, za to można go kupić w specjalnym sklepie w pobliżu plaży.

 

Al Jazeera Al Hamra to inaczej czerwona wyspa.  Swoją nazwę zawdzięcza kolorowemu piaskowi, który ją pokrywa. 200 lat temu w Zatoce Perskiej ten kolorowy piasek wykorzystywany był do budowy domów. Warto zwiedzić wyludnioną wioskę ze sklepem, domami i placem, gdzie handlowano rybami oraz zajrzeć do opuszczonego domu kupca handlującego perłami.

 

Ras Al Khajmah to bardzo interesujący emirat w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który należy postrzegać nie tylko przez pryzmat pięknych, bogatych, pięciogwiazdkowych hoteli i atrakcji wpisanych do „Księgi Guinnessa”, ale także warto zauważyć historię i kulturę arabską. Polecamy, bo to jest to, co warto w życiu zobaczyć.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

turcja riwiera egejska, atrakcje riwiery egejskiej, wakacje all inclusive, turcja przyroda, turcja cuda natury, wypoczynek all inclusive, turcja wakacje 2022, riwiera turecka wakacje 2022, turcja atrakcje przyrodnicze, turcja atrakcje historyczne, turcja co zobaczyć, turcja egejska zwiedzanie
Warto wiedzieć
9 najpopularniejszych atrakcji Riwiery Egejskiej

Wakacje all inclusive w Turcji to nie tylko plaża — poznaj najciekawsze atrakcje historyczne i przyrodnicze Riwiery Egejskiej.

cozumel wakacje, cozumel wczasy, cozumel wycieczki, cozumel wypoczynek, cozumel all inclusive, cozumel last minute, cozumel first minute, cozumel z niemiec, meksyk cozumel, wakacje na wyspie cozumel
Warto wiedzieć
Meksyk – wakacje na wyspie Cozumel

Wakacje na zjawiskowej wyspie Cozumel u wybrzeża Półwyspu Jukatan w Meksyku — dlaczego i kiedy warto tam pojechać?

wakacje 2022, wczasy 2022, grecja 2022, grecja all inclusive, grecja last minute, grecja first minute, grecja z niemiec, kos wczasy all inclusive, kos wczasy last minute, kos wczasy first minute, kos wakacje all inclusive, kos wakacje last minute, kos wakacje first minute, kos wycieczki all inclusive, kos wycieczki last minute, kos wycieczki first minute, kos 2022, kos all inclusive, grecja 2022, wyspy greckie 2022
Wypoczynek z Amigos
Wakacje w Grecji na wyspie Kos

Grecka wyspa Kos to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek oraz relaksujące wakacje all inclusive z plażowaniem.

turcja wakacje 2022, turcja wczasy 2022, riwiera turecka wakacje all inclusive, riwiera turecka wczasy all inclusive, turcja wakacje all inclusive, turcja wczasy all inclusive, kurorty riwiery tureckiej, ruiny side, wodospad manavgat, jaskinia beldibi, side co zobaczyć, wypoczynek all inclusive, atrakcje side
Warto wiedzieć
Turcja — Side, Manavgat i Beldibi na wakacje 2022

Poznaj kurorty Riwiery Tureckiej — Side, Manavgat i Beldibi, idealne na wakacje 2022 oraz ich najciekawsze atrakcje turystyczne.

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Tanie wakacje 2022 z Niemiec

Atrakcyjne oferty last minute i all inclusive niemieckich organizatorów wypoczynku na wakacje 2022, z wylotem z wielu lotnisk, w tym z Niemiec, Czech i Polski

COVID-19 — nowości w zasadach podróżowania

COVID-19 — nowości i zmiany w zasadach podróżowania i pobytu na wakacjach za granicą i powrotu z urlopu do kraju.

Wakacje 2022 we wrześniu

Dokąd warto pojechać na wakacje 2022 we wrześniu? Sprawdź polecane bliskie kierunki na wczasy poza sezonem letnim

Wakacyjne wyspy na Atlantyku

Wakacje na wyspach Atlantyku — Wyspy Kanaryjskie, Wyspy Zielonego Przylądka, Azory i Madera

Wakacje 2022 all inclusive

Wakacje 2022 za granicą w wygodnej formule all inclusive

Indonezja na wakacje 2022

Wakacje 2022 w Indonezji na egzotycznych wyspach – Bali, Jawa, Sumatra i Lombok

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.