Wróć do listy artykułów

Emiraty Arabskie – Ras Al Khajmah

Warto wiedzieć | 28-12-2017, Aktualizacja: 06-09-2021
wakacje z niemiec, wczasy z niemiec, wycieczki z niemiec, emiraty arabskie wakacje, emiraty arabskie wczasy, emiraty arabskie wycieczki, emiraty arabskie all inclusive, emiraty arabskie last minute, ras al khaimah wakacje, ras al khaimah wczasy, ras al khaimah wycieczki
W Emiratach Arabskich, a szczególnie w Dubaju znajdują się najwyższe budynki świata. Jednym z nich jest wieżowiec Burdż Chalifa, który wznosi się na wysokość 829 m.

Stolica emiratu o tej samej nazwie Ras Al Khajmah (Ras al-Chajma) położona jest w odległości ok. 45 minut jazdy samochodem od urzekającego przepychem Dubaju. Miasto to należy do wschodzących gwiazd turystyki Emiratów Arabskich i jest bardzo chętnie odwiedzanie  także przez  polskich turystów.

 

Mają oni tu do dyspozycji 64 km pięknej piaszczystej linii brzegowej, która urzeka lazurową wodą, pomarańczową od słońca pustynią, a wokół rozciągają się skaliste góry. Najwyższy szczyt Zjednoczonych Emiratów Arabskich to Jabal Jais (1911 m) skąd rozciąga się widok na okolicę, którą można porównać lub nazwać "bliskowschodnim Wielkim Kanionem Kolorado". Ten widok po prostu zapiera dech w piersiach.

 

Ras Al Khajmah łączy wypoczynek w bardzo  luksusowym otoczeniu z możliwością krótkich wypadów do Dubaju i Abu Dhabi. Jednocześnie gwarantuje spokój i daje szansę na odkrywanie autentycznej kultury rdzennych mieszkańców Półwyspu Arabskiego.

 

Zwiedzanie warto rozpocząć od odwiedzenia Muzeum Narodowego, gdzie prezentowane są oryginalne eksponaty z wykopalisk archeologicznych. W miejscowości Szimal znajdującej  się nieopodal znaleziono 150 charakterystycznych okrągłych grobowców  pochodzących sprzed 4000 lat. Wtedy na Półwyspie Arabskim mieszkały dynamicznie rozwijające ludy handlujące z Mezopotamią. W bardzo ciekawy sposób wystawa obrazuje sposób życia na pustyni przed stu laty. W tym czasie głównym zajęciem mieszkającej tu ludności była hodowla wielbłądów i poławianie pereł. Zajęcie należało do najpopularniejszych  w tym regionie i przed odkryciem ropy naftowej stanowiło główne źródło utrzymania. Mieszkańcy często spędzali na poławianiu pereł nawet kilka miesięcy w roku i w muzeum wyeksponowano narzędzia (niektóre bardzo zmyślne), które służyły do tego celu. W miasteczku znajduje się jeden z najstarszych meczetów – meczet  Mohameda bin  Salima. Tutaj w każdy piątek przychodzili mężczyźni na modlitwę. Meczet zbudowano pod koniec XIII wieku w pobliżu pałacu rodziny panującej. Ma drewniane stropy, ściany z morskich skał i koralowców, a także tradycyjny podział wnętrza. To tutaj spotykali się przedstawiciele  plemion z szejkami z rodziny Qasimi.

 

Miłośnicy nurkowania w Zatoce Omańskiej oraz zwolennicy kajakowania między lasami namorzynowymi w Zatoce Perskiej, będą zachwyceni warunkami, w jakich można tu uprawiać te sporty. W Ras Al Khajmah swoich ulubionych rozrywek z pewnością nie znajdą miłośnicy dyskotek i hałaśliwych imprez. W niewielu hotelach podawany jest alkohol, za to można go kupić w specjalnym sklepie w pobliżu plaży.

 

Al Jazeera Al Hamra to inaczej czerwona wyspa.  Swoją nazwę zawdzięcza kolorowemu piaskowi, który ją pokrywa. 200 lat temu w Zatoce Perskiej ten kolorowy piasek wykorzystywany był do budowy domów. Warto zwiedzić wyludnioną wioskę ze sklepem, domami i placem, gdzie handlowano rybami oraz zajrzeć do opuszczonego domu kupca handlującego perłami.

 

Ras Al Khajmah to bardzo interesujący emirat w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który należy postrzegać nie tylko przez pryzmat pięknych, bogatych, pięciogwiazdkowych hoteli i atrakcji wpisanych do „Księgi Guinnessa”, ale także warto zauważyć historię i kulturę arabską. Polecamy, bo to jest to, co warto w życiu zobaczyć.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

dominikana 2021, dominikana wakacje, dominikana wczasy, dominikana wycieczki, dominikana wypoczynek, dominikana all inclusive, dominikana last minute, dominikana z niemiec, punta cana wakacje, punta cana wczasy, punta cana wycieczki, punta cana all inclusive, punta cana last minute
Warto wiedzieć
Dominikana – wakacje w regionie Punta Cana

Punta Cana uważana jest za najpiękniejszy region na Dominikanie. Jakie atrakcje i plaże czekają tam na turystów?

dominikana 2021, dominikana koronawirus, dominikana testy pcr, dominikana all inclusive, dominikana last minute, dominikana wakacje, dominikana wczasy, dominikana wycieczki, dominikana first minute, dominikana z niemiec, dominikana jesienią,
Warto wiedzieć
Dominikana na urlop all inclusive jesienią

Egzotyczny urlop all inclusive na rajskich plażach Dominikany — dlaczego warto tam pojechać jesienią?

dominikana 2021, dominikana plaże, dominikana all inclusive, dominikana last minute, dominikana z niemiec, dominikana wakacje, dominikana wczasy, dominikana wycieczki, dominikana first minute
Warto wiedzieć
Rajskie plaże na Dominikanie

Dominikana słynie z najpiękniejszych plaż na Karaibach, które oblegane są na egzotyczne wakacje all inclusive przez turystów z całego świata!

tanie wakacje dominikana, dominikana 2021, dominikana last minute, dominikana all inclusive, dominikana z niemiec, dominikana tanio, dominikana wakacje, dominikana wczasy, dominikana wycieczki, oferty wczasów na dominikanę
Warto wiedzieć
Dominikana – egzotyczny raj na Karaibach

Kiedy warto polecieć na wakacje na Dominikanę? I co warto wiedzieć o tym kraju Karaibów?

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Wycieczki z Niemiec

Wakacje 2021 z wylotem z niemieckich lotnisk m.in. z Berlina, Drezna, Lipska, Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu i wielu innych. Oferty all inclusive i last minute w atrakcyjnych cenach. Gotowe pakiety wycieczek w cenie z przelotem, transferem, wyżywieniem oraz pobytem w hotelu.

Tranzyt przez Niemcy bez kwarantanny

Podróż tranzytem przez Niemcy na wakacje 2021 dla par i rodzin z dziećmi w Europie i poza strefą Schengen – Majorka, Turcja, Grecja

Wakacje last minute

Tanie wakacje last minute w ciepłych krajach dostępne już na 100 dni przed planowaną wycieczką z Niemiec

Egzotyka 2022

Egzotyczne wakacje 2022 na rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach świata – Kuba, Dominikana, Meksyk, Mauritius, Seszele, Malediwy

Wakacje 2021

Wakacje 2021 w wygodnej formule all inclusive na popularnych kierunkach tj. Bułgaria, Grecja, Hiszpania i Turcja

Zima 2022 w tropikach

Zima 2022 na egzotycznych kierunkach, rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach w formule all inclusive

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.