Wróć do listy artykułów

Wakacje all inclusive w Turcji – Bodrum

Wypoczynek z Amigos | 30-03-2020, Aktualizacja: 26-04-2020
wakacje all inclusive w turcji, wakacje last minute w turcji, tanie wakacje w turcji, wczasy all inclusive w turcji, wczasy last minute w turcji, tanie wczasy w turcji, wycieczki all inclusive turcja, wycieczki last minute turcja, tanie wycieczki do turcji, wakacje 2020, wczasy 2020, wakacje 2020 w turcji, wakacje all inclusive w bodrum, wczasy all inclusive w bodrum, wycieczki all inclusive bodrum
Wakacje all inclusive w regionie Bodrum w Turcji to idealne miejsce na relaksujący wypoczynek dla rodzin z dziećmi oraz dla zakochanych.

Bodrum to słynny kurort turystyczny w Turcji Egejskiej oraz jedna z najbardziej urokliwych miejscowości na wybrzeżu Morza Egejskiego. Zakątek rozpościera się na schodzących do morza zboczach gór, a jego znakiem firmowym jest długa i piaszczysta plaża.

 

 

Informacje o regionie Bodrum

Miejscowość Bodrum znajduje się w południowo-zachodniej Turcji w prowincji Muğla, na północnym zachodzie zatoki Gökova. Naprzeciw kurortu turystycznego znajduje się popularna wyspa Kos. Rejs promem na pobliską, grecką wyspę trwa ok. godzinę.

 

Kurort Bodrum to świetne miejsce dla turystów na wakacje all inclusive z rodziną czy z przyjaciółmi. Miasto liczy ok. 37 tys. mieszkańców i ma bardzo bogatą historię. W starożytności region był znany jako Halikarnas, a od XV w. jako Petronium. To rodzinne miasto Herodota, który był historykiem w starożytnych czasach. Zyskał on miano Ojca Historii.

 

Od 377-353 p.n.e. panował król Mauzolos. Po jego śmierci, jego własna żona i jednocześnie siostra Artemizja doprowadziła do wzniesienia grobowca ku czci ukochanego. Dzieło zostało nazwane imieniem Mauzolos, a wybudowane przez greckich rzeźbiarzy i architektów. Grobowiec został uznany za jeden z Siedmiu Cudów Świata Antycznego. Po trzęsieniach ziemi dzieło niestety nie przetrwało, ale aktualnie określany jest jako mauzoleum. Według legendy Artemizja każdego dnia piła napój z prochami swojego ukochanego z miłości do niego.

 

W XV w. rycerze Joannici wybudowali Zamek Św. Piotra z kamieni piramidy Mauzolosa i stąd organizowali wyprawy w obronie wiary. Twierdza wybudowana przez Joannitów stała się symbolem regionu Bodrum. Mieści się w niej Muzeum Archeologii Podwodnej z wrakami antycznych i średniowiecznych statków oraz eksponaty z zatopionych miast. Atrakcja z pewnością zachwyci przybywających turystów. Odważni mogą obejrzeć zamkowe lochy z salą tortur jeszcze z czasów Joannitów. 

 

Mieszkańcy turystycznego regionu Bodrum w Turcji zajmowali się głównie połowem gąbek przez wiele lat. Aktualnie miasto jest nazywane tureckim Saint-Tropez ze względu na kąpieliska oraz tureckim Santorini z powodu na białą, charakterystyczną dla greckiej wyspy zabudowę. 

 

Turystów przyciąga w ten region bogata oferta rozrywkowa, ponieważ znajduje się tu wiele barów i dyskotek, gdzie można bawić się do białego rana. Dużą atrakcją tego miejsca jest dyskoteka w czasie nocnego rejsu na katamaranie, kiedy z roztańczonego pokładu można podziwiać pięknie oświetlone miasto. W Bodrum znajduje się jedna z największych przystani jachtowych nad Morzem Egejskim w Turcji. Kurort ma dobre warunki do uprawiania sportów wodnych, gdzie odbywają się międzynarodowe wyścigi jachtowe w październiku. Temu wydarzeniu towarzyszą liczne koncerty oraz imprezy.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

wakacje 2021, wczasy 2021, wycieczki 2021, turcja 2021, wakacje all inclusive, wakacje last minute, wakacje z niemiec, wakacje koronawirus, wczasy all inclusive, wczasy last minute, wczasy z niemiec, wczasy koronawirus, turcja wakacje, turcja wczasy, turcja wycieczki, turcja all inclusive, turcja last minute, turcja z niemiec, turcja koronawirus
Ważne informacje
Bezpieczny urlop w Turcji – ograniczenia w hotelu

COVID-19 - w hotelowych kompleksach wypoczynkowych w Turcji wprowadzono zasady bezpieczeństwa dla turystów

turcja 2021, turcja wakacje, turcja wczasy, turcja wycieczki, turcja all inclusive, turcja last minute, turcja tanie wakacje, turcja z niemiec, turcja z wylotem z niemiec, turcja wakacje dla rodzin,   turcja gdzie pojechać, turcja jesienią, riwiera turecka, urlop jesienią, wakacje jesienią, riwiera egejska, turcja egejska, riwiera egejska
Wypoczynek z Amigos
Tanie wakacje w Turcji – dlaczego właśnie tam?

Poznaj największe zalety wypoczynku w Turcji oferowanego przez niemieckich organizatorów

jesień 2021, wakacje 2021, turcja 2021, wakacje turcja, wczasy turcja, wycieczki turcja, turcja all inclusive, turcja last minute, turcja z niemiec, turcja gdzie pojechać, turcja jesienią, urlop jesienią, wakacje jesienią, turcja koronawirus, turcja testy pcr, covid-19, wirus sars-cov-2, pandemia, turcja obostrzenia, turcja zasady wjazdu
Ważne informacje
COVID-19 - bezpieczne wakacje w Turcji

Pandemia COVID-19 - poznaj aktualne zasady wjazdu do Turcji obowiązujące w tym kraju turystów z Polski.

wakacje 2021, wczasy 2021, wycieczki 2021, turcja 2021, lato 2021, turcja wakacje, turcja wczasy, turcja wycieczki, turcja all inclusive, turcja first minute, turcja last minute, turcja wakacje all inclusive, turcja wakacje last minute, turcja wczasy all inclusive, turcja wczasy last minute, turcja wycieczki all inclusive, turcja wycieczki last minute,  turcja gdzie pojechać, turcja jesienią, riwiera turecka, urlop jesienią, wakacje jesienią, riwiera egejska, turcja egejska, riwiera egejska
Wypoczynek z Amigos
Turcja na wakacje jesienią

Urlop all inclusive w Turcji na Riwierach: Tureckiej i Egejskiej i na Wybrzeżu Likijskim — dlaczego warto tam pojechać jesienią?

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Wycieczki z Niemiec

Wakacje 2021 z wylotem z niemieckich lotnisk m.in. z Berlina, Drezna, Lipska, Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu i wielu innych. Oferty all inclusive i last minute w atrakcyjnych cenach. Gotowe pakiety wycieczek w cenie z przelotem, transferem, wyżywieniem oraz pobytem w hotelu.

Tranzyt przez Niemcy bez kwarantanny

Podróż tranzytem przez Niemcy na wakacje 2021 dla par i rodzin z dziećmi w Europie i poza strefą Schengen – Majorka, Turcja, Grecja

Wakacje last minute

Tanie wakacje last minute w ciepłych krajach dostępne już na 100 dni przed planowaną wycieczką z Niemiec

Egzotyka 2022

Egzotyczne wakacje 2022 na rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach świata – Kuba, Dominikana, Meksyk, Mauritius, Seszele, Malediwy

Wakacje 2021

Wakacje 2021 w wygodnej formule all inclusive na popularnych kierunkach tj. Bułgaria, Grecja, Hiszpania i Turcja

Zima 2022 w tropikach

Zima 2022 na egzotycznych kierunkach, rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach w formule all inclusive

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.