Wróć do listy artykułów

Gdzie na narty w Austrii — zimowe wakacje 2023

Warto wiedzieć | 02-02-2022, Aktualizacja: 15-11-2022
narty zima 2023, narty sezon 2023, narty wakacje 2023, narty wczasy 2023, narty wycieczka 2023, narty urlop 2023, narty sezon zimowy, narty ferie zimowe 2023, austria gdzie na narty, austria narty 2023, narty alpy, narty za granicą
Zimowe wakacje 2023 na nartach w Austrii — foto: Pixabay

Austria to prawdziwy raj dla amatorów aktywnego, zimowego wypoczynku. Narciarze mogą tu liczyć na świetnie przygotowane trasy zjazdowe i biegowe, doskonałe warunki narciarskie, komfortowe hotele w słynnych górskich kurortach i wygodne pensjonaty w kameralnych ośrodkach. Austria zimą to doskonała pogoda oraz niesamowite widoki na Alpy, które o tej porze roku są jeszcze piękniejsze. 

 

 

Karyntia

Karyntia to alpejski region przy granicy ze Słowenią i Włochami. Panują tu wspaniałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Narciarze mogą szusować po wielu kilometrach tras przygotowanych na różnym poziomie zaawansowania. W zimowych kurortach Karyntii turyści mają do dyspozycji luksusową bazę hotelową na wypoczynek all inclusive.

 

Dolna Austria

Dolna Austria, region ze stolicą Austrii — Wiedniem, ma doskonale przygotowane trasy narciarskie o różnym stopniu trudności i nowoczesne wyciągi. Komfortowy zimowy wypoczynek w Alpach Wiedeńskich zapewniają luksusowe hotele i doskonała infrastruktura turystyczna. Na oświetlonych stokach jazda na nartach możliwa jest tu nawet nocą.

 

Górna Austria

W Górnej Austrii są wspaniałe tereny narciarskie i znane kurorty zimowe: Gosau, Bad Ischl, Bad Goisern i Obertraun na wypoczynek zimowy w Alpach, także dla rodzin z dziećmi. Narciarze mają tu do dyspozycji wiele kilometrów tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, nowoczesne wyciągi i miejsca do nauki szusowania. 

 

Land Salzburg

Ziemia Salzburska (Land Salzburg) ze stolicą w Salzburgu to region, który uważany jest za największy i najpiękniejszy rejon narciarski w Alpach. Dominuje tu narciarstwo alpejskie, a miłośnicy sportów na śniegu mają do dyspozycji 22 ośrodki narciarskie i 100 kurortów zimowych. To niewątpliwie narciarski raj na zimowe wakacje w Austrii.

 

Styria

Styria leżąca przy granicy ze Słowenią to popularne miejsce urlopowe Austriaków. Tereny narciarskie w tym regionie z doskonale przygotowanymi trasami zjazdowymi o różnym stopniu trudności od lat uchodzą za idealne miejsca do uprawiania sportów zimowych . Urlop na nartach można tu spędzać nie tylko zimą, bo na lodowcu Dachstein można jeździć przez cały rok.

 

Tyrol

Tyrol to serce Alp, region Austrii ze stolicą w Innsbrucku, graniczący z Włochami, Szwajcarią i Niemcami. Miłośników sportów na śniegu  przyciąga tu ponad 80 ośrodków narciarskich, w których mogą spędzać aktywny zimowy urlop w Alpach na ponad 3000 km tras narciarskich, licznych zimowych szlakach biegowych i torach saneczkowych.

 

Vorarlberg

Vorarlberg jest najmniejszym i najbardziej na zachód wysuniętym regionem w Austrii, poprzez Jezioro Bodeńskie graniczącym z Niemcami i Szwajcarią. Zimą turystycznym rajem są tu Wysokie Alpy, gdzie w doskonale przygotowanych ośrodkach narciarskich: Lech, Kleinwalsertal, Montafon i St. Anton, urlop chętnie spędzają miłośnicy sportów zimowych. 

 

Wysokie Taury (Hohe Tauern)

Wysokie Taury (Hohe Tauern) to najwyższe pasmo górskie w Austrii, położone w głównej grani Alp. Park Narodowy Wysokich Taurów jest rajem dla rodzin dziećmi. W regionie tym jest osiem ośrodków narciarskich, które uważane są za najpopularniejsze i najpiękniejsze w Alpach. Ich wysokogórskie położenie gwarantuje miłośnikom sportów zimowych dużo śniegu i słońca.

 

Villach — Faaker See — Ossiacher See

Villach — Faaker See — Ossiacher See to region w Karyntii położony przy granicy ze Słowenią. Zimowy, aktywny wypoczynek w Austrii na wspaniale przygotowanych trasach zjazdowych ośrodków narciarskich Gerlitzen i Dreiländereck można tu połączyć z kąpielami w źródłach z ciepłą wodą zawierającą wiele minerałów. 

 

Salzkammergut

Salzkammergut to kraina austriackich gór i jezior, która na ferie zimowe w oferuje rozległe tereny narciarskie, dostosowane do różnych poziomów umiejętności amatorów szusowania. Znajduje się tu jedna z najciekawszych i najpiękniejszych tras w Austrii. Alpy Salzburskie będą doskonałym wyborem na rodzinne wczasy z nartami.

 

Kitzbühel

Region narciarski Kitzbühel oferuje narciarzom perfekcyjnie przygotowane stoki na wszystkich poziomach trudności. Tereny narciarskie tego regionu należą do najnowocześniejszych na świecie i doskonale sprawdzą się na zimowe wakacje w Austrii.  Zimową atrakcją są tu zawody odbywające się na najtrudniejszej trasie świata zwanej Streif.

 

Achensee

Tyrolski region sportowy nad jeziorem Achensee oferuje miłośnikom sportów zimowych trzy tereny narciarskie ze zróżnicowanymi trasami zjazdowymi, biegowymi i przygotowanymi specjalnie na zimowe spacery, tor saneczkowy oraz lodowisko. Region ten cieszy się dużą popularnością, szczególnie wśród rodzin z dziećmi wypoczywających na wczasach w Austrii.

 

Alpbachtal Seenland

Regiony Alpbachtal i Tiroler Seenland w austryjackich Alpach oferują wiele możliwości aktywnego wypoczynku zimą. Na wakacje dla rodzin z dziećmi przygotowano tereny do nauki jazdy na nartach. Znajdują się tu trasy narciarskie o różnym stopniu trudności, utwardzone ścieżki spacerowe i tory saneczkowe, a dodatkową atrakcją jest jazda na łyżwach po zamarzniętej tafli jeziora Reintalersee.

 

Ferienland Kufstein

Na urlop zimowy region Ferienland Kufstein proponuje wiele różnorodnych atrakcji. Turystów przyciąga tu możliwość uprawiania różnorodnych sportów zimowych, łatwe tereny narciarskie z łagodnymi stokami do nauki, liczne zimowe szlaki piesze i fantastyczne tyrolskie tradycje. To idealne miejsce na zimowe wakacje z rodziną.

 

Imst

Imst to miasto leżące u podnóża Alp Lechtalskich. Na narty, sanki, skitouring i spacery w czasie zimowych wakacji w Austrii miasto zaprasza miłośników sportów na śniegu. A wszystko to dostępne jest na przyjaznym rodzinom terenie narciarskim, gdzie na oświetlonych stokach i torach saneczkowych można jeździć także wieczorem.

 

St. Anton am Arlberg

St. Anton am Arlberg, znajdujący się w zachodnim Tyrolu to znany na całym świecie kurort i jeden z najważniejszych alpejskich ośrodków zimowych, doskonały na narty w Austrii. Swoją popularność zawdzięcza niezwykłym trasom narciarskim i malowniczym krajobrazom. Narciarze mają tu do dyspozycji ponad 300 kilometrów tras i nowoczesne wyciągi oraz liczne parki śnieżne. 

 

Innsbruck

Innsbruck to główne miasto Tyrolu i najbardziej popularne w austriackich regionach turystyki zimowej. Amatorom aktywnego wypoczynku na śniegu oferuje okoliczne tereny narciarskie oraz wielkie sportowe wydarzenia narciarskie i saneczkarskie. Urozmaiceniem zimowego wypoczynku w Austrii będzie miejscowy jarmark świąteczny i pochód ulicami miasta.

 

Brixental

Region Alp Kitzbühelskich oferuje najwięcej na świecie ośrodków narciarskich i niemal 3000 km stoków. Dolina Brixental we wschodniej części Tyrolu jest idealnym miejscem wypadowym do SkiWelt, największego i jednego z najlepszych terenu narciarskiego w Austrii, a nawet w całych Alpach. To świetna propozycja na zimowe wakacje w Alpach.

 

Osttirol (Lienz)

We wschodnim Tyrolu, najbardziej słonecznym rejonie Austrii znajduje się region Osttirol, idealne miejsce na narciarski urlop w Alpach, szczególnie polecany osobom szukającym spokojnego, relaksującego wypoczynku. Region oferuje wczasowiczom 65 wyciągów i kolejek linowych, 150 km tras zjazdowych oraz niesamowite widoki i ogromną przestrzeń.

 

Westtirol (Zachodni Tyrol)

Zachodni Tyrol to idealne miejsce dla osób szukających ciszy, spokoju i bliskiego kontaktu z naturą na relaksujący urlop w Alpach. Region znany jest z kultywowania kultury i tradycji ludowej. Miłośnicy sportów zimowych znajdą tu bogatą infrastrukturę narciarską, tory saneczkarskie oraz prowadzące przez malownicze tereny trasy biegowe i spacerowe.

 

Ötztal

Ötztal to alpejska dolina położona w austriackim Tyrolu. Znajdują się tu trzy duże tereny narciarskie z grubą warstwą śniegu, wiele wyciągów i setki kilometrów tras na stokach, tras dla miłośników narciarstwa biegowego oraz szlaków wycieczkowych na rakietach śnieżnych. Region oferuje też największą termę w Tyrolu i teren narciarski na zimowe ferie dla rodzin z dziećmi.

 

Paznaun-Ischgl

Region Paznaun-Ischgl oferuje 351 km stoków oraz 70 wyciągów i kolejek. Jest tu też jeden z największych terenów narciarskich Tyrolu z 238 km tras zjazdowych, a narciarze biegowi mają do dyspozycji trasy o długości 74 km. Region ten będzie świetnym wyborem na narciarski urlop w Alpach. Na tym terenie na nartach można przekroczyć granicę ze Szwajcarią. 

 

Pillersee

Pillersee to dolina i  jezioro w północnych Alpach Wapiennych w Tyrolu w Austrii, idealne miejsce na zimowy, rodzinny wypoczynek. Pasjonaci sportów na śniegu mogą tu aktywnie wypoczywać od końca listopada do kwietnia, mając doskonałe warunki śniegowe i do dyspozycji 36 wyciągów oraz 110 km tras narciarskich na wszystkich poziomach trudności.

 

Pitztal

Pitztal to najwyżej położony lodowcowy ośrodek narciarski w Tyrolu, z zapierającymi dech w piersiach widokami. Gondola dociera tu na wysokość 3400 m n.p.m — najwyżej w Austrii. Na lodowcu znajduje się trasa narciarska, doskonała na zimowe wakacje z Niemiec. Dla bardziej zaawansowanych narciarzy przygotowano odpowiednio wyposażony snowpark. 

 

Serfaus-Fiss-Ladis

Region Serfaus-Fiss-Ladis znajduje się na wysokości 1200-1400 m wśród malowniczych, alpejskich krajobrazów. W zimie oferuje narciarzom ponad 200 km świetnie przygotowanych nartostrad, narciarskie trasy biegowe i tereny do snowboardu. Region ten sprawdzi się na zimowych wczasach z rodziną, a dzieci mogą pobierać lekcje w szkółkach narciarskich. 

 

Sonnenplateau Mieming (Słoneczny płaskowyż Mieming) 

Słoneczny płaskowyż Mieming położony jest w centrum Tyrolu, na wysokości 864 m n.p.m. Słoneczna lokalizacja i ciepły, suchy wiaterek od strony gór powodują, że jest tu rewelacyjna pogoda na zimowe wakacje z rodziną w Alpach. Wczasowicze mogą liczyć tu na szerokie stoki do jazdy na nartach, przejażdżki sankami i spacery ośnieżonymi szlakami.

 

Stubaital 

Stubaital to dolina w Alpach w austriackim Tyrolu, leżąca kilka kilometrów na południe od Innsbrucka. Region słynie z pięknych krajobrazów i największego lodowcowego terenu narciarskiego w Austrii, który nazywany jest "Królestwem Śniegu". To idealne miejsce na narciarskie wczasy z rodziną, w otoczeniu ponad 100 trzytysięczników.

 

Tux

Region Tux położony jest na wysokości 1300-3250 m n.p.m. To idealne położenie na wakacje w Alpach dla wszystkich pasjonatów sportów zimowych. W swojej ofercie region ma całoroczny ośrodek narciarski, ponad 200 km tras narciarskich i 12-kilometrową, najdłuższą trasę zjazdową w Tyrolu, jazdę na łyżwach, saneczkarstwo i sporty na śniegu dla dzieci.

 

Tiroler Oberland

Tiroler Oberland to region w Austrii, leżący przy granicy ze Szwajcarią i Włochami. Turystów zachwycają tu malownicze krajobrazy alpejskie i skąpane w słońcu stoki Lodowca Kaunertal osiągające wysokość 3160 m n.p.m. Na miłośników sportów zimowych czeka sześć doskonale przygotowanych ośrodków narciarskich, które świetnie sprawdzą się na zimowe ferie w Alpach.

 

Wilder Kaiser

Wilder Kaiser to szczyt w Północnych Alpach Wapiennych w Tyrolu, górujący nad wszystkimi miejscowościami wypoczynkowymi regionu. Odwiedzający ten region na zimowe wakacje w Austrii  mogą rozwijać swoje umiejętności narciarskie w SkiWelt, jednym z największych austriackich ośrodków sportów zimowych. 

 

Wipptal

Wipptal to dolina alpejska w Tyrolu w Austrii. Uprawianie sportów zimowych jest tu możliwe także w nocy, na jednym z największych oświetlonych terenów narciarskich w Europie. Na wczasach w regionie Wipptal goście mają do dyspozycji tory saneczkowe, trasy biegowe, snowpark, trasy zjazdowe i stoki do ćwiczeń dla początkujących.

 

Region Seefeld

Płaskowyż Seefeld leży na zachód od Innsbrucka, na wysokości 1180 m n.p.m. Turyści mogą tu liczyć na liczyć na dobre warunki narciarskie. Region oferuje im wiele kilometrów doskonale przygotowanych tras do narciarstwa biegowego i tereny narciarskie przyjazne rodzinom, idealne na wakacje zimowe w Austrii z Niemiec.

 

Zillertal

Zillertal to region alpejski w Austrii, kultywujący tradycje i stawiający na sportową aktywność. Zimą na narciarskie wakacje w Alpach w szerokiej, słonecznej, dolinie Zillertal i całorocznym ośrodku narciarskim na lodowcu Hinterux turyści mają do dyspozycji kilkaset kilometrów świetnie przygotowanych tras narciarskich w 6 ośrodkach narciarskich. 

 

Mittelkärnten

Mittelkärnten to region turystyczny w środkowej Karyntii i jej zimowe centrum — idealne miejsce na zimowe ferie z rodziną w Austrii. Na wczasowiczów czeka tu 25 km tras obsługiwanych przez 12 wyciągów narciarskich. Najwyższe ośrodki narciarskie w tym regionie położone są na wysokości 1840 m.

 

Nassfeld-Pressegger See — Lesachtal

Nassfeld to ośrodek narciarski, położony przy granicy austriacko-włoskiej w regionie Karyntia, idealny na zimowe wakacje w Alpach Karnickich w Austrii. Znajduje się tu 30 wyciągów i 145 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności, a najdłuższa trasa zjazdowa ma 7,2 km. W tym regionie znajduje się też najdłuższa kolejka gondolowa w Alpach.

 

Pyhrn-Priel

Pyhrn-Priel, leżący w Górnej Austrii to idealny region na wymarzony urlop w Alpach, który oferuje wczasowiczom trasy narciarskie o różnej skali trudności, nocny oświetlany tor saneczkowy i piesze trasy do zimowego trekkingu. Kursuje tu najszybsza kolejka linowo-terenowa w  Europie. Ten unikatowy na skalę alpejską pociąg przejeżdża tunelami.

 

Vitalwelt Bad Schallerbach

Położony w sercu Górnej Austrii region turystyczny Vitalwelt Bad Schallerbach przyciąga na zimowe ferie z Niemiec szczególnie rodziny i osoby pragnące połączyć aktywny wypoczynek narciarski z doskonałymi warunkami pogodowymi i relaksem. Witalny Świat Bad Schallerbach po aktywnościach narciarskich kusi regeneracją sił w SPA i Wellness.

 

Kaiserwinkl

Region Kaiserwinkl w Tyrolu zaprasza amatorów aktywnego wypoczynku w każdym wieku na zimowe wakacje w Austrii. Znajdą tu oni wiele kilometrów malowniczych, oznakowanych zimowych tras pieszych, doskonale przygotowanych stoków i tras biegowych. Region znany jest z Dni Lotów Balonem, podczas których można je podziwiać lub wziąć udział w locie.

 

Tiroler Zugspitz Arena

Zimowe wakacje w regionie Tiroler Zugspitz Arena, leżącym po austriackiej stronie najwyższej góry w Niemczech — Zugspitze, to solidny, aktywny wypoczynek na stokach narciarskich, trasach biegowych i torach saneczkowych. W region jest 8 terenów narciarskich, a malownicze widoki można podziwiać podczas wędrówek na rakietach śnieżnych.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

najlepsze hotele lanzarote, super hotele gran canaria, top hotele lanzarote, polecane hotele gran canaria, popularne hotele lanzarote, hotele dla dorosłych lanzarote, hotele dla dorosłych gran canaria
Polecane hotele
TOP 10 hoteli – Lanzarote i Gran Canaria

Wybierz się na wymarzone wakacje all inclusive na Wyspy Kanaryjskie do hoteli dla dorosłych na Lanzarote i Gran Canarii

grecja wyspa kos, grecja wakacje 2023, grecja all inclusive, grecja last minute, grecja first minute, grecja wakacje z niemiec, kos wczasy all inclusive, kos wczasy last minute, kos wczasy first minute, kos wakacje all inclusive, kos wakacje 2023, kos wakacje last minute, kos wakacje first minute, wyspy greckie 2023
Wypoczynek z Amigos
Wakacje w Grecji na wyspie Kos

Grecka wyspa Kos to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek oraz relaksujące wakacje all inclusive z plażowaniem.

lanzarote wakacje, lanzarote wczasy, lanzarote wycieczki, lanzarote all inclusive, lanzarote last minute, lanzarote z niemiec, wyspy kanaryjskie lanzarote, wakacje na lanzarote, wczasy na lanzarote, lanzarote
Wypoczynek z Amigos
Wakacje na wulkanicznej wyspie Lanzarote

Lanzarote to idealne miejsce połączenia błogiego relaksu na przepięknych plażach z aktywnym wypoczynkiem wśród wulkanów.

fuerteventura atrakcje, fuerteventura plaża, fuerteventura co zobaczyć, fuerteventura ciekawe miejsca, fuerteventura wakacje, fuerteventura wczasy, fuerteventura wycieczki, fuerteventura all inclusive, fuerteventura last minute, fuerteventura z niemiec
Warto wiedzieć
Fuerteventura – ogromna plaża Wysp Kanaryjskich

Fuerteventura słynie z piaszczystych plaż, najpiękniejszych na Wyspach Kanaryjskich, idealnych na błogie wakacje all inclusive.

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Tanie wakacje 2023 z Niemiec

Atrakcyjne oferty last minute i all inclusive niemieckich organizatorów wypoczynku na wakacje 2023, z wylotem z wielu lotnisk, w tym z Niemiec, Czech i Polski

Azja na egzotyczny urlop wiosną

Egzotyczny urlop wiosną 2023 w Azji południowo-wschodniej i na Półwyspie Arabskim

Wakacje w kwietniu 2023

Wczasy w kwietniu 2023 dla aktywnych turystów i plażowych leniuchów – Madera, Wyspy Kanaryjskie, Riwiera Turecka, Dominikana, Kuba i Meksyk i Wyspy Zielonego Przylądka

Turcja all inclusive dla rodzin

Długie weekendy i wakacje all inclusive 2023 w Turcji — atrakcyjne oferty dla rodzin z dziećmi na Riwierze Tureckiej i w Turcji Egejskiej

Majówka 2023 na Wyspach Kanaryjskich

Majówka 2023 na Wyspach Kanaryjskich — Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote

Majówka 2023 na hiszpańskich Balearach

Majówka 2023 na wyspach hiszpańskiego archipelagu Balearów

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.