Wróć do listy artykułów

COVID-19 — nowości w zasadach podróżowania

Ważne informacje | 03-02-2022, Aktualizacja: 16-05-2022
covid-19 zasady podróżowania, wakacje 2022 covid-19, podróżowanie w pandemii, certyfikat covidowy, zasady wjazdu, covid-19 obostrzenia, koronawirus zasady, test pcr, tesy antygenowy, zaszczepieni, ozdrowieńcy wakacje certyfikat covidowy, paszport covidowy, wypoczynek za granicą
COVID-19 — nowości w zasadach podróżowania na wakacje za granicą w czasie pandemii — foto: Pixabay

Pandemia koronawirusa jest bardzo dynamiczna, a decyzje w walce z nią podejmowane są dosłownie  z dnia na dzień. Jakie zasady wjazdu i pobytu obecnie wprowadzane są w krajach Unii Europejskiej i w dalszych egzotycznych kierunkach wakacyjnych? Poznaj w telegraficznym skrócie aktualne zmiany w zasadach podróżowania na wakacje za granicą w czasie pandemii.

 

Tyle ostatnio zmian w zasadach podróżowania na wypoczynek za granicą, że nie nadążamy z ich śledzeniem i doprawdy można się w nich pogubić. Jeszcze więcej pojawia się zapowiedzi i propozycji zmian w obowiązujących obostrzeniach z przypuszczalną datą ich wprowadzenia. To bardzo utrudnia podjęcie decyzji o wyborze kierunku wypoczynku z odpowiednim, korzystnym cenowo wyprzedzeniem i zarezerwowanie wakacji first minute. 

W tym bloku informacyjnym będziemy na bieżąco zbierać i publikować w porządku chronologicznym krótkie informacje o zmianach aktualnie wprowadzanych przez kraje, do których najczęściej turyści z Polski wyjeżdżają na wakacje lub kilkudniowy wypoczynek. 

 

aktualizacja informacji — 16 maja 2022 r. - wprowadzone w ostatnich dniach nowości zaznaczone są pogrubioną czcionką

 

Polacy — wakacje za granicą

✈ od 28 marca 2022 r.  Polska otworzyła granice dla turystów, niezależnie od ich statusu COVID-19 —  przy wjeździe do kraju ze wszystkich państw zniesiono obowiązek wykonywania testów na COVID-19, okazywania certyfikatów covidowych i odbywania kwarantanny wjazdowej dla wszystkich osób przyjeżdżających do Polski z zagranicy. 

Pozostał obowiązek wypełnienia formularza lokalizacyjnego

✈ od 26 kwietnia 2022 r.  certyfikaty covidowe Polaków, którzy posiadają pełny cykl szczepień i dodatkowo przyjęli dawkę przypominającą, są ważne bezterminowo. 

więcej informacji na stronie MSZ

 

EUROPA — strefa Schengen

✈ od 1 lutego 2022 r. w UE ważność paszportu / certyfikatu  covidowego skrócono z 12 do 9 miesięcy, czyli do 270 dni od ostatniego szczepienia. Przyjęcie dawki przypominającej przedłuża ważność certyfikatu o kolejnych 270 dni. 

✈ Komisja Europejska zapowiada, że w UE paszporty covidowe będą używane co najmniej do końca czerwca 2023 r. 

✈ Kraje i terytoria spoza UE, które przystąpiły do systemu cyfrowych certyfikatów covidowych: 

Albania, Andora, Armenia, Benin, Czarnogóra, Gruzja, Islandia, Izrael, Jordania, Liban, Liechtenstein, Macedonia Północna, Maroko,  Mołdawia, Monako, Norwegia, Nowa Zelandia, Panama, Salwador, San Marino, Serbia, Singapur, Szwajcaria, Tajlandia, Tajwan, Togo, Turcja, Tunezja, Ukraina, Urugwaj,  Watykan, Wielka Brytania, Wyspy Owcze, Wyspy Zielonego Przylądka, Zjednoczone Emiraty Arabskie,

 

Niemcy

✈ od 4 marca 2022 r. w hotelach i restauracjach wchodzi zasada 3G — korzystać z nich mogą zaszczepieni i ozdrowieńcy oraz osoby, które przedstawią negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. 

więcej informacji na stronie MSZ

 

Hiszpania

Sprawdź ofertę wczasów w Hiszpanii i na Wyspach Kanaryjskich

 

✈ od 1 lutego 2022 r. skrócono ważność testu antygenowego przedstawianego na granicach — z 48 h do 24 h.

więcej informacji na stronie MSZ

 

Grecja

Sprawdź ofertę wczasów w Grecji 

 

✈ od 1 lutego 2022 r.  ważność certyfikatów covidowych zostaje skrócona do 7 miesięcy od pełnego zaszczepienia. Przyjęcie dawki przypominającej przedłuża ważność certyfikatu bezterminowo. 

✈ od 7 lutego 2022 r. wjazd bez testów dla ozdrowieńców i turystów w pełni zaszczepionych.

✈ od 5 marca 2022 r. zniesienie obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach otwartych.

✈ od 15 marca 2022 r.  osoby wjeżdżające do Grecji nie muszą wypełniać formularza lokalizacyjnego PLF. Gości hotelowych nie obowiązuje już używanie jednorazowych rękawiczek przy nakładaniu posiłku w formie bufetu. 

✈ od 1 maja do 31 sierpnia 2022 r. certyfikaty covidowe nie będą wymagane przy wejściu do greckich barów, restauracji, kawiarni i innych lokali (dotyczy osób zaszczepionych i niezaszczepionych), a hotele mogą mieć pełne obłożenie. 

✈ od 1 czerwca 2022 r. zniesienie obowiązku noszenia maseczek i legitymowania się certyfikatem covidowym przy korzystaniu z obiektów użyteczności publicznej.

więcej informacji na stronie MSZ 

 

Bułgaria

Sprawdź ofertę wczasów w Bułgarii

 

✈ od 12 kwietnia — zniesienie m.in. dla turystów z Polski obowiązku okazywania na granicy certyfikatów covidowych i testów PCR lub antygenowych.

więcej informacji na stronie MSZ

 

Cypr 

Sprawdź ofertę wczasów na Cyprze 

 

✈ od 1 marca 2022 r. wjazd bez testów dla osób w pełni zaszczepionych i ozdrowieńców — wystarczy okazanie certyfikatu covidowego, który jest ważny 9 miesięcy. Z testów zwolnione są też dzieci do 6 roku życia.

✈ od 3 marca 2022 r. przekroczenie zielonej linii pomiędzy Cyprem południowym (greckim) a Cyprem północnym (tureckim) bez testów dla osób w pełni zaszczepionych.

✈ od 18 kwietnia 2022 r. zniesienie formularzy lokalizacyjnych pasażerów, kategoryzacji krajów i większości covidowych procedur bezpieczeństwa związanych z podróżą — zaszczepieni i ozdrowieńcy nie muszą po przylocie na Cypr wykonywać testów na koronawirusa, a niezaszczepieni muszą okazać negatywny wynik testu – PCR ważny 72 h, lub antygenowym ważny 24 h przed przylotem.

więcej informacji na stronie MSZ

 

Malta 

Sprawdź ofertę wczasów na Malcie 

 

✈ od 11 kwietnia 2022 r. osoby niezaszczepione — wjazd z państw znajdujących się na czerwonej liście (także z Polski) po okazaniu negatywnego wyniki testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem lub certyfikatu potwierdzającego status ozdrowieńca po chorobie w ostatnich 180 dniach.

więcej informacji na stronie MSZ

 

Portugalia

Sprawdź ofertę wczasów w Portugalii i na Maderze

 

✈ od 3 lutego 2022 r. wjazd zagranicznych turystów po okazaniu certyfikatu covidowego potwierdzającego pełne zaszczepienie. Ważność testów antygenowych skrócono z 48 h do 24 h.

✈ od 7 lutego 2022 r. wjazd do kontynentalnej Portugalii bez testów dla osób zaszczepionych, które muszą tylko przedstawić certyfikat covidowy w dowolnej formie lub inny dokument potwierdzający szczepienia.

✈ od 10 lutego 2022 r. przy wjeździe na Maderę został zniesiony obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR-RT i certyfikatu szczepienia, zakończono również testowanie na lotnisku po przylocie na wyspę. 

więcej informacji na stronie MSZ

 

Chorwacja 

Sprawdź ofertę wczasów w Chorwacji 

 

✈ od 9 kwietnia 2022 r. - zniesienie obostrzeń wjazdowych dla osób podróżujących z krajów członkowskich Unii Europejskiej — wjazd do Chorwacji bez okazywania certyfikatów covidowych i wypełniania formularza Enter Croatia. Zniesiony zostaje też obowiązek noszenia maseczek.

więcej informacji na stronie MSZ

 

Czarnogóra 

Sprawdź ofertę wczasów w Czarnogórze 

 

✈ od 11 marca 2022 r. wjazd bez jakichkolwiek obostrzeń i okazywania dokumentów zdrowia

więcej informacji na stronie MSZ

 

Słowenia

Sprawdź ofertę wczasów w Słowenii 

 

✈ od 19 lutego 2022 r. przy wjeździe nie obowiązują już żadne ograniczenia związane z pandemią COVID-19; turyści nie muszą dokumentować stanu swojego zdrowia.

więcej informacji na stronie MSZ

 

Włochy

Sprawdź ofertę wczasów we Włoszech

 

✈ od 1 lutego 2022 r. zniesienie obowiązku wykonania testów dla osób wjeżdżających z krajów UE — wjazd za okazaniem certyfikatu covidowego.

✈ od 1 lutego 2022 r.  ważność certyfikatów covidowych we Włoszech zostaje skrócona do 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia. Przyjęcie dawki przypominającej bezterminowo przedłuża ważność certyfikatu. 

✈ od 5 lutego 2022 r. osoby, których certyfikaty straciły ważność, mogą wejść do restauracji i nocować w hotelu po okazaniu negatywnego wyniku testu przeciw COVID-19 — antygenowego (ważnego 48 h) lub PCR (ważnego 72 h).

✈ od 11 lutego 2022 r. - zniesienie obowiązku noszenia maseczek na powietrzu.

✈ od 1 kwietnia 2022 r. stopniowe likwidowanie wcześniejszych ograniczeń — zniesienie regionalnego podziału i ograniczeń pomiędzy kolorami stref, bez okazywania przepustek covidowych oraz dokumentowania przebytego zakażenia i szczepień w hotelu i w lokalnej komunikacji miejskiej.

od 1 maja 2022 r. zniesienie wymogu okazywania przepustki covidowej (Green Pass), która uprawniała do korzystania z wybranych obiektów użyteczności publicznej. 

do 31 maja 2022 r. przy wjeździe do Włoch trzeba okazywać przepustkę covidową lub negatywny wynik testu. 

więcej informacji na stronie MSZ

 

Holandia

✈ Od 23 marca 2022 r. przy wjeździe nie ma obowiązku okazywania negatywnego wyniku testu covidowego — dotyczy wszystkich bez względu na status zaszczepienia

więcej informacji na stronie MSZ

 

ŚWIAT — strefa non-Schengen

 

Turcja

Sprawdź ofertę wczasów w Turcji

 

✈ luzowanie obostrzeń reżimu sanitarnego w hotelach i hotelowych restauracjach — powrót samoobsługi przy posiłkach, bez mierzenia temperatury przy wejściu, zniesienie kosmetyków jednorazowych, zniesienie rejestrów klientów i ograniczeń czasowych w korzystaniu z sauny, łaźni tureckiej i spa, bez listy wchodzących na siłownie i do klubów fitness, ewentualna kwarantanna realizowana w hotelowym pokoju.

więcej informacji na stronie MSZ

 

Egipt 

Sprawdź ofertę wczasów w Egipcie

 

✈ od 10 kwietnia 2022 r. podróżujący do Egiptu zamiast wypełniania na lotniskach obowiązkowych formularzy COVID wypełniają formularz online w celu wygenerowania kodu QR uprawniającego do wjazdu na terytorium Egiptu.

więcej informacji na stronie MSZ

 

Kuba

Sprawdź ofertę wczasów na Kubie 

 

✈ od 24 stycznia 2022 r. przy wjeździe zniesiono obowiązek testu PCR i certyfikatu szczepienia, ale poluzowanie obostrzeń dotyczy wyłącznie klientów biur podróży podróżujących lotem czarterowym.

więcej informacji na stronie MSZ

 

Jamajka

Sprawdź ofertę wczasów na Jamajce 

 

✈ od 16 kwietnia 2022 r. przekraczanie granic Jamajki odbywa się na takich samych zasadach jak przed pandemią, czyli bez konieczności okazywania testu PCR lub antygenowego wykonanego przed podróżą.

więcej informacji na stronie MSZ

 

Indonezja — wyspa Bali

Sprawdź ofertę wczasów na wyspie Bali

 

✈ od 4 lutego 2022 r. na Bali mogą wjeżdżać turyści ze wszystkich krajów, kwarantannę dla zaszczepionych skrócono do 5 dni, a dla niezaszczepionych w pełni jest 7 dni.

✈ od 1 marca 2022 r. na Bali skrócono obowiązkową kwarantannę z 5 do 3 dni dla turytów zaszczepionych dawką przypominająca. Od 1 kwietnia planowane jest całkowite zniesienie kwarantanny.

więcej informacji na stronie MSZ

 

Zjednoczone Emiraty Arabskie — Dubaj

Sprawdź ofertę wczasów w Dubaju

 

✈ od 26 lutego 2022 r. nie ma obowiązku wykonania testów dla osób w pełni zaszczepionych, posiadających ważny certyfikat COVID-19. Zwolnienie z testów obejmuje również ozdrowieńców, ale tylko przez miesiąc od uzyskania zaświadczenia.

więcej informacji na stronie MSZ

 

Tunezja

Sprawdź ofertę wczasów w Tunezji

 

✈ od 27 stycznia 2022 r. wjazd z certyfikatem covidowym (turyści powyżej 18 lat) oraz  negatywnym wynikiem testu PCR wykonanego max. na 48 godzin przed wylotem lub testu antygenowego wykonanego max. na 24 godziny przed wylotem (wszyscy powyżej 6 roku życia).

✈ od 15 lutego 2022 r.  wjazd bez testów od osób zaszczepionych, w dniu przyjazdu konieczne przedstawienie certyfikatu covidowego lub  paszportu szczepień wydanego przez służby sanitarne kraju zamieszkania.

więcej informacji na stronie MSZ

 

Maroko

Sprawdź ofertę wczasów w Maroku

 

✈ od 7 lutego 2022 r. ponowne otwarcie granic dla turystów, ale tylko zaszczepionych po okazaniu certyfikatu szczepienia i  przedstawieniu negatywnego wyniku testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 48 h przed wylotem. 

więcej informacji na stronie MSZ

 

Izrael

Sprawdź ofertę wczasów w Izraelu

 

✈ od 1 marca 2022 r. przy wjeździe nie jest wymagane zaświadczeniem o szczepieniu przeciwko COVID-19; należy posiadać negatywny wynik dwóch testów PCR — jeden wykonany przed wyjazdem, a drugi po wylądowaniu w Izraelu; Izrael nie uznaje testów antygenowych. 

✈ od 20 maja 2022 r. po wylądowaniu na lotnisku w Tel Awiwie nie obowiązuje okazanie wyników testów na koronawirusa. Nadal jednak turyści mają obowiązek wykonania takiego testu przed wylotem ze swojego kraju. Teraz oprócz testu PCR ważnego 72 h, można okazać wyniki testu antygenowego wykonanego najwcześniej 24 h przed wylotem.

więcej informacji na stronie MSZ

 

Wietnam

Sprawdź ofertę wczasów w Wietnamie

 

✈ od 15 marca 2022 r. otwarcie granic dla turystów — wjazd dla zaszczepionych i ozdrowieńców podsiadających negatywny wynik testu antygenowego wykonanego w ciągu 24 h po wjeździe do kraju i wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego na 20 tys. USD kosztów leczenia.

więcej informacji na stronie MSZ

 

Malezja

Sprawdź ofertę wczasów w Malezji

 

✈ od 01 kwietnia 2022 r. otwarcie granic dla turystów. 

zaszczepieni — wymagany negatywny wyniku testu PCR (72 h), po przyjeździe drugi test (antygenowy — w ciągu 24 h od wjazdu), wypełnienie formularza wjazdowego.

niezaszczepieni — muszą odbyć kwarantannę.

więcej informacji na stronie MSZ

 

Arabia Saudyjska

Sprawdź ofertę wczasów w Arabii Saudyjskiej

 

✈ od początku marca 2022 r. - zniesienie wszelkich restrykcji covidowych związanych z przekraczaniem granic przez obcokrajowców posiadających wizy turystyczne, obowiązuje zasłanianie ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych.

więcej informacji na stronie MSZ

 

Tajlandia

Sprawdź ofertę wczasów w Tajlandii

 

✈ od 21 marca 2022 r. zniesienie obowiązku wykonywania testu przed przylotem — dotyczy wszystkich, ale osoby niezaszczepione obowiązuje 5-dniowa kwarantanna.

✈ od 1 maja 2022 r.  - wjazd do Tajlandii bez żadnych obostrzeń dla turystów w pełni zaszczepionych, posiadających ważny unijny certyfikat covidowy. Osoby niezaszczepione muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR zrobionego do 72 h przed podróżą lub poddać się 5-dniowej kwarantannie w wyznaczonym hotelu.

Nadal obowiązuje wypełnienie formularza wjazdowego (Thailand Pass) i wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.

więcej informacji na stronie MSZ

 

Malediwy

Sprawdź ofertę wczasów na Malediwach

 

✈ od marca 2022 r. zniesienie obowiązku wykonywania testu PCR przed przylotem i po przyjeździe — dotyczy osób zaszczepionych i niezaszczepionych; zniesienie obowiązku okazywania dowodów zaszczepienia lub wyzdrowienia; na lotnisku mogą być wykonywane wyrywkowe kontrole; pozostał obowiązek wypełnienia Deklaracji Zdrowia na 48 godzin przed podróżą

więcej informacji na stronie MSZ

 

Jordania

Sprawdź ofertę wczasów w Jordanii

 

✈ od 1 marca 2022 r. zniesienie wymogu przedstawiania negatywnego wyniku testu PCR przy wjeździe; zobowiązanie turystów do tego, aby w czasie pobytu, w razie wystąpienia jakichkolwiek objawów koronawirusa wykonali test antygenowy lub PCR — przy wyniku pozytywnym należy pozostać na kwarantannie przez 5 dni.  

więcej informacji na stronie MSZ

 

Filipiny

✈ od 10 lutego 2022 r. otwarcie granic dla zaszczepionych turystów. Wjazd na podstawie ważnego certyfikatu szczepień i negatywnego wyniku testu PCR wykonanego na 48 godzin przed wylotem.

✈ od 16 lutego 2022 r. — zakaz wjazdu dla niezaszczepionych podróżnych. 

więcej informacji na stronie MSZ

 

Podobne wpisy

wakacje hiszpania, wypoczynek hiszpania,  hiszpania 2022, certyfikat COVID-19, test pcr, test antygenowy, hiszpania kontynentalna, baleary covid-19, wyspy kanaryjskie pandemia, szczepienia przeciwko COVID-19, wyniki testów pcr, koronawirus obostrzenia, wyspy kanaryjskie covid-19, kanary koronawirus, unijny certyfikat covid-19
Ważne informacje
COVID-19 - wakacje w Hiszpanii w czasie pandemii

Poznaj zasady wjazdu do części kontynentalnej Hiszpanii i na jej wyspy oraz wypoczynku w tym kraju w związku z pandemią COVID-19

pandemia, covid-19, covid zasady obowiązujace w niemczech, niemcy zasady 1g 2g 3g, szczepienia koronawirus, ozdrowieńcy covid-19, testy na covid-19, test pcr, test antygenowy, niemcy koronawirus, unijny certyfikat covid-19, niemcy tranzyt, zasada 3g w hotelu
Ważne informacje
Zasady 1G, 2G i 3G obowiązujące w Niemczech

Dowiedz się, czego dotyczą i na czym polegają zasady 1G, 2G i 3G obowiązujące w Niemczech w związku z pandemią COVID-19.

tranzyt niemcy, tranzyt przez niemcy, niemcy koronawirus, niemcy koronawirus wjazd, wjazd do niemiec koronawirus, przejazd przez niemcy tranzyt, przejazd przez niemcy koronawirus, sars-cov-2 niemcy, niemcy covid-19, niemcy obszar wysokiego ryzyka, wakacje za granicą, wakacje z wylotem z niemiec
Ważne informacje
Tranzyt przez Niemcy w czasie pandemii COVID-19

Poznaj aktualne zasady obowiązujące turystów podróżujących przez Niemcy w tranzycie — stan na grudzień 2021 r.

powrot do polski zasady, powrot do polski kwarantanna, powrot do polski z wakacji, wakacje powrot do polski, wakacje za granica powrot, powrot ze strefy schengen, powrot spoza strefy schengen, wakacje 2022 powrót do polski, wakacje 2022 powrót zza granicy
Ważne informacje
COVID-19 - powrót do Polski z wakacji za granicą

Zasady przekraczania granicy RP dla turystów powracających z wakacji za granicą i kolejne aktualizacje — ostatnia z 11 lutego 2022

wakacje kuba, wypoczynek kuba,  kuba 2022, certyfikat COVID-19, test pcr, test antygenowy, kuba pandemia, kuba zasaday wjazdu, szczepienia COVID-19, wyniki testów pcr, koronawirus obostrzenia, kuba koronawirus, kuba covid-19
Ważne informacje
Wakacje na Kubie w czasie pandemii COVID-19

Sprawdź aktualne zasady wjazdu na Kubę i zapowiadane zmiany (na Kubę bez testów), które mają być wprowadzone od 15 listopada 2021 r.

meksyk wakacje, meksyk wczasy, meksyk wycieczki, meksyk wypoczynek, meksyk all inclusive, meksyk last minute, meksyk 2022, meksyk wakacje 2022, meksyk koronawirus, meksyk covid-19, meksyk testy, meksyk kwarantanna, meksyk kod QR, meksyk obostrzenia
Ważne informacje
COVID-19 — wakacje w Meksyku w czasie pandemii

Wakacje 2022 w Meksyku bez testów, szczepień i kwarantanny

wakacje 2021, wczasy 2021, wycieczki 2021, podróże koronawirus, wakacje koronawirus, wczasy koronawirus, wycieczki koronawirus, podróże za granicę koronawirus, wakacje za granicę, wczasy za granicę, wycieczki za granicę, zea 2021, zea wakacje, zjednoczone emiraty arabskie 2021, zjednoczone emiraty arabskie wakacje, dubaj 2021, dubaj wakacje, abu dhabi 2021, abu dhabi wakacje, ras al khaimah 2021, ras al khaimah wakacje, covid-19, pandemia
Ważne informacje
Emiraty Arabskie — zasady podróżowania w pandemii

Zasady obowiązujące polskich turystów przy wjeździe do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i po powrocie do Polski

wakacje 2022, turcja 2022, wakacje turcja, wczasy turcja, wycieczki turcja, turcja all inclusive, turcja last minute, turcja z niemiec, turcja gdzie pojechać, turcja jesienią, urlop jesienią, wakacje jesienią, turcja koronawirus, turcja testy pcr, covid-19, wirus sars-cov-2, pandemia, turcja obostrzenia, turcja zasady wjazdu
Ważne informacje
COVID-19 - bezpieczne wakacje w Turcji

Pandemia COVID-19 - poznaj aktualne zasady wjazdu do Turcji obowiązujące w tym kraju turystów z Polski.

dominikana 2021, dominikana koronawirus, dominikana testy pcr, dominikana all inclusive, dominikana last minute, dominikana wakacje, dominikana wczasy, dominikana wycieczki, dominikana first minute, dominikana z niemiec
Ważne informacje
Dominikana — wakacje w czasie pandemii COVID-19

Egzotyczne wakacje w rajskiej Dominikanie — poznaj zasady wjazdu i pobytu w tym kraju w czasie pandemii COVID-19

egipt koronawirus, egipt obostrzenia, egipt podróż, egipt wakacje, egipt wczasy, egipt wycieczki, egipt last minute, egipt all inclusive, egipt z niemiec, egipt testy pcr, covid-19, wirus sars-cov-2, pandemia,  egipt zasady wjazdu, egipt dla zaszczepionych, egipt certyfikat szczepienia
Ważne informacje
COVID-19 - Wakacje w Egipcie – co trzeba wiedzieć?

O czym warto wiedzieć przed podróżą do Egiptu? Poznaj zasady wjazdu i pobytu na wakacjach w Egipcie w dobie pandemii COVID-19.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

turcja riwiera egejska, atrakcje riwiery egejskiej, wakacje all inclusive, turcja przyroda, turcja cuda natury, wypoczynek all inclusive, turcja wakacje 2022, riwiera turecka wakacje 2022, turcja atrakcje przyrodnicze, turcja atrakcje historyczne, turcja co zobaczyć, turcja egejska zwiedzanie
Warto wiedzieć
9 najpopularniejszych atrakcji Riwiery Egejskiej

Wakacje all inclusive w Turcji to nie tylko plaża — poznaj najciekawsze atrakcje historyczne i przyrodnicze Riwiery Egejskiej.

cozumel wakacje, cozumel wczasy, cozumel wycieczki, cozumel wypoczynek, cozumel all inclusive, cozumel last minute, cozumel first minute, cozumel z niemiec, meksyk cozumel, wakacje na wyspie cozumel
Warto wiedzieć
Meksyk – wakacje na wyspie Cozumel

Wakacje na zjawiskowej wyspie Cozumel u wybrzeża Półwyspu Jukatan w Meksyku — dlaczego i kiedy warto tam pojechać?

turcja wakacje 2022, turcja wczasy 2022, riwiera turecka wakacje all inclusive, riwiera turecka wczasy all inclusive, turcja wakacje all inclusive, turcja wczasy all inclusive, kurorty riwiery tureckiej, ruiny side, wodospad manavgat, jaskinia beldibi, side co zobaczyć, wypoczynek all inclusive, atrakcje side
Warto wiedzieć
Turcja — Side, Manavgat i Beldibi na wakacje 2022

Poznaj kurorty Riwiery Tureckiej — Side, Manavgat i Beldibi, idealne na wakacje 2022 oraz ich najciekawsze atrakcje turystyczne.

cayo coco wakacje, cayo coco wczasy, cayo coco wycieczki, cayo coco all inclusive, cayo coco last minute, cayo coco z niemiec, kuba wakacje, kuba wczasy, kuba wycieczki, kuba all inclusive, kuba z niemiec
Wypoczynek z Amigos
Kuba – wyspa Cayo Coco

Co warto wiedzieć o wyspie Cayo Coco? Kiedy pojechać na wakacje i ile kosztuje wycieczka na kubańską wyspę?

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Tanie wakacje 2022 z Niemiec

Atrakcyjne oferty last minute i all inclusive niemieckich organizatorów wypoczynku na wakacje 2022, z wylotem z wielu lotnisk, w tym z Niemiec, Czech i Polski

COVID-19 — nowości w zasadach podróżowania

COVID-19 — nowości i zmiany w zasadach podróżowania i pobytu na wakacjach za granicą i powrotu z urlopu do kraju.

Turcja all inclusive dla rodzin

Wakacje all inclusive 2022 w Turcji dla rodzin z dziećmi w atrakcyjnych cenach z wylotem z Niemiec

Cypr na wakacje 2022

Wakacje 2022 na Cyprze Północnym w części tureckiej lub na Cyprze Południowym w części greckiej

Grecja na wakacje 2022

Greckie wakacje 2022 na ulubionych wyspach — Kreta, Rodos, Korfu, Kos, Santorini, Mykonos i Zakyntos

Wakacje 2022 w maju

Wakacje 2022 w maju dla rodzin z dziećmi w popularnych destynacjach — Turcja, Wyspy Kanaryjskie i Cypr

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.