Wróć do listy artykułów

Wakacje na statku — wyruszamy w rejs wycieczkowcem

Warto wiedzieć | 04-01-2024, Aktualizacja: 04-01-2024
rejs statkiem, luksusowy statek, kabina wewnętrzna, kabina zewnętrzna, statek wycieczkowy, rejs all inclusive, atrakcje na statku wycieczkowym, wakacje na statku, statek wycieczkowy kabiny, wycieczkowiec, największy statek wycieczkowy, statek wycieczkowy atrakcje, relaks na statku, wypoczynek na statku, wycieczka statkiem, rejs z rodziną, oferta dla rodzin, rejs zwiedzanie, trasa rejsu
Statki wycieczkowe to ogromne, luksusowe, pływające hotele — foto: Reinhard Schulze on Unsplash

Statek wycieczkowy to komfortowy, hotelowy kolos — idealny na luksusowe, pełne atrakcji wakacje na morzu i… na lądzie. Tak, tak na lądzie również, bo każdego dnia zawija do innego portu, w którym jak to na wakacjach bywa, każdy wycieczkowicz zwiedza miejscowe atrakcje  i chłonie lokalny klimat. 

 

Zwiedzaj świat na pokładach luksusowych statków. Poznaj, jak przebiega standardowy, wakacyjny rejs, jakie atrakcje oferuje taki pływający hotel i na co mogą liczyć jego pasażerowie.

 

 

Wakacyjny rejs statkiem wycieczkowym

Rejsy statkiem wycieczkowym to doskonały pomysł na wakacyjny wypoczynek. Statki wycieczkowe są ogromne i oferują liczne atrakcje, dlatego często określane są mianem pływających luksusowych hoteli. Statki są coraz większe i bardziej luksusowe, a te największe to prawdziwe pływające miasta, na których jest dosłownie wszystko. Największy wycieczkowiec Wonder of the Seas ma 362 m długości i 64 m szerokości. Ten pływający kolos może pomieścić 7000 pasażerów i 2300 członków załogi. 

 

 

 

Wakacyjny rejs statkiem to wyjątkowa forma wycieczki objazdowej, która pozwala łączyć komfortowy i pełen atrakcji wypoczynek na luksusowym statku ze zwiedzaniem ciekawych miejsc na lądzie. Chociaż wzorem wycieczek objazdowych statek zawija do różnych portów, nie ma konieczności zmiany hotelu oraz związanego z tym ciągłego pakowania i przenoszenia bagaży. 

 

Statek wycieczkowy

Statek wycieczkowy — foto: Pixabay

Podczas rejsu jest też czas na błogi relaks z plażowaniem na słonecznych pokładach i korzystanie z wszystkich atrakcji dostępnych na statku. Wycieczkowce pływają po wielu morzach i oceanach. Przez wszystkie miesiące w roku odwiedzają najdalsze i najpiękniejsze zakątki świata — na wszystkich kontynentach. Każdy rejs statkiem to pełna wrażeń, niezapomniana przygoda. Takiej dawki wrażeń nie dostarczy żadna wycieczka, czy wczasy na lądzie. Wśród polskich turystów ta forma wypoczynku jest dopiero odkrywana, warto więc dołączyć do grona szczęśliwców i osobiście przekonać się, jak ciekawe mogą być wakacje spędzone na morzu. Oferty tras rejsów są tak bogate, że każdy w nich znajdzie swój wymarzony kierunek.

 

Wnętrze statku wycieczkowego

Wnętrze statku wycieczkowego — foto: Unsplash


Na wycieczkowcu

Na wycieczkowcu — foto: Unsplash
 

Jak zorganizowany jest rejs na statku wycieczkowym?

Organizacja i przebieg wakacyjnego rejsu na statku wycieczkowym zależy od jego trasy, długości podróży, organizatora wycieczki, a także preferencji pasażerów. Ze względu na bezpieczeństwo rejsy wycieczkowe – tak jak podróż samolotem – mają określone zasady i ograniczenia, o których trzeba pamiętać, przygotowując się do podróży.

 

Każdy uczestnik rejsu statkiem wycieczkowym musi posiadać ważny paszport lub dowód osobisty oraz wizy wymagane w krajach, do których zawija statek. Dokumenty należy okazać podczas embarkacji, czyli w czasie odprawy przy wejściu na statek. Po sprawdzeniu dokumentów wydawane są karty pokładowe, a pasażerowie są informowani o procedurach bezpieczeństwa. W tym czasie przed terminalem odprawiany jest też bagaż, który następnie dostarczany jest bezpośrednio do kabiny pasażera.

 

Po wejściu na statek zwykle organizowane są spotkania powitalne, w czasie których kapitan wita pasażerów,  przedstawia załogę i podaje plan rejsu.

 

Na statku wycieczkowym

Na statku wycieczkowym

 

Kabiny na statku jak hotelowe pokoje

Wypoczynek na statku, tak jak w dobrym hotelu musi być komfortowy i spełniać nawet najbardziej wymagające oczekiwania. W końcu to ekskluzywny pływający hotel.

 

Wszystkie kabiny pasażerskie umiejscowione są na pokładach znajdujących się powyżej lustra wody. Kabiny zostały zaprojektowane  z dbałością o najdrobniejsze szczegóły i wyposażone w funkcjonalne sprzęty doskonałej jakości.

 

Goście mogą być zakwaterowani w kabinach wewnętrznych, które nie mają okna lub zewnętrznych z oknem. Zewnętrzne kabiny mogą być też z balkonem. Kabiny mogą być 2, 3 i 4-osobowe.

 

Kabina na statku

Kabina na statku

 

Wszystkie kabiny mają własną łazienkę z prysznicem. W standardowym wyposażeniu kabiny jest toaletka lub biurko z krzesłem, szafa, sejf, suszarka, podstawowe kosmetyki oraz ręczniki, także te na basen. 

Dla pasażerów potrzebujących w czasie podróży większej przestrzeni dostępne są apartamenty z wyodrębnioną częścią dzienną i sypialnią. Oprócz większej powierzchni w apartamentach jest także znacznie bogatsze wyposażenie i oferowane są dodatkowe usługi jeszcze bardziej podnoszące komfort podróżowania.

 

Rodzaj i wielkość kabiny ustalane są podczas rezerwacji wycieczki. Decyzja zależy tylko od osobistych preferencji uczestników wycieczki i ich zasobności portfela.

 

Atrakcje na statku, czyli co można robić w czasie rejsu

Czy podczas rejsu statkiem, gdy po horyzont nie widać nic poza wodą, wieje nudą? Nic bardziej mylnego! Na wycieczkowcach każdy znajdzie coś dla siebie, a statek dostarcza pasażerom rozrywki zarówno w ciągu dnia jak i w nocy.

 

Nocne życie na statku

Nocne życie na statku — foto: Pixabay

 

Wycieczkowiec nocą  — foto: Pixabay

 

Na pokładzie statku zwykle jest jeszcze więcej usług i rozrywek niż w niejednym, luksusowym hotelu. Statki wycieczkowe oferują wiele atrakcji, uwzględniających potrzeby i upodobania gości w każdym wieku. Do dyspozycji gości są baseny i aquapark z licznymi atrakcjami wodnymi, jacuzzi, spa, różne restauracje i bary. Dla preferujących aktywny wypoczynek i sport są siłownie, boiska sportowe do gry w kosza, piłkę nożną i siatkówkę, korty tenisowe, ścianki wspinaczkowe, kręgielnie, a nawet lodowiska. Nie brakuje też symulatorów przygotowanych dla amatorów gry w golfa i torów do surfowania. 

 

Aquapark na statku

Aquapark na statku — foto: Pixabay

 

Kręgielnia na statku

Kręgielnia na statku — foto: Pixabay

 

Wydzielone są specjalne strefy zabaw dla dzieci i miejsca rozrywkowe uwzględniające zróżnicowane preferencje dorosłych gości. W salach kinowych organizowane są projekcje filmów dla odbiorców w różnym wieku, a w ogromnych salach widowiskowych odbywają się świetnie przygotowane koncerty, pokazy artystyczne i spektakle teatralne. Widowiska przygotowane są na bardzo wysokim poziomie, a goście mogą liczyć na codziennie inne, ciekawe i różnorodne programy. 

 

Sala kinowa i widowiskowa

Sala kinowa i widowiskowa — foto: Pixabay

 

Wieczorami dorośli goście mogą bawić się w dyskotece i korzystać z rozrywek, jakie oferuje kasyno na statku. Podczas rejsu organizowane są wieczory galowe, na których wymagane są stroje wieczorowe.

 

Profesjonalni animatorzy zajmują się rozrywką i organizacją czasu wolnego pasażerów na statku. Goście mogą uczestniczyć w indywidualnych i zespołowych konkursach, grach i zabawach, mają organizowane  wieczory tematyczne, lekcje tańca i jogi oraz warsztaty kulinarne i artystyczne. 

 

Atrakcje wieczorne na statku

Atrakcje wieczorne na statku — foto: Pixabay

 

Relaks na statku i odwiedzanie kolejnych portów

W programie rejsu wycieczkowego zazwyczaj przewidziane jest codzienne odwiedzanie nowych portów. Statki płyną głównie nocą, a po porannym zawinięciu do portu na pobyt w nim zwykle przeznaczony jest niemal cały dzień (ok. 8-10 godzin). 

 

Wycieczkowiec w porcie

Wycieczkowiec w porcie — foto: Pixabay

 

W tym czasie pasażerowie mają możliwość uczestniczenia w zorganizowanych wycieczkach fakultatywnych lub samodzielnie mogą zwiedzać miejscowe atrakcje, odwiedzić lokalne knajpki, oddać się szaleństwu zakupów na miejscowych bazarach, czy po prostu zrelaksować się na pobliskiej plaży. Jeżeli ktoś z gości woli spędzić taki dzień nad basenem na statku, to nie musi schodzić na ląd.

 

 Zwiedzanie portów

Zwiedzanie portów — foto: Unsplash

 

Pomiędzy dniami gdzie w programie jest zawijanie do portu, zazwyczaj przewidziane są dni, w których statek pozostaje na morzu, a uczestnicy wycieczki mogą odpoczywać na jego pokładach. Jest to także czas, gdy mogą brać udział w różnych zajęciach organizowanych na statku, czy po prostu korzystać z dostępnych udogodnień i atrakcji.

 

Restauracje na statku dla smakoszy

Statki wycieczkowe słyną z wybornej kuchni zadowalającej podniebienia nawet najbardziej wymagających smakoszy.

 

Kulinaria na statku

Kulinaria na statku

 

Ekskluzywne restauracje, urozmaicone posiłki i najwyższy standard obsługi to coś, o czym każdy marzy na wakacjach. Na wycieczkowcu to wszystko jest na wyciągnięcie ręki w licznych statkowych bufetach, restauracjach bufetowych, à la carte i tematycznych, kawiarniach oraz barach. W tych miejscach oferowane są różnorodne dania z kuchni lokalnych i międzynarodowych oraz napoje bezalkoholowe i alkohole z całego świata.

 

Wyborna kuchnia dla smakoszy

Wyborna kuchnia dla smakoszy

 

Restauracje na statku mają w swoim menu również posiłki dla osób będących na diecie, czy mających specjalne wymagania żywieniowe. W czasie rejsu pasażerowie otrzymują posiłki główne oraz przekąski, a w opcji all inclusive mają także nieograniczony dostęp do napoi alkoholowych.

 

Restauracja na statku — foto: Unsplash

 

Wieczorami pasażerowie uczestniczą w  wykwintnych kolacjach z kapitanem statku. Obowiązują na nich stroje wieczorowe, a do każdego stolika przydzielona jest indywidualnie dedykowana obsługa kelnerska. Każdy z uczestników rejsu ma wyznaczoną stałą godzinę takiej uroczystej kolacji. Pozostałe posiłki można zjeść o dowolnej porze w czasie otwarcia restauracji.

 

Wakacyjny rejs z rodziną

Rejs statkiem wycieczkowym to doskonały pomysł na wakacje dla rodzin z dziećmi. Wycieczkowce mają świetną infrastrukturę i bogatą ofertę dla najmłodszych gości. Na statkach są specjalne strefy dla najmłodszych, a w programach wycieczek znajdują się oferty rozrywkowe skierowane do dzieci.

 

Statkowa strefa dla dzieci
Statkowa strefa dla dzieci — foto: Pixabay

 

O rozrywki zajęcia tematyczne, warsztaty artystyczne i animacje dla dzieci w różnych grupach wiekowych dbają profesjonalni animatorzy. W tym czasie rodzice mogą relaksować się w innych miejscach na statku.

 

Miejsca relaksacyjne na statku

Miejsca relaksacyjne na statku

 

Szkoda, że to już koniec rejsu…

Przeciwieństwem do embarkacji na początku wycieczki, zejście ze statku po przybyciu do portu początkowego to debarakcja. Po rejsie pasażerowie opuszczają statek, bagaże są transportowane do terminalu, a załoga przygotowuje statek na przyjęcie nowych gości.

 

Wrażeń i niezapomnianych widoków podczas rejsu nie sposób przecenić i na długo będą one miłym akcentem w wakacyjnych wspomnieniach. Ci, którzy byli już na takich wakacjach, zgodnie przyznają, że ten rejs na pewno nie będzie ich ostatnim. 

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

dominikana puerto plata, puerto plata wypoczynek, region puerto plata, puerto plata wakacje, puerto plata wczasy, puerto plata wycieczki, puerto plata all inclusive, puerto plata last minute, puerto plata z niemiec, puerto plata atlantyk, puerto plata bursztynowe wybrzeże, puerto plata co zobaczyć, puerto plata atrakcje, puerto plata plaże, puerto plata imprezy
Warto wiedzieć
Dominikana – egzotyczne Puerto Plata

Puerto Plata w Dominikanie to idealne miejsce na błogie, relaksujące wakacje all inclusive, szczególnie jesienią i zimą

kos atrakcje, kos ciekawe miejsca, kos zabytki, kos co warto zobaczyć, grecja wyspa kos, kos wakacje, kos wczasy, kos wycieczki, kos all inclusive, kos last minute, kos z niemiec
Warto wiedzieć
Wyspa Kos — pływające ogrody na Morzu Egejskim

Sprawdź, jaka jest grecka wyspa Kos, z czego słynie i jakie atrakcje warto tam zobaczyć.

dominikana, punta cana, puerto plata, dominikana wakacje, dominikana wczasy, dominikana wycieczki, dominikana punta cana, dominikana all inclusive, dominikana last minute, punta cana wakacje, punta cana wczasy, punta cana wycieczki, punta cana all inclusive
Polecane hotele
TOP 10 – najlepsze hotele w Dominikanie dla rodzin

Egzotyczne wakacje w rajskiej Dominikanie — rodzinne wakacje w najlepszych hotelach z formułą all inclusive.

bułgaria słoneczny brzeg, bułgaria wakacje, bułgaria last minute, bułgaria first minute, słoneczny brzeg plaża, słoneczny brzeg dla rodzin, bułgaria wakacje all inclusive, bułgaria wakacje last minute, słoneczny brzeg first minute, bułgaria burgas, wakacje słoneczny brzeg, słoneczny brzeg wczasy, bułgaria wakacje z rodziną
Warto wiedzieć
Bułgaria — Słoneczny Brzeg na wczasy z rodziną

Bułgarski kurort Słoneczny Brzeg to wspaniałe miejsce na wypoczynek dla całej rodziny i dla osób lubiących imprezować.

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Tanie wakacje 2024 z Niemiec

Atrakcyjne oferty last minute i all inclusive niemieckich organizatorów wypoczynku na wakacje 2024, z wylotem z wielu lotnisk, w tym z Niemiec, Czech i Polski

Lato 2024 z rodziną w Turcji

Lato 2024 w Turcji – Riwiera Turecka i Turcja Egejska na rodzinne wakacje z niemieckimi biurami podróży

Wakacje 2024 na wybrzeżach Hiszpanii

Wakacje 2024 na wybrzeżach kontynentalnej Hiszpanii w atrakcyjnych ofertach z wylotem z Niemiec

Wakacje 2024 dla rodzin

Rodzinne wakacje 2024 w formule all inclusive w najchętniej odwiedzanych miejscach przez rodziny z dziećmi – Turcja, Bułgaria, Grecja i Hiszpania

Indonezja — wakacje 2024 na wyspie Bali

Wakacje 2024 w Indonezji na egzotycznej wyspie Bali

Słoneczne wakacje — lato 2024

Beztroskie wakacje 2024 all inclusive dla singli, par i rodzin z dziećmi – Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Portugalia, Cypr i Turcja

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.