Wróć do listy artykułów

Wakacje z niemieckim biurem podróży

Ważne informacje | 14-06-2017
Wakacje z niemieckim biurem podróży

Dlaczego warto pojechać na wakacje z niemieckim biurem?

 

Coraz więcej Klientów (zwłaszcza tych z Polski południowo–zachodniej) korzysta z oferty niemieckich biur podróży. 12 lat doświadczenia w branży nauczyło nas, że oferta jest ofercie nierówna. Jeśli przełamiecie barierę językową na lotnisku, to otworzą się dla Was nowe możliwości wyjazdowe oraz poznacie nową jakość podróżowania. Dlaczego?

 

Wakacje z niemieckim organizatorem są tańsze i bardziej atrakcyjne ponieważ:

1) Niemieckie koncerny turystyczne działają na rynku usług turystycznych od kilkudziesięciu lat, zatem mają już ugruntowaną pozycję i są wiarygodne finansowo.

 

2) Niemieckie biura podróży przez okrągły rok organizują wypoczynek na wielu kierunkach, jak np. Turcja, Cypr czy wybrzeże i wyspy hiszpańskie (Wyspy Kanaryjskie, Ibiza, Majorka, Minorka), co pozwala na wynegocjowanie lepszych cen w sezonie oraz korzystniejsze traktowanie turystów rezerwujących oferty od niemieckich organizatorów. Nasi Klienci wielokrotnie informowali nas, że pomimo iż zapłacili niższą cenę za podróż niż turyści jadący z polskim biurem, to byli zakwaterowani w lepszych pokojach.

 

3) Najprostsza, aczkolwiek niekoniecznie pisana zasada ekonomii jest taka, że kontrahenta, który kupuje dużo, często i jest stałym partnerem handlowym, traktuje się na preferencyjnych warunkach, w przeciwieństwie do tych, którzy kupują miejsca hotelowe tylko podczas sezonu. Właśnie dlatego Klienci niemieckich biur często traktowani są lepiej niż turyści polskich biur podróży.

 

4) Wielu niemieckich touroperatorów posiada własne linie lotnicze lub wykupuje miejsca w samolotach rejsowych - zarówno niemieckich, jak i międzynarodowych. Z tego powodu standard przelotów jest znacznie wyższy niż u polskich organizatorów mających w tym względzie ograniczone możliwości. Polscy organizatorzy korzystają z czarterowania samolotów od małych przewoźników, którzy w razie awarii nie są w stanie podmienić zepsutej maszyny i Klienci niejednokrotnie zmuszeni są do wielogodzinnego koczowania na lotnisku w oczekiwaniu na wylot. Są to samoloty, które mają swoje lata: są w znacznym stopniu zużyte, często bardzo ciasne, nie posiadają nowoczesnego wyposażenia, co w znacznym stopniu negatywnie wpływa na jakość przelotu. Tego typu opóźnienia prawie się nie zdarzają przy realizacji usług niemieckich biur. Jeżeli jednak sytuacja taka ma miejsce, to Klienci są odpowiednio potraktowani: mają m.in. zapewnione wyżywienie, hotele, transfer z i na lotnisko na koszt linii, a rekompensaty z tytułu naruszenia zasad zawartej umowy wypłacane są szybko i zgodnie z obowiązującym prawem unijnym.

 

5) Ustalone w umowie godziny przelotów bardzo rzadko ulegają zmianie. Niestety polscy organizatorzy często nie dotrzymują wcześniej zapowiedzianych godzin przelotu, zwłaszcza w odniesieniu do oferty sprzedawanej ze znacznym wyprzedzeniem.

 

6) Niemieccy organizatorzy mają wykupione bardzo wysokie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC organizatora), a także posiadają bardzo restrykcyjne prawo w odniesieniu do osób, które miały do czynienia w swej działalności z bankructwem. W Niemczech takie osoby (t.j. zarząd) nie mają prawa do prowadzenia działalności gospodarczej. Z kolei u nas ogólnie powszechna jest wiedza, że w Polsce osoby, które doprowadziły do bankructwa jedną firmę, zasiadają w zarządzie innej nowo otwartej firmy.

 

Nas wycieczki z Niemiec przekonały już dawno! Wypróbujcie je sami, a na pewno inaczej spojrzycie na podróżowanie.

 

Jagoda Błaszczyk

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

Relacje z podróży
Od poławiaczy pereł do drapaczy chmur

Czyli krótka relacja z podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Warto wiedzieć
Słoneczna Dominikana

Istny raj na Ziemi szczególnie dla miłośników gorącego klimatu, lazurowego morza oraz ciepłych piasków...

Ważne informacje
Szczepienia na Zanzibar

Jakie szczepienia należy wykonać przed wyjazdem na Zanzibar?

Warto wiedzieć
Przejazd pociągiem na lotnisko

Pociągi stają się bardzo popularnym środkiem transportu na lotnisko wśród podróżnych

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

First minute

Zarezerwuj wakacje z dużym wyprzedzeniem i ciesz się niskimi cenami

Last minute

Znajdź najtańsze wycieczki last minute za okazyjne ceny przy krótkim terminie wylotu

Tanie latanie

Najtańsze oferty niemieckich organizatorów za relatywnie nieduże pieniądze

Dla rodzin z dziećmi

Najlepsze oferty wycieczek wybrane z myślą o rodzinach z dziećmi

Wycieczki z Niemiec

Wycieczki z wylotem z Niemiec to wysoka jakość w bardzo konkurencyjnych cenach - możesz zyskać nawet o 40% tańsze wakacje

Turcja z all inclusive

Bogaty wybór ofert do Turcji z all inclusive w korzystnych cenach

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.