Wróć do listy artykułów

COVID-19 - Wakacje w Egipcie – co trzeba wiedzieć?

Ważne informacje | 18-08-2020, Aktualizacja: 27-06-2022
egipt koronawirus, egipt obostrzenia, egipt podróż, egipt wakacje, egipt wczasy, egipt wycieczki, egipt last minute, egipt all inclusive, egipt z niemiec, egipt testy pcr, covid-19, wirus sars-cov-2, pandemia,  egipt zasady wjazdu, egipt dla zaszczepionych, egipt certyfikat szczepienia
Wakacje w Egipcie w czasie pandemii COVID-19 są bezpieczne

Branża turystyczna powoli wraca do normalności, a turyści coraz częściej decydują się na zagraniczne podróże. O czym warto pamiętać, wybierając się na wczasy do Egiptu? 

Poznaj zasady wjazdu i procedury bezpieczeństwa obowiązujące w Egipcie w czasie pandemii koronawirusa  i jak przygotować się do wyjazdu na wakacje w tym kraju.

 

Stan na dzień 23 września 2021 r.

 

W obecnym stanie pandemii koronawirusa, wakacje w Egipcie są bezpieczne. Dla zagwarantowania turystom bezpiecznych i komfortowych warunków wypoczynku, władze Egiptu wprowadziły procedury bezpieczeństwa i system sanitarnej certyfikacji hoteli. 

 

Wjazd do Egiptu turystów z Polski 

- Zobowiązani są do okazania negatywnych wyników testów RT-PCR na obecność COVID-19 przetłumaczonych na język angielski, przeprowadzonych maksymalnie na 72 godziny przed planowanym wylotem.

 

- Badania nie obejmują dzieci w wieku do 6 lat.

 

- Akceptowane jest zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR z wydrukowanym kodem QR (od 18 czerwca 2021 r.).

 

- Jeżeli wynik otrzymany z laboratorium nie ma kodu QR, należy pobrać certyfikat wyniku testu z Internetowego Konta Pacjenta.

 

- Zaświadczenie potwierdzające wynik testu musi być oryginalne.

 

- Turyści, którzy nie posiadają odpowiedniego certyfikatu potwierdzającego negatywny wynik testu na koronawirusa, mogą odpłatnie wykonać test PCR na egipskim lotnisku.

 

- Do momentu uzyskania wyniku i w przypadku kwarantanny, gdy jest on pozytywny, należy liczyć się z dodatkowymi kosztami badań i izolacji. 

 

- Regulacje te dotyczą również osób, które otrzymały dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19.

 

- Od osób przylatujących do Egiptu wymagane jest wypełnienie deklaracji pobytu, która otrzymywana jest wraz z rezerwacją.

 

Procedury obowiązujące turystów z Polski zaszczepionych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 

obowiązują od 24 czerwca 2021 r.

 

Turyści w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19 są zwolnieni z obowiązku wykonania testu PCR.

 

- Ostatnia dawka szczepionki musi zostać przyjęta minimum na 14 dni przed podróżą do Egiptu.

 

- Należy okazać oryginał certyfikatu szczepienia opatrzony kodem QR.

 

- Akceptowane są zaświadczenia otrzymania szczepień przeciwko COVID-19, które zostały zatwierdzone przez Światową Organizację Zdrowia i Egipski Urząd ds. Leków.

 

- Egipskie służby medyczne zweryfikują certyfikaty szczepień przeciwko COVID-19 w zakresie informacji w nim zawartych i organu wydającego zaświadczenie. 

 

- Unijny Certyfikat Szczepienia dostępny w Internetowym Koncie Pacjenta lub w aplikacji mObywatel spełnia wymogi określone przez służby Egiptu.

 

Pobyt w Egipcie

 

- Formuła all inclusive została dostosowana do przepisów sanitarnych COVID-19.

 

- Zmieniły się zasady dotyczące korzystania z części wspólnych w hotelach tj: lobby, kluby, restauracje, bary.

 

- Obowiązuje noszenie maseczek we wszystkich miejscach publicznych (od 3 stycznia 2021). 

 

- Restauracje i bary funkcjonują przy zachowaniu 50% obłożenia.

 

- W Egipcie obowiązuje stan wyjątkowy, oznaczający wzmocnione kontrole na ulicach i przy wejściach do budynków użyteczności publicznej.

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca wyjazdy na wakacje, organizowane przez certyfikowane biura podróży i zgłoszenie swojej podróży w systemie Odyseusz‎.


Szczegółowe i na bieżąco aktualizowane informacje dotyczące wjazdu do Egiptu i pobytu w tym kraju oraz powrotu do Polski dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

Wypoczynek w Egipcie oferowany jest przez Biuro Podróży Amigos B.B. wyłącznie w hotelach, które przeszły weryfikację i otrzymały Certyfikat potwierdzający dostosowanie hotelu do funkcjonowania w reżimie sanitarnym COVID-19. Nasze podstawowe ubezpieczenie podróżne nie wyłącza zachorowania na COVID-19. Towarzystwo Ubezpieczeniowe Compensa zapewnia Państwu ochronę także w tym zakresie. W razie zachorowania i przymusowej kwarantanny:

 

 - klienci objęci są ubezpieczeniem tj. hospitalizacja lub przebywanie w odosobnionych miejscach zakwaterowania,

 

- koszty związane z przedłużonym pobytem w hotelu oraz zmianą rezerwacji powrotnej są opłacane przez niemieckich organizatorów wycieczki,

 

- w trakcie przymusowej kwarantanny klienci przebywają w wyznaczonych w tym celu strefach hotelowych wykupionego hotelu, jednak szczegółowe decyzje w tej kwestii należą do władz egipskich.

 

Pozostałe informacje dotyczące pobytu na wakacjach w Egipcie turystów z Polski

- Aby wjechać do Egiptu, należy posiadać wizę. 

 

- Turyści z Polski mogą przed przyjazdem do Egiptu starać się o wizę w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym, na lotnisku w Egipcie lub elektronicznie przez stronę internetową.

 

- Wizy turystyczne wydawane są na 30 dni. 

 

- Obowiązuje też paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od dnia wjazdu do Egiptu. 

 

- Ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe. 

 

- Nie ma obowiązku szczepień ochronnych.

 

- Egipskie przepisy celne są podobne do ogólnie przyjętych w Europie. 

 

- W Egipcie nie obowiązują szczególne rygory obyczajowe, ale należy pamiętać, że jest to kraj muzułmański i szanować obyczaje jego mieszkańców. 

 

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

turcja riwiera egejska, atrakcje riwiery egejskiej, wakacje all inclusive, turcja przyroda, turcja cuda natury, wypoczynek all inclusive, turcja wakacje 2022, riwiera turecka wakacje 2022, turcja atrakcje przyrodnicze, turcja atrakcje historyczne, turcja co zobaczyć, turcja egejska zwiedzanie
Warto wiedzieć
9 najpopularniejszych atrakcji Riwiery Egejskiej

Wakacje all inclusive w Turcji to nie tylko plaża — poznaj najciekawsze atrakcje historyczne i przyrodnicze Riwiery Egejskiej.

cozumel wakacje, cozumel wczasy, cozumel wycieczki, cozumel wypoczynek, cozumel all inclusive, cozumel last minute, cozumel first minute, cozumel z niemiec, meksyk cozumel, wakacje na wyspie cozumel
Warto wiedzieć
Meksyk – wakacje na wyspie Cozumel

Wakacje na zjawiskowej wyspie Cozumel u wybrzeża Półwyspu Jukatan w Meksyku — dlaczego i kiedy warto tam pojechać?

wakacje 2022, wczasy 2022, grecja 2022, grecja all inclusive, grecja last minute, grecja first minute, grecja z niemiec, kos wczasy all inclusive, kos wczasy last minute, kos wczasy first minute, kos wakacje all inclusive, kos wakacje last minute, kos wakacje first minute, kos wycieczki all inclusive, kos wycieczki last minute, kos wycieczki first minute, kos 2022, kos all inclusive, grecja 2022, wyspy greckie 2022
Wypoczynek z Amigos
Wakacje w Grecji na wyspie Kos

Grecka wyspa Kos to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek oraz relaksujące wakacje all inclusive z plażowaniem.

turcja wakacje 2022, turcja wczasy 2022, riwiera turecka wakacje all inclusive, riwiera turecka wczasy all inclusive, turcja wakacje all inclusive, turcja wczasy all inclusive, kurorty riwiery tureckiej, ruiny side, wodospad manavgat, jaskinia beldibi, side co zobaczyć, wypoczynek all inclusive, atrakcje side
Warto wiedzieć
Turcja — Side, Manavgat i Beldibi na wakacje 2022

Poznaj kurorty Riwiery Tureckiej — Side, Manavgat i Beldibi, idealne na wakacje 2022 oraz ich najciekawsze atrakcje turystyczne.

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Tanie wakacje 2022 z Niemiec

Atrakcyjne oferty last minute i all inclusive niemieckich organizatorów wypoczynku na wakacje 2022, z wylotem z wielu lotnisk, w tym z Niemiec, Czech i Polski

COVID-19 — nowości w zasadach podróżowania

COVID-19 — nowości i zmiany w zasadach podróżowania i pobytu na wakacjach za granicą i powrotu z urlopu do kraju.

Wakacje 2022 w Egipcie

Egipt 2022 na wakacje all inclusive dla rodzin z dziećmi w popularnych kurortach turystycznych – Hurghada, Marsa Alam oraz Sharm El Sheikh – w sieciowych hotelach: Titanic, Albatros, Jaz i Steigenberger

Tanie wakacje 2022 w Turcji

Tanie wakacje all inclusive w Turcji na lato 2022 — Riwiera Turecka i Riwiera Egejska

Lato 2022

Beztroskie wakacje 2022 w formule all inclusive dla singli, par i rodzin z dziećmi – Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Cypr, Tunezja, Turcja i Egipt

Wakacje 2022 w Hiszpanii

Wakacje 2022 w Hiszpanii na wyspach archipelagu Balearów i Wyspach Kanaryjskich oraz na wybrzeżach w części kontynentalnej — Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa dorada czy Costa Brava

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.