Wróć do listy artykułów

Wakacje 2021 w Meksyku – wskazówki przed wyjazdem

Ważne informacje | 18-02-2021, Aktualizacja: 19-02-2021
wakacje 2021 meksyk, wczasy 2021 meksyk, wycieczki 2021 meksyk, meksyk koronawirus, meksyk testy pcr, meksyk all inclusive, meksyk last minute, meksyk first minute, tanie wakacje meksyk
Wakacje w Meksyku polecane są na aktywne wczasy oraz na wypoczynek z all inclusive na plaży. W tym miejscu znajdują się walory historyczne oraz przyrodnicze, a także egzotyczne, białe plaże, lazurowa woda oraz kokosowe palmy.

Obywatele Polski

Kraj przeznaczenia: Meksyk

Ostatnia aktualizacja na 30.01.2021 r.

 

 

Coronavirus

Wjazd i wakacje w Meksyku są możliwe.

 

Następujące przejścia graniczne są zamknięte: niektóre lądowe przejścia graniczne - dotyczy to przejść granicznych z USA i Gwatemalą. 

Ważne przy wjeździe: należy wypełnić formularz zgłoszeniowy/formularz zdrowotny. Odpowiedni formularz można znaleźć na stronie www.vuelaseguro.com/land

 

 

Po przybyciu na miejsce zostaną przeprowadzone kontrole stanu zdrowia z pomiarem temperatury. Problemy mogą pojawić się, gdy podróżni wykazują objawy choroby. Dotknięci objawami podróżni mogą zostać poddani kwarantannie lub otrzymać zakaz wjazdu. Jeśli podczas podróży podróżni uzyskają wynik pozytywny na obecność koronawirusa, muszą spodziewać się dalszych działań.

 

 

Ważne w miejscu przeznaczenia

Występują ograniczenia w życiu publicznym. Obowiązują one do odwołania.

•   Hotele/kwatery wakacyjne: częściowo otwarte

•   Restauracje/kawiarnie: częściowo otwarte

•   Sklepy: częściowo otwarte

•   Plaże: otwarte

•   Transport publiczny: dostępny

•   Wymagana maska: tak

•   Minimalna odległość: tak

 

 

Ostrzeżenie dla podróżnych z powodu COVID-19

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Departament Stanu wydał ostrzeżenie dla podróżnych.

 

 

Obszar ryzyka

Ze względu na rozprzestrzenianie się COVID-19, obszar docelowy został uznany za obszar ryzyka przez Instytut Roberta Kocha. Może to mieć konsekwencje dla podróży powrotnej do Niemiec. Informacje na temat przepisów dotyczących podróży powrotnych w poszczególnych krajach związkowych można znaleźć pod na stronie https://tourismus-wegweiser.de.

 

 

Wjazd jest możliwy z dokumentami podróży

Paszport podróżny/ tymczasowy/ dla dzieci (dokument podróży musi być ważny przez 6 miesięcy licząc od daty powrotu z wakacji za granicą)

Prosimy upewnić się, że dokumenty podróży są kompletne, w dobrym stanie i mają wystarczającą ilość pustych stron.

 

 

Dokumenty zgłoszone jako zagubione/skradzione

Odradza się wjazd do kraju z dokumentami zgłoszonymi jako zagubione/skradzione. Mogą one jednak zostać zgłoszone w systemie kontroli granicznej jako zagubione/kradzione, co może skutkować odmową wjazdu.

 

 

Wymagania linii lotniczych

Przed podróżą należy sprawdzić w liniach lotniczych, jakie dokumenty należy mieć przy sobie. W poszczególnych przypadkach wymagania linii lotniczych różnią się od przepisów państwowych.

 

 

Wskazówki dla podróżujących

Podróż jest zdecydowanie odradzana do:

•   regionu przygranicznego z USA (z wyjątkiem wjazdu i wyjazdu);

•   stanów Tamaulipas, Sinaloa (z wyjątkiem Mazatlán, Zona Doradai historycznego centrum, Los Mochis i linii kolejowej El Chepe), Colima (z wyjątkiem Manzanillo), Guerrero (z wyjątkiem Ixtapa-Zihuatanejo i Taxco);

•   obszarów położonych na zachód od Morelia w stanie Michoacan.

 

 

Nieletni

Osoby niepełnoletnie wymagają własnego dokumentu tożsamości oraz zgody opiekuna prawnego (opiekunów prawnych), jeśli podróżują same lub towarzyszy im tylko jedno z rodziców.

 

Ponadto osoby niepełnoletnie podróżujące samotnie lub pod opieką tylko jednego z rodziców muszą posiadać następujące dokumenty:

•   podpisany formularz zgody od obojga rodziców;

•   kopie paszportów opiekunów prawnych.

 

Osoby niepełnoletnie podróżujące samotnie i przebywające w Meksyku będą potrzebowały notarialnie potwierdzonej zgody opiekunów prawnych na opuszczenie kraju. Jeśli nieletni obywatele meksykańscy (również ci z podwójnym obywatelstwem) podróżują przez Meksyk z rodzicami, rodzice muszą mieć przy sobie oryginalny akt urodzenia dziecka.

 

 

Wymagania wizowe

Wiza nie jest wymagana pod warunkiem, że podróż nie przekracza 180 dni. Jeżeli planowana jest podróż na okres dłuższy niż 180 dni, prosimy o wcześniejsze poinformowanie się o różnych możliwościach uzyskania wizy.

 

 

Szczególne przypadki

Turyści podróżujący do Meksyku otrzymują kartę turystyczną (zwaną FMM) na maksymalnie 180 dni przy wjeździe drogą lotniczą lub na innych przejściach granicznych. Przy przekraczaniu granicy karta jest stemplowana i wpisywany jest okres ważności.

 

Karta turystyczna powinna być przechowywana w bezpiecznym miejscu i musi być okazana przy wyjeździe z Meksyku. Zaleca się posiadanie przy sobie kopii, ponieważ często przeprowadzane są kontrole osobiste w celu weryfikacji legalnego pobytu.

 

 

Dokumenty na podróż

Dokumenty, które należy mieć przy sobie:

•   bilet lotniczy tam lub z powrotem;

•   dowód posiadania wystarczających środków finansowych.

 

 

Wjazd drogą lądową i morską

Istnieje możliwość, że karta turystyczna nie zostanie ostemplowana przy wjeździe przez USA. Po przedstawieniu dokumentów podróży, należy to zrobić w Instituto Nacional de Migraciön w mieście granicznym. Jest to możliwe w Tijuanie, a także w odpowiednim biurze na lotnisku.

 

 

Wskazówki zdrowotne

Nie są wymagane żadne szczepienia.

 

Przy wjeździe zalecane są następujące szczepienia:

•   szczepienia zgodnie z zaleceniami WHO dotyczącymi rutynowych szczepień ochronnych;

•   wirusowe zapalenie wątroby typu A;

•   wirusowe zapalenie wątroby typu B, w przypadku pobytów długoterminowych lub szczególnego narażenia;

•   tyfus;

•  cholera;

•   choroba meningokokowa (ACWY), w przypadku pobytów długoterminowych lub szczególnej ekspozycji;

•   wścieklizna, podczas długotrwałych pobytów lub szczególnego narażenia.

 

Odra

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że brak szczepień przeciwko odrze stanowi zagrożenie dla zdrowia na świecie. Dlatego zarówno dzieci, jak i dorośli powinni sprawdzić swoje szczepienia ochronne i w razie potrzeby je uzupełnić.

 

Malaria

Należy pamiętać, że malaria jest powszechna w niektórych obszarach. Zaleca się profilaktyczne leczenie lekami przeciwmalarycznymi.

 

Coronavirus

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń chorobą układu oddechowego COVID-19 należy obecnie spodziewać się wzmożonych kontroli zdrowia i związanego z nimi wydłużonego czasu oczekiwania na podróż. Ze względu na występowanie tej choroby w prawie wszystkich krajach świata, istnieje ogólne ryzyko zakażenia drogą kropelkową.

 

Podróżni powinni zatem zasięgnąć informacji na temat rozprzestrzeniania się choroby i możliwych środków ochronnych w miejscu docelowym. Powinny one również uwzględniać różne standardy i możliwości systemów opieki zdrowotnej.

 

 

Kobiety w ciąży

Należy pamiętać, że istnieją następujące zagrożenia dla zdrowia kobiet w ciąży:

•   wirus Zika

•   gorączka Chikungunya

 

 

Dzieci

Należy pamiętać, że istnieją następujące zagrożenia dla zdrowia dzieci:

•   gorączka denga

 

 

Postanowienia końcowe

Należy pamiętać, że porady zdrowotne są zawsze uzależnione od indywidualnego stanu zdrowia podróżującego i nie zastępują konsultacji z lekarzem lub specjalistą medycyny tropikalnej.

 

Przepisy dotyczące wjazdu, wiz i szczepień mogą w każdej chwili ulec zmianie w krótkim czasie lub mogą wystąpić indywidualne wyjątki. Tylko odpowiednie urzędy zagraniczne mogą wydawać prawnie wiążące oświadczenia lub udzielać informacji, które wykraczają poza wymienione tutaj dane. Prosimy o zasięgnięcie informacji odpowiednio przed podróżą.

Podobne wpisy

meksyk wyspa cozumel, cozumel wakacje 2023, cozumel wczasy 2023, cozumel wycieczki, cozumel wypoczynek, cozumel all inclusive, cozumel last minute, cozumel first minute, cozumel z niemiec, meksyk cozumel, wakacje na wyspie cozumel
Warto wiedzieć
Meksyk – wakacje na wyspie Cozumel

Wakacje na wyspie Cozumel u wybrzeża Półwyspu Jukatan w Meksyku — dlaczego i kiedy warto tam pojechać?

meksyk 2023, meksyk wakacje, meksyk wczasy, meksyk wycieczki, meksyk all inclusive, meksyk last minute, meksyk z wylotem z niemiec, meksyk tanie wakacje, meksykańskie jedzenie, meksyk wakacje koronawirus, meksyk zwiedzanie, meksyk bezpieczeństwo
Poradnik wczasowicza
Wakacje w Meksyku – poradnik wczasowicza

Co warto wiedzieć o życiu codziennym i zwyczajach w Meksyku? Jak przygotować się do wakacji  w tym kraju?

meksyk 2023, meksyk wakacje 2023, meksyk wczasy, meksyk wycieczki, meksyk all inclusive, meksyk last minute, meksyk first minute, meksyk z niemiec, meksyk cancun, cancun all inclusive, kurort cancun, wypoczynek w cancun, wakacje z niemiec, cancun z niemiec, cancun pogoda
Warto wiedzieć
Meksyk — egzotyczne wakacje w Cancun

Cancun to najpopularniejszy kurort Riviery Maya w Meksyku — idealne miejsce na egzotyczne wakacje all inclusive.

meksyk 2023, meksyk wakacje 2023, meksyk zabytki, meksyk kultura majów, meksyk zwiedzanie, meksyk wakacje, meksyk wczasy, meksyk wycieczki, meksyk all inclusive, meksyk last minute, meksyk z niemiec, meksyk tanie wakacje, meksyk co zobaczyć, meksyk piramidy
Warto wiedzieć
Meksyk – wakacje 2023 z kulturą Majów

Poznaj wspaniałe zabytki kultury Majów i najciekawsze atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć na wakacjach w Meksyku.

karaiby jesień 2022, meksyk jesień 2022, wakacje zima 2023, wczasy zima 2023, wycieczki 2023, dominikana 2023, dominikana ferie zimowe 2023, dominikana wakacje, dominikana wczasy, dominikana wycieczki, meksyk 2023, meksyk ferie zimowe 2023, meksyk wakacje, meksyk wczasy, meksyk wycieczki, kuba 2023, kuba ferie zimowe 2023, kuba wakacje, kuba wczasy, kuba wycieczki, dominikana z niemiec, kuba z niemiec, meksyk z niemiec, dominikana all inclusive, kuba all inclusive, meksyk all inclusive
Wypoczynek z Amigos
Jesień 2022 i zima 2023 na Karaibach i w Meksyku

Dlaczego jesienią i zimą warto pojechać na egzotyczne wakacje all inclusive do Meksyku, na Kubę lub do Dominikany?

meksyk wakacje, meksyk wczasy, meksyk wycieczki, meksyk all inclusive, meksyk last minute, meksyk z niemiec, meksyk 2023, wakacje na jukatanie, meksyk jukatan, jukatan nurkowanie, meksyk nurkowanie, meksyk półwysep jukatan, meksyk cenoty, jesień 2022, zima 2023
Warto wiedzieć
Meksyk jesienią i zimą — wakacje na Jukatanie

Dlaczego warto pojechać na wakacje na Półwysep Jukatan w Meksyku? Jakie atrakcje i ciekawe miejsca odwiedzić na Jukatanie?

wakacje 2021, wczasy 2021, wycieczki 2021, meksyk 2021, meksyk wakacje, meksyk wczasy, meksyk wycieczki, meksyk all inclusive, meksyk last minute, meksyk z niemiec, wakacje z niemiec
Warto wiedzieć
Meksyk, Guanajuato – wakacje 2021

Miasto Guanajuato znajduje się w pierwszej dziesiątce miast, które powinno się odwiedzić na wakacje w Meksyku

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

turcja riwiera egejska, atrakcje riwiery egejskiej, wakacje all inclusive, turcja przyroda, turcja cuda natury, wypoczynek all inclusive, turcja wakacje 2022, riwiera turecka wakacje 2022, turcja atrakcje przyrodnicze, turcja atrakcje historyczne, turcja co zobaczyć, turcja egejska zwiedzanie
Warto wiedzieć
9 najpopularniejszych atrakcji Riwiery Egejskiej

Wakacje all inclusive w Turcji to nie tylko plaża — poznaj najciekawsze atrakcje historyczne i przyrodnicze Riwiery Egejskiej.

wakacje 2022, wczasy 2022, grecja 2022, grecja all inclusive, grecja last minute, grecja first minute, grecja z niemiec, kos wczasy all inclusive, kos wczasy last minute, kos wczasy first minute, kos wakacje all inclusive, kos wakacje last minute, kos wakacje first minute, kos wycieczki all inclusive, kos wycieczki last minute, kos wycieczki first minute, kos 2022, kos all inclusive, grecja 2022, wyspy greckie 2022
Wypoczynek z Amigos
Wakacje w Grecji na wyspie Kos

Grecka wyspa Kos to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek oraz relaksujące wakacje all inclusive z plażowaniem.

turcja wakacje 2022, turcja wczasy 2022, riwiera turecka wakacje all inclusive, riwiera turecka wczasy all inclusive, turcja wakacje all inclusive, turcja wczasy all inclusive, kurorty riwiery tureckiej, ruiny side, wodospad manavgat, jaskinia beldibi, side co zobaczyć, wypoczynek all inclusive, atrakcje side
Warto wiedzieć
Turcja — Side, Manavgat i Beldibi na wakacje 2022

Poznaj kurorty Riwiery Tureckiej — Side, Manavgat i Beldibi, idealne na wakacje 2022 oraz ich najciekawsze atrakcje turystyczne.

cayo coco wakacje, cayo coco wczasy, cayo coco wycieczki, cayo coco all inclusive, cayo coco last minute, cayo coco z niemiec, kuba wakacje, kuba wczasy, kuba wycieczki, kuba all inclusive, kuba z niemiec
Wypoczynek z Amigos
Kuba – wyspa Cayo Coco

Co warto wiedzieć o wyspie Cayo Coco? Kiedy pojechać na wakacje i ile kosztuje wycieczka na kubańską wyspę?

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Tanie wakacje 2023 z Niemiec

Atrakcyjne oferty last minute i all inclusive niemieckich organizatorów wypoczynku na wakacje 2023, z wylotem z wielu lotnisk, w tym z Niemiec, Czech i Polski

COVID-19 — nowości w zasadach podróżowania

COVID-19 — nowości i zmiany w zasadach podróżowania i pobytu na wakacjach za granicą i powrotu z urlopu do kraju.

Wakacje w grudniu 2022

Gdzie wybrać się na egzotyczne wakacje w grudniu 2022? Zrelaksuj się na błogim wypoczynku all inclusive pod palmami.

Zima 2023 na Półwyspie Arabskim

Zimowe wakacje 2023 na Półwyspie Arabskim — Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zimowe wakacje 2023 na Karaibach

Egzotyczne, zimowe wakacje 2023 na Karaibach – Dominikana, Kuba, Meksyk, Jamajka, Aruba, Curacao i Kostaryka

Wakacje zimą 2023 na południu Afryki

Egzotyczne, zimowe wakacje 2023 w Afryce — Kenia, Senegal, Tanzania i Zanzibar, WZP, Seszele, Mauritius i Madagaskar

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.