Wróć do listy artykułów

Wakacje 2020 za granicą dla Polaków

Ważne informacje | 24-06-2020, Aktualizacja: 25-06-2020
wakacje za granicą, wczasy za granicą, wycieczki za granicę, gdzie na wakacje 2020, gdzie polacy mogą jechać na wakacje, kraje dostępne dla polaków na wakacje 2020, wakacje 2020 koronawirus, wakacje z niemiec, wczasy z niemiec, wycieczki z niemiec
Zagraniczne wakacje 2020 dla Polaków są już możliwe w większości krajów UE. W tym roku wczasy za granicą będą różnić się i wyglądać nieco inaczej, niż te spędzane do tej pory.

Zaplanowanie wymarzonych wakacji 2020 w dobie koronawirusa niestety nie jest takie proste. W dalszym ciągu nie wszystkie państwa Unii Europejskiej są otwarte dla obywateli Polski. Gdzie będziemy mogli pojechać na wczasy za granicę?

 


Albania

Na początku czerwca Albania otworzyła lądowe przejścia graniczne dla przybywających turystów na wakacje 2020. Podróżni są zwolnieni z obowiązku odbycia 14-dniowej kwarantanny.

 

 

Bułgaria

Od 1 czerwca obywatele krajów UE w tym Polacy mogą spędzić wakacje w Bułgarii. Kwarantanna jest obowiązkowa tylko dla turystów przylatujących z: Belgii, Hiszpanii, Irlandii, Malty, Szwecji, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz krajów poza UE z wyjątkiem Serbii.

 

Przed wjazdem do Bułgarii każdy turysta otrzymuje deklarację, w której musi zamieścić swoje dane kontaktowe oraz oświadczenie dotyczące świadomości ryzyka zachorowania na COVID-19, stanu zdrowia i negatywny wynik testu na na obecność koronawirusa oraz zobowiązanie do przestrzegania środków bezpieczeństwa.

 

Hotele, pensjonaty i obiekty wypoczynkowe zostały zobowiązane przez władze Bułgarii do przestrzegania zasad opartych na zaleceniach bułgarskiego Ministerstwa Zdrowia oraz wytycznych UE. Dotyczą one m.in. dezynfekcji, higieny miejsc wspólnych oraz zachowanie bezpiecznej odległości między gości.

 

W przypadku zachorowania gościa obiektu wypoczynkowego, hotelarze są zobowiązani do zapewnienia wolnego pokoju, odosobnienia i izolacji od pozostałych osób wypoczywających na terenie hotelu.

 

 

Chorwacja

Kraj otworzył swoje granice dla obywateli RP już 28 maja. Chorwacja zniosła również wszelkie obostrzenia, a także obowiązek odbycia dwutygodniowej kwarantanny. Władze kraju nie wymagają od turystów okazania testów na COVID-19. Osoby przekraczające granice Chorwacji muszą jedynie podać służbie granicznej swoje dane kontaktowe tj.: miejsce pobytu, e-mail, nr telefonu komórkowego. Przekazane informacje będą wykorzystywane wyłącznie w celach epidemiologicznych.

 

 

Cypr

Od 20 czerwca obywatele krajów tj.: Polska, Chorwacja, Czechy, Estonia, Szwajcaria i Rumunia mogą przekraczać granice wyspy za okazaniem zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność koronawirusa, który został przeprowadzony co najmniej 72 h wcześniej. Zakaz podróżowania na wczasy na Cypr obowiązuje mieszkańców Hiszpanii, Rosji, Wielkiej Brytanii i Włoch.

 

 

Grecja

Z dniem 15 czerwca został zniesiony obowiązek odbycia obowiązkowej kwarantanny po przyjeździe do Grecji dla obywateli 29 krajów (w tym Polski). Wszyscy turyści będą poddani wyrywkowym testom na obecność koronawirusa.

 

Sezon turystyczny w Grecji oficjalnie rozpocznie się od 1 lipca 2020 r. po otwarciu wszystkich portów lotniczych w kraju. W tym terminie będzie można planować swoje długo wyczekiwane wakacje w Grecji.

 

Władze w Grecji przygotowują tzw. protokoły zdrowotne, które będą określały zasady bezpieczeństwa w hotelach, barach, restauracjach oraz przestrzeniach publicznych. Prawdopodobnie zostanie wprowadzony mechanizm natychmiastowej reakcji w razie wykrycia zachorowania na COVID-19. W każdym ośrodku wypoczynkowym będzie lekarz, aby mógł wykrywać i natychmiast działać w przypadku zarażenia u gości lub personelu. W Grecji zostanie stworzony specjalny "obszar kwarantanny" w różnych regionach oraz na popularnych wyspach tj. Kreta, Kos, Rodos czy Korfu.

 

Wymagane jest noszenie maseczek we wszystkich środkach transportu publicznego (metro, busy, autobusy, pociągi, taksówki). W pojazdach może być zapełniona tylko połowa dostępnych miejsc, aby zachować bezpieczne odległości. Pasażerom podróżującym na statkach wycieczkowych będzie mierzona temperatura przed wejściem na pokład.

 

Lokale gastronomiczne w Grecji mogą przyjmować jednego Klienta na 2 m2 przy zachowaniu bezpiecznej odległości od innych. Przy jednym stoliku będzie można siedzieć w max. 6 osób poza rodzinami z dziećmi. Personel jest zobowiązany do noszenia maseczek i rękawiczek.

 

Podczas zwiedzania atrakcji turystycznych, parków, korzystania z plaż, kąpielisk, otwartych od połowy maja, należy nosić maski, stosować środki dezynfekujące oraz zachowywać bezpieczne odległości min. 1,5 m. Na publicznych i prywatnych plażach może znajdować się max. 40 osób na 1000 m2, a odległości pomiędzy parasolami powinny wynosić ok. 4 m.

 


Hiszpania

Od 21 czerwca został przywrócony swobodny ruch turystyczny do Hiszpanii dla obywateli państw strefy Schengen. Z kolei od 15 czerwca turyści mogą latać na wakacje na Baleary z Niemiec. Granica lądowa z Portugalią na jej prośbę jest zamknięta do 1 lipca.

 

W Hiszpanii funkcjonują już hotele, sklepy, bary, restauracje, baseny, kościoły, muzea, jednak w niektórych regionach wymienione działalności są ograniczone. W dalszym ciągu obowiązuje nakaz noszenia maseczek oraz zachowania bezpiecznej odległości w przestrzeni publicznej oraz środkach transportu.

 

Hotelarze są zobowiązani do stosowania i wprowadzenia zasad korzystania z wszelkich przestrzeni wspólnych tj. windy czy jadalnie. Przy głównym wejściu do obiektów wypoczynkowych muszą znajdować się maty dezynfekujące, a przy recepcjach i miejscach wspólnych płyny do dezynfekcji rąk. Przedmioty tj. karty i klucze do pokojów będą regularnie czyszczone, a uniformy używane przez personel prany codziennie w temperaturze 60oC.

 

Bary, kawiarnie, puby i restauracje mogą zostać zapełnione tylko w 30% powierzchni przez klientów zarówno wewnątrz jak i zewnątrz. Pracownicy danych lokali są zobowiązani do noszenia maseczek lub przyłbic. Przed wejściem do lokali muszą znajdować się płyny do dezynfekcji rąk dla przybywających klientów.

 

Na plażach i wszelkich kąpieliskach obowiązuje nakaz zachowania min. metrowej odległości między wypoczywającymi. Brodziki basenowe do moczenia stóp będą nieczynne. Instruktorzy zajęć sportowych i animacji będą zmuszeni do organizacji wolnego czasu z zastosowaniem bezpiecznej odległości między uczestnikami.

 

 

Malta

Wakacje na Malce będzie można planować już od 1 lipca. Państwa, które zostały uznane za bezpieczne, mogące przekraczać granicę Malty to: Austria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Islandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Słowacja, Szwajcaria, Węgry i Włochy.

 

Połączenia lotnicze będą mogły odbywać tylko osoby, które przebywały na terenie jednego z wymienionych państw co najmniej 30 dni przed zaplanowanym wylotem oraz nie podróżowały w tym czasie do państw spoza listy. Turyści przybywający z wymienionych państw nie będą musiały odbywać kwarantanny oraz nie będą poddawane testom na obecność COVID-19.

 

 

Portugalia

Portugalia otworzyła swoje granice 15 czerwca dla turystów strefy Schengen. Jej granica lądowa pomiędzy Hiszpanią jest zamknięta do 1 lipca. Po przylocie na upragnione wakacje na Maderę i Azory należy ukazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa lub wyrazić zgodę na zrobienie go na lotnisku.

 

Obywatele krajów UE, strefy Schengen oraz Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Wenezueli, RPA oraz krajów, w których mieszkańcy posługują się językiem portugalskim, mogą dostać się do Portugalii jedynie drogą lotniczą. Władze państwa wydłużyły zakaz przyjmowania obywateli pozostałych krajów do 1 lipca.

 


Włochy

Od 3 czerwca zostały zdjęte wszelkie ograniczenia dotyczące przekraczania granic Włoch oraz przemieszczania się pomiędzy regionami dla turystów przybywających z Unii Europejskiej, strefy Schengen oraz Wielkiej Brytanii. Obywatele wymienionych krajów będą zwolnieni z przebycia obowiązkowej kwarantanny pod warunkiem, że w ciągu ostatnich 14 dni nie przekroczyły granic innych krajów.

 

Turyści wybierający się na wakacje do Włoch muszą mieć na uwadze możliwość wprowadzenia dodatkowych obostrzeń przez władze kraju, utrudnienia w podróży, przemieszczaniu się oraz wzmożonej kontroli i pomiarów temperatury ciała na lotniskach.

 

Na terenie Włoch działają hotele, bary, restauracje, kawiarnie, sklepy, a turyści mogą wypoczywać na plażach. Na przestrzeniach wspólnych należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości lub zasłonięciu nosa i ust, jeśli większy dystans nie jest możliwy.

 

 

 

WAŻNE: 

Sytuacja związana z koronawirusem jest dla wszystkich nowa i dynamiczna, dlatego przed zaplanowaniem podróży za granicą warto zaczerpnąć informacji w placówkach dyplomatycznych. 

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

wakacje 2021 kanary, wczasy 2021 kanary, wyspy kanaryjskie wakacje, wyspy kanaryjskie wczasy, wyspy kanaryjskie wycieczki, wakacje teneryfa, wakacje gran canaria, wakacje lanzarote, wakacje fuerteventura, teneryfa all inclusive, gran canaria all inclusive, lanzarote all inclusive, fuerteventura all inclusive
Wypoczynek z Amigos
Wyspy Kanaryjskie – wakacje 2021

Wakacje 2021 dla par i rodzin na

wakacje 2021, dominikana 2021, punta cana 2021, karaiby 2021, punta cana wakacje all inclusive, punta cana wczasy all inclusive, punta cana wycieczki all inclusive, dominikana wakacje all inclusive, dominikana wakacje last minute, dominikana wczasy all inclusive, dominikana wczasy last minute, dominikana wycieczki all inclusive, dominikana wycieczki last minute, najlepsze hotele na dominikanie, najlepsze hotele punta cana, hotel Riu Bambu
Wypoczynek z Amigos
Dominikana 2021 – Riu Bambu

Sieciowy hotel na Dominikanie w popularnym regionie turystycznym Punta Cana sprawdzi się świetnie na wakacje all inclusive

wakacje 2021, dominikana 2021, puerto plata 2021, karaiby 2021, puerto plata wakacje all inclusive, puerto plata wczasy all inclusive, puerto plata wycieczki all inclusive, dominikana wakacje all inclusive, dominikana wakacje last minute, dominikana wczasy all inclusive, dominikana wczasy last minute, dominikana wycieczki all inclusive, dominikana wycieczki last minute, najlepsze hotele na dominikanie, najlepsze hotele puerto plata, hotel Playa Bachata Resort
Wypoczynek z Amigos
Dominikana 2021 – Playa Bachata Resort

Puerto Plata jest wymarzonym zakątkiem na wakacje all inclusive dla miłośników egzotycznych krajobrazów

wakacje 2021, dominikana 2021, punta cana 2021, karaiby 2021, punta cana wakacje all inclusive, punta cana wczasy all inclusive, punta cana wycieczki all inclusive, dominikana wakacje all inclusive, dominikana wakacje last minute, dominikana wczasy all inclusive, dominikana wczasy last minute, dominikana wycieczki all inclusive, dominikana wycieczki last minute, hotele na dominikanie, najlepsze hotele na dominikanie, hotele punta cana, hotel Riu Naiboa
Wypoczynek z Amigos
Dominikana 2021 – Riu Naiboa

Wakacje all inclusive w sieciowym hotelu na wysokim poziomie w egzotycznym regionie Punta Cana na Dominikanie

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Wycieczki z Niemiec

Wakacje 2021 z wylotem z niemieckich lotnisk m.in. z Berlina, Drezna, Lipska, Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu i wielu innych. Oferty all inclusive i last minute w atrakcyjnych cenach. Gotowe pakiety wycieczek w cenie z przelotem, transferem, wyżywieniem oraz pobytem w hotelu.

Wakacje last minute

Tanie wakacje last minute w ciepłych krajach dostępne już na 100 dni przed planowaną wycieczką z Niemiec

Egzotyka 2021

Egzotyczne wakacje 2021 na rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach świata w formule all inclusive – Kuba, Dominikana, Meksyk, Bali, Malediwy, Seszele

Majówka 2021

Długi weekend majowy 2021 w ciepłych krajach na wakacje all inclusive dla rodzin

Lato 2021

Wakacje 2021 w formule all inclusive na romantyczne wczasy we dwoje i leniwy wypoczynek dla rodzin z dziećmi – Bułgaria, Grecja, Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie

Wakacje 2021

Wakacje 2021 w wygodnej formule all inclusive na popularnych kierunkach tj. Bułgaria, Grecja, Hiszpania i Turcja

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.