Wróć do listy artykułów

Wakacje 2020 w Turcji – nowe ograniczenia w hotelach

Ważne informacje | 12-05-2020, Aktualizacja: 13-05-2020
wakacje 2020, wczasy 2020, wycieczki 2020, turcja 2020, wakacje all inclusive, wakacje last minute, wakacje z niemiec, wakacje koronawirus, wczasy all inclusive, wczasy last minute, wczasy z niemiec, wczasy koronawirus, turcja wakacje, turcja wczasy, turcja wycieczki, turcja all inclusive, turcja last minute, turcja z niemiec, turcja koronawirus
Ośrodki wypoczynkowe w Turcji wprowadzają nowe zasady dla gości hotelowych na zbliżające się wakacje 2020. Każdy turysta zza granicy będzie musiał dostosować do nowych zaleceń.

Zbliżające się wakacje 2020 w Turcji będą wyglądały nieco inaczej niż do tej pory. Ministerstwo Turystyki wprowadza nowe zasady obowiązywania w ośrodkach wypoczynkowych dla gości hotelowych przyjeżdżających na wypoczynek all inclusive zza granicy. 

 

 

Sezon turystyczny w Turcji prawdopodobnie ruszy już od początku czerwca dla turystów przyjeżdżających na wakacje zza granicy, ponieważ od kilku dni liczba osób wyzdrowiałych przeważa nad liczbą osób nowo zarażonych. Dla mieszkańców krajowych podróże będą możliwe już od końca maja. Minister turystyki i kultury Mehmet Ersoy zapowiedział, że wstęp na teren Turcji będą mieli tylko i wyłącznie turyści z krajów, w których epidemia ustaje i cofa się. Od 12 czerwca będą realizowane loty czarterowe międzynarodowe m.in. z Europy Środkowej i Niemiec. Zgodnie z tym przypuszczeniem władze chcą wprowadzić nowe ograniczenia w turystyce. 

 

 

Postanowienia ogólne

1. Wszystkie hotele w Turcji będą zobowiązane do przeprowadzenia obowiązkowej certyfikacji „Coronavirus free”. Dokument będzie potwierdzeniem przystosowania w hotelu specjalistycznej obsługi turystów w podwyższonym trybie wymagań sanitarnych. Hotele bez certyfikatu nie będą mogły funkcjonować i przyjmować gości. 

 

2. Ośrodki wypoczynkowe w Turcji będą przyjmowały max. 50% gości, aby uniknąć tłumów w przestrzeniach wspólnych, korytarzach, windach, pokojach i na wydzielonej części hotelowej na plaży. 

 

3. W hotelach zwiększy się liczba pracowników tj. personel sprzątający, pokojówki i kelnerzy, którzy będą odpowiedzialni za zachowanie szczególnej czystości w pomieszczeniach często odwiedzanych. Na terenie całego hotelu będą dezynfekowane klamki, poręcze, lady, ekrany dotykowe i panele wind, a w pokojach czajniki, klimatyzacja i piloty do telewizorów. Wszyscy pracownicy danego hotelu będą zobowiązani do wykonywania regularnych badań lekarskich oraz testu na obecność koronawirusa, a także do noszenia maseczek.

 

4. W ośrodkach wypoczynkowych zwiększy się także liczba personelu medycznego w tym lekarzy i pielęgniarek, którzy będą pracować 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Gabinet medyczny będzie wyposażony w niezbędne lekarstwa oraz testy do rozpoznania koronawirusa. 

 

5. Część obsługi hotelowej, ubranej w specjalistyczne stroje ochronne, codziennie przy wejściu do hotelu będzie mierzyła temperaturę gościom hotelowym oraz personelowi.

 

6. Kucharze oraz pomoc kuchenna będą pracowali w maseczkach, rękawiczkach, fartuchach, czepkach ochronnych i kaloszach. 

 

7. Nowi goście hotelowi będą oczekiwać na zakwaterowanie w bezpiecznych odległościach, które będą wyznaczone przez znaczniki na podłodze przy recepcji. Przy lobby hotelowym zostanie zmniejszona liczba foteli, krzeseł i stolików, aby zachować bezpieczne odległości od przybywających gości. 

 

8. W miejscach ogólnodostępnych będą umieszczone tablice informacyjne, a goście hotelowi otrzymają broszury w kilku językach dotyczące nowych zasad panujących na terenie hotelu. 

 

9. Nowi goście będą mogli być zakwaterowani w danym pokoju dopiero po 12 godzinach od wykwaterowania poprzednich lokatorów. W przypadku zdiagnozowania koronawirusa u gościa hotelowego, jego pokój będzie dezynfekowany i możliwy do ponownego zamieszkania po upływie 72 godzin. 

 

10. Przed windami, wejściami do sal konferencyjnych oraz innych pomieszczeń będą wystawione płyny dezynfekujące. 

 

 

Udogodnienia w hotelach

1. Na plażach i przy basenach zostanie zmniejszona liczba leżaków, które będą ustawione co 2 m w bezpiecznych od siebie odległościach. 

 

2. Turyści przybywający na wakacje all inclusive dla rodzin z dziećmi będą miały wyznaczone strefy tj. ogrodzone skrawki na plaży i w ogrodach hotelowych, aby mogli wypoczywać bez kontaktu z innymi gośćmi. 

 

3. Personel pracujący w strefie basenowej będzie zobowiązany do noszenia ubrania ochronnego oraz do czyszczenia odpowiednią ilością chloru basenów 1-5 ppm do wewnętrznych i 1-3 ppm do zewnętrznych. 

 

4. Każdy gość hotelowy będzie musiał wziąć prysznic przed wejściem do basenu. 

 

5. Przy basenach oraz na plażach będą umieszczone tablice informacyjne dotyczące zachowania w danym miejscu. 

 

 

6. Ośrodki wypoczynkowe będą zmuszone do ograniczenia animacji, programów rozrywkowych i sportowych. 

 

7. W hotelach wszystkie salony fitness i spa będą zamknięte. 

 

8. Toalety, ubikacje i prysznice będą regularne sprzątane i dezynfekowane. 

 

 

 

Formuła all inclusive

1. W hotelach w dalszym ciągu będzie utrzymana formuła all inclusive, natomiast posiłki podawane w formie bufetu będą wydawane gościom z zachowaniem nowych zasad. 

 

2. Przed wejściem do stołówki, restauracji będą wystawione płyny dezynfekujące. 

 

3. Krzesła i stoły będą rozstawione w bezpiecznych odległościach min. co 2 m w barach i restauracjach. 

 

4. Goście hotelowi będą musieli zachować bezpieczne odstępy między oczekującymi wyznaczone na podłogach w bufetach. 

 

5. Posiłki będą umieszczone w szklanych lub przezroczystych pojemnikach z otworami, które umożliwią nałożenie jedzenia na talerz bez konieczności umieszczania metalowych pokryw. 

 

6. Potrawy będą nakładane przez personel albo za pomocą własnych sztućców. 

 

7. Zimne i gorące napoje będą wydawane przez obsługę ubraną w strój ochronny w miejscu, gdzie należy zachować bezpieczne odległości min. 2 m od drugiej osoby. 

 

8. Przyprawy tj. sól i pierz oraz cukier czy wykałaczki będą zapakowane w jednorazowe opakowania.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

ferie zimowe 2018, rodzinne wakacje, tanie Karaiby, rodzinne wakacje, ferie latino, ferie z tańcem, wakacje z tańcem, wakacje latino, wakacje na dominikanie, wakacje na kubie, wczasy na dominikanie, wczasy na kubie, wycieczki na dominikane, wycieczki na kube, dominikana wakacje all inclusive, dominikana wakacje last minute, dominikana wczasy all inclusive, dominikana wczasy last minute, dominikana wycieczki all inclusive, dominikana wycieczki last minute, kuba wakacje all inclusive, kuba wakacje last minute, kuba wczasy all inclusive, kuba wczasy last minute, kuba wycieczki all inclusive, kuba wycieczki last minute
Wypoczynek z Amigos
Kuba i Dominikana kolebką tańców latino

Zapraszamy na Karaiby, gdzie można wypocząć na piaszczystych plażach, zażyć kąpieli w nieskazitelnie czystej wodzie i poczuć rytmy salsy, bachaty czy tanga

wakacje na dominikanie, tanie wakacje na dominikanie, wczasy na dominikanie, wycieczki na dominikane, wakacje w punta cana, wczasy w punta cana, wycieczki do punta cana, punta cana wakacje all inclusive, punta cana wakacje last minute, punta cana wycieczki all inclusive, dominikana wakacje z niemiec, dominikana wczasy z niemiec, dominikana wycieczki z niemiec, punta cana wakacje z niemiec, punta cana wczasy z niemiec, punta cana wycieczki z niemiec
Wypoczynek z Amigos
Wakacje all inclusive na Dominikanie

Wakacje all inclusive na Dominikanie to marzenie każdego miłośnika egzotycznych wysp i rajskich przygód na dalekich kierunkach

Bezpieczne wakacje, bezpieczne kraje, wakacje za granicą, wczasy za granicą, bezpieczny wypoczynek, wakacje all inclusive, wczasy all inclusive, wycieczki all inclusive, komunikaty msz, bezpieczne podroze, wakacje z niemiec, wczasy z niemiec, wycieczki z niemiec
Ważne informacje
Komunikaty MSZ – Bezpieczeństwo

Oficjalne komunikaty MSZ o miejscach zagrożonych terroryzmem

wakacje na wyspie samos, wczasy na wyspie samos, wycieczki na wyspe samos, wakacje w grecji, wczasy w grecji, wycieczki do grecji, grecja wakacje all inclusive, grecja wczasy all inclusive, grecja wycieczki all inclusive, grecja wakacje last minute, grecja wczasy last minute, grecja wycieczki last minute, grecja wakacje z niemiec, grecja wczasy z niemiec, grecja wycieczki z niemiec
Wypoczynek z Amigos
Wakacje na wyspie Samos

Niewielka wyspa Samos w Grecji stworzona jest dla osób, które są spragnione leniwego wypoczynku na wczasach all inclusive

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Wakacje last minute

Tanie wakacje last minute w ciepłych krajach dostępne już na 100 dni przed planowaną wycieczką z Niemiec

Wakacje z Niemiec

Wysoka jakość wakacji 2021 z wylotem z Niemiec w korzystnych cenach – zyskaj nawet do 40% zniżki na wczasy za granicą

Majówka 2021

Długi weekend majowy 2021 w ciepłych krajach na wakacje all inclusive dla rodzin

Egzotyka 2020/2021

Egzotyczne wakacje 2020/2021 na rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach świata w formule all inclusive – Kuba, Dominikana, Meksyk, Bali, Malediwy, Seszele

Zima 2020/2021 w tropikach

Zima 2020/2021 na egzotycznych kierunkach, rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach w formule all inclusive

Ferie zimowe 2021

Ferie zimowe 2021 na popularnych kierunkach z wylotem z Niemiec – Egipt, Meksyk, Kuba, Dominikana, Emiraty Arabskie

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.