Wróć do listy artykułów

Wakacje 2020 w Turcji – nowe ograniczenia w hotelach

Ważne informacje | 12-05-2020, Aktualizacja: 13-05-2020
wakacje 2020, wczasy 2020, wycieczki 2020, turcja 2020, wakacje all inclusive, wakacje last minute, wakacje z niemiec, wakacje koronawirus, wczasy all inclusive, wczasy last minute, wczasy z niemiec, wczasy koronawirus, turcja wakacje, turcja wczasy, turcja wycieczki, turcja all inclusive, turcja last minute, turcja z niemiec, turcja koronawirus
Ośrodki wypoczynkowe w Turcji wprowadzają nowe zasady dla gości hotelowych na zbliżające się wakacje 2020. Każdy turysta zza granicy będzie musiał dostosować do nowych zaleceń.

Zbliżające się wakacje 2020 w Turcji będą wyglądały nieco inaczej niż do tej pory. Ministerstwo Turystyki wprowadza nowe zasady obowiązywania w ośrodkach wypoczynkowych dla gości hotelowych przyjeżdżających na wypoczynek all inclusive zza granicy. 

 

 

Sezon turystyczny w Turcji prawdopodobnie ruszy już od początku czerwca dla turystów przyjeżdżających na wakacje zza granicy, ponieważ od kilku dni liczba osób wyzdrowiałych przeważa nad liczbą osób nowo zarażonych. Dla mieszkańców krajowych podróże będą możliwe już od końca maja. Minister turystyki i kultury Mehmet Ersoy zapowiedział, że wstęp na teren Turcji będą mieli tylko i wyłącznie turyści z krajów, w których epidemia ustaje i cofa się. Od 12 czerwca będą realizowane loty czarterowe międzynarodowe m.in. z Europy Środkowej i Niemiec. Zgodnie z tym przypuszczeniem władze chcą wprowadzić nowe ograniczenia w turystyce. 

 

 

Postanowienia ogólne

1. Wszystkie hotele w Turcji będą zobowiązane do przeprowadzenia obowiązkowej certyfikacji „Coronavirus free”. Dokument będzie potwierdzeniem przystosowania w hotelu specjalistycznej obsługi turystów w podwyższonym trybie wymagań sanitarnych. Hotele bez certyfikatu nie będą mogły funkcjonować i przyjmować gości. 

 

2. Ośrodki wypoczynkowe w Turcji będą przyjmowały max. 50% gości, aby uniknąć tłumów w przestrzeniach wspólnych, korytarzach, windach, pokojach i na wydzielonej części hotelowej na plaży. 

 

3. W hotelach zwiększy się liczba pracowników tj. personel sprzątający, pokojówki i kelnerzy, którzy będą odpowiedzialni za zachowanie szczególnej czystości w pomieszczeniach często odwiedzanych. Na terenie całego hotelu będą dezynfekowane klamki, poręcze, lady, ekrany dotykowe i panele wind, a w pokojach czajniki, klimatyzacja i piloty do telewizorów. Wszyscy pracownicy danego hotelu będą zobowiązani do wykonywania regularnych badań lekarskich oraz testu na obecność koronawirusa, a także do noszenia maseczek.

 

4. W ośrodkach wypoczynkowych zwiększy się także liczba personelu medycznego w tym lekarzy i pielęgniarek, którzy będą pracować 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Gabinet medyczny będzie wyposażony w niezbędne lekarstwa oraz testy do rozpoznania koronawirusa. 

 

5. Część obsługi hotelowej, ubranej w specjalistyczne stroje ochronne, codziennie przy wejściu do hotelu będzie mierzyła temperaturę gościom hotelowym oraz personelowi.

 

6. Kucharze oraz pomoc kuchenna będą pracowali w maseczkach, rękawiczkach, fartuchach, czepkach ochronnych i kaloszach. 

 

7. Nowi goście hotelowi będą oczekiwać na zakwaterowanie w bezpiecznych odległościach, które będą wyznaczone przez znaczniki na podłodze przy recepcji. Przy lobby hotelowym zostanie zmniejszona liczba foteli, krzeseł i stolików, aby zachować bezpieczne odległości od przybywających gości. 

 

8. W miejscach ogólnodostępnych będą umieszczone tablice informacyjne, a goście hotelowi otrzymają broszury w kilku językach dotyczące nowych zasad panujących na terenie hotelu. 

 

9. Nowi goście będą mogli być zakwaterowani w danym pokoju dopiero po 12 godzinach od wykwaterowania poprzednich lokatorów. W przypadku zdiagnozowania koronawirusa u gościa hotelowego, jego pokój będzie dezynfekowany i możliwy do ponownego zamieszkania po upływie 72 godzin. 

 

10. Przed windami, wejściami do sal konferencyjnych oraz innych pomieszczeń będą wystawione płyny dezynfekujące. 

 

 

Udogodnienia w hotelach

1. Na plażach i przy basenach zostanie zmniejszona liczba leżaków, które będą ustawione co 2 m w bezpiecznych od siebie odległościach. 

 

2. Turyści przybywający na wakacje all inclusive dla rodzin z dziećmi będą miały wyznaczone strefy tj. ogrodzone skrawki na plaży i w ogrodach hotelowych, aby mogli wypoczywać bez kontaktu z innymi gośćmi. 

 

3. Personel pracujący w strefie basenowej będzie zobowiązany do noszenia ubrania ochronnego oraz do czyszczenia odpowiednią ilością chloru basenów 1-5 ppm do wewnętrznych i 1-3 ppm do zewnętrznych. 

 

4. Każdy gość hotelowy będzie musiał wziąć prysznic przed wejściem do basenu. 

 

5. Przy basenach oraz na plażach będą umieszczone tablice informacyjne dotyczące zachowania w danym miejscu. 

 

 

6. Ośrodki wypoczynkowe będą zmuszone do ograniczenia animacji, programów rozrywkowych i sportowych. 

 

7. W hotelach wszystkie salony fitness i spa będą zamknięte. 

 

8. Toalety, ubikacje i prysznice będą regularne sprzątane i dezynfekowane. 

 

 

 

Formuła all inclusive

1. W hotelach w dalszym ciągu będzie utrzymana formuła all inclusive, natomiast posiłki podawane w formie bufetu będą wydawane gościom z zachowaniem nowych zasad. 

 

2. Przed wejściem do stołówki, restauracji będą wystawione płyny dezynfekujące. 

 

3. Krzesła i stoły będą rozstawione w bezpiecznych odległościach min. co 2 m w barach i restauracjach. 

 

4. Goście hotelowi będą musieli zachować bezpieczne odstępy między oczekującymi wyznaczone na podłogach w bufetach. 

 

5. Posiłki będą umieszczone w szklanych lub przezroczystych pojemnikach z otworami, które umożliwią nałożenie jedzenia na talerz bez konieczności umieszczania metalowych pokryw. 

 

6. Potrawy będą nakładane przez personel albo za pomocą własnych sztućców. 

 

7. Zimne i gorące napoje będą wydawane przez obsługę ubraną w strój ochronny w miejscu, gdzie należy zachować bezpieczne odległości min. 2 m od drugiej osoby. 

 

8. Przyprawy tj. sól i pierz oraz cukier czy wykałaczki będą zapakowane w jednorazowe opakowania.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

wakacje 2021 kanary, wczasy 2021 kanary, wyspy kanaryjskie wakacje, wyspy kanaryjskie wczasy, wyspy kanaryjskie wycieczki, wakacje teneryfa, wakacje gran canaria, wakacje lanzarote, wakacje fuerteventura, teneryfa all inclusive, gran canaria all inclusive, lanzarote all inclusive, fuerteventura all inclusive
Wypoczynek z Amigos
Wyspy Kanaryjskie – wakacje 2021

Wakacje 2021 dla par i rodzin na

wakacje 2021, dominikana 2021, punta cana 2021, karaiby 2021, punta cana wakacje all inclusive, punta cana wczasy all inclusive, punta cana wycieczki all inclusive, dominikana wakacje all inclusive, dominikana wakacje last minute, dominikana wczasy all inclusive, dominikana wczasy last minute, dominikana wycieczki all inclusive, dominikana wycieczki last minute, najlepsze hotele na dominikanie, najlepsze hotele punta cana, hotel Riu Bambu
Wypoczynek z Amigos
Dominikana 2021 – Riu Bambu

Sieciowy hotel na Dominikanie w popularnym regionie turystycznym Punta Cana sprawdzi się świetnie na wakacje all inclusive

wakacje 2021, dominikana 2021, puerto plata 2021, karaiby 2021, puerto plata wakacje all inclusive, puerto plata wczasy all inclusive, puerto plata wycieczki all inclusive, dominikana wakacje all inclusive, dominikana wakacje last minute, dominikana wczasy all inclusive, dominikana wczasy last minute, dominikana wycieczki all inclusive, dominikana wycieczki last minute, najlepsze hotele na dominikanie, najlepsze hotele puerto plata, hotel Playa Bachata Resort
Wypoczynek z Amigos
Dominikana 2021 – Playa Bachata Resort

Puerto Plata jest wymarzonym zakątkiem na wakacje all inclusive dla miłośników egzotycznych krajobrazów

wakacje 2021, dominikana 2021, punta cana 2021, karaiby 2021, punta cana wakacje all inclusive, punta cana wczasy all inclusive, punta cana wycieczki all inclusive, dominikana wakacje all inclusive, dominikana wakacje last minute, dominikana wczasy all inclusive, dominikana wczasy last minute, dominikana wycieczki all inclusive, dominikana wycieczki last minute, hotele na dominikanie, najlepsze hotele na dominikanie, hotele punta cana, hotel Riu Naiboa
Wypoczynek z Amigos
Dominikana 2021 – Riu Naiboa

Wakacje all inclusive w sieciowym hotelu na wysokim poziomie w egzotycznym regionie Punta Cana na Dominikanie

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Wycieczki z Niemiec

Wakacje 2021 z wylotem z niemieckich lotnisk m.in. z Berlina, Drezna, Lipska, Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu i wielu innych. Oferty all inclusive i last minute w atrakcyjnych cenach. Gotowe pakiety wycieczek w cenie z przelotem, transferem, wyżywieniem oraz pobytem w hotelu.

Wakacje last minute

Tanie wakacje last minute w ciepłych krajach dostępne już na 100 dni przed planowaną wycieczką z Niemiec

Egzotyka 2021

Egzotyczne wakacje 2021 na rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach świata w formule all inclusive – Kuba, Dominikana, Meksyk, Bali, Malediwy, Seszele

Majówka 2021

Długi weekend majowy 2021 w ciepłych krajach na wakacje all inclusive dla rodzin

Lato 2021

Wakacje 2021 w formule all inclusive na romantyczne wczasy we dwoje i leniwy wypoczynek dla rodzin z dziećmi – Bułgaria, Grecja, Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie

Wakacje 2021

Wakacje 2021 w wygodnej formule all inclusive na popularnych kierunkach tj. Bułgaria, Grecja, Hiszpania i Turcja

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.