Wróć do listy artykułów

Bezpieczny urlop w Turcji – ograniczenia w hotelu

Ważne informacje | 12-05-2020, Aktualizacja: 17-11-2021
wakacje 2022, wczasy 2022, wycieczki 2022, turcja 2022, wakacje all inclusive, wakacje last minute, wakacje z niemiec, wakacje koronawirus, wczasy all inclusive, wczasy last minute, wczasy z niemiec, wczasy koronawirus, turcja wakacje, turcja wczasy, turcja wycieczki, turcja all inclusive, turcja last minute, turcja z niemiec, turcja koronawirus
Ośrodki wypoczynkowe w Turcji wprowadziły zasady bezpiecznego pobytu gości hotelowych na wakacjach. Każdy turysta z zagranicy musi zastosować się do obowiązujących zaleceń.

Obecnie w czasie trwania pandemii COVID-19 wakacje w Turcji są nieco inaczej organizowane niż do tej pory. Ministerstwo Turystyki wprowadziło zasady obowiązujące w ośrodkach wypoczynkowych dla gości hotelowych przyjeżdżających na wypoczynek all inclusive z zagranicy.

 

Sezon turystyczny w Turcji trwa niemalże cały rok, bo wiele w tym kraju atrakcji i miejsc godnych zobaczenia. To również kraj, zapewniający fantastyczny wypoczynek na miarę potrzeb każdego turysty przyjeżdżającego tu na wakacje z zagranicy, dostępne na każdą kieszeń.

W związku z pandemią COVID-19, dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa wczasowiczów władze tureckie wprowadziły ograniczenia w turystyce.

 

Postanowienia ogólne

1. Wszystkie hotele w Turcji są zobowiązane do przeprowadzenia obowiązkowej certyfikacji „Coronavirus free”. Dokument jest potwierdzeniem przystosowania w hotelu specjalistycznej obsługi turystów w podwyższonym trybie wymagań sanitarnych. Hotele bez certyfikatu nie mogą funkcjonować i przyjmować gości. Aktualna lista hoteli certyfikowanych do przyjmowania turystów znajduje się na stronie: https://tga.gov.tr/home/

 

2. Ośrodki wypoczynkowe w Turcji przyjmują max. 50% gości, aby uniknąć tłumów w przestrzeniach wspólnych, korytarzach, windach, pokojach i na wydzielonej części hotelowej na plaży. 

 

3. W hotelach zwiększyła się liczba pracowników tj. personelu sprzątającego, pokojówek i kelnerów, którzy są odpowiedzialni za zachowanie szczególnej czystości w pomieszczeniach często odwiedzanych. Na terenie całego hotelu są dezynfekowane klamki, poręcze, lady, ekrany dotykowe i panele wind, a w pokojach czajniki, klimatyzacja i piloty do telewizorów. Wszyscy pracownicy danego hotelu są zobowiązani do wykonywania regularnych badań lekarskich oraz testu na obecność koronawirusa, a także do noszenia maseczek.

 

4. W ośrodkach wypoczynkowych zwiększyła się także liczba personelu medycznego w tym lekarzy i pielęgniarek, którzy są dostępni dla turystów 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu. Gabinet medyczny jest wyposażony w niezbędne lekarstwa oraz testy do rozpoznania koronawirusa. 

 

5. Część obsługi hotelowej, ubranej w specjalistyczne stroje ochronne, codziennie przy wejściu do hotelu mierzy temperaturę gościom hotelowym oraz personelowi.

 

6. Kucharze oraz pomoc kuchenna pracują w maseczkach, rękawiczkach, fartuchach, czepkach ochronnych i kaloszach. 

 

7. Nowi goście hotelowi oczekują na zakwaterowanie w bezpiecznych odległościach, które są wyznaczone przez znaczniki na podłodze przy recepcji. Przy lobby hotelowym jest zmniejszona liczba foteli, krzeseł i stolików, aby zachować bezpieczne odległości od przybywających gości. 

 

8. W miejscach ogólnodostępnych są umieszczone tablice informacyjne, a goście hotelowi otrzymają broszury w kilku językach dotyczące zasad panujących na terenie hotelu. 

 

9. Nowi goście mogą być zakwaterowani w danym pokoju dopiero po 12 godzinach od wykwaterowania poprzednich lokatorów. W przypadku zdiagnozowania koronawirusa u gościa hotelowego, jego pokój będzie zdezynfekowany i możliwy do ponownego zamieszkania dopiero po upływie 72 godzin. 

 

10. Przed windami, wejściami do sal konferencyjnych oraz innych pomieszczeń są wystawione płyny dezynfekujące.

 

Udogodnienia w hotelach

1. Na plażach i przy basenach jest zmniejszona liczba leżaków, które są ustawione w bezpiecznych od siebie odległościach, czyli co 2 m. 

 

2. Turyści przybywający na wakacje all inclusive dla rodzin z dziećmi mają wyznaczone strefy tj. ogrodzone obszary na plaży i w ogrodach hotelowych, aby mogli wypoczywać bez kontaktu z innymi gośćmi. 

 

3. Personel pracujący w strefie basenowej jest zobowiązany do noszenia ubrania ochronnego oraz do czyszczenia odpowiednią ilością chloru basenów - 1-5 ppm wewnętrznych i 1-3 ppm zewnętrznych. 

 

4. Każdy gość hotelowy musi wziąć prysznic przed wejściem do basenu. 

 

5. Przy basenach oraz na plażach są umieszczone tablice informacyjne dotyczące zachowania w danym miejscu. 

 

6. W ośrodkach wypoczynkowych są ograniczenia animacji, programów rozrywkowych i sportowych. 

 

7. W hotelach wszystkie salony fitness i spa są zamknięte. 

 

8. Toalety i prysznice są regularne sprzątane i dezynfekowane.

 

Formuła all inclusive

1. W hotelach w dalszym ciągu jest utrzymana formuła all inclusive, natomiast posiłki podawane w formie bufetu są wydawane gościom z zachowaniem wprowadzonych zasad. 

 

2. Przed wejściem do stołówki, restauracji są wystawione płyny dezynfekujące. 

 

3. Krzesła i stoły w barach i restauracjach są rozstawione w bezpiecznych odległościach minimum co 2 m. 

 

4. Goście hotelowi muszą zachować bezpieczne odstępy między oczekującymi wyznaczone na podłogach w bufetach. 

 

5. Posiłki są umieszczone w szklanych lub przezroczystych pojemnikach z otworami, które umożliwią nałożenie jedzenia na talerz bez konieczności umieszczania metalowych pokryw. 

 

6. Potrawy są nakładane przez personel albo za pomocą własnych sztućców. 

 

7. Zimne i gorące napoje są wydawane przez obsługę ubraną w strój ochronny w miejscu, gdzie należy zachować bezpieczne odległości minimum 2 m od drugiej osoby. 

 

8. Przyprawy tj. sól i pierz oraz cukier czy wykałaczki są zapakowane w jednorazowe opakowania.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

turcja riwiera egejska, atrakcje riwiery egejskiej, wakacje all inclusive, turcja przyroda, turcja cuda natury, wypoczynek all inclusive, turcja wakacje 2022, riwiera turecka wakacje 2022, turcja atrakcje przyrodnicze, turcja atrakcje historyczne, turcja co zobaczyć, turcja egejska zwiedzanie
Warto wiedzieć
9 najpopularniejszych atrakcji Riwiery Egejskiej

Wakacje all inclusive w Turcji to nie tylko plaża — poznaj najciekawsze atrakcje historyczne i przyrodnicze Riwiery Egejskiej.

cozumel wakacje, cozumel wczasy, cozumel wycieczki, cozumel wypoczynek, cozumel all inclusive, cozumel last minute, cozumel first minute, cozumel z niemiec, meksyk cozumel, wakacje na wyspie cozumel
Warto wiedzieć
Meksyk – wakacje na wyspie Cozumel

Wakacje na zjawiskowej wyspie Cozumel u wybrzeża Półwyspu Jukatan w Meksyku — dlaczego i kiedy warto tam pojechać?

turcja wakacje 2022, turcja wczasy 2022, riwiera turecka wakacje all inclusive, riwiera turecka wczasy all inclusive, turcja wakacje all inclusive, turcja wczasy all inclusive, kurorty riwiery tureckiej, ruiny side, wodospad manavgat, jaskinia beldibi, side co zobaczyć, wypoczynek all inclusive, atrakcje side
Warto wiedzieć
Turcja — Side, Manavgat i Beldibi na wakacje 2022

Poznaj kurorty Riwiery Tureckiej — Side, Manavgat i Beldibi, idealne na wakacje 2022 oraz ich najciekawsze atrakcje turystyczne.

cayo coco wakacje, cayo coco wczasy, cayo coco wycieczki, cayo coco all inclusive, cayo coco last minute, cayo coco z niemiec, kuba wakacje, kuba wczasy, kuba wycieczki, kuba all inclusive, kuba z niemiec
Wypoczynek z Amigos
Kuba – wyspa Cayo Coco

Co warto wiedzieć o wyspie Cayo Coco? Kiedy pojechać na wakacje i ile kosztuje wycieczka na kubańską wyspę?

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Wycieczki z Niemiec

Wakacje 2021 z wylotem z niemieckich lotnisk m.in. z Berlina, Drezna, Lipska, Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu i wielu innych. Oferty all inclusive i last minute w atrakcyjnych cenach. Gotowe pakiety wycieczek w cenie z przelotem, transferem, wyżywieniem oraz pobytem w hotelu.

Tranzyt przez Niemcy

W podróży tranzytem przez Niemcy na weekend majowy oraz wakacje 2022 w Europie i poza strefą Schengen – Turcja, Grecja, Hiszpania, Meksyk, Dominikana

Wakacje 2022 w styczniu

Egzotyczne wakacje 2022 w styczniu w formule all inclusive w ciepłych krajach – Egipt, Dominikana, Meksyk, Wyspy Kanaryjskie

Ferie zimowe 2022

Wakacje all inclusive na ferie zimowe 2022 z wylotem z Niemiec – Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Emiraty Arabskie, Meksyk, Kuba, Dominikana, Tajlandia i Wietnam

Egipt 2022

Wakacje 2022 w Egipcie dla rodzin z dziećmi w popularnych kurortach turystycznych Hurghada, Marsa Alam i Sharm El Sheikh

Egzotyka 2022

Egzotyczne wakacje 2022 na rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach świata – Kuba, Dominikana, Meksyk, Mauritius, Seszele, Malediwy

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.