Wróć do listy artykułów

Wakacje 2020 w Turcji – nowe ograniczenia w hotelach

Ważne informacje | 12-05-2020
wakacje 2020, wczasy 2020, wycieczki 2020, turcja 2020, wakacje all inclusive, wakacje last minute, wakacje z niemiec, wakacje koronawirus, wczasy all inclusive, wczasy last minute, wczasy z niemiec, wczasy koronawirus, turcja wakacje, turcja wczasy, turcja wycieczki, turcja all inclusive, turcja last minute, turcja z niemiec, turcja koronawirus
Ośrodki wypoczynkowe w Turcji wprowadzają nowe zasady dla gości hotelowych na zbliżające się wakacje 2020. Każdy turysta zza granicy będzie musiał dostosować do nowych zaleceń.

Zbliżające się wakacje 2020 w Turcji będą wyglądały nieco inaczej niż do tej pory. Ministerstwo Turystyki wprowadza nowe zasady obowiązywania w ośrodkach wypoczynkowych dla gości hotelowych przyjeżdżających na wypoczynek all inclusive zza granicy. 

 

 

Sezon turystyczny w Turcji prawdopodobnie ruszy już od początku czerwca dla turystów przyjeżdżających na wakacje zza granicy, ponieważ od kilku dni liczba osób wyzdrowiałych przeważa nad liczbą osób nowo zarażonych. Dla mieszkańców krajowych podróże będą możliwe już od końca maja. Minister turystyki i kultury Mehmet Ersoy zapowiedział, że wstęp na teren Turcji będą mieli tylko i wyłącznie turyści z krajów, w których epidemia ustaje i cofa się. Od 12 czerwca będą realizowane loty czarterowe międzynarodowe m.in. z Europy Środkowej i Niemiec. Zgodnie z tym przypuszczeniem władze chcą wprowadzić nowe ograniczenia w turystyce. 

 

 

Postanowienia ogólne

1. Wszystkie hotele w Turcji będą zobowiązane do przeprowadzenia obowiązkowej certyfikacji „Coronavirus free”. Dokument będzie potwierdzeniem przystosowania w hotelu specjalistycznej obsługi turystów w podwyższonym trybie wymagań sanitarnych. Hotele bez certyfikatu nie będą mogły funkcjonować i przyjmować gości. 

 

2. Ośrodki wypoczynkowe w Turcji będą przyjmowały max. 50% gości, aby uniknąć tłumów w przestrzeniach wspólnych, korytarzach, windach, pokojach i na wydzielonej części hotelowej na plaży. 

 

3. W hotelach zwiększy się liczba pracowników tj. personel sprzątający, pokojówki i kelnerzy, którzy będą odpowiedzialni za zachowanie szczególnej czystości w pomieszczeniach często odwiedzanych. Na terenie całego hotelu będą dezynfekowane klamki, poręcze, lady, ekrany dotykowe i panele wind, a w pokojach czajniki, klimatyzacja i piloty do telewizorów. Wszyscy pracownicy danego hotelu będą zobowiązani do wykonywania regularnych badań lekarskich oraz testu na obecność koronawirusa, a także do noszenia maseczek.

 

4. W ośrodkach wypoczynkowych zwiększy się także liczba personelu medycznego w tym lekarzy i pielęgniarek, którzy będą pracować 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Gabinet medyczny będzie wyposażony w niezbędne lekarstwa oraz testy do rozpoznania koronawirusa. 

 

5. Część obsługi hotelowej, ubranej w specjalistyczne stroje ochronne, codziennie przy wejściu do hotelu będzie mierzyła temperaturę gościom hotelowym oraz personelowi.

 

6. Kucharze oraz pomoc kuchenna będą pracowali w maseczkach, rękawiczkach, fartuchach, czepkach ochronnych i kaloszach. 

 

7. Nowi goście hotelowi będą oczekiwać na zakwaterowanie w bezpiecznych odległościach, które będą wyznaczone przez znaczniki na podłodze przy recepcji. Przy lobby hotelowym zostanie zmniejszona liczba foteli, krzeseł i stolików, aby zachować bezpieczne odległości od przybywających gości. 

 

8. W miejscach ogólnodostępnych będą umieszczone tablice informacyjne, a goście hotelowi otrzymają broszury w kilku językach dotyczące nowych zasad panujących na terenie hotelu. 

 

9. Nowi goście będą mogli być zakwaterowani w danym pokoju dopiero po 12 godzinach od wykwaterowania poprzednich lokatorów. W przypadku zdiagnozowania koronawirusa u gościa hotelowego, jego pokój będzie dezynfekowany i możliwy do ponownego zamieszkania po upływie 72 godzin. 

 

10. Przed windami, wejściami do sal konferencyjnych oraz innych pomieszczeń będą wystawione płyny dezynfekujące. 

 

 

Udogodnienia w hotelach

1. Na plażach i przy basenach zostanie zmniejszona liczba leżaków, które będą ustawione co 2 m w bezpiecznych od siebie odległościach. 

 

2. Turyści przybywający na wakacje all inclusive dla rodzin z dziećmi będą miały wyznaczone strefy tj. ogrodzone skrawki na plaży i w ogrodach hotelowych, aby mogli wypoczywać bez kontaktu z innymi gośćmi. 

 

3. Personel pracujący w strefie basenowej będzie zobowiązany do noszenia ubrania ochronnego oraz do czyszczenia odpowiednią ilością chloru basenów 1-5 ppm do wewnętrznych i 1-3 ppm do zewnętrznych. 

 

4. Każdy gość hotelowy będzie musiał wziąć prysznic przed wejściem do basenu. 

 

5. Przy basenach oraz na plażach będą umieszczone tablice informacyjne dotyczące zachowania w danym miejscu. 

 

 

6. Ośrodki wypoczynkowe będą zmuszone do ograniczenia animacji, programów rozrywkowych i sportowych. 

 

7. W hotelach wszystkie salony fitness i spa będą zamknięte. 

 

8. Toalety, ubikacje i prysznice będą regularne sprzątane i dezynfekowane. 

 

 

 

Formuła all inclusive

1. W hotelach w dalszym ciągu będzie utrzymana formuła all inclusive, natomiast posiłki podawane w formie bufetu będą wydawane gościom z zachowaniem nowych zasad. 

 

2. Przed wejściem do stołówki, restauracji będą wystawione płyny dezynfekujące. 

 

3. Krzesła i stoły będą rozstawione w bezpiecznych odległościach min. co 2 m w barach i restauracjach. 

 

4. Goście hotelowi będą musieli zachować bezpieczne odstępy między oczekującymi wyznaczone na podłogach w bufetach. 

 

5. Posiłki będą umieszczone w szklanych lub przezroczystych pojemnikach z otworami, które umożliwią nałożenie jedzenia na talerz bez konieczności umieszczania metalowych pokryw. 

 

6. Potrawy będą nakładane przez personel albo za pomocą własnych sztućców. 

 

7. Zimne i gorące napoje będą wydawane przez obsługę ubraną w strój ochronny w miejscu, gdzie należy zachować bezpieczne odległości min. 2 m od drugiej osoby. 

 

8. Przyprawy tj. sól i pierz oraz cukier czy wykałaczki będą zapakowane w jednorazowe opakowania.

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

grecja 2020, kos 2020, wakacje 2020, wczasy 2020, wycieczki 2020, kos wakacje, kos wczasy, kos wycieczki, kos last minute, kos all inclusive, kos z niemiec, kos koronawirus
Wypoczynek z Amigos
Kos 2020 – Mitsis Family Village Beach

Wakacje 2020 na wyspie Kos spełnią największe oczekiwania wielbicieli błogiego wypoczynku w formule all inclusive

grecja 2020, kos 2020, wakacje 2020, wczasy 2020, wycieczki 2020, kos wakacje, kos wczasy, kos wycieczki, kos all inclusive, kos last minute, kos z niemiec, kos koronawirus
Wypoczynek z Amigos
Kos 2020 – Mitsis Blue Domes Resort & Spa

Błogie wakacje all inclusive na wyspie Kos w Grecji dla wielbicieli ciszy, spokoju i urokliwych miejsc

wakacje 2020, wczasy 2020, wycieczki 2020, hiszpania 2020, majorka 2020, wyspy kanaryjskie 2020, hiszpania wakacje, hiszpania wczasy, hiszpania wycieczki, hiszpania last minute, hiszpania all inclusive, hiszpania z niemiec, hiszpania koronawirus, hiszpania obostrzenia, hiszpania kwarantanna
Ważne informacje
Wakacje 2020 w Hiszpanii – normy sanitarne

Aktualizacja zasad i obostrzeń obowiązujących podczas wakacji w Hiszpanii wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia z dnia 1 lipca 2020 r.

kreta plaże, plaże na krecie, najpiękniejsze plaże na krecie, grecja 2020, kreta 2020, wakacje 2020, wczasy 2020, wycieczki 2020, kreta wakacje, kreta wczasy, kreta wycieczki, kreta all inclusive, kreta last minute, kreta z niemiec
Warto wiedzieć
Najpiękniejsze plaże na Krecie

Sprawdź, jakie najpiękniejsze plaże greckiej wyspy warto odwiedzić na wakacje 2020

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Wakacje last minute

Wakacje last minute za granicą to okazja na kupno wczasów nawet 100 dni przed planowaną podróżą z Niemiec

Wakacje z Niemiec

Wakacje z wylotem z Niemiec to wysoka jakość wypoczynku w korzystnych cenach – możesz zyskać nawet do 40% zniżki na wczasy za granicą

Turcja wakacje 2020

Tanie wakacje all inclusive w Turcji dla rodzin z dziećmi w hotelach oznaczonych certyfikatem „Coronavirus Free”

Lato 2020

Wakacje 2020 w formule all inclusive na romantyczne wczasy we dwoje i leniwy wypoczynek dla rodzin z dziećmi – Bułgaria, Grecja, Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie

Egzotyka 2020/2021

Egzotyczne wakacje 2020/2021 na rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach świata w formule all inclusive – Kuba, Dominikana, Meksyk, Bali, Malediwy, Seszele

Ferie zimowe 2021

Wakacje all inclusive dla rodzin na ferie zimowe 2021 na popularnych kierunkach z wylotem z Niemiec – Egipt, Meksyk, Kuba, Dominikana, Emiraty Arabskie

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.