Wróć do listy artykułów

Wakacje 2021 w Turcji – nowe ograniczenia w hotelach

Ważne informacje | 12-05-2020, Aktualizacja: 28-07-2021
wakacje 2021, wczasy 2021, wycieczki 2021, turcja 2021, wakacje all inclusive, wakacje last minute, wakacje z niemiec, wakacje koronawirus, wczasy all inclusive, wczasy last minute, wczasy z niemiec, wczasy koronawirus, turcja wakacje, turcja wczasy, turcja wycieczki, turcja all inclusive, turcja last minute, turcja z niemiec, turcja koronawirus
Ośrodki wypoczynkowe w Turcji wprowadzają nowe zasady dla gości hotelowych na zbliżające się wakacje 2021. Każdy turysta zza granicy będzie musiał dostosować do nowych zaleceń.

Zbliżające się wakacje 2021 w Turcji będą wyglądały nieco inaczej niż do tej pory. Ministerstwo Turystyki wprowadza nowe zasady obowiązywania w ośrodkach wypoczynkowych dla gości hotelowych przyjeżdżających na wypoczynek all inclusive zza granicy. 

 

 

Sezon turystyczny w Turcji prawdopodobnie ruszy już od początku czerwca dla turystów przyjeżdżających na wakacje zza granicy, ponieważ od kilku dni liczba osób wyzdrowiałych przeważa nad liczbą osób nowo zarażonych. Dla mieszkańców krajowych podróże będą możliwe już od końca maja. Minister turystyki i kultury Mehmet Ersoy zapowiedział, że wstęp na teren Turcji będą mieli tylko i wyłącznie turyści z krajów, w których epidemia ustaje i cofa się. Od 12 czerwca będą realizowane loty czarterowe międzynarodowe m.in. z Europy Środkowej i Niemiec. Zgodnie z tym przypuszczeniem władze chcą wprowadzić nowe ograniczenia w turystyce. 

 

 

Postanowienia ogólne

1. Wszystkie hotele w Turcji będą zobowiązane do przeprowadzenia obowiązkowej certyfikacji „Coronavirus free”. Dokument będzie potwierdzeniem przystosowania w hotelu specjalistycznej obsługi turystów w podwyższonym trybie wymagań sanitarnych. Hotele bez certyfikatu nie będą mogły funkcjonować i przyjmować gości. 

 

2. Ośrodki wypoczynkowe w Turcji będą przyjmowały max. 50% gości, aby uniknąć tłumów w przestrzeniach wspólnych, korytarzach, windach, pokojach i na wydzielonej części hotelowej na plaży. 

 

3. W hotelach zwiększy się liczba pracowników tj. personel sprzątający, pokojówki i kelnerzy, którzy będą odpowiedzialni za zachowanie szczególnej czystości w pomieszczeniach często odwiedzanych. Na terenie całego hotelu będą dezynfekowane klamki, poręcze, lady, ekrany dotykowe i panele wind, a w pokojach czajniki, klimatyzacja i piloty do telewizorów. Wszyscy pracownicy danego hotelu będą zobowiązani do wykonywania regularnych badań lekarskich oraz testu na obecność koronawirusa, a także do noszenia maseczek.

 

4. W ośrodkach wypoczynkowych zwiększy się także liczba personelu medycznego w tym lekarzy i pielęgniarek, którzy będą pracować 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Gabinet medyczny będzie wyposażony w niezbędne lekarstwa oraz testy do rozpoznania koronawirusa. 

 

5. Część obsługi hotelowej, ubranej w specjalistyczne stroje ochronne, codziennie przy wejściu do hotelu będzie mierzyła temperaturę gościom hotelowym oraz personelowi.

 

6. Kucharze oraz pomoc kuchenna będą pracowali w maseczkach, rękawiczkach, fartuchach, czepkach ochronnych i kaloszach. 

 

7. Nowi goście hotelowi będą oczekiwać na zakwaterowanie w bezpiecznych odległościach, które będą wyznaczone przez znaczniki na podłodze przy recepcji. Przy lobby hotelowym zostanie zmniejszona liczba foteli, krzeseł i stolików, aby zachować bezpieczne odległości od przybywających gości. 

 

8. W miejscach ogólnodostępnych będą umieszczone tablice informacyjne, a goście hotelowi otrzymają broszury w kilku językach dotyczące nowych zasad panujących na terenie hotelu. 

 

9. Nowi goście będą mogli być zakwaterowani w danym pokoju dopiero po 12 godzinach od wykwaterowania poprzednich lokatorów. W przypadku zdiagnozowania koronawirusa u gościa hotelowego, jego pokój będzie dezynfekowany i możliwy do ponownego zamieszkania po upływie 72 godzin. 

 

10. Przed windami, wejściami do sal konferencyjnych oraz innych pomieszczeń będą wystawione płyny dezynfekujące. 

 

 

Udogodnienia w hotelach

1. Na plażach i przy basenach zostanie zmniejszona liczba leżaków, które będą ustawione co 2 m w bezpiecznych od siebie odległościach. 

 

2. Turyści przybywający na wakacje all inclusive dla rodzin z dziećmi będą miały wyznaczone strefy tj. ogrodzone skrawki na plaży i w ogrodach hotelowych, aby mogli wypoczywać bez kontaktu z innymi gośćmi. 

 

3. Personel pracujący w strefie basenowej będzie zobowiązany do noszenia ubrania ochronnego oraz do czyszczenia odpowiednią ilością chloru basenów 1-5 ppm do wewnętrznych i 1-3 ppm do zewnętrznych. 

 

4. Każdy gość hotelowy będzie musiał wziąć prysznic przed wejściem do basenu. 

 

5. Przy basenach oraz na plażach będą umieszczone tablice informacyjne dotyczące zachowania w danym miejscu. 

 

6. Ośrodki wypoczynkowe będą zmuszone do ograniczenia animacji, programów rozrywkowych i sportowych. 

 

7. W hotelach wszystkie salony fitness i spa będą zamknięte. 

 

8. Toalety, ubikacje i prysznice będą regularne sprzątane i dezynfekowane. 

 

 

 

Formuła all inclusive

1. W hotelach w dalszym ciągu będzie utrzymana formuła all inclusive, natomiast posiłki podawane w formie bufetu będą wydawane gościom z zachowaniem nowych zasad. 

 

2. Przed wejściem do stołówki, restauracji będą wystawione płyny dezynfekujące. 

 

3. Krzesła i stoły będą rozstawione w bezpiecznych odległościach min. co 2 m w barach i restauracjach. 

 

4. Goście hotelowi będą musieli zachować bezpieczne odstępy między oczekującymi wyznaczone na podłogach w bufetach. 

 

5. Posiłki będą umieszczone w szklanych lub przezroczystych pojemnikach z otworami, które umożliwią nałożenie jedzenia na talerz bez konieczności umieszczania metalowych pokryw. 

 

6. Potrawy będą nakładane przez personel albo za pomocą własnych sztućców. 

 

7. Zimne i gorące napoje będą wydawane przez obsługę ubraną w strój ochronny w miejscu, gdzie należy zachować bezpieczne odległości min. 2 m od drugiej osoby. 

 

8. Przyprawy tj. sól i pierz oraz cukier czy wykałaczki będą zapakowane w jednorazowe opakowania.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

jesień 2021, wakacje 2021, turcja 2021, wakacje turcja, wczasy turcja, wycieczki turcja, turcja all inclusive, turcja last minute, turcja z niemiec, turcja gdzie pojechać, turcja jesienią, urlop jesienią, wakacje jesienią, turcja koronawirus, turcja testy pcr, covid-19, wirus sars-cov-2, pandemia, turcja obostrzenia, turcja zasady wjazdu
Ważne informacje
COVID-19 - bezpieczne wakacje w Turcji

Pandemia COVID-19 - poznaj aktualne zasady wjazdu do Turcji obowiązujące w tym kraju turystów z Polski.

wakacje 2021, wczasy 2021, wycieczki 2021, turcja 2021, lato 2021, turcja wakacje, turcja wczasy, turcja wycieczki, turcja all inclusive, turcja first minute, turcja last minute, turcja wakacje all inclusive, turcja wakacje last minute, turcja wczasy all inclusive, turcja wczasy last minute, turcja wycieczki all inclusive, turcja wycieczki last minute,  turcja gdzie pojechać, turcja jesienią, riwiera turecka, urlop jesienią, wakacje jesienią, riwiera egejska, turcja egejska, riwiera egejska
Wypoczynek z Amigos
Turcja na wakacje jesienią

Urlop all inclusive w Turcji na Riwierach: Tureckiej i Egejskiej i na Wybrzeżu Likijskim — dlaczego warto tam pojechać jesienią?

dominikana wakacje, dominikana wczasy, dominikana wycieczki, dominikana all inclusive, dominikana last minute, dominikana z niemiec, dominikana samana, samana wakacje, samana wczasy, samana wycieczki, samana all inclusive, samana last minute, samana z niemiec
Warto wiedzieć
Dominikana – półwysep Samana

Region Samana sprawdzi się na błogie wakacje all inclusive dla wszystkich miłośników egzotycznych wypraw

dominikana 2021, dominikana koronawirus, dominikana testy pcr, dominikana all inclusive, dominikana last minute, dominikana wakacje, dominikana wczasy, dominikana wycieczki, dominikana first minute, dominikana z niemiec
Ważne informacje
Dominikana — wakacje w czasie pandemii COVID-19

Egzotyczne wakacje w rajskiej Dominikanie — poznaj zasady wjazdu i pobytu w tym kraju w czasie pandemii COVID-19

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Wycieczki z Niemiec

Wakacje 2021 z wylotem z niemieckich lotnisk m.in. z Berlina, Drezna, Lipska, Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu i wielu innych. Oferty all inclusive i last minute w atrakcyjnych cenach. Gotowe pakiety wycieczek w cenie z przelotem, transferem, wyżywieniem oraz pobytem w hotelu.

Tranzyt przez Niemcy bez kwarantanny

Podróż tranzytem przez Niemcy na wakacje 2021 dla par i rodzin z dziećmi w Europie i poza strefą Schengen – Majorka, Turcja, Grecja

Wakacje last minute

Tanie wakacje last minute w ciepłych krajach dostępne już na 100 dni przed planowaną wycieczką z Niemiec

Egzotyka 2022

Egzotyczne wakacje 2022 na rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach świata – Kuba, Dominikana, Meksyk, Mauritius, Seszele, Malediwy

Wakacje 2021

Wakacje 2021 w wygodnej formule all inclusive na popularnych kierunkach tj. Bułgaria, Grecja, Hiszpania i Turcja

Zima 2022 w tropikach

Zima 2022 na egzotycznych kierunkach, rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach w formule all inclusive

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.