Wróć do listy artykułów

Narty za granicą – zima 2022

Ważne informacje | 10-12-2020, Aktualizacja: 19-03-2021
narty zima 2022, narty sezon 2022, narty wakacje 2022, narty wczasy 2022, narty wycieczka 2022, narty urlop 2022, narty sezon zimowy, narty ferie zimowe 2022, czechy narty 2022, włochy narty 2022, austria narty 2022
Sezon zimowy 2022 kojarzy się głównie ze śniegiem i nartami. Niektórzy turyści wybierają stoki narciarskie i wyjeżdżają za granicą w poszukiwaniu stromych gór, a inni w tym czasie wolą leniuchowanie na piaszczystych plażach w ciepłych krajach.

Miłośnicy sportów zimowych zastanawiają się czy w dobie koronawirusa w sezonie zimowym 2022 będzie możliwe uprawianie sportów na zagranicznych stokach. Niestety sytuacja jest dynamiczna i ciężko przewidzieć, co wydarzy się za jakiś czas... 

 

 

Austria

Aktualnie rząd w austriacki wprowadził lockdown, a ośrodki narciarskie zostały zamknięte. Prawdopodobnie od 24 grudnia 2020 r. stoki zostaną ponownie otwarte, ale restauracje i hotele będą nieczynne do 6 stycznia 2020 r. W zaistniałej sytuacji z białego szaleństwa na Święta Bożego Narodzenia oraz na Sylwestra skorzystają tylko osoby przyjeżdżający z bliskich miejscowości.

 

Rząd w Austrii podjął decyzje o obostrzeniach dla osób przyjeżdżających z krajów, w których skumulowana liczba zachorowań na COVID-19 w ostatnich 14 dniach przekracza 100 przypadków na 100.000 mieszkańców. W okresie od 19 grudnia do 10 stycznia osoby przyjeżdżające z tych krajów, zobowiązane będą do odbycia 10-dniowej kwarantanny. Polacy znaleźli się na tej liście.

 

 

Czechy

Sytuacja epidemiologiczna w Czechach należy do trudnych. Aktualnie wszystkie ośrodki są zamknięte. W dniu 4.12.2020 r. rząd czeski wydał komunikat o tym, że wyciągi będą mogły ruszyć 18 grudnia 2020 r., ale już 7 grudnia 2020 r. podjęto decyzję, że ze względu na dużą liczbę zachorowań, wyciągi będą zamknięte.

 

Polacy mogą wjechać na terytorium Czech bez obowiązku kwarantanny tylko z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa.

 

Przyjazd do Czech na okres powyżej 24 h wymaga: wypełnienia elektronicznego formularza lokalizacyjnego (https://plf.uzis.cz/), okazania negatywnego testu PCR wykonanego nie później niż do 72h przed wjazdem lub poddania się testowi PCR w ciągu 5 dni od przyjazdu i przedłożenia wyniku badania do regionalnej stacji higieny.

 

 

Finlandia

Na terenie Finlandii są sprzyjające warunki do uprawiania sportów zimowych. Jednak od 5 października 2020 r.obowiązują ograniczenia dotyczące wjazdu do Finlandii osób przybywających z Polski. Podróżni muszą przedstawić stosowne uzasadnienie podróży. Wjazd w celach turystycznych czy rekreacyjnych nie jest możliwy.

 

 

Francja

29 października 2020 r. zostały zamknięte wszystkie ośrodki narciarskie. Prezydent Macron wydał oświadczenie, iż ośrodki sportów zimowych prawdopodobnie zostaną otwarte dopiero w styczniu ze względu na dynamiczną sytuację epidemiologiczną. Aktualnie Polskich obywateli nie obejmują ograniczenia dotyczące wjazdu na terytorium Francji, a osoby wjeżdżające nie podlegają kwarantannie. Ze względu na zamknięte stoki nie ma mowy o uprawianiu sportów zimowych.

 

 

Słowacja

W Słowacji zostały otwarte niektóre ośrodki narciarskie. Polacy wjeżdżający na terytorium Słowacji zobowiązani są do posiadania zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19, a w razie braku takich dokumentów muszą poddać się obowiązkowej kwarantannie. Przy przejeździe tranzytem (do 8 godzin), bez zatrzymywania poza niezbędnym tankowaniem na stacjach paliw, nie ma obowiązku kwarantanny ani konieczności posiadanie testów.

 

Obecnie na Słowacji obowiązuje godzina policyjna (z wyjątkiem osób z ważnym negatywnym testem) oraz zakaz gromadzenia się powyżej 6 osób (z wyjątkiem osób z jednego gospodarstwa domowego).

 

 

Szwajcaria

Jedynie w Szwajcarii jest możliwość uprawiania sportów zimowych. Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, władze Szwajcarii nie podjęły decyzji o zakazie funkcjonowania ośrodków narciarskich. Jednak od 14 grudnia 2020 r. Polacy przybywający do Szwajcarii zobowiązani są do odbycia się 10-dniowej kwarantanny. Zatem ośrodki alpejskie są czynne, ale Polacy nie mogą z nich skorzystać.

 

 

Szwecja

Do woli można szusować w Szwecji, bo większość ośrodków narciarskich jest otwarta. Aktualnie nie ma ograniczeń wjazdu i wyjazdu ze Szwecji dla osób przyjeżdżających z Polski. Po przekroczeniu granicy nie obowiązuje kwarantanna. Zalecane jest zachowanie dystansu społecznego (2 m). Testy na COVID-19 nie są obligatoryjne i ich przeprowadzanie odbywa się na zasadach komercyjnych.

 

 

Włochy

We Włoszech na mocy decyzji włoskiego rządu ośrodki narciarskie są zamknięte do 6 stycznia 2020 r. Do 15 stycznia 2021 r. osoby przyjeżdżające z Polski do Włoch obowiązane są do pozostania na 14-dniowej kwarantannie (w okresie 10.12 a 20.12 wystarczy przedstawić negatywny wynik testu molekularnego lub antygenowego).

 

Premier Giuseppe Conte pozbawił nadzieje miłośników sportów zimowych na bliski start sezonu 2021. Zapowiedział również opracowanie w porozumieniu z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerz Niemiec Angelą Merkel wspólnego europejskiego protokołu bezpieczeństwa dla stacji narciarskich.

 

 

Bądźmy dobrej myśli, bo może w styczniu okaże się, że będziemy mogli poszusować na ośnieżonych stokach w blasku styczniowego słońca, czego życzymy wszystkim miłośnikom sportów zimowych.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

turcja riwiera egejska, atrakcje riwiery egejskiej, wakacje all inclusive, turcja przyroda, turcja cuda natury, wypoczynek all inclusive, turcja wakacje 2022, riwiera turecka wakacje 2022, turcja atrakcje przyrodnicze, turcja atrakcje historyczne, turcja co zobaczyć, turcja egejska zwiedzanie
Warto wiedzieć
9 najpopularniejszych atrakcji Riwiery Egejskiej

Wakacje all inclusive w Turcji to nie tylko plaża — poznaj najciekawsze atrakcje historyczne i przyrodnicze Riwiery Egejskiej.

cozumel wakacje, cozumel wczasy, cozumel wycieczki, cozumel wypoczynek, cozumel all inclusive, cozumel last minute, cozumel first minute, cozumel z niemiec, meksyk cozumel, wakacje na wyspie cozumel
Warto wiedzieć
Meksyk – wakacje na wyspie Cozumel

Wakacje na zjawiskowej wyspie Cozumel u wybrzeża Półwyspu Jukatan w Meksyku — dlaczego i kiedy warto tam pojechać?

turcja wakacje 2022, turcja wczasy 2022, riwiera turecka wakacje all inclusive, riwiera turecka wczasy all inclusive, turcja wakacje all inclusive, turcja wczasy all inclusive, kurorty riwiery tureckiej, ruiny side, wodospad manavgat, jaskinia beldibi, side co zobaczyć, wypoczynek all inclusive, atrakcje side
Warto wiedzieć
Turcja — Side, Manavgat i Beldibi na wakacje 2022

Poznaj kurorty Riwiery Tureckiej — Side, Manavgat i Beldibi, idealne na wakacje 2022 oraz ich najciekawsze atrakcje turystyczne.

cayo coco wakacje, cayo coco wczasy, cayo coco wycieczki, cayo coco all inclusive, cayo coco last minute, cayo coco z niemiec, kuba wakacje, kuba wczasy, kuba wycieczki, kuba all inclusive, kuba z niemiec
Wypoczynek z Amigos
Kuba – wyspa Cayo Coco

Co warto wiedzieć o wyspie Cayo Coco? Kiedy pojechać na wakacje i ile kosztuje wycieczka na kubańską wyspę?

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Wycieczki z Niemiec

Wakacje 2021 z wylotem z niemieckich lotnisk m.in. z Berlina, Drezna, Lipska, Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu i wielu innych. Oferty all inclusive i last minute w atrakcyjnych cenach. Gotowe pakiety wycieczek w cenie z przelotem, transferem, wyżywieniem oraz pobytem w hotelu.

Tranzyt przez Niemcy

W podróży tranzytem przez Niemcy na weekend majowy oraz wakacje 2022 w Europie i poza strefą Schengen – Turcja, Grecja, Hiszpania, Meksyk, Dominikana

Wakacje 2022 w lutym

Wakacje 2022 za granicą na najgorętszych zakątkach – Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Dominikana, Meksyk

Ferie zimowe 2022

Wakacje all inclusive na ferie zimowe 2022 z wylotem z Niemiec – Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Emiraty Arabskie, Meksyk, Kuba, Dominikana

Egipt 2022

Wakacje 2022 w Egipcie dla rodzin z dziećmi w popularnych kurortach turystycznych Hurghada, Marsa Alam i Sharm El Sheikh

Egzotyka 2022

Egzotyczne wakacje 2022 na rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach świata – Kuba, Dominikana, Meksyk, Mauritius, Seszele, Malediwy

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.