Wróć do listy artykułów

Narty za granicą – zima 2022

Ważne informacje | 10-12-2020, Aktualizacja: 19-03-2021
narty zima 2022, narty sezon 2022, narty wakacje 2022, narty wczasy 2022, narty wycieczka 2022, narty urlop 2022, narty sezon zimowy, narty ferie zimowe 2022, czechy narty 2022, włochy narty 2022, austria narty 2022
Sezon zimowy 2022 kojarzy się głównie ze śniegiem i nartami. Niektórzy turyści wybierają stoki narciarskie i wyjeżdżają za granicą w poszukiwaniu stromych gór, a inni w tym czasie wolą leniuchowanie na piaszczystych plażach w ciepłych krajach.

Miłośnicy sportów zimowych zastanawiają się czy w dobie koronawirusa w sezonie zimowym 2022 będzie możliwe uprawianie sportów na zagranicznych stokach. Niestety sytuacja jest dynamiczna i ciężko przewidzieć, co wydarzy się za jakiś czas... 

 

 

Austria

Aktualnie rząd w austriacki wprowadził lockdown, a ośrodki narciarskie zostały zamknięte. Prawdopodobnie od 24 grudnia 2020 r. stoki zostaną ponownie otwarte, ale restauracje i hotele będą nieczynne do 6 stycznia 2020 r. W zaistniałej sytuacji z białego szaleństwa na Święta Bożego Narodzenia oraz na Sylwestra skorzystają tylko osoby przyjeżdżający z bliskich miejscowości.

 

Rząd w Austrii podjął decyzje o obostrzeniach dla osób przyjeżdżających z krajów, w których skumulowana liczba zachorowań na COVID-19 w ostatnich 14 dniach przekracza 100 przypadków na 100.000 mieszkańców. W okresie od 19 grudnia do 10 stycznia osoby przyjeżdżające z tych krajów, zobowiązane będą do odbycia 10-dniowej kwarantanny. Polacy znaleźli się na tej liście.

 

 

Czechy

Sytuacja epidemiologiczna w Czechach należy do trudnych. Aktualnie wszystkie ośrodki są zamknięte. W dniu 4.12.2020 r. rząd czeski wydał komunikat o tym, że wyciągi będą mogły ruszyć 18 grudnia 2020 r., ale już 7 grudnia 2020 r. podjęto decyzję, że ze względu na dużą liczbę zachorowań, wyciągi będą zamknięte.

 

Polacy mogą wjechać na terytorium Czech bez obowiązku kwarantanny tylko z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa.

 

Przyjazd do Czech na okres powyżej 24 h wymaga: wypełnienia elektronicznego formularza lokalizacyjnego (https://plf.uzis.cz/), okazania negatywnego testu PCR wykonanego nie później niż do 72h przed wjazdem lub poddania się testowi PCR w ciągu 5 dni od przyjazdu i przedłożenia wyniku badania do regionalnej stacji higieny.

 

 

Finlandia

Na terenie Finlandii są sprzyjające warunki do uprawiania sportów zimowych. Jednak od 5 października 2020 r.obowiązują ograniczenia dotyczące wjazdu do Finlandii osób przybywających z Polski. Podróżni muszą przedstawić stosowne uzasadnienie podróży. Wjazd w celach turystycznych czy rekreacyjnych nie jest możliwy.

 

 

Francja

29 października 2020 r. zostały zamknięte wszystkie ośrodki narciarskie. Prezydent Macron wydał oświadczenie, iż ośrodki sportów zimowych prawdopodobnie zostaną otwarte dopiero w styczniu ze względu na dynamiczną sytuację epidemiologiczną. Aktualnie Polskich obywateli nie obejmują ograniczenia dotyczące wjazdu na terytorium Francji, a osoby wjeżdżające nie podlegają kwarantannie. Ze względu na zamknięte stoki nie ma mowy o uprawianiu sportów zimowych.

 

 

Słowacja

W Słowacji zostały otwarte niektóre ośrodki narciarskie. Polacy wjeżdżający na terytorium Słowacji zobowiązani są do posiadania zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19, a w razie braku takich dokumentów muszą poddać się obowiązkowej kwarantannie. Przy przejeździe tranzytem (do 8 godzin), bez zatrzymywania poza niezbędnym tankowaniem na stacjach paliw, nie ma obowiązku kwarantanny ani konieczności posiadanie testów.

 

Obecnie na Słowacji obowiązuje godzina policyjna (z wyjątkiem osób z ważnym negatywnym testem) oraz zakaz gromadzenia się powyżej 6 osób (z wyjątkiem osób z jednego gospodarstwa domowego).

 

 

Szwajcaria

Jedynie w Szwajcarii jest możliwość uprawiania sportów zimowych. Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, władze Szwajcarii nie podjęły decyzji o zakazie funkcjonowania ośrodków narciarskich. Jednak od 14 grudnia 2020 r. Polacy przybywający do Szwajcarii zobowiązani są do odbycia się 10-dniowej kwarantanny. Zatem ośrodki alpejskie są czynne, ale Polacy nie mogą z nich skorzystać.

 

 

Szwecja

Do woli można szusować w Szwecji, bo większość ośrodków narciarskich jest otwarta. Aktualnie nie ma ograniczeń wjazdu i wyjazdu ze Szwecji dla osób przyjeżdżających z Polski. Po przekroczeniu granicy nie obowiązuje kwarantanna. Zalecane jest zachowanie dystansu społecznego (2 m). Testy na COVID-19 nie są obligatoryjne i ich przeprowadzanie odbywa się na zasadach komercyjnych.

 

 

Włochy

We Włoszech na mocy decyzji włoskiego rządu ośrodki narciarskie są zamknięte do 6 stycznia 2020 r. Do 15 stycznia 2021 r. osoby przyjeżdżające z Polski do Włoch obowiązane są do pozostania na 14-dniowej kwarantannie (w okresie 10.12 a 20.12 wystarczy przedstawić negatywny wynik testu molekularnego lub antygenowego).

 

Premier Giuseppe Conte pozbawił nadzieje miłośników sportów zimowych na bliski start sezonu 2021. Zapowiedział również opracowanie w porozumieniu z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerz Niemiec Angelą Merkel wspólnego europejskiego protokołu bezpieczeństwa dla stacji narciarskich.

 

 

Bądźmy dobrej myśli, bo może w styczniu okaże się, że będziemy mogli poszusować na ośnieżonych stokach w blasku styczniowego słońca, czego życzymy wszystkim miłośnikom sportów zimowych.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

wakacje 2021 kanary, wczasy 2021 kanary, wyspy kanaryjskie wakacje, wyspy kanaryjskie wczasy, wyspy kanaryjskie wycieczki, wakacje teneryfa, wakacje gran canaria, wakacje lanzarote, wakacje fuerteventura, teneryfa all inclusive, gran canaria all inclusive, lanzarote all inclusive, fuerteventura all inclusive
Wypoczynek z Amigos
Wyspy Kanaryjskie – wakacje 2021

Wakacje 2021 dla par i rodzin na

wakacje 2021, dominikana 2021, punta cana 2021, karaiby 2021, punta cana wakacje all inclusive, punta cana wczasy all inclusive, punta cana wycieczki all inclusive, dominikana wakacje all inclusive, dominikana wakacje last minute, dominikana wczasy all inclusive, dominikana wczasy last minute, dominikana wycieczki all inclusive, dominikana wycieczki last minute, najlepsze hotele na dominikanie, najlepsze hotele punta cana, hotel Riu Bambu
Wypoczynek z Amigos
Dominikana 2021 – Riu Bambu

Sieciowy hotel na Dominikanie w popularnym regionie turystycznym Punta Cana sprawdzi się świetnie na wakacje all inclusive

wakacje 2021, dominikana 2021, puerto plata 2021, karaiby 2021, puerto plata wakacje all inclusive, puerto plata wczasy all inclusive, puerto plata wycieczki all inclusive, dominikana wakacje all inclusive, dominikana wakacje last minute, dominikana wczasy all inclusive, dominikana wczasy last minute, dominikana wycieczki all inclusive, dominikana wycieczki last minute, najlepsze hotele na dominikanie, najlepsze hotele puerto plata, hotel Playa Bachata Resort
Wypoczynek z Amigos
Dominikana 2021 – Playa Bachata Resort

Puerto Plata jest wymarzonym zakątkiem na wakacje all inclusive dla miłośników egzotycznych krajobrazów

wakacje 2021, dominikana 2021, punta cana 2021, karaiby 2021, punta cana wakacje all inclusive, punta cana wczasy all inclusive, punta cana wycieczki all inclusive, dominikana wakacje all inclusive, dominikana wakacje last minute, dominikana wczasy all inclusive, dominikana wczasy last minute, dominikana wycieczki all inclusive, dominikana wycieczki last minute, hotele na dominikanie, najlepsze hotele na dominikanie, hotele punta cana, hotel Riu Naiboa
Wypoczynek z Amigos
Dominikana 2021 – Riu Naiboa

Wakacje all inclusive w sieciowym hotelu na wysokim poziomie w egzotycznym regionie Punta Cana na Dominikanie

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Wycieczki z Niemiec

Wakacje 2021 z wylotem z niemieckich lotnisk m.in. z Berlina, Drezna, Lipska, Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu i wielu innych. Oferty all inclusive i last minute w atrakcyjnych cenach. Gotowe pakiety wycieczek w cenie z przelotem, transferem, wyżywieniem oraz pobytem w hotelu.

Wakacje last minute

Tanie wakacje last minute w ciepłych krajach dostępne już na 100 dni przed planowaną wycieczką z Niemiec

Egzotyka 2021

Egzotyczne wakacje 2021 na rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach świata w formule all inclusive – Kuba, Dominikana, Meksyk, Bali, Malediwy, Seszele

Majówka 2021

Długi weekend majowy 2021 w ciepłych krajach na wakacje all inclusive dla rodzin

Lato 2021

Wakacje 2021 w formule all inclusive na romantyczne wczasy we dwoje i leniwy wypoczynek dla rodzin z dziećmi – Bułgaria, Grecja, Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie

Wakacje 2021

Wakacje 2021 w wygodnej formule all inclusive na popularnych kierunkach tj. Bułgaria, Grecja, Hiszpania i Turcja

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.