Wróć do listy artykułów

COVID-19 — wakacje w Meksyku w czasie pandemii

Ważne informacje | 01-07-2021, Aktualizacja: 29-06-2022
meksyk wakacje, meksyk wczasy, meksyk wycieczki, meksyk wypoczynek, meksyk all inclusive, meksyk last minute, meksyk 2022, meksyk wakacje 2022, meksyk koronawirus, meksyk covid-19, meksyk testy, meksyk kwarantanna, meksyk kod QR, meksyk obostrzenia
Wakacje w Meksyku w czasie pandemii COVID-19

Meksyk jest dostępny dla turystów. Po przylocie do Meksyku nie ma obowiązku odbywania kwarantanny i nie są wymagane testy na obecność koronawirusa.  Poznaj zasady, jakie obowiązują przy wjeździe do tego kraju i środki ostrożności wprowadzone w Meksyku.

 

stan na dzień 28 września 2021 r.

 

Po miesiącach pandemii i ograniczeń w podróżowaniu czas naładować akumulatory na wakacjach marzeń. Najlepsze będą te łączące solidny wypoczynek ze zwiedzaniem fascynujących i tajemniczych miejsc. Pora zatem zapakować walizki i wyruszyć na kontynent amerykański, a konkretnie do Meksyku – najlepiej na wczasy last minute z wylotem z Niemiec. Ze względu na wyjątkowe warunki pogodowe i wiele atrakcji, na wakacje do Meksyku można jechać przez cały rok, jednak najlepsza pora na wypoczynek w tym kraju to miesiące od początku listopada do końca marca.

 

Z wypoczynku all inclusive w Meksyku zadowoleni będą nawet najbardziej wymagający turyści. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno kochający słońce i plażowanie, jak i amatorzy morskich kąpieli oraz osoby lubiące aktywny wypoczynek. Wycieczki szlakiem prastarej kultury Majów i Azteków do wyjątkowych zabytków czasu prekolumbijskiego i czasów kolonialnych zachwycą i zadowolą nawet najbardziej wyrafinowanych pasjonatów historii.

 

Doskonała, meksykańska kuchnia i najlepsza na świecie tequila dopełnią tę niesamowitą ofertę na wymarzone wakacje w Meksyku.

 

O czym trzeba wiedzieć, planując wakacje 2022 w Meksyku

 

Wjazd do Meksyku

W poszczególnych stanach i miastach obostrzenia w związku z pandemią COVID-19 mogą być różne, ponieważ każdy region ma swoje ustalenia w zakresie ochrony zdrowia i zwalczania pandemii.

 

⇒ Najwcześniej na 12 godzin przed planowaną podróżą należy uzupełnić formularz informacyjny dostępny na stronie https://afac.hostingerapp.com/ po założeniu konta. Można założyć tylko jedno konto i dodać poszczególne osoby podróżujące razem.

 

⇒ Po wypełnieniu formularza i ponownym zalogowaniu się na stronie dostępny będzie indywidualny kod QR.

 

⇒ Po przylocie do Meksyku każdy podróżny ma mierzoną temperaturę.

 

⇒ Miejscowe służby mogą zarządzić kwarantannę, gdy u podróżnego stwierdzona zostanie gorączka.

 

⇒ Władze Meksyku rekomendują, aby turyści posiadali ubezpieczenie medyczne pokrywające koszty leczenia COVID-19 (nie jest to obowiązkowe).

 

⇒ Należy posiadać dokumenty w formie papierowej potwierdzające cel podróży, środki finansowe, zakwaterowanie i zamiar opuszczenia terytorium Meksyku.

 

Pobyt w Meksyku — obostrzenia

 

⇒ W sklepach i miejscach użyteczności publicznej obowiązują:

- dezynfekcje rąk i obuwia,

- pomiar temperatury,

- określona maksymalna liczba osób,

- wyznaczone kierunki ruchu, 

- niekiedy ograniczone dni i godziny funkcjonowania.

 

⇒ W poszczególnych regionach obowiązują różne i zmieniające się przepisy dotyczące korzystania z plaż.

 

⇒ Część atrakcji turystycznych może być zamknięta.

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca wyjazdy na wakacje, organizowane przez certyfikowane biura podróży i zgłoszenie swojej podróży w systemie Odyseusz‎.


Szczegółowe i na bieżąco aktualizowane informacje dotyczące wjazdu do Meksyku i pobytu w tym kraju oraz powrotu do Polski dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

Pozostałe informacje dotyczące pobytu na wakacjach w Meksyku turystów z Polski

⇒ Turystów z Polski nie obowiązują wizy gdy ich pobyt w Meksyku nie przekracza 180 dni.

 

⇒ Paszport powinien być ważny jeszcze przez minimum 6 miesięcy.

 

⇒ Turyści zagraniczni od 15 roku życia wjeżdżający do stanu Quintana Roo (z kurortami Tulum, Playa del Carmen i Cancun) muszą opłacić podatek turystyczny w wysokości 11 USD/os. Opłaty można dokonać przed przyjazdem lub w trakcie pobytu poprzez stronę internetową http://www.visitax.gob.mx/sitio/, lub w automatach na lotnisku w Cancun. Pokwitowanie z kodem kreskowym należy okazać przy kontroli na lotnisku.

 

 

 

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

turcja riwiera egejska, atrakcje riwiery egejskiej, wakacje all inclusive, turcja przyroda, turcja cuda natury, wypoczynek all inclusive, turcja wakacje 2022, riwiera turecka wakacje 2022, turcja atrakcje przyrodnicze, turcja atrakcje historyczne, turcja co zobaczyć, turcja egejska zwiedzanie
Warto wiedzieć
9 najpopularniejszych atrakcji Riwiery Egejskiej

Wakacje all inclusive w Turcji to nie tylko plaża — poznaj najciekawsze atrakcje historyczne i przyrodnicze Riwiery Egejskiej.

cozumel wakacje, cozumel wczasy, cozumel wycieczki, cozumel wypoczynek, cozumel all inclusive, cozumel last minute, cozumel first minute, cozumel z niemiec, meksyk cozumel, wakacje na wyspie cozumel
Warto wiedzieć
Meksyk – wakacje na wyspie Cozumel

Wakacje na zjawiskowej wyspie Cozumel u wybrzeża Półwyspu Jukatan w Meksyku — dlaczego i kiedy warto tam pojechać?

wakacje 2022, wczasy 2022, grecja 2022, grecja all inclusive, grecja last minute, grecja first minute, grecja z niemiec, kos wczasy all inclusive, kos wczasy last minute, kos wczasy first minute, kos wakacje all inclusive, kos wakacje last minute, kos wakacje first minute, kos wycieczki all inclusive, kos wycieczki last minute, kos wycieczki first minute, kos 2022, kos all inclusive, grecja 2022, wyspy greckie 2022
Wypoczynek z Amigos
Wakacje w Grecji na wyspie Kos

Grecka wyspa Kos to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek oraz relaksujące wakacje all inclusive z plażowaniem.

turcja wakacje 2022, turcja wczasy 2022, riwiera turecka wakacje all inclusive, riwiera turecka wczasy all inclusive, turcja wakacje all inclusive, turcja wczasy all inclusive, kurorty riwiery tureckiej, ruiny side, wodospad manavgat, jaskinia beldibi, side co zobaczyć, wypoczynek all inclusive, atrakcje side
Warto wiedzieć
Turcja — Side, Manavgat i Beldibi na wakacje 2022

Poznaj kurorty Riwiery Tureckiej — Side, Manavgat i Beldibi, idealne na wakacje 2022 oraz ich najciekawsze atrakcje turystyczne.

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Tanie wakacje 2022 z Niemiec

Atrakcyjne oferty last minute i all inclusive niemieckich organizatorów wypoczynku na wakacje 2022, z wylotem z wielu lotnisk, w tym z Niemiec, Czech i Polski

COVID-19 — nowości w zasadach podróżowania

COVID-19 — nowości i zmiany w zasadach podróżowania i pobytu na wakacjach za granicą i powrotu z urlopu do kraju.

Wakacyjne wyspy na Atlantyku

Wakacje na wyspach Atlantyku — Wyspy Kanaryjskie, Wyspy Zielonego Przylądka, Azory i Madera

Wakacje 2022 all inclusive

Wakacje 2022 za granicą w wygodnej formule all inclusive

Indonezja na wakacje 2022

Wakacje 2022 w Indonezji na egzotycznych wyspach – Bali, Jawa, Sumatra i Lombok

Egzotyczne wakacje 2022 na Karaibach

Egzotyczne wakacje all inclusive 2022 na rajskich Karaibach – Meksyk, Dominikana, Kuba, Jamajka, Aruba, Curacao i Kostaryka

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.