Wróć do listy artykułów

Grecja otwiera granice na wakacje dla turystów

Ważne informacje | 03-06-2020
wakacje 2020, wczasy 2020, wycieczki 2020, grecja 2020, kreta 2020, korfu 2020, kos 2020, rodos 2020, grecja wakacje, grecja wczasy, grecja wycieczki, grecja last minute, grecja all inclusive, grecja z niemiec, wakacje po koronawirusie, wakacje koronawirus, podróże koronawirus, grecja koronawirus
Grecja planuje otwarcie granic dla zagranicznych turystów na wakacje 2020 od 1 lipca. Kraje Unii Europejskiej poza Włochami i Hiszpanią będą mogły przekraczać granice kraju.

Grecja zapowiada, że od lipca 2020 chce otworzyć swoje granice dla turystów większości krajów Unii Europejskiej. Możliwość wjazdu do Grecji planowana jest tylko dla wybranych krajów. Granice nadal mają pozostać zamknięte dla turystów z Włoch i Hiszpanii oraz spoza Unii Europejskiej. 

 

 

Grecja bardzo liczy na ożywienie turystyki i oczekuje, że Unia Europejska wkrótce przyjmie wspólne stanowisko w sprawie podróży i ponownego otwarcia granic w ramach bloku. To dla Grecji niezwykle ważne, ponieważ turystyka jest jej głównym filarem gospodarczym.

 

Sektor turystyczny w Grecji zatrudnia co piątego pracownika, a przychody z turystyki w ubiegłym roku wyniosły 18 miliardów €. Wszystko za sprawą 34 milionów turystów, którzy w 2019 r. odwiedzili ten kraj. Grecja jest uważana za jedno z najczęściej odwiedzanych państw na świecie szczególnie na wakacje all inclusive przez turystów z Europy, a branża turystyczna stanowi tam 18% PKB.

 

Premier Kyriakos Mitsotakis zapowiedział, że poda więcej szczegółów na ten temat, ale Grecja stopniowo zmniejsza ograniczenia wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa. Na tym etapie odblokowywania gospodarki nie ma jeszcze planu zniesienia zakazu podróżowania po kraju, ale już 1 czerwca mają zostać otwarte hotele, restauracje i kawiarnie. Co prawda nadal z zachowaniem określonych zasad bezpieczeństwa, czyli z utrzymaniem odpowiedniej odległości między osobami i koniecznością pracy obsługi w maseczkach ochronnych.

 

Sekretarz stanu Giorgos Gerapetritis na antenie Radia Thema zapowiedział, że Grecja jako kraj popularny turystycznie otworzy się na turystów już na lato 2020. W porównaniu z innymi krajami europejskimi, licznie odwiedzanymi w czasie wakacji, Grecja ma stosunkowo niski odsetek przypadków koronawirusa. W swojej wypowiedzi podkreślił, że „Jesteśmy krajem, który będzie otwarty dla wszystkich, nie tylko dlatego, że jesteśmy najlepszym miejscem turystycznym, ale także dlatego, że konkurujące miejsca docelowe są w trudnej sytuacji”.

 

Dodał jednak, że granice nie zostaną otwarte bez zastosowania środków gwarantujących bezpieczeństwo. Trwają negocjacje, w jaki sposób ograniczyć wszelkie możliwości rozprzestrzeniania się wirusa. Wstępne ustalenia zakładają obowiązek posiadania przez turystów „Paszportu odporności” poświadczającego, że nie są oni zarażeni wirusem. Taki dokument umożliwiłby też monitorowanie osób wjeżdżających i opuszczających kraj.

 

Na zmianę oblicza turystyki w Grecji po pandemii koronawirusa, zwrócił uwagę również Harry Theoharis – minister turystyki, który podkreślił, że podróżowanie za granicę może odbywać się wyłącznie „na określonych nowych zasadach”. Jeżeli w ramach odblokowywania gospodarki, granice zostaną otwarte także przez Polskę – możemy planować tegoroczne wakacje na greckich plażach!

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

wakacje 2021, wczasy 2021, wycieczki 2021, turcja 2021, wakacje all inclusive, wakacje last minute, wakacje z niemiec, wakacje koronawirus, wczasy all inclusive, wczasy last minute, wczasy z niemiec, wczasy koronawirus, turcja wakacje, turcja wczasy, turcja wycieczki, turcja all inclusive, turcja last minute, turcja z niemiec, turcja koronawirus
Ważne informacje
Bezpieczny urlop w Turcji – ograniczenia w hotelu

COVID-19 - w hotelowych kompleksach wypoczynkowych w Turcji wprowadzono zasady bezpieczeństwa dla turystów

turcja 2021, turcja wakacje, turcja wczasy, turcja wycieczki, turcja all inclusive, turcja last minute, turcja tanie wakacje, turcja z niemiec, turcja z wylotem z niemiec, turcja wakacje dla rodzin,   turcja gdzie pojechać, turcja jesienią, riwiera turecka, urlop jesienią, wakacje jesienią, riwiera egejska, turcja egejska, riwiera egejska
Wypoczynek z Amigos
Tanie wakacje w Turcji – dlaczego właśnie tam?

Poznaj największe zalety wypoczynku w Turcji oferowanego przez niemieckich organizatorów

jesień 2021, wakacje 2021, turcja 2021, wakacje turcja, wczasy turcja, wycieczki turcja, turcja all inclusive, turcja last minute, turcja z niemiec, turcja gdzie pojechać, turcja jesienią, urlop jesienią, wakacje jesienią, turcja koronawirus, turcja testy pcr, covid-19, wirus sars-cov-2, pandemia, turcja obostrzenia, turcja zasady wjazdu
Ważne informacje
COVID-19 - bezpieczne wakacje w Turcji

Pandemia COVID-19 - poznaj aktualne zasady wjazdu do Turcji obowiązujące w tym kraju turystów z Polski.

wakacje 2021, wczasy 2021, wycieczki 2021, turcja 2021, lato 2021, turcja wakacje, turcja wczasy, turcja wycieczki, turcja all inclusive, turcja first minute, turcja last minute, turcja wakacje all inclusive, turcja wakacje last minute, turcja wczasy all inclusive, turcja wczasy last minute, turcja wycieczki all inclusive, turcja wycieczki last minute,  turcja gdzie pojechać, turcja jesienią, riwiera turecka, urlop jesienią, wakacje jesienią, riwiera egejska, turcja egejska, riwiera egejska
Wypoczynek z Amigos
Turcja na wakacje jesienią

Urlop all inclusive w Turcji na Riwierach: Tureckiej i Egejskiej i na Wybrzeżu Likijskim — dlaczego warto tam pojechać jesienią?

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Wycieczki z Niemiec

Wakacje 2021 z wylotem z niemieckich lotnisk m.in. z Berlina, Drezna, Lipska, Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu i wielu innych. Oferty all inclusive i last minute w atrakcyjnych cenach. Gotowe pakiety wycieczek w cenie z przelotem, transferem, wyżywieniem oraz pobytem w hotelu.

Tranzyt przez Niemcy bez kwarantanny

Podróż tranzytem przez Niemcy na wakacje 2021 dla par i rodzin z dziećmi w Europie i poza strefą Schengen – Majorka, Turcja, Grecja

Wakacje last minute

Tanie wakacje last minute w ciepłych krajach dostępne już na 100 dni przed planowaną wycieczką z Niemiec

Egzotyka 2022

Egzotyczne wakacje 2022 na rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach świata – Kuba, Dominikana, Meksyk, Mauritius, Seszele, Malediwy

Wakacje 2021

Wakacje 2021 w wygodnej formule all inclusive na popularnych kierunkach tj. Bułgaria, Grecja, Hiszpania i Turcja

Zima 2022 w tropikach

Zima 2022 na egzotycznych kierunkach, rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach w formule all inclusive

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.