Wróć do listy artykułów

Wakacyjne plany 2020 coraz bardziej realne

Warto wiedzieć | 27-04-2020
wakacje 2020, wczasy 2020, wycieczki 2020, lato 2020, turcja 2020, hiszpania 2020, majorka 2020, bulgaria 2020, grecja 2020, turcja wakacje all inclusive, turcja wczasy all inclusive, hiszpania wakacje all inclusive, hiszpania wczasy all inclusive, majorka wakacje all inclusive, majorka wczasy all inclusive, bulgaria wakacje all inclusive, bulgaria wczasy all inclusive, grecja wakacje all inclusive, grecja wczasy all inclusive
Wakacje 2020 na lato szczególnie z wylotem z Niemiec to wysoka jakość zakwaterowania w hotelu, gwarancja niezmienności ceny oraz udane wakacje all inclusive za granicą.

Wakacyjne plany coraz bardziej realne

Pandemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia zamknęły nas w domach. Izolacja i kwarantanna coraz bardziej dają nam się we znaki. Tęsknimy za świeżym powietrzem, przestrzenią, słońcem i wodą. Do tego wiosenna pogoda i zbliżające się wakacje 2020, naturalnie wyzwalają w każdym z nas potrzebę podróżowania i wypoczynku za granicą. Im więcej zieleni za oknem, tym nasze wakacyjne plany są coraz śmielsze.

 

Zapowiadany powrót do normalności i sukcesywne znoszenie ograniczeń, to światełko w tunelu. Na razie niewielkie, ale jednak jest! Komunikaty rządu zapowiadają powolne uwalnianie gospodarki - miejmy nadzieję, że szybko obejmie ono także sektor turystyczny i zostaną odblokowane granice.

 

W ostatnim czasie państwa starają się wracać do normalnego funkcjonowania. Pojawiają się doniesienia medialne, że niektóre kraje szykują się na rozpoczęcie sezonu turystycznego. Czytamy te informacje i w wyobraźni widzimy siebie na złocistych plażach i w kryształowo czystej, lazurowej wodzie. W końcu po długim okresie izolacji, to normalna reakcja.

 

 

Turcja opracowuje certyfikację turystyki

Minister kultury i turystyki Turcji Mehmet Nuri Ersoy zapowiada, że w drugim tygodniu maja zaczną wdrażać powrót do normalności w turystyce. Do końca miesiąca ma zostać przywrócona turystyka na terenie kraju, natomiast dla turystów zagranicznych Turcja wznowi ruch turystyczny w pierwszym tygodniu czerwca. 

 

Władze chcą zapewnić bezpieczeństwo poprzez certyfikaty, które będą przyznawane przez specjalną komisję obiektom i miejscom, gdzie nie ma koronawirusa. Przygotowywany system certyfikacji ma być zgodny ze standardami międzynarodowymi i uznawany na całym świecie. Jego opracowanie planowane jest na pierwszy tydzień maja. Poza tym w obiektach turystycznych z wyżywieniem all inclusive, na bieżąco prowadzone będą zintensyfikowane, sanitarne działania zapobiegawcze i dyżury pełnić będzie personel medyczny. 

 

 

Wakacje na wyspach greckich

Europejskie biura podróży prowadzą rozmowy o sezonie letnim z hotelarzami w Grecji. To kraj z niższym poziomem zachorowań, a poza tym wyspy greckie umożliwiają kontrolę przyjezdnych już na lotnisku. Jest to na pewno dodatkowe zabezpieczenie przed zainfekowaniem koronawirusem.

 

Jeszcze nie można określić, od kiedy Grecja będzie mogła przyjmować zagranicznych turystów, ale organizatorzy turystyki z krajów zachodnich, a przede wszystkim z Niemiec, negocjują już korzystne ceny na pobyty wakacyjne oraz jesienne.

 

 

Chorwacja przygotowuje się na przyjęcie turystów

Zaawansowane przygotowania na przyjęcie turystów sygnalizowane jest przez Chorwację. Władze tego kraju zapowiadają, że z chwilą otwarcia granic, hotele i restauracje będą w pełni przygotowane do nowego sezonu turystycznego. Prognozuje się, że to właśnie Chorwacja może być w tym roku wakacyjnym hitem, ponieważ nie boryka się z aż tak dużymi problemami z koronawirusem, jak konkurencyjne turystycznie Włochy czy Hiszpania. Na razie tak jak w innych krajach i tu obowiązuje zakaz przemieszczania się wewnątrz kraju i przekraczania granic, ale już niedługo Chorwacja zapowiada stopniowe łagodzenie restrykcji.

 

 

Hiszpania proponuje kolorowe bransoletki

Plany turystyczne rozważane są również w najmocniej dotkniętej koronawirusem Hiszpanii. Pojawiają się pomysły jak zabezpieczyć ruch turystyczny. Każdy z gości hotelowych otrzymałby kolorową bransoletkę, określającą jego stan zdrowia i kontakt w koronawirusem: czerwone - osoby z grupy ryzyka, białe - ozdrowieńcy, którzy pokonali chorobę i zielone - turyści zdrowi. Pomysł określany jest jako ułatwiający pracę obsłudze, a jednocześnie nie uciążliwy dla turystów. Jeszcze tylko musi zostać zaakceptowany przez władze.

 

 

Czesi już mogą podróżować za granicę

Biura podróży u naszych południowych sąsiadów też szykują oferty na najbliższe wakacje. Czesi planują uaktywnienie turystyki na swoim terenie, ale też mówi się tam o wyjazdach zagranicznych, szczególnie na południe Europy. 23 kwietnia wieczorem czeski minister zdrowia, Adam Vojtiech ogłosił decyzję zniesienia zakazu podróżowania, umożliwiając swoim obywatelom wyjazdy zagraniczne. Może niebawem i my pójdziemy w ich ślady.

 

 

Pełni nadziei czekamy...

Polscy turyści, którzy wykupili wczasy i wycieczki w czasie wakacji, cały czas czekają na kolejne decyzje rządu. Marzymy o wakacjach, wypoczynku, podróżowaniu i poznawaniu świata. Może warto zatem śledzić, jak powoli europejska turystyka powstaje z koronawirusowych kolan. Na razie obserwujmy tę europejską, a później spojrzymy szerzej na inne kraje świata. Przecież pandemia kiedyś musi się skończyć!

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

wakacje 2021 kanary, wczasy 2021 kanary, wyspy kanaryjskie wakacje, wyspy kanaryjskie wczasy, wyspy kanaryjskie wycieczki, wakacje teneryfa, wakacje gran canaria, wakacje lanzarote, wakacje fuerteventura, teneryfa all inclusive, gran canaria all inclusive, lanzarote all inclusive, fuerteventura all inclusive
Wypoczynek z Amigos
Wyspy Kanaryjskie – wakacje 2021

Wakacje 2021 dla par i rodzin na

wakacje 2021, dominikana 2021, punta cana 2021, karaiby 2021, punta cana wakacje all inclusive, punta cana wczasy all inclusive, punta cana wycieczki all inclusive, dominikana wakacje all inclusive, dominikana wakacje last minute, dominikana wczasy all inclusive, dominikana wczasy last minute, dominikana wycieczki all inclusive, dominikana wycieczki last minute, najlepsze hotele na dominikanie, najlepsze hotele punta cana, hotel Riu Bambu
Wypoczynek z Amigos
Dominikana 2021 – Riu Bambu

Sieciowy hotel na Dominikanie w popularnym regionie turystycznym Punta Cana sprawdzi się świetnie na wakacje all inclusive

wakacje 2021, dominikana 2021, puerto plata 2021, karaiby 2021, puerto plata wakacje all inclusive, puerto plata wczasy all inclusive, puerto plata wycieczki all inclusive, dominikana wakacje all inclusive, dominikana wakacje last minute, dominikana wczasy all inclusive, dominikana wczasy last minute, dominikana wycieczki all inclusive, dominikana wycieczki last minute, najlepsze hotele na dominikanie, najlepsze hotele puerto plata, hotel Playa Bachata Resort
Wypoczynek z Amigos
Dominikana 2021 – Playa Bachata Resort

Puerto Plata jest wymarzonym zakątkiem na wakacje all inclusive dla miłośników egzotycznych krajobrazów

wakacje 2021, dominikana 2021, punta cana 2021, karaiby 2021, punta cana wakacje all inclusive, punta cana wczasy all inclusive, punta cana wycieczki all inclusive, dominikana wakacje all inclusive, dominikana wakacje last minute, dominikana wczasy all inclusive, dominikana wczasy last minute, dominikana wycieczki all inclusive, dominikana wycieczki last minute, hotele na dominikanie, najlepsze hotele na dominikanie, hotele punta cana, hotel Riu Naiboa
Wypoczynek z Amigos
Dominikana 2021 – Riu Naiboa

Wakacje all inclusive w sieciowym hotelu na wysokim poziomie w egzotycznym regionie Punta Cana na Dominikanie

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Wycieczki z Niemiec

Wakacje 2021 z wylotem z niemieckich lotnisk m.in. z Berlina, Drezna, Lipska, Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu i wielu innych. Oferty all inclusive i last minute w atrakcyjnych cenach. Gotowe pakiety wycieczek w cenie z przelotem, transferem, wyżywieniem oraz pobytem w hotelu.

Wakacje last minute

Tanie wakacje last minute w ciepłych krajach dostępne już na 100 dni przed planowaną wycieczką z Niemiec

Egzotyka 2021

Egzotyczne wakacje 2021 na rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach świata w formule all inclusive – Kuba, Dominikana, Meksyk, Bali, Malediwy, Seszele

Majówka 2021

Długi weekend majowy 2021 w ciepłych krajach na wakacje all inclusive dla rodzin

Lato 2021

Wakacje 2021 w formule all inclusive na romantyczne wczasy we dwoje i leniwy wypoczynek dla rodzin z dziećmi – Bułgaria, Grecja, Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie

Wakacje 2021

Wakacje 2021 w wygodnej formule all inclusive na popularnych kierunkach tj. Bułgaria, Grecja, Hiszpania i Turcja

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.