Wróć do listy artykułów

Wakacyjne plany 2021 coraz bardziej realne

Warto wiedzieć | 27-04-2020, Aktualizacja: 28-07-2021
wakacje 2021, wczasy 2021, wycieczki 2021, lato 2021, turcja 2021, hiszpania 2021, majorka 2021, bulgaria 2021, grecja 2021, turcja wakacje all inclusive, turcja wczasy all inclusive, hiszpania wakacje all inclusive, hiszpania wczasy all inclusive, majorka wakacje all inclusive, majorka wczasy all inclusive, bulgaria wakacje all inclusive, bulgaria wczasy all inclusive, grecja wakacje all inclusive, grecja wczasy all inclusive
Wakacje 2021 na lato szczególnie z wylotem z Niemiec to wysoka jakość zakwaterowania w hotelu, gwarancja niezmienności ceny oraz udane wakacje all inclusive za granicą.

Wakacyjne plany coraz bardziej realne

Pandemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia zamknęły nas w domach. Izolacja i kwarantanna coraz bardziej dają nam się we znaki. Tęsknimy za świeżym powietrzem, przestrzenią, słońcem i wodą. Do tego wiosenna pogoda i zbliżające się wakacje 2021, naturalnie wyzwalają w każdym z nas potrzebę podróżowania i wypoczynku za granicą. Im więcej zieleni za oknem, tym nasze wakacyjne plany są coraz śmielsze.

 

Zapowiadany powrót do normalności i sukcesywne znoszenie ograniczeń, to światełko w tunelu. Na razie niewielkie, ale jednak jest! Komunikaty rządu zapowiadają powolne uwalnianie gospodarki - miejmy nadzieję, że szybko obejmie ono także sektor turystyczny i zostaną odblokowane granice.

 

W ostatnim czasie państwa starają się wracać do normalnego funkcjonowania. Pojawiają się doniesienia medialne, że niektóre kraje szykują się na rozpoczęcie sezonu turystycznego. Czytamy te informacje i w wyobraźni widzimy siebie na złocistych plażach i w kryształowo czystej, lazurowej wodzie. W końcu po długim okresie izolacji, to normalna reakcja.

 

 

Turcja opracowuje certyfikację turystyki

Minister kultury i turystyki Turcji Mehmet Nuri Ersoy zapowiada, że w drugim tygodniu maja zaczną wdrażać powrót do normalności w turystyce. Do końca miesiąca ma zostać przywrócona turystyka na terenie kraju, natomiast dla turystów zagranicznych Turcja wznowi ruch turystyczny w pierwszym tygodniu czerwca. 

 

Władze chcą zapewnić bezpieczeństwo poprzez certyfikaty, które będą przyznawane przez specjalną komisję obiektom i miejscom, gdzie nie ma koronawirusa. Przygotowywany system certyfikacji ma być zgodny ze standardami międzynarodowymi i uznawany na całym świecie. Jego opracowanie planowane jest na pierwszy tydzień maja. Poza tym w obiektach turystycznych z wyżywieniem all inclusive, na bieżąco prowadzone będą zintensyfikowane, sanitarne działania zapobiegawcze i dyżury pełnić będzie personel medyczny. 

 

 

Wakacje na wyspach greckich

Europejskie biura podróży prowadzą rozmowy o sezonie letnim z hotelarzami w Grecji. To kraj z niższym poziomem zachorowań, a poza tym wyspy greckie umożliwiają kontrolę przyjezdnych już na lotnisku. Jest to na pewno dodatkowe zabezpieczenie przed zainfekowaniem koronawirusem.

 

Jeszcze nie można określić, od kiedy Grecja będzie mogła przyjmować zagranicznych turystów, ale organizatorzy turystyki z krajów zachodnich, a przede wszystkim z Niemiec, negocjują już korzystne ceny na pobyty wakacyjne oraz jesienne.

 

 

Chorwacja przygotowuje się na przyjęcie turystów

Zaawansowane przygotowania na przyjęcie turystów sygnalizowane jest przez Chorwację. Władze tego kraju zapowiadają, że z chwilą otwarcia granic, hotele i restauracje będą w pełni przygotowane do nowego sezonu turystycznego. Prognozuje się, że to właśnie Chorwacja może być w tym roku wakacyjnym hitem, ponieważ nie boryka się z aż tak dużymi problemami z koronawirusem, jak konkurencyjne turystycznie Włochy czy Hiszpania. Na razie tak jak w innych krajach i tu obowiązuje zakaz przemieszczania się wewnątrz kraju i przekraczania granic, ale już niedługo Chorwacja zapowiada stopniowe łagodzenie restrykcji.

 

 

Hiszpania proponuje kolorowe bransoletki

Plany turystyczne rozważane są również w najmocniej dotkniętej koronawirusem Hiszpanii. Pojawiają się pomysły jak zabezpieczyć ruch turystyczny. Każdy z gości hotelowych otrzymałby kolorową bransoletkę, określającą jego stan zdrowia i kontakt w koronawirusem: czerwone - osoby z grupy ryzyka, białe - ozdrowieńcy, którzy pokonali chorobę i zielone - turyści zdrowi. Pomysł określany jest jako ułatwiający pracę obsłudze, a jednocześnie nie uciążliwy dla turystów. Jeszcze tylko musi zostać zaakceptowany przez władze.

 

 

Czesi już mogą podróżować za granicę

Biura podróży u naszych południowych sąsiadów też szykują oferty na najbliższe wakacje. Czesi planują uaktywnienie turystyki na swoim terenie, ale też mówi się tam o wyjazdach zagranicznych, szczególnie na południe Europy. 23 kwietnia wieczorem czeski minister zdrowia, Adam Vojtiech ogłosił decyzję zniesienia zakazu podróżowania, umożliwiając swoim obywatelom wyjazdy zagraniczne. Może niebawem i my pójdziemy w ich ślady.

 

 

Pełni nadziei czekamy...

Polscy turyści, którzy wykupili wczasy i wycieczki w czasie wakacji, cały czas czekają na kolejne decyzje rządu. Marzymy o wakacjach, wypoczynku, podróżowaniu i poznawaniu świata. Może warto zatem śledzić, jak powoli europejska turystyka powstaje z koronawirusowych kolan. Na razie obserwujmy tę europejską, a później spojrzymy szerzej na inne kraje świata. Przecież pandemia kiedyś musi się skończyć!

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

wakacje 2021, wczasy 2021, wycieczki 2021, turcja 2021, lato 2021, turcja wakacje, turcja wczasy, turcja wycieczki, turcja all inclusive, turcja first minute, turcja last minute, turcja wakacje all inclusive, turcja wakacje last minute, turcja wczasy all inclusive, turcja wczasy last minute, turcja wycieczki all inclusive, turcja wycieczki last minute,  turcja gdzie pojechać, turcja jesienią, riwiera turecka, urlop jesienią, wakacje jesienią, riwiera egejska, turcja egejska, riwiera egejska
Wypoczynek z Amigos
Turcja na wakacje jesienią

Urlop all inclusive w Turcji na Riwierach: Tureckiej i Egejskiej i na Wybrzeżu Likijskim — dlaczego warto tam pojechać jesienią?

dominikana wakacje, dominikana wczasy, dominikana wycieczki, dominikana all inclusive, dominikana last minute, dominikana z niemiec, dominikana samana, samana wakacje, samana wczasy, samana wycieczki, samana all inclusive, samana last minute, samana z niemiec
Warto wiedzieć
Dominikana – półwysep Samana

Region Samana sprawdzi się na błogie wakacje all inclusive dla wszystkich miłośników egzotycznych wypraw

dominikana 2021, dominikana koronawirus, dominikana testy pcr, dominikana all inclusive, dominikana last minute, dominikana wakacje, dominikana wczasy, dominikana wycieczki, dominikana first minute, dominikana z niemiec
Ważne informacje
Dominikana — wakacje w czasie pandemii COVID-19

Egzotyczne wakacje w rajskiej Dominikanie — poznaj zasady wjazdu i pobytu w tym kraju w czasie pandemii COVID-19

dominikana 2021, dominikana koronawirus, dominikana testy pcr, dominikana all inclusive, dominikana last minute, dominikana wakacje, dominikana wczasy, dominikana wycieczki, dominikana first minute, dominikana z niemiec
Warto wiedzieć
Dominikana – poradnik wczasowicza

Wakacje all inclusive w Dominikanie to idealne rozwiązanie dla miłośników rajskiego wypoczynku na plaży

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Wycieczki z Niemiec

Wakacje 2021 z wylotem z niemieckich lotnisk m.in. z Berlina, Drezna, Lipska, Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu i wielu innych. Oferty all inclusive i last minute w atrakcyjnych cenach. Gotowe pakiety wycieczek w cenie z przelotem, transferem, wyżywieniem oraz pobytem w hotelu.

Tranzyt przez Niemcy bez kwarantanny

Podróż tranzytem przez Niemcy na wakacje 2021 dla par i rodzin z dziećmi w Europie i poza strefą Schengen – Majorka, Turcja, Grecja

Wakacje last minute

Tanie wakacje last minute w ciepłych krajach dostępne już na 100 dni przed planowaną wycieczką z Niemiec

Egzotyka 2022

Egzotyczne wakacje 2022 na rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach świata – Kuba, Dominikana, Meksyk, Mauritius, Seszele, Malediwy

Wakacje 2021

Wakacje 2021 w wygodnej formule all inclusive na popularnych kierunkach tj. Bułgaria, Grecja, Hiszpania i Turcja

Zima 2022 w tropikach

Zima 2022 na egzotycznych kierunkach, rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach w formule all inclusive

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.