Wróć do listy artykułów

Wakacyjne plany 2020 coraz bardziej realne

Warto wiedzieć | 27-04-2020
wakacje 2020, wczasy 2020, wycieczki 2020, lato 2020, turcja 2020, hiszpania 2020, majorka 2020, bulgaria 2020, grecja 2020, turcja wakacje all inclusive, turcja wczasy all inclusive, hiszpania wakacje all inclusive, hiszpania wczasy all inclusive, majorka wakacje all inclusive, majorka wczasy all inclusive, bulgaria wakacje all inclusive, bulgaria wczasy all inclusive, grecja wakacje all inclusive, grecja wczasy all inclusive
Wakacje 2020 na lato szczególnie z wylotem z Niemiec to wysoka jakość zakwaterowania w hotelu, gwarancja niezmienności ceny oraz udane wakacje all inclusive za granicą.

Wakacyjne plany coraz bardziej realne

Pandemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia zamknęły nas w domach. Izolacja i kwarantanna coraz bardziej dają nam się we znaki. Tęsknimy za świeżym powietrzem, przestrzenią, słońcem i wodą. Do tego wiosenna pogoda i zbliżające się wakacje 2020, naturalnie wyzwalają w każdym z nas potrzebę podróżowania i wypoczynku za granicą. Im więcej zieleni za oknem, tym nasze wakacyjne plany są coraz śmielsze.

 

Zapowiadany powrót do normalności i sukcesywne znoszenie ograniczeń, to światełko w tunelu. Na razie niewielkie, ale jednak jest! Komunikaty rządu zapowiadają powolne uwalnianie gospodarki - miejmy nadzieję, że szybko obejmie ono także sektor turystyczny i zostaną odblokowane granice.

 

W ostatnim czasie państwa starają się wracać do normalnego funkcjonowania. Pojawiają się doniesienia medialne, że niektóre kraje szykują się na rozpoczęcie sezonu turystycznego. Czytamy te informacje i w wyobraźni widzimy siebie na złocistych plażach i w kryształowo czystej, lazurowej wodzie. W końcu po długim okresie izolacji, to normalna reakcja.

 

 

Turcja opracowuje certyfikację turystyki

Minister kultury i turystyki Turcji Mehmet Nuri Ersoy zapowiada, że w drugim tygodniu maja zaczną wdrażać powrót do normalności w turystyce. Do końca miesiąca ma zostać przywrócona turystyka na terenie kraju, natomiast dla turystów zagranicznych Turcja wznowi ruch turystyczny w pierwszym tygodniu czerwca. 

 

Władze chcą zapewnić bezpieczeństwo poprzez certyfikaty, które będą przyznawane przez specjalną komisję obiektom i miejscom, gdzie nie ma koronawirusa. Przygotowywany system certyfikacji ma być zgodny ze standardami międzynarodowymi i uznawany na całym świecie. Jego opracowanie planowane jest na pierwszy tydzień maja. Poza tym w obiektach turystycznych z wyżywieniem all inclusive, na bieżąco prowadzone będą zintensyfikowane, sanitarne działania zapobiegawcze i dyżury pełnić będzie personel medyczny. 

 

 

Wakacje na wyspach greckich

Europejskie biura podróży prowadzą rozmowy o sezonie letnim z hotelarzami w Grecji. To kraj z niższym poziomem zachorowań, a poza tym wyspy greckie umożliwiają kontrolę przyjezdnych już na lotnisku. Jest to na pewno dodatkowe zabezpieczenie przed zainfekowaniem koronawirusem.

 

Jeszcze nie można określić, od kiedy Grecja będzie mogła przyjmować zagranicznych turystów, ale organizatorzy turystyki z krajów zachodnich, a przede wszystkim z Niemiec, negocjują już korzystne ceny na pobyty wakacyjne oraz jesienne.

 

 

Chorwacja przygotowuje się na przyjęcie turystów

Zaawansowane przygotowania na przyjęcie turystów sygnalizowane jest przez Chorwację. Władze tego kraju zapowiadają, że z chwilą otwarcia granic, hotele i restauracje będą w pełni przygotowane do nowego sezonu turystycznego. Prognozuje się, że to właśnie Chorwacja może być w tym roku wakacyjnym hitem, ponieważ nie boryka się z aż tak dużymi problemami z koronawirusem, jak konkurencyjne turystycznie Włochy czy Hiszpania. Na razie tak jak w innych krajach i tu obowiązuje zakaz przemieszczania się wewnątrz kraju i przekraczania granic, ale już niedługo Chorwacja zapowiada stopniowe łagodzenie restrykcji.

 

 

Hiszpania proponuje kolorowe bransoletki

Plany turystyczne rozważane są również w najmocniej dotkniętej koronawirusem Hiszpanii. Pojawiają się pomysły jak zabezpieczyć ruch turystyczny. Każdy z gości hotelowych otrzymałby kolorową bransoletkę, określającą jego stan zdrowia i kontakt w koronawirusem: czerwone - osoby z grupy ryzyka, białe - ozdrowieńcy, którzy pokonali chorobę i zielone - turyści zdrowi. Pomysł określany jest jako ułatwiający pracę obsłudze, a jednocześnie nie uciążliwy dla turystów. Jeszcze tylko musi zostać zaakceptowany przez władze.

 

 

Czesi już mogą podróżować za granicę

Biura podróży u naszych południowych sąsiadów też szykują oferty na najbliższe wakacje. Czesi planują uaktywnienie turystyki na swoim terenie, ale też mówi się tam o wyjazdach zagranicznych, szczególnie na południe Europy. 23 kwietnia wieczorem czeski minister zdrowia, Adam Vojtiech ogłosił decyzję zniesienia zakazu podróżowania, umożliwiając swoim obywatelom wyjazdy zagraniczne. Może niebawem i my pójdziemy w ich ślady.

 

 

Pełni nadziei czekamy...

Polscy turyści, którzy wykupili wczasy i wycieczki w czasie wakacji, cały czas czekają na kolejne decyzje rządu. Marzymy o wakacjach, wypoczynku, podróżowaniu i poznawaniu świata. Może warto zatem śledzić, jak powoli europejska turystyka powstaje z koronawirusowych kolan. Na razie obserwujmy tę europejską, a później spojrzymy szerzej na inne kraje świata. Przecież pandemia kiedyś musi się skończyć!

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

lato 2021 koronawirus, bułgaria 2021, bułgaria koronawirus, podróże koronawirus, podróże 2021 koronawirus, wycieczki za granicą, wakacje za granicą, wczasy za granicą
Ważne informacje
Lato 2021 w rzeczywistości koronawirusa

Jak będą wyglądać przyszłoroczne wakacje za granicą?

wakacje za granicą, wczasy za granicą, wycieczki za granicą, wakacje koronawirus, wczasy koronawirus, wycieczki koronawirus, zasady na wakacjach za granicą, zasady na wczasach za granicą
Ważne informacje
Zasady obowiązujące na wakacjach za granicą

Jakie obostrzenia i zasady należy przestrzegać na wakacjach w poszczególnych krajach?

wakacje w grecji, wczasy w grecji, wycieczki w grecji, wakacje grecja, wczasy grecja, wycieczki grecja, grecja all inclusive, grecja last minute, grecja z niemiec, grecja koronawirus, grecja testy na covid-19
Ważne informacje
Wakacje w Grecji z negatywnym testem PCR

Grecja wprowadziła obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu PCR dla polskich turystów od 3 października 2020 roku

najlepsze hotele meksyk, super hotele meksyk, top hotele meksyk, popularne hotele meksyk, polecane hotele meksyk, najlepsze hotele dla dorosłych w meksyku, top hotele dla dorosłych w meksyku
Wypoczynek z Amigos
TOP 10 hoteli dla dorosłych – Meksyk

Wakacje all inclusive w najlepszych hotelach tylko dla dorosłych w Meksyku

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Wakacje last minute

Tanie wakacje last minute w ciepłych krajach dostępne już na 100 dni przed planowaną wycieczką z Niemiec

Wakacje z Niemiec

Wysoka jakość wakacji 2021 z wylotem z Niemiec w korzystnych cenach – zyskaj nawet do 40% zniżki na wczasy za granicą

Majówka 2021

Długi weekend majowy 2021 w ciepłych krajach na wakacje all inclusive dla rodzin

Egzotyka 2020/2021

Egzotyczne wakacje 2020/2021 na rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach świata w formule all inclusive – Kuba, Dominikana, Meksyk, Bali, Malediwy, Seszele

Zima 2020/2021 w tropikach

Zima 2020/2021 na egzotycznych kierunkach, rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach w formule all inclusive

Ferie zimowe 2021

Ferie zimowe 2021 na popularnych kierunkach z wylotem z Niemiec – Egipt, Meksyk, Kuba, Dominikana, Emiraty Arabskie

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.