Wróć do listy artykułów

Minorka – atrakcje i walory historyczne

Warto wiedzieć | 14-08-2020
minorka atrakcje, minorka najlepsze atrakcje, minorka ciekawe miejsca, minorka co zobaczyć, minorka co warto zobaczyć, minorka baleary, minorka wakacje, minorka wczasy, minorka wycieczki, minorka all inclusive, minorka last minute, minorka z niemiec
Minorka jest drugą pod względem wielkości wyspą na Balearach, która przyciąga turystów swoim bogatym otoczeniem, atrakcji i historią na słoneczne wakacje.

Wakacje na Minorce polecane są zarówno dla plażowiczów, który marzą o wypoczynku all inclusive oraz dla miłośników przyrody, historii i aktywnych wczasów.

 

 

Ponad 1500 budowli zostawili po sobie dawni mieszkańcy Minorki. Najstarsze z nich mają ponad 3000 lat. W centralnej części wyspy można zobaczyć kamienne wieże oraz budowle w kształcie litery T o wymiarach 4 i 5 m.

 

Na najwyższym wzniesieniu wyspy El Toro (358 m n.p.m.) wybudowano klasztor. W niedalekiej odległości wznosi się figura Chrystusa z otwartymi ramionami, która ma czcić pamięci mieszkańców Minorki poległych w walkach z Marokańczykami w latach 20. XX w. Z tego miejsca roztacza się przepiękny widok na wyspę Minorka.

 

Odmienny krajobraz wyspy można podziwiać z latarni morskiej Faro de Favàritx. Widoki w tym miejscu są zupełnie inne niż w pozostałej części rajskiego, sielankowego klimatu wyspy. Nagie, czarne skały i strome klify zdobią wschodnie wybrzeże Minorki. Latarnia morska jest najbardziej znaną spośród wszystkich na wyspie i została zbudowana ok. 100 lat temu.

 

Popularnym miastem Minorki, odwiedzanym przez wielu turystów jest jej stolica Mahón. W tym miejscu możemy odwiedzić drugi po Pearl Harbor, największy naturalny port na Morzu Śródziemnym oraz skosztować specjalność wyspy czyli minorkański gin produkowany w Mahón. 

 

Największym parkiem wodnym na wyspie jest Aquarock Menorca działający w Cala’n Bosch de Ciutadella. To miejsce warto odwiedzić podczas wakacji z rodziną ze względu na liczne zjeżdżalnie, baseny i tor kartingowy. Jednym z najstarszych parków Minorki jest Aqua Center powstały w 1998 r. w Cala’n Blanes de Ciutadella. Jego powierzchnia zajmuje 12 000 m2. Z kolei najmłodszym parkiem jest Splash Sur Menorca w Biniancolli otwarty w 2015 r. Na terenie 18 000 m2 znajdują się najprzeróżniejsze zjeżdżalnie i baseny tematyczne.

 

Ciekawą atrakcją dla dzieci podczas rodzinnych wakacji będzie pokaz ujeżdżania koni połączony z muzyką, tańcem i akrobatyką, który można obejrzeć w stadninie Son Martorellet znajdującej się w centralnej części wyspy, nieopodal miejscowości Ferreries.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Czytaj także

Może zainteresują cię poniższe wpisy

wakacje chorwacja, wczasy chorwacja, wycieczki chorwacja, wakacje 2021 chorwacja, wczasy 2021 chorwacja, wycieczki 2021 chorwacja, chorwacja z dojazdem własnym, chorwacja na własną rękę
Ważne informacje
Chorwacja podwyższa podatek turystyczny

Chorwacki rząd podjął decyzję o podwyższeniu podatku turystycznego o 25%

wakacje 2021 tunezja, wczasy 2021 tunezja, wycieczki 2021 tunezja, wakacje w tunezji, wczasy w tunezji, wycieczki w tunezji, tunezja all inclusive, tunezja last minute, tunezja z niemiec
Ważne informacje
Tunezja – aktualizacja komunikatu MSZ

Sprawdź aktualny status bezpieczeństwa w Tunezji

sri lanka wakacje, sri lanka wypoczynek, sri lanka wczasy, wakacje na sri lance, wczasy na sri lance, wypoczynek na sri lance, bezpieczeństwo na sri lance, sri lanka all inclusive, sri lanka last minute, sri lanka z niemiec
Ważne informacje
Sri Lanka – aktualizacja komunikatu MSZ

MSZ na swojej oficjalnej stronie www podaje najnowsze informacje dla turystów w związku z podróżami na Sri Lankę

wakacje 2021 indie, wczasy 2021 indie, wycieczki 2021 indie, wakacje w indiach, wczasy w indiach, wycieczki w indiach, wakacje z niemiec, wczasy z niemiec, wycieczki z niemiec, indie wakacje last minute, indie wakacje z niemiec
Ważne informacje
Indie – aktualizacja komunikatu MSZ

MSZ ostrzega przed podróżami do stanu Dżammu i Kaszmir ze względu na zagrożenie zamachami terrorystycznymi

Zainspiruj się

Wyszukaj idealną ofertę z wybranych kategorii

Wakacje last minute

Tanie wakacje last minute w ciepłych krajach dostępne już na 100 dni przed planowaną wycieczką z Niemiec

Wakacje z Niemiec

Wysoka jakość wakacji 2021 z wylotem z Niemiec w korzystnych cenach – zyskaj nawet do 40% zniżki na wczasy za granicą

Majówka 2021

Długi weekend majowy 2021 w ciepłych krajach na wakacje all inclusive dla rodzin

Egzotyka 2020/2021

Egzotyczne wakacje 2020/2021 na rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach świata w formule all inclusive – Kuba, Dominikana, Meksyk, Bali, Malediwy, Seszele

Zima 2020/2021 w tropikach

Zima 2020/2021 na egzotycznych kierunkach, rajskich wyspach i tropikalnych zakątkach w formule all inclusive

Ferie zimowe 2021

Ferie zimowe 2021 na popularnych kierunkach z wylotem z Niemiec – Egipt, Meksyk, Kuba, Dominikana, Emiraty Arabskie

Pamiętaj o marzeniach

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najlepsze oferty na email!

Niniejsza strona korzysta z plików cookies oraz local storage przeglądarki. Przeglądając tę stronę zgadzasz się na niniejsze warunki. Możesz zapoznać się również z informacjami dotyczącymi danych osobowych.